První přehled

První https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264513/bmid_prvni-BC3-264513.png 4 4132 4132

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah srdci prince Maxona, natož královské koruny. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The One , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize První. Přihlašte se a napište ho.

Grace_Foster
včera 5 z 5

(SPOILER) Klidně mi zlom srdce. Zlom mi ho třeba tisíckrát. K tomu, abys mi ho zlomila, jsem ti ho dal už dávno.
Maxon

Citát z knihy, který mluví o všem

Lovehorses365
02.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Bomba!!!
Tu část jak ji Maxon nachytá s Apenem mám strašně ráda..

katerina1237
28.04.2024 5 z 5

Krásné zakončení trilogie, nepřestalo mě to bavit, i když byl konec celkem předvídatelný. Akce tu byla asi ze všech dílů nejvíce. Ale i přesto se často děj trochu táhl a tak jsem nechtěně začala pochybovat o kvalitě knihy. Ale jako oddechovka v pohodě :)
Někde jsem viděla náznak vývoje postav, ale America se skoro nezměnila. Pořád měla unáhlené názory a asi to byl autorčin účel, ale mě to často iritovalo. Někde se ale postavy změnily ze dne na den a to pak jako koukáte, o kom že se to vlastně píše.
Za mě ale série i přesto stojí za přečtení a jedno takové malé poselství: když se vám nelíbil první díl, tak to asi dál ani nezkoušejte, jestli vás to mělo chytnout, tak jedině na začátku. Ale to je pouze můj názor, vy si čtete co chcete, jak praví přísloví “sto lidí, sto chutí

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Ani o lidech, kteří jsou nám blízcí, ani o těch, které milujeme ze všech nejvíc, nemůžeme vědět úplně všechno.

Hrdinství se skrývá i tam, kde ho člověk nečeká.

Všechno se mění a my se změny musíme přestat bát.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha První v seznamech

v Právě čtených54x