Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Znamenitá mrtvola - Agustina Bazterrica

Anotace:

Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po domácí mazlíčky, všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, kteří maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno.

Marcose Teja, provozního ředitele v mrazírnách Krieg, opustila po smrti malého synka manželka a on žije jen prací, kterou nenávidí a dál ji dělá jen proto, aby mohl svému otci trpícímu stařeckou demencí hradit pobyt v luxusním geriatrickém centru.

V den, kdy dostane darem mladou ženu, „samici“ určenou na chov pro maso, se jeho mysl vydá na nebezpečnou cestu, která ho temnými zákrutami dovede až do situace, jež je těžko představitelná i pro členy společnosti tak zvrácené, jako je ta, v níž je nucen žít.

Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni?

Recenze:

Na začátek - luxusní obálka! Mám moc ráda knihy, na které se podívám a chci je, a Znamenitá mrtvola je jednou z nich.
Kontroverzní nápad na příběh, hlavní myšlenka konzumace lidského masa probrána do podrobna, některé detaily byly opravdu až děsivě nechutné, když jste si uvědomili, že čtete o člověku.
Ale zde moje vychvalování bohužel končí. Okolo knihy je daleko víc povyku než si zaslouží. Na začátku je totiž děj šokující, pak ale přijde dlooouhá pomalu se táhnoucí část knihy, která je vlastně o ničem. Byla jsem jen čím dál otrávenější.
Naštěstí byla situace trochu zachráněna naprosto překvapivým koncem, a tak jsem vlastně docela (průměrně) spokojena. Určitě to je každopádně zajímavé čtení, donutí trochu přemýšlet nad krutostí a bezcitností lidí.

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme. ️️️

18.11.2022 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zůstaň se mnou - Ayobami Debayová

Anotace:

Yejide doufá v zázrak: že porodí dítě. Touží po něm její manžel. Touží po něm její tchyně. Yejide už vyzkoušela všechno – namáhavé svaté poutě, tance s proroky, modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet příběh odcizení, žárlivosti, zrady a zoufalství.

Na pozadí společenských a politických zvratů, kterými v osmdesátých letech 20. století procházela Nigérie, vykresluje Ayobami Adebayová strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu i všepohlcujících mateřských pout. Román Zůstaň se mnou je příběhem o naší zoufalé snaze ochránit před zármutkem sebe i ty, které milujeme.

Recenze:

Díky této knize jsem se na chvíli dostala na místo a mezi lidi, které můj mozek nedokázal pořádně pochopit.
Kultura a zvyky, které příběh popisuje, jsou nejen odlišné od našich (to není nic neobvyklého), ale ve spoustě momentech mi přišly až kruté. Děj je protkán situacemi, jaké si nikdo nepřejeme zažít a reakce a skutky některých postav působily bezcitně. Nejenom stylem “Nezajímá mě, co se stalo.”, ale také “Nezajímají mě tvoje pocity. Nezajímáš mě ty.” A to je důvod, proč mi tento jiný pohled na svět vůbec nesedl.
Když jsem si zvykla na styl psaní a smířila se s tím, že prostě takhle někde lidé opravdu žijí, dokázala jsem se do četby ponořit a nakonec jsem toho s hlavními postavami hodně prožila.
V průběhu se dočtete také o politické situaci (okrajově), a ta je bohužel stejně zoufalá jako ta kulturní. Bylo ale zajímavé zjistit, že lidé tolik svázaní svými tradicemi a zvyklostmi, dokážou velmi silně lpět na svobodných volbách, svobodné zemi.
Ať je to jak chce, jde o obohacující příběh, dlouho jsem přemýšlela spíš nad průměrným hodnocením, ale musím přiznat, že si zaslouží víc.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday ️️️

17.11.2022 4 z 5

Lhář Lhář Mikel Santiago

Lhář - Mikel Santiago

Anotace:

Některé romány už po prvních stránkách jednoduše není možné pustit z hlavy. Jsou příběhy, které
udržují čtenáře v neustálém napětí a konec každé kapitoly znamená další nevyřešenou otázku. Mikel
Santiago v tomto neuvěřitelně originálním thrilleru boří limity psychologické zápletky a zkoumá křehké
hranice mezi vzpomínkou a amnézií, mezi pravdou a lží.
V první scéně se hlavní hrdina probouzí v opuštěné továrně vedle mrtvoly neznámého muže a kamene
potřísněného krví. Poté, co odtamtud uteče, se rozhodne sám rozluštit, k čemu tam došlo. Má ovšem
problém: pamatuje si jen velmi matně, co se v uplynulých osmačtyřiceti hodinách stalo. A to málo, co ví,
je lepší si nechat pro sebe.
Tak začíná thriller, který nás přenese do pobřežního baskického městečka, mezi klikaté cesty na krajích
útesů, do domů se stěnami popraskanými od nočních bouří: do malého města, kde na první pohled nemá
nikdo před nikým žádné tajemství.

Recenze:

Pokud máte rádi tajemství, záhady, spoustu otázek, adrenalin a napětí, tohle dílko rozhodně doporučuju!
Hlavní hrdina Alex se probudí vedle mrtvoly hned na začátku knihy a vám nezbývá než se domnívat a hádat, co se sakra stalo.
Velkou část knihy jsem měla chuť se k Alexovi dostat, zatřást s ním a křičet na něj ať přemýšlí a přestane dělat ptákoviny. Dostával mě do situací, kdy jsem četla se zadrženým dechem a myšlenkou, že to nemůže dopadnout dobře.
Děj je velmi zamotaný, řeší se bližší i vzdálená minulost. Ale není to nic proti ještě zamotanějšímu konci, kde začnete odkrývat pravdu.
Rozhodně stojí za přečtení!

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme. ️️️

16.11.2022 4 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nespoutaná - Glennon Doyle

Anotace:

Plná bolesti a žalu, ale i krásy a lidského humoru. Taková je kniha Nespoutaná, v níž se autorka Glennon Doyle vypisuje ze syrovosti trpkého ženství prostoupeného závislostí, poruchou příjmu potravy, depresemi i rozpadem manželství. Zároveň zde však jako fénix povstává z popela, dává čtenářům naději na katarzní oproštění a pomáhá nám uvědomit si vlastní hodnotu, půvab a vnitřní lásku, s jejichž pomocí máme konečně šanci vymanit se ze svých klecí. Vystavme moc svého ženství konečně na odiv a dovolme si žít jako nezkrocené šelmy!

Recenze:

To, že se mi toto dílko dostalo do ruky, bych jedním slovem nazvala jako PŘEŠLAP. Nemám ráda tyhle motivační knihy, které radí, jak najít vnitřní bohyni a jak si vážit sebe samé a jak se neohlížet na ostatní a být sama sebou. Ale dobře, je moje chyba, že jsem to asi včas nepochopila z anotace, co mě čeká.

A proč je nemám ráda? Ve výsledku mi to vyznívá sobecky a navíc mám skoro vždycky pocit, že to rozhodně nepíše někdo šťastnej nebo spokojenej. Samozřejmě si musíme sami sebe vážit a mít se rádi, ale třeba v téhle knize byla prostě JENOM ONA. Velmi často upozadila děti, rodinu. Přišla mi naprosto nevyrovnaná, protiřečila si a plácala ty samé věci stále dokola. Bylo pro mě hodně těžké dočíst knihu do konce a nedala mi vlastně vůbec nic. Rozhodně se nekonal žádný slibovaný příval emocí - maximálně občasná naštvanost na její sobectví.

Jedna hvězda, kterou dávám, patří obálce.

1/5 ⭐️

Budu ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na:

FB: LittleMonday - Rádi čteme

12.11.2022 1 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Nejsem z ledu - Anne Frasierová

Anotace:

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.

Recenze:

Wow! Parádní zakončení skvělé série. A co je nejlepší? Nejenže kvalita nešla postupnem dolů, ale naopak se mi poslední díl líbil nejvíc! ️
Opět spousta zvratů, všechno spolu souviselo, mnohokrát jsem překvapením zapomněla zavřít pusu. Hlavní hrdinku Jude jsem si moc oblíbila a fandila jí. Její parťák Uriah to v tomto díle neměl zrovna jednoduché a kromě napětí mě čekalo pár dojemných momentů. Kdyby to jen trochu časově šlo, zhltla bych příběh na jeden zátah, vztahy, vraždy, vyšetřování, všechno to prostě potřebujete vědět!
Konec naprosto úžasný, nerada jsem knížku zavírala. Moc doporučuju všem detektivkářům a thrillerožroutům!

5/5 ⭐️

12.11.2022 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Nejsem živá - Anne Frasierová

Anotace:

Od doby, kdy se detektiv Jude Fontaineové podařilo zjistit, kdo stál za jejím únosem, uplynulo několik měsíců. Jude se s traumatickou minulostí vyrovnává jediným způsobem, který zná: vrací se na místo, kde zažívala každodenní peklo. V útrobách zchátralého domu paradoxně nachází útočiště před neklidem, který vyvolala série krutých vražd. Jude a její partner, detektiv Uriah Ashby, zpočátku tápou, protože nic nedává smysl – způsob provedení, místa činu, ani totožnost obětí. Jako by chyběl společný jmenovatel…

Recenze:

Druhý díl této série rozhodně nezklamal! Začátek byl malinko slabší a já už se začala obávat klesavé tendence, ale nic takového. Děj graduje až do wow překvapení na konci, takže rovnou nutí čtenáře sáhnout po dalším pokračování.
Moc se mi líbil autorčin zajímavý nápad na připad, který detektivové v této knize řešili. Sama jsem si říkala, jak to udělá, aby postupně nebyl děj úplně zcestný, ale všechno do sebe zapadlo naprosto perfektně!
Moc se těším na poslední díl. ️

4/5⭐️

07.11.2022 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Nejsem mrtvá - Anne Frasierová

Anotace:

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky.
Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…

Recenze:

Tak úplně na začátek - podívejte se na tu krásnou obálku! Fotka to samozřejmě nezabere a Facebook na kvalitě taky zrovna nepřidá, ale ty rybky se úplně lesknou!!! Takže teď víte, jaká jsem straka a jdeme se podívat na obsah.
Hlavní hrdinka Jude si prošla peklem, které ji hodně změnilo. Po pár měsících od útěku a zabití svého věznitele se vrátila na pozici detektivky na oddělení vražd a musím říct, že to mě trochu štvalo. Ženská tři roky zavřená ve sklepě uteče, pár měsíců (konkrétně asi čtyři) si líže rány a pak hurá na vraždy. Žádný psycholog, šéfová je s tím úplně v pohodě. Samozřejmě pak přijdou momenty, kdy je jasné, že to nebyl úplně nápad na Nobelovku, každopádně musím uznat, že instinkty má Jude dobré a pro děj je její návrat do práce velmi důležitý.
Kniha má připraveny skvělé zvraty a wow momenty, moc dobrá detektivka a já se těším na další díl, na který se jdu vrhnout!

02.11.2022 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Po stopách Jacka Rozparovače - Kerri Maniscalco

Anotace:

Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách…
Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život.
Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece.

Recenze:

Hned na začátku si pojďme říct, že i když jsem o to vážně hodně stála, tak kniha žádnou hrůzu nenaháněla. Vždycky když jsem už už měla pocit, že by mohl přijít nějaký wow děsivý a nechutný moment, hned byl pryč. Pár rozřezaných těl, která vám jsou popsána v rámci pitvy a jinak v podstatě jen sledujete romantiku a rodinné vztahy.
Cílem příběhu je zjistit, kdo je vrah. A tady se skrývá ta pozitivní část mého hodnocení - absolutně jsem si to nevydedukovala a vlastně mě to ani nenapadlo, že to bude tahle osoba. Takže jako borec na konec přišlo odtajnění a díky tomu jsem byla vlastně docela spokojená. Hodně věcí do sebe zapadlo a knihu jsem zavírala s pocitem, že to nebylo zbytečné.
Další plus je to, že se kniha velmi dobře a rychle čte. Styl psaní mi velmi sedl, a tak to rozhodně není kniha na měsíc, já jí za dva dny přelouskala.

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

29.10.2022 3 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Ex v éteru - Rachel Lynn Solomon

Anotace:

Shay Goldsteinová už deset let pracuje v jedné rozhlasové stanici v Seattlu. Poslední dobou se však neustále hádá s novým kolegou Dominikem Yunem, který právě dokončil žurnalistiku na univerzitě a je přesvědčený, že ví všechno nejlíp.

Jejich stanice má však potíže a potřebuje něco nového, aby přitáhla posluchače. Shay dostane nápad a její šéf ho nadšeně přijme. V jejich novém pořadu s názvem Ex v éteru budou dva lidé, kteří spolu v minulosti chodili, rozdávat rady ohledně milostných vztahů. Jejich šéf se rozhodne, že se pro tuto roli nejvíc hodí právě Shay a Dominik, protože se už tak nesnášejí a neustále se pošťuchují. Ani jednomu se moc nelíbí, že budou lidem lhát, ale je to jejich jediná možnost, jak v rozhlase zůstat. Posluchači si pořad rychle zamilují.

Čím je však pořad populárnější, tím větší je to podvod. Zvlášť když se do sebe Shay a Dominik postupně zamilují.

Recenze:

Tak tohle byl trochu horší románový průměr. Zápletka od začátku jasná, ale to není nijak překvapivé. Co bylo ale velmi nemilým překvapením, to byl fakt, že autorka absolutně nevyužívala možnost pobavit čtenáře. Přitom příležitostí, jak by se mohly hlavní postavy škádlit a přivádět se do úsměvných situací bylo nespočet.
Bohužel knize chyběla “šťáva” a díky tomu se děj zvláštně táhl. Co musím vyzdvihnout byly erotické scény. Ačkoli se nejedná o erotický román, autorka si s tím poradila moc dobře, bylo to uvěřitelné a sexy.
Tentokrát jsem však spíš ráda, že mám přečteno a je to za mnou...
Nevadí, stane se. Já se loučím a jdu se podívat po něčem dalším, čím si spravím chuť. ️

28.10.2022 3 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

NOVINKA OD ČESKÉ AUTORKY!

Zpěv straky - Dana Beranová

Anotace:

Přichází hrdinka, jejímž cílem není silou měnit svět, ale léčit a napravovat lidské osudy.

Když se šílený a mocichtivý vladař rozhodl vyvraždit všechny, které nemůže přeměnit ve vojáky, stalo se ze světa místo bez vědy, bez umění a také bez naděje. Místo, kde není snadné nabízet útěchu.

Pro mladou čarodějku Heniku se však právě to stalo smyslem života. Zavržená matkou, ale se svými přáteli — spolehlivou klisnou Potvorou a strakou, která skrývá nejedno tajemství — pomáhá všude tam, kde je jejích léčitelských dovedností zapotřebí. Ať už pobývá ve městě, jehož brány není možné opustit, u oddílu dětských vojáků s velice podivným úkolem, či na hradě, kde se objevilo nadmíru podezřelé novorozeně, vždy musí pečlivě zvažovat, co může ztratit a co získat.

Recenze:

Skvělá podzimní fantasy jednohubka je na světě! Přestože to není primárně žánr, který vyhledávám, rozhodla jsem se dát Zpěvu straky šanci. A musím říct, že absolutně nelituju!
Knihu bych označila za skoro pohádkovou s perfektně vsazenými prvky pro dospělé. Při čtení jsem se zasmála, ovšem nešlo o nic prvoplánového.
Některé postavy byly zvláštně “moderní”. Těžko se to popisuje, ale styl dialogů a některé scény vyčnívaly z fantasy děje, jako bych najednou chvíli četla třeba román. Každopádně to vůbec nebylo na škodu, naopak jsem se dobře bavila a děj krásně ubíhal.
Osud a poslání hlavní hrdinky je krásný, skoro dojemný.
V některých momentech čtenáře nečekal úplně happyend, ale i to skvěle pozdvihlo tuto knihu z obyčejné “pohádky” na zajímavý příběh plný překvapení.
Rozhodně doporučuju, skvělá knížka na podzimní večer.

24.10.2022 4 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Pro sebe jako stvořeni - Sarah Hogle

Anotace:

Když je váš největší nepřítel zároveň vašim snoubencem, nevypadá to zrovna na „žili spolu šťastně až do smrti“.
Naomi Westfieldová má toho nejdokonalejšího snoubence. Je to gentleman každým coulem, má perspektivní zaměstnání a navíc pochází z dobré rodiny. Nikdy se nehádají a za tři měsíce si při okázalém obřadu mají říct své ano. Jenže Naomi má Nicholase Rose až po krk.
Naomi chce ze sňatku vycouvat, má to ale háček: ten, kdo vztah ukončí, se bude muset vypořádat s úhradou všech účtů za zmařenou svatbu. Když Naomi zjistí, že Nicholas je na tom podobně, začne boj kdo s koho plný naschválů, kanadských žertů a emočních výlevů.
S přibližujícím se termínem svatby, která se možná bude a možná nebude konat, Naomi znejistí. Teď, když už nemají co ztratit, začnou být konečně sami sebou a celá situace se tak překvapivě zamotá.

Recenze:

Jednoduchý vtipný román, u kterého jsem nemusela přemýšlet nad ničím. Není třeba nic odhalovat, analyzovat, prostě je to jen poutavě napsaný románek na tyhle ospalé a tmavé podzimní večery.
Skvěle mi zvedl náladu, mockrát jsem se musela nahlas smát a musím říct, že by z toho byl i úžasný americký film!
Hlavní hrdinka Naomi mě občas trochu štvala svým pohledem na svět, ale ke konci čtení jsem si uvědomila, že kdyby nebyla takhle šílená, tolik bych se nenasmála. Takže všechno je jak má být. Moc doporučuju na proložení náročnějšího čtení nebo prostě jen na vypnutí a pobavení. Deka, gauč, svíčka, čaj a tahle knížka a máte vyhráno nad podzimní depkou! ️

23.10.2022 4 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

Royal Královská sága 2: Chtíč - Geneva Lee

Anotace:

Clara Bishopová má zlomené srdce. Pod vlivem tlaku královské rodiny a také proto, že se k ní princ z Cambridge nehodlá přihlásit veřejně, se s Alexanderem rozejde. V hloubi duše však ví, že bez něj nemůže plnohodnotně existovat, a tak žije jen prací a začne se stranit lidí a společnosti.

Z této bezútěšné situace ji však vytrhne překvapivé zjištění: Její nejlepší kamarádka Belle a teta Jane před ní ukrývaly Alexanderovy dopisy ve snaze uchránit zlomenou Claru před dalším zklamáním. Obsah dopisů svědčí o tom, že Alexander Claru miluje a že v jeho životě není žádná jiná žena. Oba se nakonec usmíří a dokonce spolu po spletitých peripetiích začnou bydlet v Notting Hillu. Mohlo by se zdát, že pro oba teď konečně nastává šťastné období společného života a plánování, jenže žádná radost netrvá věčně.

A lze vůbec mluvit o štěstí, když se do jejich vztahu opět začnou vkrádat přízraky minulosti? Nejen že zhrzená Pepper Lockwoodová rozehraje nebezpečnou hru, jejímž cílem je Alexandera zničit. Na scéně se objeví také Clařin psychopatický expřítel Daniel. A jako by to nestačilo, Clara zahlédne jednoho dne na ulici svého otce s milenkou.

Královská rodina v čele s Alexanderovým otcem Albertem zatím vrší jednu intriku na druhou, aby se vyhnula dalším skandálům. Ustojí Clara s Alexanderem všechen ten nátlak a semknou se ještě silněji ve vzdoru proti okolnímu světu, nebo je situace donutí, aby se rozloučili definitivně?

Recenze:

Číča a pták, díl druhý. Clara a Alexander posouvají svůj vztah dál. Hlouběji už to nejde, proto se rozhodli změnit strategii a trošku mrknout do budoucnosti.
Kniha plná sexu to je, ale erotické scény nutí spíš k úsměvu než k nějakým hříšným myšlenkám.
Pro mně to byla zase jedna z mega oddychovek, u kterých člověk nemusí nad ničím přemýšlet. 90 % knihy mě v podstatě nudilo, protože jen dělali pořád dokola to samé, maximálně na jiném místě. Jiné to bylo jen v případě nalezení zakázaného vchodu, jak to nazvala Clara.
Ovšem moc se mi líbil konec, až mě to dojalo!

15.10.2022 3 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Temná hra - Andy Maslen

Anotace:

Má tajemství, co ho možná zničí. Předtím ale musí dopadnout vraha.
Čerstvě povýšený inspektor Henry Ford je povolán k vyšetřování dvojité vraždy. I přes nedostatek indicií tuší, že za vším stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastní zkušenosti dobře ví, jak po sobě zločinci zahlazují stopy. Před lety přišel o manželku při horolezecké nehodě, kterou sám způsobil. Ponurou pravdu se snaží utajit před svým synem i novou partnerkou, s níž spolupracuje na případu. Dokáže celou situaci ustát dost dlouho na to, aby zabijáka zastavil?
První díl Temné detektivní série.

Recenze:

Skvělá odpočinková detektivka s napínavým příběhem, který má spád. Najdeme všechno, co je třeba - detektiv s tajemstvím, sympatická a trochu zvláštní forenzní technička, přísná šéfová se srdcem na pravém místě a další podobná klišé, která ale ve výsledku při čtení (potažmo i sledování detektivních seriálů) jako konzumenti vyžadujeme.
Zamilovala jsem si hlavně Hannah, která má Aspergerův syndrom a její trochu Sheldonovské chování vyvolává úsměv a nutkání ji prostě mít rád.
Nějak jsem netušila, že je to začátek série, ale z kontextu to pak vyplynulo a jsem moc zvědavá na další díly. ️
Nejspíš právě kvůli pokračování, které nás čeká, nebylo pár věcí objasněných (věcí ze soukromých životů vyšetřovatelů), tak doufám, že se nám všechno časem odkryje. A taky nezbývá než se pomodlit, aby další díly neměly klesavou tendenci, jak se občas stává…

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

10.10.2022 4 z 5

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Všechno není zapomenuto - Wendy Walker

Anotace:

Fairview je malé městečko v Connecticutu, klidné a spořádané, jak má být. A pak v něm jedné noci dojde k brutálnímu znásilnění patnáctileté dívky. Oběť napadení, Jenny Kramerová, si však na nic nepamatuje: stačilo jí se souhlasem rodičů krátce poté podat jistou kontroverzní látku a hrůzná vzpomínka se ztratila. Ale pocity a bolest tak úplně nezmizely… Děsivá událost postupně rozleptá Jennyinu osobnost, a nejen její. Jennyin otec Tom je posedlý myšlenkou najít viníka, matka Charlotta se marně snaží obnovit bezúhonnou pověst rodiny. Kramerovi proto vyhledají pomoc místního psychiatra Alana Forrestera. Ten vidí jedinou možnost – navrátit Jenny paměť. Krutá minulost bude muset znovu zaútočit… na všechny.

Recenze:

Tak tenhle psychologický román/thriller na mně udělal vážně dojem!
Hned na začátku vás seznámí s nešťastným příběhem Jenny a začnou se rozkrývat skutečnosti, které by mohly vést k vysvětlení, co se Jenny stalo doopravdy a kdo byl při tom.
Kniha je vyprávěna z pohledu psychologa, děj na můj vkus vážně hodně odbíhá k jakýmsi profesním detailům, které mě popravdě moc nezajímaly.
Každopádně zjistíte, že pozornost si nezasluhuje pouze Jenny…
Kdyby byl příběh trochu míň rozvláčný a obsáhlý, kniha by se četla líp a dostala by ode mně plný počet hvězd. Za občasné prolouskávání se hluchými místy strhávám jednu hvězdu.
Ovšem vřele doporučuji přečíst! ️

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na mém IG: little.monday nebo na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

05.10.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Hospodyně - Natalie Barelli

Anotace:

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu...

Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat.
Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala.
Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch.
Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství.

Jedním slovem - pecka!

Už dlouho jsem nečetla takhle dobrej thriller. Někteří si stěžovali, že to není reálné, ale kolik takových těch psycho knížek je?

Pro mně to byla skvělá jízda plná nečekaných zvratů, tajemství a napětí s hustým a překvapivým koncem!
Obě dvě hlavní postavy jsem vlastně neměla ráda, čekala na objasnění a pak jsem skončila s otevřenou pusou.

Hodně dlouho nevíte, čemu a komu věřit. Podaří se vám prokouknout zápletku? Mně se to nepovedlo, o to větší jsem dostala překvápko!

Přečteno na jeden zátah, velká spokojenost, moc doporučuju!!!

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

01.10.2022 5 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Rez a záře hvězd - T. Greenwood

Anotace:

Camden, New Jersey, 1948. Když jedenáctiletá Sally Hornerová ukradne z místního supermarketu notes, netuší, že ji sleduje dvaapadesátiletý Frank Salle. Salle je čerstvě propuštěný z vězení a nyní se chystá k útoku. Před obchodem ji napadne a přesvědčí ji, že je agent FBI a může ji okamžitě zatknout – pokud neudělá, co jí řekne.
Tento děsivý román se vydává po stopách následujících dvou let, během kterých Frank duševně i tělesně týrá Sally cestou na západ do San José, a navždy tak změní její život, stejně jako životy její rodiny, přátel a těch, které potkají cestou.
V této strhující knize, založené na skutečném příběhu oběti Sally Hornerové a jejího únosce, který šokoval Ameriku a inspiroval Vladimira Nabokova k napsání kontroverzní a legendární Lolity, dává oceněná spisovatelka T. Greenwoodová slovo samotné Sally.

Recenze:

Příběh unesené dívky, malé holčičky, která si prošla peklem plným lží a obtěžováním nechutného zločince Franka.
Lolitu od Nabokova jsem četla a skoro se stydím, že jsem vůbec netušila, že byla inspirována skutečností.
Autorka Rzi a záře hvězd napsala román, kde se neodráží jen pravda, trochu děj upravila a vyplnila mezery, ale základ zůstal a na konci knihy skvěle vylíčila, co je skutečnost a co ne.
Příběh byl velmi čtivý, celou dobu vás nutí držet Sally palce.
Konec mě dostal do kolen, byl pro mě naprosto nečekaný. Určitě doporučuji přečíst!

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat také na IG: little.monday ️️️

01.10.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Dracul - Dacre Stoker

Anotace:

Román Dracul je inspirovaný deníkovými záznamy autora jednoho z nejslavnějších hororů, jehož lze označit za zakladatele žánru.
Píše se rok 1868 a jednadvacetiletý Bram Stoker se zabarikáduje v místnosti ve věži opuštěného kláštera. Je vyzbrojený zrcátky, krucifixy, svěcenou vodou, košíkem bílých růží a revolverem. Jedinou útěchou mu je láhev slivovice. Vroucně se modlí, aby přežil tuto noc.
Času není nazbyt a on narychlo sepisuje znepokojivé události, které ho sem přivedly. Vypráví děsivý příběh o dětství v Dublinu, častých nemocech, záhadné chůvě, o lidech, kteří údajně zemřeli, a přesto žijí, o pověrách, z nichž se náhle stala realita. Neboť za zamčenými dveřmi čeká nelidská noční můra, s níž, jak doufal, skoncoval před lety…

Recenze:

Musím říct, že ačkoli jsem po knize sáhla spíš “z donucení”, protože tyhle pohádky pro dospělé moc nemusím, tak jsem z příběhu jako z celku mile překvapená.
Čekala mě spousta napínavých situací, styl psaní se mi líbil, takže to člověka nutilo jít dál.
Každopádně mě v knížce stihlo jedno hodně nemilé překvapení - konec. Ten pro mne byl hlubokým zklamáním, špatně se mi v tolika postavách na jednom místě orientovalo, některé věci zůstaly v podstatě otevřené a jednání některých postav bylo nelogické. Hodně mě zamrzelo, že po tak super překvapení, že se mi bude něco takového líbit, přišel ten hořký konec… Jak jste to měli vy? Vidíte to stejně nebo se vám závěr knihy líbil?

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

30.09.2022 3 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Pěšec - Skye Warren

Anotace:

Bezcitný miliardář odhodlaný dosáhnout své pomsty.

Žena, která může ztratit víc než jen své panenství.

A smyslná hra, která je oba zlomí.

Gabriel Miller ji vyhraje v aukci a má třicet dní na to, aby si s jejím tělem dělal, co chce. Ona nemá jinou volbu, než se poddat jeho vůli, přestože ví, že je to muž, který zničil jejího otce, a který v první řadě může za to, že se musí prodávat v aukci jako dobytek.

Zachrání ji bývalý snoubenec? Přijede pro ni jako rytíř na bílém koni? Nebo dobrý rodinný přítel, kterého vždycky považovala za hodného strýčka, ale který v ní vidí smyslnou ženu a nabídne jí manželství? Nebo se stane nějaký zázrak a její uchvatitel se nad ní smiluje a nechá ji jít? To sotva, protože ona je všechno, po čem kdy toužil. Může si užít každičký kousíček jí, ale nesmí se do ní zamilovat. Bez ohledu na to, jak sladce se mu poddává. Jenomže jeho předsevzetí velice záhy bere za své.

Recenze:

Ach jo. Jak píšu pokaždé, je zatraceně těžké se dostat k opravdu dobrému erotickému románu. Aby to nebylo trapné, nudné, moc lascivní, prostě tak akorát.
A tady se to brutálně nepodařilo. Erotické scény jsou v knize tři. Nic víc, nic míň. A musím říct, že nejsou špatně napsané, celkem zvládnuté pojmenování pohlavních orgánů (žádná číča a klobása) a smyslně popsané.
Ale ta story? Hlavní hrdinka s inteligencí pískací kačenky se probíjí životem po tátově průšvihu. O sexu neví nic, je nevinná jako matka představená a zároveň si nakráčí do doupěte plného lidí z podsvětí a prodá sebe a své panenství v aukci, kde přihazují oplzlí boháči. No já nevím…
Knihu zachraňují tyto věci:
- Gabriel - dobrej týpek, špatná minulost, trocha tajemna, samozřejmě nejvíc sexy a bohatej (jediný co mi vadí je asi milion pasáží věnovaných jeho očím)
- zajímavý konec (někdo by řekl napínavý, ale to je slovo, které bych použila při hodnocení kvalitního thrilleru, ne u tohohle)
- knížka je velmi krátká, tak to máte rychle za sebou

No, je mi líto, toto je pro mě sáhnutí vedle.

1/5 ⭐️

20.09.2022 1 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Dokonalá manželka - J. P. Delaney

Kniha, ke které jsem se dostala díky štafetě. ️

Anotace:

Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?

Recenze:

Naprosto neotřelý a originální nápad na námět - alespoň pro mně. Nic podobného jsem nečetla. Nejspíš za to může fakt, že nejsem úplně fanoušek sci-fi a podobných žánrů, radši zůstávám nohama na zemi.
Každopádně díky super “inovaci” se z celkem obyčejné thrillerové zápletky najednou stalo něco, co úplně dobře nešlo odložit.
Běžné rodinné a vztahové problémy byly okořeněny novými technologiemi, o kterých se nám může zdát.
V některých pasážích byl děj už opravdu za hranou vší uvěřitelnosti a u těch jsem celkem trpěla, ale nemůžu rozhodně mluvit o většině knihy. Šlo spíš o pasáže, které mě jako čtenáře vybízely k otázkám, chyběly mi maličkosti, detaily… (Jak to jako ví? Jak to udělal/a?…)
Původně jsem chtěla dát průměrné hodnocení, za fajn nápad jsem se nakonec rozhodla hvězdičku přidat. ️

17.09.2022 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Desátý kruh - Jodi Picoultová

Anotace:

Stoneovi žijí na malém městě a nijak nevybočují z průměru. Čtrnáctiletá Trixie studuje na střední škole, otec Daniel je malířem komiksů a matka Laura profesorkou filozofie. Jejich poklidný rodinný život však končí v okamžiku, kdy Trixie oznámí, že ji její bývalý kluk znásilnil. Roztáčí se kolotoč událostí, který kromě ničivého vlivu na vzájemné vztahy všech zúčastněných přináší i spoustu otázek. Proč Trixie Jasona udala, když ho tolik milovala? Skutečně ji Jason znásilnil, nebo si vše jen vymyslela, aby se mu pomstila? Proč Daniel nikdy nemluvil o své minulosti? Jakého démona v sobě ukrývá? Proč Laura nebyla doma, když ji její dcera nejvíc potřebovala? A opravdu si každý musí projít všemi kruhy pekla?

Recenze:

Zajímavé téma ke zpracování, ale kniha byla celkem peklíčko. Moc nerozumím docela vysokému hodnocení, já totiž dlouho tak nudnou knihu nečetla. Byly tam napínavé úryvky, ale bylo jich pomálu a ještě si člověk vyústění v podstatě domyslel sám.
Za každou kapitolou čeká na čtenáře komiks, který je pěkně nakreslený, ale ve výsledku ještě nudnější než samotná knížka.
Hlavní postavy si člověk nemůže moc oblíbit, protože se o nich moc nedozví a když, tak spíš jen ty špatný věci. Ale důležitý věci jako jak na Aljašce říkají různým druhům sněhu vám autorka každopádně osvětlí.
Bohužel nic pro mě.

2/5 ⭐️