Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 598 598

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

Nepri
25.08.2020 4 z 5

čím déle jsem četla, tak tím víc jsem byla napnutá, ale ten konec mě trošku zklamal. Ale i tak super čtení.

Booksaddict
22.08.2020 4 z 5

Ačkoliv má tahle knížka málo hodnocení a když už, tak neutrální, mne se líbila. Námět neskutečně originální! Ten mě opravdu nadchnul, od knížky jsem se nedokázala odtrhnout, ale vyvrcholení mě trochu zklamalo. I tak se ale jedná o knížku, po jejímž přečtení ve vás pár dní ten příběh zůstane. A to mě baví. Doporučuji přečíst a nemusíte být nutně ajťák :)

JaKa1974
21.08.2020 5 z 5

Když jsem začala číst a zjistila jsem, že je to trochu sci- fi, tak jsem se zalekla. Ale kniha byla čtivá a napínavá. Těšila jsem se na vyvrcholení, ale to mohlo být lepší.

kotatkoz
01.08.2020 4 z 5

Asi lehce nadhodnucuji, ale dlouhojsem se na tento thriller/psychoromán těšila a nijak výrazně mě nezklamal. Líbily se mi drobné zvraty v průběhu, konec mohl mít mnoho variant a ta zvolená nebyla nijak špatná, byť trochu působila jak horkou jehlou zpracovaná. Suma sumárum, najdou se i lepší obdobné knížky, ale tahle se dá také doporučit :)

Lukeronka
31.07.2020 4 z 5

Měla jsem od knihy vysoké očekávání a tak mě trochu zaskočil námět, který byl prozrazený ze začátku knihy. Když jsem se přes to ale přenesla a četla dál, nelitovala jsem. Je to zas něco nového, jiného. Četlo se to rychle, jako všechny knihy autorky.

Julinka679
29.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Moc jsem autorovi nevěřila, že dokáže napsat thriller o robotovi tak, aby byl čtivý a zajímavý ale nakonec se podařilo.
Kniha byla napínavá a já rychle četla dál abych konečně zjistila, proč a co se vlastně stalo původní Abbie (1.0).
Postava Abbie 2.0 mi byla sympatická, celkem jsem byla překvapená, že dokázala mít tolik tajemství a nakonec "zachránila" malého synka.
Timova postava se mi zpočátku také líbila, vypadal jako typický slušňák ale očekávala jsem, že zrovna on nebude úplně kladná postava a se smrtí své manželky má tedy hodně co do činění.
Ta přede mnou a Věř mi, se mi líbily asi více ale i Dokonalá manželka je slušný počin, který se autorovi povedl.
Za mě tedy 4* a doporučuji :-)

JustWomen
27.07.2020 2 z 5

Celé to bylo hodně podivné, mezi příběhem o robotech prosvítá příběh autistického dítěte a složitých vztahů jeho rodičů. Chvílemi to mělo hlavu a patu, ale konec to všechno pokazil, vše se tak nějak nejasně rozpustilo ve vlnách, bylo to celkem nesrozumitelné a neuspokojivé.

Coucouha
27.07.2020 3 z 5

Výborný nápad na knihu...pořád to gradovalo a říkala jsem si, že to bude mít úžasné vyvrcholení. A najednou...NIC. Vyšumělo to a fakt se mi konec nelíbil. Kniha měla ale obrovský potenciál a myslela jsem, že skončím s hodnocením 5*. Bohužel se tak nestalo.

NymphMaeve
23.07.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem na začátku úplně neodhadla, protože jsem ani podle anotace nepoznala téma. A zprvu bylo překvapení celkem nepříjemné, ale vyprávěním jsem se do příběh fakt dostala a nechtělo se mi knihu odkládat. Prvních asi sto stran nic moc, ale o to prudší a víc strhující to bylo dále. Na konci jsem fakt nevěděla, čemu mám věřit, zda Abbie, Timovi, nebo někomu kolem. Střípky se krásně skládaly dohromady, ale čtenář nemá možnost to poznat, proto je úplný závěr naprosto neodhadnutelný. Postavy jsou vykreslené moc pěkně a není to takové to "ten je dobrý a tenhle špatný". Musím říct, že jsem hodně doufala v podobný závěr jako u předchozích knih, tady mi ale tak úplně nebylo přáno. Nečekané a nepředvídatelné to určitě bylo, stejně jako u Věř mi, ale jinak bohužel. Odhadovala jsem knihu zpočátku špatně, jsem z ní ale celkem nadšená. Vím, že si ji znovu nepřečtu, ale času nad ní strávenou rozhodně nelituju.

Miluna40
19.07.2020 1 z 5

Nezacetla jsem se,knizka nezaujala...davam jednu hvezdu,protoze snaha autora se ceni.

Millyf
19.07.2020 4 z 5

S podobným námetom som sa nestretla,no výborné prepojenie ľudského a robotického sveta,hlavná postava mala moje sympatie od začiatku.Dej je napísaný tak,že som sa nemohla od knihy odpútať a keď som práve nečítala, mala som knihu v "hlave" .Pacil sa mi citát: "Lidskost lze zrejme merit podle toho,jak ohleduplne se človek chová k postizenym." Zaver bol pre mňa prekvapením

Dajine
19.07.2020 2 z 5

Zajímavé téma, jehož smysl jsem pochopila až po přečtení poděkování panem spisovatelem.

MichaelaS081
18.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla jiná a zajímavá.

Misule89
16.07.2020 4 z 5

Musím říct, že kniha byla zajímavá. Kdybych věděla, že hlavní hrdinkou bude robot, určitě bych se jí vyhnula. Ale jsem ráda, že jsem se po prvních stránkách nenechala odradit a četla jsem dál. Rozhodně je to něco jiného.

L.Helena
12.07.2020 3 z 5

Obě předchozí autorovy knihy se mi moc líbily, tak jsem se na tuto opravdu těšila. Jenže jsem se celou dobu nemohla pořádně začíst, snad jediné, co mě nutilo číst dál, byl osud Dannyho. Závěr knihy mi přišel poněkud nečitelný, vůbec nevím, jestli jsem ho pochopila správně.

Adri235
10.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Když jsem došla k umělé inteligenci, tak jsem nevěděla, jestli mám dále číst, protože zrovna toto není můj šálek kávy, ale šanci jsem tomu nakonec dala. Kniha se čte velmi dobře, napínavý to začíná být někde v polovině knihy. Kniha mě bavila, žádný složitý čtení a orientace časem není nijak komplikovaná. Na konec knihy jsem se těšila, čekala jsem suprový a nečekaný konec, ale ten se nedostaví. Autor knihy se asi až moc snažil o napínavou knihu a nečekaný konec. Napínavá kniha to sice je, ale konec bohužel nijak překvapující. Celkově hodnotím 4/5 - čtení skvělý, konec nic moc.

Januli
08.07.2020 3 z 5

Ja teda vůbec nevím, co si mám o knize myslet a jestli se mi líbila nebo nelíbila. Začátek knihy byl pro mě dost sok a uvažovala jsem, že ji odlozim, protože roboti nejsou můj šálek kávy. Knize jsem dala šanci, protože podle anotace dej mohl být zajímavý. A celkem zajímavý byl, jen trošku kombinovaný zbytečně moc. Nejvíce mě zasáhl maly Danny, chlapeček trpící autismem. Tohle nejvíce ve mě kniha zanechala....

m_martina
04.07.2020 4 z 5

Docela dobrá kniha, ale téma umělé inteligence nemám ráda vůbec.

katst
01.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Vědět, že v hlavní roli bude umělá inteligence, která má pošahanému vizionáři nahradit zmizelou manželku, tak si knihu nekupuji a ani nečtu...
Kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Děj i konec je zmatený a překombinovaný.
Na druhou stranu, když už nic jiného, tak se kniha díky krátkým kapitolám a velkým písmenům alespoň dobře čte.

Kniha Ta přede mnou byla autorova nejlepší, Věř mi a Dokonalá manželka pro mě byly ztrátou času...

Veju007
30.06.2020 4 z 5

Ano, hlavní téma, které se dozvíte hned asi v druhé kapitole, taky nemusím a netíhnu k němu, ale tohle bylo tak skvělý, zajímavý, napínavý a originální. Spousta lidí má s touto knihou problém hlavně proto, že nikdo nečekal, jakým směrem se knížka bude ubírata je to odlišné od předchozích autorových počinů. Ale já jsem se bavila, a to je přece na knížkách to nejlepší a je fajn rozšířit si obzory. Protože vesmírný sci-fi taky nemusím, ale Nyxii jsem totálně hltala. Takže ano, je to něco jiného a nesedne to každému, ale to přece neva.

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962