Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Žlutý ptáček zpívá - Jennifer Rosner

Anotace:
Uprostřed nacistického běsnění v Polsku se židovská maminka se svou pětiletou dcerou s výjimečným hudebním nadáním ukrývá na místě, kde je sebetišší zvuk může obě stát život. Když němečtí vojáci obklíčí Židy v jejich rodném městě, dá se Róża se svou dcerou Shirou na útěk. Najdou útočiště ve stodole na sousedovic statku. Shira, dnem i nocí schovaná na seníku, se zoufale snaží zůstat zticha, zatímco jejím nitrem neustále pulzuje hudba. Přijde však den, kdy jejich útočiště přestává být bezpečné a Róża se musí rozhodnout: buď se Shirou zůstane, nebo ji opustí a dá jí tak naději na přežití.

Recenze:
Jeden z mnoha románů, který popisuje hrůzy, které kvůli nacistům zažívaly židovské rodiny. Nečekejte však žádná velká fakta, jedná se o příběh jedné konkrétní rodiny a jejich cesty válkou, širší kontext není příliš popsán, takže po hrůzách, které mám na toto téma za sebou, to řadím spíš k lehčímu čtení.

Bylo pro mně těžké se pořádně začíst, některé pasáže byly zdlouhavými popisy vzpomínek a špatně se mi to louskalo.

Na druhou stranu musím říct, že příběh na mně zapůsobil, všechno, co Róza pro Shiru udělala… Co všechno spolu prožily… Neumím si představit zvládnout ani zlomek z toho, takže na některých místech mě kniha vážně dojala. ️

Hodně mě bavily vedlejší postavy - na své cestě těmi hrůzami potkaly ty dvě mnoho hodných a samozřejmě i špatných lidí a musím říct, že autorka jejich vykreslení rozhodně neodflákla, všechny do jednoho jsem si je představovala a opravdu si užívala části knihy, kdy jedna z nich nevzpomínala, ale něco se dělo a byl s nimi někdo další!

Sice jsem trochu nespokojená s popisy a obecně uchopením tématu, ale musím vzít v potaz, že to je román a ne literatura faktu. Když se na to podívám z této strany, vlastně to není vůbec špatná knížka.

4/5 ⭐️

30.05.2022 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Zamkni poslední dveře - Riley Sager

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Román vypráví příběh osamělé a opuštěné dívky bez rodiny, práce i peněz. Hlavní hrdinka se chytá neuvěřitelné šance zvrátit svůj osud a dát si svůj život do pořádku. Snaží se stisknout tlačítko pro restart života tak silně, jak to jen dovede. Situace se však vyvíjí zcela opačným směrem. Okolnostmi je přinucena udělat věci, které nejen nechtěla, ale ani ve snu by ji nenapadly. Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.

Recenze:

Miluju dobrý thrillery a těch, co upoutají a potřebujete je nutně dočíst co nejdřív, abyste konečně zjistili, co se děje a proč, je málo. Ale tenhle rozhodně řadím k těm nejlepším, co jsem si zatím mohla přečíst!!! ️

Perfektně vystupňované napětí, v průběhu si říkáte, že možná tušíte, pak se vám vaše teorie rozletí jako domeček z karet a nakonec přijde úplnej BOOM efekt a vám se rozskočí hlava z toho, co se to vlastně všechno stihlo stát.

Žádné zbytečné pasáže, které natahovaly děj, všechno dávalo smysl, zapadalo to do sebe a kniha byla opravdu neuvěřitelně čtivá. Postavy pěkně vykreslené, nic mi nechybělo.

Možná je moje nadšení takhle veliké, protože jsem si dlouho nepřečetla nic ze svého oblíbeného žánru, každopádně nevěřím, že by mě tohle mohlo nebavit v jakémkoli rozpoložení. Doporučuju!!!

5/5⭐️

Budu ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na FB:LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday ️️️

29.05.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana - Alena Mornštajnová

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se navzdory zákazu svých rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tak, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a poodhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra.

Recenze:

Neuvěřitelně těžko se mi hledají slova k hodnocení této knihy. Skoro nikdy nečtu anotace a už vůbec nečtu recenze předtím než se na knížku vrhnu.

Tenhle příběh mi vyrazil dech. Zpočátku jsem si říkala, co je to za román a kam nás autorka dovede, ale to, co mě čekalo, byl strhující přiběh, na kterém se jen těžko hledalo něco hezkého.
Hana, po které je kniha pojmenovaná se jeví vlastně jako nemocný blázen. Když jsem však pomalu rozplétala osudy postav a především ten její, nezbylo mi než jen obdivovat její sílu žít. ️

Silné, čtivé, strhující, smutné, tragické. Jedna z těch knížek, které si budu pamatovat, nad kterými budu přemýšlet.
Nemá smysl tu cokoli prozrazovat, líp než to uděala autorka, vám tohle stejně nikdo nevylíčí.

5/5 ⭐️, 100%, každý by si to měl přečíst!

Budu ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday ️️️

26.05.2022 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Manželka 22 - Melanie Gideon

Knizka, ke ktere jsem se dostala diky knizni stafete. ️

A je to tady zase, thrilleromaniacka se dostala k dalsimu romanu.
Uz jsem se psychicky smirila s tim, ze roman je mila knizka, kde se obcas sice dejou spatny veci, ale vetsinou to skonci happyendem (nebo alespon pro hlavni postavu) a taky obcas postavy nejednaji zrovna pragmaticky. Takze s timhle uvedomenim je pro mne daleko jednodussi cist tenhle zanr.

Alice zrovna proziva rok, kdy je ve veku, kdy zemrela jeji vlastni mama. Ma dve pubertalni deti, manzela, ktery se ji po dvaceti letech odcizuje a psa, ktery cura manzelovi na polstar.
Do e-mailu ji prijde pozvanka do manzelskeho pruzkumu, kde se z ni stane Manzelka 22, ktera anonymne odpovida na otazky od tazatele z vyzkumneho centra.
Dokaze si diky pruzkumu vzpomenout, jak moc ji je s manzelem a rodinou fajn nebo to dopadne vsechno uplne jinak?

Musim rict, ze prvni cast knihy pro mne byla trochu zdlouhava, trvalo mi se zacist.
Od druhe casti se knizka zacala rozjizdet, dej plynul, pruzkum plynul a tak nejak se pomalu rozpinal i muj vztek na Alice. Jeji nelogicke a sobecke pofnukovani, to jakym stylem (ne)resila rodinne problemy a predevsim to, jaka byla manzelka me stvalo. Nespocitala bych momenty, kdy mi hlavou bezelo: “Ty jsi fakt pitoma!”
Samozrejme nebyla sama, kdo v knizce jednal naprosto iracionalne, ale bez toho bychom asi nemeli o cem cist.
Kazdopadne skvelej napad na zapletku, moc dobre se to po prelouskani zacatku cetlo a tema bylo tak chytlavy, ze jsem dokonce byla donucena pribuznou cist poslednich 130 stran nahlas! Tak jsme pak mohly nadavat spolecne.

Suma sumarum - stvala me predevsim hlavni postava, ale knizka byla ctiva a tema a napad tak chytlavy, ze zaujal i nekoho, kdo to necetl od zacatku! Takze za me stoji za precteni! ️

Davam 4/5 ⭐️

Budu moc rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat take na IG: @little.monday ️️️

22.05.2022 4 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Hra na druhou - Zuzana Holčíková

Knížka, která se ke mně dostala přímo od úžasné Zuzany Holčíkové k recenzi. ️

Anotace:

Sedmatřicetiletá Nela, matka dvou kluků, se po letech potkává se svou spolužačkou ze střední školy Romanou. Její syn Ben hraje fotbal, stejně jako Nelini synové. Cestou ze soustředění havaruje s mladými fotbalisty autobus a hrozí, že Ben přijde o nohu. Nela zabojuje a žádá svého spolužáka lékaře, aby se pokusil Benovi nohu zachránit. Jak se příběh vyvine dál, to už si přečtěte sami! ️

Recenze:

Knížka se neuvěřitelně rychle rozjede, myslím, že hlavně z toho důvodu, že je uzounká, a tak není čas, ztrácet čas. Každopádně mi to absolutně nevadilo! Okamžitě jsem se začetla, příběh jsem zhltla na jeden zátah. Zbožňuju postavu Bena, který je vykreslen jako skvělý člověk a obrovský bojovník! ️
Nela mi v některých momentech úplně neseděla, protože některá její rozhodnutí byla naprosto protichůdná, a to mi trochu vadilo.
Co se týče konce, vlastně se nemůžu rozhodnout, jestli byl šťastný nebo nešťastný, protože ať si to představuju jakkoli, stejně Nele moc nevěřím, že si bude stát za svým.

Musím říct, že knížka se četla skvěle, téma bylo perfektní. Možná bych se nebála příběh víc rozvinout a dát čtenáři možnost si víc užít společné chvíle hlavních postav. ️

Dávám 4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: @little.monday a na FB stránce: LittleMonday - Rádi čteme

22.05.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Lov - Bernard Minier

Knizka, ke ktere jsem se dostala diky stafete.

A jak na mne pusobila?

Pekne ctive napsana detiktivka se skvelym napadem! Spousta scen popsanych naprosto uchvatne, skoro jako byste stali na miste cinu.
Detektiv samozrejme chytry, zije praci, sotvaze stiha osobni zivot, skoro nespi. Sympaticky tym mu pomaha, co to jen jde.
Taky je tam jedna opravdu zvlastni eroticka miniscenka, nad kterou jsem se pozastavila, kdo cetl nebo bude cist, tak na 100 % bude vedet, o ktere pisu.

No a ted bohuzel musi prijit:

ALE!

Zhruba do pulky knizky jsem opravdu hltala stranku za strankou. Sama jsem detektivne premyslela, kdo je zaporak, co se to doopravdy deje, jak to vubec vsechno dopadne. A pak to prislo - autor to proste postupne vsechno odhalil. Zbyvalo mi jeste asi 100-150 stran a ja si rikala, co jako ted budu delat, ze vlastne uz neni duvod to docitat.

Tak chvili bylo v knize takovy hluchy misto, ze jsem se uz hnala ke konci, at to mam za sebou. Pak prisla akce a najednou brutalne zrychleny konec (Musela jsem si ho precist dvakrat, abych pobrala, co se v tech par strankach stihlo vsechno stat.)

Na zaver me ale cekalo alespon male a mile prekvapeni ve vedlejsi dejove lince, takze jsem knizku zavirala s usmevem na rtech.

A celkove hodnoceni… No kdyby autor alespon trochu pozdeji vyslepicil, jak se veci maji a tolik neuspechal ten zaver, byly by to 4 hvezdy, ale bohuzel, takhle musim dat takovy prumer:

3/5

Budu moc rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat i na IG: @little.monday !

16.05.2022 3 z 5

(SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Pokud jsi necetl/a treti dil, dal necti!!!

Takze treti dil byl pro me zezacatku takovy nudnejsi nez predchozi dva, Hermiona s Ronem se porad dohadovali, Harry omdleval z mozkomoru a myslim, ze jeden z duvodu, proc jsem byla takova skepticka byl ten, ze mi jeden z clenu ctenarske skupiny napsal, ze Black je Harryho kmotr. Takze jsem to mela bez prekvapka a jen cekala, kdy uz to konecne dobre dopadne.

I presto jsem se vsak zhruba v polovine knizky zacetla a nemohla se odtrhnout, protoze se zacaly dit veci! ‍️ Neuveritelne propracovane, nakonec do sebe vse zapadlo, do posledni chvile jsem dostavala spoustu utrzkovitych informaci a bala se, ze budu mit v hlave gulas a nakonec se to vsechno krasne spojilo.

Nejsilnejsi moment pro me byl, kdyz Harry popisoval, ze pri souboji s mozkomory videl tatu. To byla chvile, kdy jsem mela na krajicku a celou tu situaci jsem si predstavovala a bylo to proste krasny. ️

Bala jsem se zaveru “A tak je Black schovanej a pohadky je konec”, ale zaverecny dopis a Harryho a vlastne i Ronova radost me moc potesila.

Takze treti dil zatim pro me asi nejvydarenejsi a tesim se na ctvrty! ‍️

Jinak budu rada, kdyz me budete sledovat na IG: little.monday

15.05.2022 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Knizka, ke ktere jsem se dostala diky knizni stafete a jsem za to moc vdecna!

Jsem holka, co je spis pres thrillery, uplne nemusim nejaky sladarny a jen obcas si ujedu jinym smerem nez je nejake psycho.

Kazdopadne tohle je jedna z knih, ktery ve mne vyvolaly spoustu emoci, prekvapeni a nemohla jsem se odtrhnout. Uz takhle dopredu proste musim napsat, ze Liliana byla SKVELA!

Uplne na zacatku se ocitnete v klasickem romanu se zakazanou laskou, ktera se vsak az necekane rychle zmeni v hruzu a teror, ktery Liliana a jeji syn Oskarek prozivaji s jejim partnerem Matejem.
Pokracujete k setkani Lilky s lidmi, kteri ji maji opravdu radi a najednou se prehoupnete do erotickeho romanu, ktery ale neni trapny nebo Greyovsky! Vsechno je popsane s citem a uveritelne.

Zaver je opet jako na horske draze a Liliana dostava od zivota dalsi ranu jako by uz predtim netrpela dost…
Jak to vsechno jen dopadne? To uz si prectete sami.

Knizka ma spad, dej plyne, ani na chvili jsem nemela pocit, ze bych se nudila nebo ze bych potrebovala knihu odlozit. Prozila jsem si s hlavni hrdinkou smutek, vztek, dojeti i smich. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem uplne zmenila nazor na nektere postavy, a to poradne z cerne na bilou a naopak. Autorka to do sveho dila dostala vsechno a za to klobouk dolu.

Liliana je prvnim dilem trilogie a ja jen doufam, ze ty dalsi budou stejne skvele!

5/5

Budu rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat i na IG: little.monday

15.05.2022 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Pravá matka - Shalini Boland

Knizka, ktera se ke mne dostala v ramci stafety. ️

Musim rict, ze autorka uz na zacatku ctenari nalozi bombu, pri ktere jsem si rikala: Co? Proc? Jak?!
A postupne se dej rozviji tak, ze jsem na vsechny otazky dostala odpovedi.

Tema je perfektni, zapletka zajimava, ALE… Bohuzel pro mne to je prilis prekombinovane a vlastne tak malo uveritelne, ze mi hlavni hrdinka prisla dost jako blazen a v zaveru jsem premyslela, jaky mam vlastne z knizky pocit.
Dosla jsem k tomu, ze sice do sebe nakonec vsechno pekne zapadlo a vsechno se vysvetlilo, ale diky te neuveritelnosti, nepravdepodobnosti a prekombinovanosti jsem proste “nebyla v te knizce”.
Autorka me nedokazala vtahnout do pribehu, cteni ve me nevyvolavalo zadne vetsi emoce, coz je skoda, bylo tam hodne momentu, ktere se daly rozvinout a donutit ctenare vic premyslet, dojmout ho, prekvapit…

Vlastne jsem pri hodnoceni jeste vic rozpolcena nez pro cteni, protoze pribeh dobry, zpracovani nic moc, na druhou stranu se to cetlo dobre, odsejpalo to. Takovy prumer bych rekla.

3/5 ⭐️

Budu rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat i na IG: @little.monday ️️

15.05.2022 3 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Domeček pro panenky - Phoebe Morgan

Thriller, ke kteremu jsem se dostala diky knizni stafete. (I kdyz jsem uz predtim po nem pokukovala…)

Nez jsem zacala cist, dostalo se ke mne, ze knizka neni prilis zazivna a ze dej uplne nepostupuje rychlosti, ktera by donutila zaujmout.

Musim ale rict, ze jsem byla nakonec mile prekvapena, mozna prave proto, ze jsem cekala nejhorsi.

Pribeh jedne rodiny, ktere zemrel otec. Pribeh, ve kterem ma kazdy nejake starosti, jak uz to tak chodi. Jsou vsak veci, o kterych nemaji tuseni a knizka nam je pomalu rozkryva.

Jedna z hlavnich postav, Corinne, mi lehce pila krev svym nekonecnym fnukanim a hystercenim, ale i s tou jsem v nekterych chvilich sympatizovala.
Hlavne jsem ji urcie nezavidela psycho, ktere se ji delo. V kazdem pripade nakonec nebyla jedina, kdo si prozil peklo, jak se sami presvedcite, pokud se rozhodnete knizku precist…

Cely cas cteni jsem se snazila prijit na to, co se doopravdy deje a jak to tedy vsechno je, ale konec me prekvapil a necekala jsem ho takovy.

Byly i momenty, ktere me dojaly a pribeh byl na spouste mistech opravdu uveritelny, vzila jsem se do nej.

Takze za me 4/5 !!

Budu rada, kdyz me budete sledovat take na IG: little.monday

15.05.2022 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Pokud jsi necetl/a ctvrty dil, dal necti!!!

Nooo, ctvrty dil byl hodne rozlicny. Zacatek jsem rozecetla nadsena a natesena, ale pak se neco stalo a ja zhruba do poloviny knizky premyslela, proc a o cem to vlastne ctu. Moje nuda asi zacala uz na mistrovstvi ve famfrpalu.
Nudila jsem se, vsechno mi pripadalo silene pomale, nez se clovek dostal k tomu, ze se bude soutezit, kdo bude soutezit a jak se bude soutezit, tak jsem mela vazne sto chuti se na to vykaslat.

ALE!!!
Zhruba v pulce se dej konecne rozbehnul, nasi tri hrdinove se temer prestali dohadovat a zacala se rozpletat tajemstvi. Konecne jsem zase poznavala ten prijemny pocit pri cteni HP, ktery me od prvniho dilu naplnoval a uzivala jsem si postup pribehu. ️

Zaver uz jsem hltala a jen se soustredila na vsechny nuance, aby mi jic neuniklo.
Hodne me mrzela smrt Cedrica, zvlast kdyz se projevil jako fajn kluk, chteli s Harrym vyhrat spolecne, poctive, tymove. Do posledni chvile jsem doufala, ze treba Brumbal dokaze udelat neco, co by ho probralo.
S tim tedy souvisi i to, ze mi uplne nesedela reakce rodicu Cedrica, to bylo takovy hodne… neuveritelny?

Kazdopadne jako celek je to fajn pokracovani, doufam, ze dalsi dily budou mit zase stoupavou tendenci a ja z nich budu odvarena! ️

Urcite se zase ohlasim. ️

Jinak budu rada, kdyz me budete sledovat i na IG: little.monday
️️️

15.05.2022 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

(SPOILER) SPOILER! SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Pokud jsi necetl/a druhy dil, dal necti!!!

Druhy dil me v obecne rovine bavil, dej ubihal, tentokrat knizka vyvolavala spoustunotazek, na ktere jsem v prubehu dostavala odpovedi.
Zhruba u tretiny knizky jsem uplne nenavidela fotografujiciho prvnacka a pana profesora Lockharta, ktery mi svou nafoukanosti pil krev.

Rozpletani tajemstvi Tajemne komnaty bylo taky fajn, pomalu se hlavni hrdinove dostavali k informacim vedoucim k zaveru. No a prave zaver je pro me problem tohohle dilu.

Milovnici HP me asi sepsuji, ale Harry pro me proste nebyl dostatecne hrdina. Diky listku Hermiony se dostal k tomu, kde hledat. Brali s sebou uplne nesmyslne Lockharta, kterej byl jako po lobotomii a i kdyby nebyl, porad by jim byl k nicemu. Tak jestli jen nechteli, aby utekl? Kazdopadne potom prislo na nejhorsi a Harry se utkal s baziliskem. Ale jako jak? Priletel Fenix od Brumbala, vykloval mu oci, pak mecem z klobouku baziliskovi propichl patro, u toho se malem zabil, tak to Fenix zase zachranil a pak je vsechny vytahl nahoru, kde dostali oceneni, body, pochvaly… To me trochu mrzelo, ze tam Harry nebyl vic za hrdinu.

No a uplny konec - vse dobre dopadlo, to je jasny, ale co mi chybelo:
a) Vyleceni Lockhartovy ztraty pameni a poradny vyplisneni za ty jeho vymysly
b) Lepsi resenimpro Harryho na leto nez jet k tem vypatlanym Dursleyovym!

Takze suma sumarum se mi knizka libila, trosku me zklamal konec, ale to nic neznamena a ja jedu dal. Uz se tesim na treti dil!

20.04.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter a Kámen mudrců - J.K.Rowlingová

První díl této série dočten! ️
Není určitě zvláštní číst sérii Harryho Pottera, ale číst ji až teď poprvé už možná trochu překvapující je. Podotýkám, že jako malá jsem viděla tento první díl jako film a nic si z něj nepamatuju, jinak o Harrym nevím zhola nic.

Takže první díl. Co k tomu napsat. Je to taková opravdu pohádka o přátelství, statečnosti, bystrosti a děj má velmi rychlý spád. Když bych měla vlastními slovy popsat první díl, bylo by to krátké, výstižné, nic složitého, cílovka zjevně deti a YA, ale i tak se mi to četlo skvěle a byla jsem opravdu velmi překvapená, koho Harry na konci objevil u kamene!!

Je jasné, že musím vypíchnout autorčinu nekonečnou fantazii, která je vidět na prostředích, postavách, famfrpálu, pochoutkách a knihách. Klobou dolů, dokonalost!

20.04.2022 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Do dnesniho dne jsem neznala pribeh Zelene mile. Samozrejme z ukazek v televizi jsem si v hlave vytvorila obrazek cernocha Coffeyho, ale proboha! Tohle byla jedna z nejsilnejsich knizek, co jsem kdy precetla. Jsem plna emoci, smutna, ke konci knizky jsem chtela cist dal a pritom nechtela pokracovat, protoze jsem se bala, jak to skonci. S pokorou smekam kloboucek pred PANEM spisovatelem a urcite se pustim i do neceho dalsiho. Zatim jsem cetla jen Dlouhy pochod a nyni Zelenou mili a rozhodne mam v planu sbirku Kinga rozsirovat!!!

13.04.2022 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Miluju Rhyma, ale se zamacknutou slzou v oku musim rict, ze to bylo dost prumerny… Strasne me nebavilo vracet se v deji nekam do roku 1900, zapletky a hlavni postavy vcetne vrahu umi Deaver teda mnohem lip. Nejhorsi knizka, co jsem od sveho nejoblibenejsiho spisovatele zatim cetla.

24.03.2022 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Kniha vyborna, trochu me mrzelo zpracovani konce, takove trochu romanticky tupe a neuveritelne, ale cela myslenka knihy a pomalu se rozpletajici dramaticky dej u me vazne zabodoval!!!

24.03.2022 5 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Jacqueline Wilson

Cetla jsem v ramci vyzvy, Jacqueline me provazela detstvim a spechala jsem pro jeji knizky nadsene do knihovny. Diky jejim kniham jsem se zamilovala do cteni a tohle vraceni do minulosti byla nostalgie. Jen vim, ze dalsi uz cist nechci, protoze si pribehy pamatuju jako uzasne a naprosto vystihujici moje “velke problemy” a pro moje nynejsi dospele oci uz to neni. Uchovam si krasne vzpominky a jestli nekdy budu mit dceru, doufam, ze si knizky precte! :)

02.01.2022 4 z 5

Svědek, který nedržel zobák Svědek, který nedržel zobák Eva Kačírková

Na to, jak nemam rada povidky, byla tahle knizka fajn a ctiva. Az po docteni jsem zjistila, ze je urcena starsim detem, ale nicemu to nevadilo, i jako dospela jsem si ji uzila.

31.12.2021 4 z 5

Kleptoman Kleptoman Karel Žilák

Knizka byla ctiva, ale v podstate o nicem… Zadny prekvapko, konec nedotazeny.

13.12.2021 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Neurazila ani nenadchla. Chuda divka se potka s bohatym typkem, co byl holkar a ted chce jen tu jedinou a navzdy…

02.12.2021 3 z 5