Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 596 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

marwinmh
23.10.2023 3 z 5

Knihu jsem po zjištění, že se jedná o prvky sci-fi odložila, abych se k ní po pár měsících vrátila a rozhodně nelitovala.

MisakCZE
10.10.2023 2 z 5

Jedná se o psychologický sci-fi román, který je z větší části psaný ve 2. osobě, což pro mě bylo velmi rušivé a čtení jsem si vůbec neužil.

Děj je ve zkratce o tom, jak si zazobané misogynní hovado chce přetvořit manželku k obrazu svému. Omluva za expresivní výraz, jiný mě při vzpomínce na Tima nenapadl.

Děkuji autorovi za zasvěcení do tématu robotiky, AI a autismu.

castiglione
16.09.2023 5 z 5

Tak skvělé, tak hrůzné, tak sci-fi, tak reálné, tak opravdové, tak emoční, tak...prostě tak za 5 hvězd. A vy, rodiče, co pečujete s láskou a trpělivostí o autistické dítě, máte můj veliký obdiv, protože my ostatní si to ani neumíme představit. Díky za takovou knihu.

Rosse
22.08.2023 5 z 5

Celkově je kniha skvělým sloučením sci-fi a thrillerového žánru s dobře vykreslenými postavami a napínavým dějem, který čtenáře nutí otáčet stránky dál a dál. Delaney umně klade otázky o limitech technologie a povaze lidskosti a nechává čtenáře přemýšlet o tom co se stalo i po dočtení knihy.

Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy s vědeckofantastickým nádechem. Troufám si také říci, že vás kniha bude pronásledovat ještě dlouho poté, co ji dočtete. :))

dani.mertova
07.08.2023 3 z 5

Poměrně zajímavý příběh. Knížka je poměrně čtivá, ale na druhou stranu mi konec knihy přišel poměrně nesmyslný a dost ubral na hodnocení.

SilvieSisinka
07.08.2023 5 z 5

Bravo,to byla scifi jízda.Vytvorit si svoji umělou ženu v těle robota.Nakonec robot který měl emoce.Robot zázrak vědy.Ovsem když se robotovi začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje,že její předchozí život asi nebyl tak úžasný,jak ji manžel tvrdí.

andrea7191
06.08.2023 2 z 5

Mě to celkem zklamalo, ale vlastně nedokážu vysvětlit proč. bylo mi jedno, jak to dopadne, dočetla jsem to jen proto, abych si to mohla odškrtnout a co kdyby náhodou byl konec zvratový?! No nebyl.

martisko3
08.07.2023 3 z 5

Nečekaný příběh, sci-fi nečtu, ale překvapivě chytlavé a čtivé. Nicméně znovu bych knihu nečetla.

petra3242
22.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Velmi zvláštní příběh, normálně nečtu knihy o robotech a umělé inteligenci, ani nevím, proč jsem si ji koupila, čím mě tak zaujala... Ze začátku se mi kniha moc nelíbila, stačilo ale pár kapitol a vše bylo jinak. Příběh Abbie byl smutný, chtěla pro svého chlapečka to nejlepší a dala za to tu nejvyšší cenu. Robotka Abbie mi byla sympatická, dojalo mě, jak se chovala k Dannymu. Škoda toho konce, přála jsem si, aby to dopadlo jinak

Kanimůra2
04.06.2023 4 z 5

Za mě nechápu, jak se mohla tahle kniha propadnout do modrých čísel a ještě tak hluboko. Mě hrozně bavila, četla jsem jí jedním dechem. Je to čtivý, má spád. Originální. Jednu hvězdu ubírám za vyprávění ve 2.os. Je to nezvyklé a možná až do poloviny knihy jsem se chvílemi musela zamyslet, o kom je vlastně řeč.

Mateo67
26.04.2023 4 z 5

Další z mých úlovků audioknih. A úlovek to byl netypický, dějovou zápletkou originální a pro mě zajímavý, chápu ale, že ne pro každého. Autorovi se zde každopádně podařilo spojit na první pohled nespojitelné a světě, div se, ono to drží docela dobře pohromadě.

Spoiler:
Autistické dítě, lidská máma, umělá máma, šílený manžel a otec (nebo jsou taky dva?!), kde končí realita a začíná sci-fi? A bude to třeba za pár let vzhledem k rychlosti vývoje AI ještě pořád sci-fi? Nejsilnější byl pro mě moment, kdy jsem si díky knize položila otázku: Člověk bez emocí stále zůstává člověkem. A robot s emocemi tedy stále zůstane robotem?

Lvíček835
18.04.2023 4 z 5

Zajímavý příběh čekala jsem normální thriller ale to co to bylo jsem vážně nečekala a byla jsem hodně překvapena,nečekala jsem že mě tak chytne a nápad s boty to jsem fakt koukala jako blázen, bylo to jinačí než běžný thriller ale zato fakt pecka.Hrozně se mi tahle kniha líbila.

Emma27
11.04.2023 2 z 5

Celkem zvláštní zajimavy přiběh.Trochu jsem čekala neco jineho.

snimcibdim
09.04.2023 3 z 5

Člověk nečeká, že by ho dokázal překvapit běžný vztahový thriller, kde většinou jde jen o to, jestli psychopat je on, ona, někdo třetí nebo všichni. Ale stalo se. Nápad s "boty" přinesl úplně nové možnosti a ty byly využity opravdu na maximum. Konec byl sice už poněkud vykloubený, ale to je u tohohle žánru standard. Nic moc jsem od toho nečekala a tak mě to docela příjemně překvapilo.

Kubajzz
14.03.2023 4 z 5

Moje čtvrtá kniha od tohoto autora a musím říct, že hodně zajímavý námět. A věřím tomu, že takto smýšlejících lidech o ženách jako byl Tim je bohužel asi hodně. Rozhodně doporučuji

Leena
12.03.2023 3 z 5

Ráda čtu sci-fi, ale od tohohle jsem očekávala něco jiného.
Konec šíleně překombinovaný, no podruhé už číst nebudu.

jaroiva
24.02.2023 4 z 5

Nevím, co ve štítkách dělá to "válečné sci-fi".
Ale kvůli tomu "sci-fi" jsem si vybrala právě tuto knihu.
A i když mě konec trochu zklamal, musím uznat, že to má logiku a je to dobře uzavřeno.
Takže musím hodnotit velmi kladně. Zhltnuto na jeden zátah.

Janík61
14.02.2023 4 z 5

Přečteno jedním dechem, fakt mě to bavilo. Ale když se člověk zamyslí, kam se přímo řítí dnešní digitální svět s veškterými technickými vymoženostmi, tak je to docela děsivé. Ale knížka byla fajn.

pavlinka04
07.02.2023 3 z 5

No nevím, ze dvou knih od Delaney, které jsem zatím přečetla byla Dokonalá manželka pro mě nejslabší.
Děj se mi zdál, že spíše stojí, než se někam ubírá.
Bylo to něco jiného pro mě, fanda robotů nejsem, tak jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout do tohoto světa pomocí knížky.

Dandulka
03.02.2023 5 z 5

Zdá se, že se opět objevil nový skvělý autor (nebo jsem jej objevila jen já sama?). Ať je to jak chce, knížka byla prostě skvělá a četla se sama. Moc doporučuji.

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962