Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 597 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

Mirin1349
06.04.2021 4 z 5

Přiznám se, že mě anotace hodně nalákala a čekala jsem něco docela jiného. Kdybych věděla, o čem knížka bude, nejspíš bych na ni asi neměla odvahu ani náladu. Na začátku jsem tedy vůbec nečekala, jak skvělá tahle knížka nakonec bude. Námět byl zajímavý a zpracování taktéž. Krátké kapitoly tomu dodaly na dynamičnosti, závěr byl pro mě veliké překvapení. Opravdu skvělá knížka, autor se začíná stávat mým oblíbeným.

Belanna
02.04.2021 5 z 5

J.P. Delaney svými předchozími knihami nasadil velmi vysokou laťku. Myslela jsem, že udržet krok nebo jí dokonce překonat, nebude možné.
Dokonalá manželka mě však vyvedla z omylu.
Nové téma - psychologická manipulace s umělou inteligencí, rodinný život s dítětem s poruchou autistického spektra, perfektní zpracování, osobitý styl psaní a naprosto neočekávaný závěr !!
Děkuji autorovi a těším se na další knihu.

Danka1975
31.03.2021 3 z 5

Plusy:
Nápad, příběh,čtivost, krátké kapitoly, originalita, myšlenka. .
Mínusy:
Ke konci jsem se ztácela, z jakého úhlu, či pohledu a postavy je děj vyprávěn :-). . nevím, zda toho už nebylo moc a nebylo to moc překombinováno. .

Poznámky pod čarou :-):
. ..ale tituly Spřízněné duše apod. od jinéhoho autora (John Marrs) mě dostaly víc :-). .ale tak dobrý, prostě za 3 :-). .

Allla9
21.03.2021 4 z 5

Nečetla jsem mnoho knížek s tématem sci-fi. Je to napsané poutavě se zajímavou zápletkou.

jana1941
21.03.2021 4 z 5

Pravdou je, že kdybych předem věděla, o čem kniha je, že to bude tak trochu scifi, asi bych od ní dala ruce pryč. Nicméně mě kniha mile překvapila. Díky krátkým kapitolám šlo čtení rychle a zvědavost mě hnala kupředu. Konec trochu zklamal, ale i tak knihu hodnotím kladně.

MichaelaPersen
07.03.2021 5 z 5

Velmi napinava kniha. Scifi nevyhledavam, ale vedela jsem, ze tenhle autor me urcite nezklame. Cim vice jsem se blizila konci, tim napinavejsi kniha byla. A konec je velmi prekvapivy, urcite dostane kazdeho. Muzu jen a jen doporucit.

Monuli36
04.03.2021 4 z 5

Krajně nesnášim scifi a tato knížka je jedno velké scifi :) Po zjištění,že hlavní hrdinka je robot,jsem chtěla knížku odložit :) Ale byla jsem zvědavá a četla dál.Nakonec to nebyl špatný příběh a knížku jsem dočetla.Ale neni to nic pro mě :)

andrea4468
10.02.2021 5 z 5

Za mě zajímavý příběh, který není ohraný a opravdu mě bavilo ho číst. Kniha určitě není ztráta času a já mohu jen doporučit.

enymey
27.01.2021 4 z 5

moc pěkně napsané. Druh kniha, kterou jsem od autora četla.... asi zkusím i další.

Sixtinka144
12.01.2021 4 z 5

O knize jsem si nic nezjišťovala, takže jsem byla lehce v šoku, když jsem zjistila, že je hlavní hrdinka robot. Toto téma nevyhledávám, nejsem fanda IT, nikdy mi to s technikou nešlo a tak tomu moc nerozumím. Bála jsem se, že se mi kvůli tomu kniha nebude líbit, ale tady je to tak dobře popsané, že jsem knihu zhltla během jednoho dne a úplně jsem zírala, jak moc dobrý příběh to je. Autor píše vážně návykově a vy se snažíte odhalit, co se asi stalo. Tady mi přijde, že to není až tak těžké vydedukovat hned na začátku, ale stejně mě to bavilo. Ten konec to buhužel dost pokazil, byl hrozně uspěchaný a méně promyšlený, než zbytek knihy, takže za to strhávám jednu hvězdu. Knihu mohu doporučit a pokud nemáte rádi v knihách IT vymoženosti jako já, opravdu se této knize nemusíte vyhýbat.

oluskace
02.01.2021 4 z 5

Dostala jsem knížku a když jsem si četla o čem je myslela jsem si že není pro mě. Ale zkusila jsem. A nakonec se i začetla a za dva dny přečtená. Zkusim i další od autora. Jen mě hrozně zklamal ten konec. Přišel mi moc uspěchaný. Jinak průběh příběhu super

AlbionFoxyFox
01.01.2021 5 z 5

Většinou předem nečtu podrobně, o čem kniha je, taky jsem po prvních stranách toho začala litovat, protože jsem si říkala, že já a roboti není dobrá kombinace a toto téma mě absolutně nebaví. Knize jsem však dala šanci a rozhodně jsem udělala dobře. Úžasně čtivé, napínavé do poslední strany, konec, který velmi překvapí.

jasmína
19.12.2020 4 z 5

Ráda bych dala plný počet hvězdiček....

Už to, že knihy tohoto žánru většinou odkládám, tady nešlo přestat číst....

Velice napínavý děj, jenže konec mě zklamal....

PeWa80
07.12.2020 5 z 5

Dlouho jsem se těšila na další knihu od tohoto autora... Po prvotnim zjištění, že hlavni téma této knihy bude robotika, mé nadšení trochu opadlo, protože mě toto téma extra nezajímá... Ale musím hodnotit více než kladně. Zajímavě uchopené téma, napsané živou formou, která chytne i naprosté odpůrce této tématiky, doplněné ještě otázkou výchovy autistickeho dítěte a naprosto výjimečným koncem, který nečekáte... Za mě palec nahoru a opět můj oblíbený autor nezklamal!

MakiMel
01.12.2020 3 z 5

Prvotní myšlenka mě nadchla a závěrečné rozuzlení bylo v rámci sci-fi taky docela dobré, ale jinak je mi teda svět robotických technologií na hony vzdálený, takže se mi četlo obtížně. Celou dobu jsem bádala nad tím, jak se mohly nahrát ty vzpomínky a myšlenky a nesoustředila jsem se na četbu.

gordon13
21.11.2020 5 z 5

Musím uznat, že kniha byla velmi zajímavá... výborně vystavěný, nápaditý příběh s překvapujícím koncem. Opravdu se mi líbila!

Címa
17.11.2020 4 z 5

Po prvních několika stranách, kdy jsem zjistila, kdo je nyní Abbie zač, jsem se musela do čtení trosku nutit, ale jsem rada, ze jsem to nevzdala a knihu přečetla. Zajímavá změna po spoustě jiných thrillerů a detektivek, krátké kapitoly, děj svižně plyne, i když jsem si myslela, jak to asi dopadne, nakonec bylo všechno jinak. Kniha určitě stojí za přečtení.

Daiv666
12.11.2020 3 z 5

Příliš mne tato kniha neoslovila

zimka.r
10.11.2020 5 z 5

Třetí kniha od autora a wau! Každá další je lepší a lepší!! Tato mne zaujala hned od cca 4. stránky! Opravdu zajímavý námět, zápletka i rozuzlení! Za mě určitě ano a už se těším na další knížku!

KáťaM.
08.11.2020 5 z 5

Po velmi dlouhé době jsem narazila na thriller, který hodnotím plným počtem hvězd. S koupí této knížky jsem šla prakticky na jistotu, Ta přede mnou od autora se mi moc líbila a doufala jsem v podobný psychothriller. Z prvních recenzí jsem byla trošku jako opařená. První čtenáři totiž od thrilleru nedostali to, co očekávali, navíc každý strašil o tom, že hlavní hrdinou té knížky je robot. Vzhledem k tomu, že nejsem vůbec technicky založená, knihu jsem nějakou dobu odkládala, říkala jsem si, že to jsem asi šlápla vedle. Skepse mě neopustila ani po přečtení první části knihy, ale pak to šlo, jedna zápletka střídala druhou. Když jste si mysleli, že konečně chápete záměr hlavního hrdiny, autor přišel s dalším zajímavým zvratem. Bylo to napínavé až do konce, závěr se mi vryl pod kůži. Proto ani vy knihu o robotce, která vznikla, aby nahradila manželku bohatého "ajťáka" nezavrhávejte. Vážně stojí za přečtení a hlavně ten dodatek, o tom, jaké roboti jsou patentované, a jaké se vyvíjí, anebo dovětek autora, který leccos osvětluje. J. P. Delaney je sázka na jistotu, velmi doporučuji!

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962