Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Dobry thriller, libi se mi, ze prisly odpovedi na vsechny otazky a chvilemi jsem se nemohla odtrhnout! :)

06.09.2022 4 z 5

On On Clare Empson

On - Clare Empson

Anotace:

Za vším stojí on. Catherine oněměla. Stala se svědkem něčeho tak znepokojivého, že ztratila hlas – před svým manželem, dětmi i přáteli. Doktoři tvrdí, že odpověď se skrývá v minulosti. Catherine musí začít u něj. U Luciana. Své životní lásky, se kterou se seznámila na univerzitě. Lucian ji zatáhl do elitního kruhu bohatých a hýřících přátel; jedné noci se ale všechno zhroutilo a Catherine jej opustila, čímž navždy poznamenala jeho život. I po šestnácti letech ji myšlenky na něj neustále pronásledují, a když se s ním nečekaně opět shledá, jiskra znovu zažehne plamen lásky. Ale před tím, co se stalo tenkrát před lety, neutečou, a tak se jejich životy opět převrátí vzhůru nohama, tentokrát s katastrofálními následky.

Recenze:

Jako obvykle jsem si před začátkem čtení nečetla anotace, recenze, nic. Vždycky bývám ráda překvapená a občas se prostě nezadaří a zjistím, že čtu knihu, která je víc nebo míň průšvih.
Bohužel u tohoto dílka tomu nebylo jinak. Už po první třetině knihy jsem zjistila, že se jako docela echt nudím. Hlavou mi běželo: “Ok, tak jsi nás seznámila s postavama, tak nám řekni, co se stalo a rozjeď to!”
Jenže ono to nepřišlo. Autorka to nerozjela. V příběhu čekají tři celkem wow momenty. Přijdou z ničeho nic a jak napětí a vzrušení z akce přijde, tak zase odejde a vracíte se k nudným popisům lidí a situací a prosíte ať vám někdo dá superschopnost číst rychleji, ať už to je za vámi.
Co mě už jen dorazilo je to, že jsem si teď po přečtení všimla, že je na obálce napsáno “Psychologický thriller”. Tak určitě. Asi jako je seriál Ulice detektivka.

Nedá se jinak, a to ještě nadržuju:

2/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

04.09.2022 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Věř mi - J.P. Delaney

Anotace:

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou!
Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…

Recenze:

Tak tahle knížka mě nutí hodně přemýšlet nad otázkou: “Co na ni říkáš?”
Čekal na mně brutálně překombinovaný děj, takovou jízdu plnou zvratů jsem si dlouho neprožila. Absolutně jsem netušila, kde je vlastně pravda, spousta věcí mi přišla úplně zcestná, narušený jsou tam asi všechny postavy.
Každopádně musím vyzdvihnout neuvěřitelnou čtivost knihy, máte potřebu stále pokračovat ve čtení a dozvědět se, jak to tedy celé je.
Příběh je absolutně šílený, kdybych ho měla někomu odvyprávět, tak bych to asi nedokázala, jak moc se mi v průběhu knihy měnil názor na postavy a na situace, kterými procházeli.
Ale určitě nelituju toho, že jsem Věř mi četla, bylo to prostě hustý.

28.08.2022 4 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Co oči nevidí - Betsy Reavley

Anotace:

Když sedmnáctiletá dívka Deborah, která se mezi svými vrstevníky netěší velké oblibě, potká šarmantního a pohledného Larryho, mladík ji naprosto okouzlí a Deborah mu beznadějně propadne. Problém vězí v tom, že Larry je jedno velké tajemství.
Poté však městem otřese série brutálních vražd, které na všechno vrhnou stín.
Zatímco se její svět pomalu rozpadá, začíná Deborah milovaného muže podezírat ze strašlivé zrady. A zároveň s tím si uvědomuje, že k záchraně jejich manželství budou potřeba oběti.
Poutavý psychologický thriller Co oči nevidí ukazuje, co se může odehrávat za zavřenými dveřmi, a připomíná nám, že k nehorším zločinům často dochází mnohem blíže k domovu, než bychom si kdy byli ochotni připustit.

Recenze:

Neuvěřitelně čtivá knížka! Samozřejmě pomohla větička hned na začátku: “Založeno na skutečných událostech.” To člověka vždycky trochu mrazí.
Nejde mít rád ani jednu z postav a bude vám líto všech dětí, které se v příběhu objevují.
Každopádně se určitě jedná o knížku, kterou neodložíte, užijete si pár mrazivých až nechutných scén a nebudete chápat myšlenkové pochody hlavních ”hrdinů”.
Konec byl pro mě vlastně dost překvapivý. Celkově se jedná o jeden z lepších thrillerů za poslední dobu!

28.08.2022 4 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Exodus - Kate Stewart

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Anotace:

Druhý díl neskutečně napínavé série Havraní bratrstvo navazuje přesně tam, kde skončil ten předchozí. Do hry konečně vstupuje sám tajemný Francouz, který Cecílii nesmírně odpuzuje a ještě více přitahuje…

Recenze:

Hejno havranů bylo moc dobré, druhého dílu jsem se však dost bála, protože všichni víme, jak to bývá s dalšími díly sérií.

Každopádně jsem mile překvapená! Netroufám si říct, který díl byl za mně lepší, ale rozhodně se tady nejedná o klesavou tendenci.

Cecílie mě značně štvala, dost jsem se rozčilovala nad jejím chováním v některých situacích, ale hloupost hlavní hrdinky nepřebila promyšlenost příběhu.

Musím podotknout, že jsem si u knížky několikrát nechala po tváři stéct slzu, bylo tam hodně dojemných momentů, smutných situací a nešťastných konců.

Rozhodně ale doporučuju přečíst, ač se jedná pro mě o oddechovku, tak tady vás autorka vtáhne do příběhu vážně tam, kde u Hejna přestala, a máte pocit, že všechny postavy důvěrně znáte. Navíc vás přece určitě zajímá, jak kartami zamíchá Francouz, ne?

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

23.08.2022 4 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Jezevec - Fredrik P. Winter

Anotace:

Každý rok v noci na 6. listopadu se sériový vrah zvaný Jezevec prokopává skrz podlahu sklepa do domů svých vybraných obětí, které potom beze stopy mizí pod zemí stejně jako jejich vrah.
Jednoho rána nalezne redaktorka Annika Granlundová přede dveřmi své kanceláře hlínou ušpiněný rukopis. Jmenuje se Jsem Jezevec. Rukopis je zvráceným životopisem sériového vraha žijícího pod zemí. Annika v něm vidí svoji šanci, jak zachránit nakladatelství, jemuž hrozí bankrot. I přes zřejmé spojení se skutečným, dosud nevyřešeným případem vražd se Annika rozhodne rukopis vydat. Její rozhodnutí ji ale ovlivní víc, než by si kdy dokázala představit, a brzy ji začne vtahovat hluboko do temnoty, již poznala jako malé dítě.
S přibližujícím se osudným datem se čím dál jasněji vyjevuje spojení mezi rukopisem a skutečným vrahem a otázky okolo vydané knihy se hromadí. Kdo je Jezevec doopravdy? Kdo knihu napsal? A co se ve skutečnosti schovává v hlíně pod zemí?

Recenze:

Pokud chcete napínavý thriller se zajímavým nápadem, jste na správné adrese!
Nepolapitelný vrah, zmizelé oběti, osamělá detektivka a trochu labilní redaktorka - ti všichni a nejen oni vás vtáhnou do děje, kde nechybí ani smutné nebo lehce nechutné scény.
Několikrát jsem byla napnutá jak kšandy a díky skvělým popisům se dokázala opravdu vžít do kůže postav.
Trochu mě mrzel konec, za mně byla ta pomyslná tečka trochu překombinovaná a zbytečná, poslední dvě strany si mohl autor odpustit.
Každopádně se mi pak do tmy se psama nešlo úplně tak snadno jako jindy, takže moc doporučuji!

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

14.08.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Seznam hostů - Lucy Foley

Anotace:

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola.

Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách.
Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek.

A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?

Recenze:

Teeeeda, to bylo ale napínavý!

Kniha rozdělená do pohledů šesti postav, spousta tajemství, která rozplétáte postupně, napětí stoupá, otázek přibývá a rozuzlení je fantastický.

Nesympatičtí mi byli v podstatě všichni, ale dohromady to byl příběh, který jsem prostě potřebovala dočíst a za dvě odpoledne bylo hotovo! Krásně prolnutá minulost se současností postav, hodně prostoru pro tipování co, kdo, s kým, kde a proč!
Trošku mi vadilo rozkrytí posledního tajemství, už mi to přišlo jako trochu moc náhod najednou, tak za to jedna hvězda dolů, ale jinak paráda.

Moc doporučuju!

4/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro další recenze na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

09.08.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Profesor Sympaťák - Leisa Rayven

Anotace:

Ambiciózní knižní redaktorka Asha Tateová je beznadějná romantička. Navzdory svým vlažným zkušenostem s muži pevně věří na mdloby, vzdychání a nekonečnou lásku spřízněných duší. Jistě, sex je fajn, ale ona se nikdy nenechala vést svými zvířecími pudy. Až do této chvíle. Když Asha narazí na spalující instagramový feed člověka, který si říká Profesor Sympaťák, poprvé v životě propadne touze. Nejenže musí rozdýchávat pohled na žhavé umělecké fotky Profesorova vyrýsovaného těla, i jeho rozervaná poezie o ztrátě pravé lásky promlouvá přímo k její duši. Asha zoufale potřebuje najít bestseller pro své skomírající nakladatelství a ví, že Profesorovy literární schopnosti a miliony věrných fanoušků by mohly být záchranným kruhem, který její nadřízení potřebují, aby se celá společnost neutopila v dluzích. Ale ještě než zaschne inkoust na nakladatelské smlouvě, uvědomí si, že udělala příšernou chybu...

Recenze:

Už ani nemůžu psát, že jsem zakopla a upadla obličejem do románu. Je na čase si přiznat, že ty svoje thrillery už asi nepřestanu prokládat oddychovkami. A jsem ráda. Moc!
Profesor Sympaťák mě pobavil, dokonce přímo rozesmál, chvílemi jsem byla naštvaná, některé erotické scény mi trošku zrychlily tep, párkrát jsem měla na krajíčku a nakonec ty slzy i ukáply. ️

Moje pragmatické já se brání a chce vyřvávat, že prostě tohle není možné, reálně se to neděje a nic není takhle jednoduché a černobílé jako příběh Ashy, ale nedělám to. Už nejsem naštvaná pro naprostou nerealitu většiny románů. Chápu to. A jsem ráda, že jsem nějak dospěla do stavu, kdy si užívám dobře napsané pohádky pro dospělý holky. ️

Doporučuji!

5/5⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

08.08.2022 5 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Struny lásky - Samantha Youngová

Anotace:

Co byste obětovali pro lásku? Skylar bývala zpěvačkou velice úspěšné americké pop-rockové kapely. Sláva však pro ni byla utrpením. Když ji potkala nečekaná rodinná tragédie, Skylar zmizela ze světa. O rok a půl později si vydělává na jídlo zpěvem na ulicích Glasgow. Zatím ji nikdo nepoznal, neunikla ovšem pozornosti ambiciózního manažera hudebního vydavatelství. Killian pracuje v renomované nahrávací společnosti Skyscraper Records. Vychoval ho strýc a majitel vydavatelství, kdyby však nebylo jeho milované sestry, vyrůstal by bez lásky. Killian je odhodlaný přinést firmě větší úspěch než kdy dřív a tahle mladá žena by mu s tím mohla pomoct. Ví, že když se její muzika dokáže dotknout jeho temné duše, všem ostatním prozáří život. Skylar dá Killianovi jasně najevo, že nemá zájem pro něj zpívat, když ale na vlastní kůži zažije, jak nebezpečný je život na ulici, nemá na koho jiného se obrátit.

Recenze:

Opět jsem na scéně já a román. A víte co? Funguje to. Tenhle příběh nebyl nijak hluboký, všude na mně vykukovala samá klišé, jak už to v románech bývá… ALE! Bylo to tak skvěle a poutavě napsaný, že jsem tomu věřila, ponořila se do toho a užívala si příběh Sky. Občas jsem na ni byla naštvaná pro její dramatičnost, hysterii a nepragmatičnost, ale to bych nebyla já.
Každopádně moc doporučuju! Zamilujte se, poplačte si, užijte si to!

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday ️️️

08.08.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Bílá nemoc - Karel Čapek

Anotace:

Popudem k napsání tohoto dramatu z r. 1937 byl podle autorových slov "konflikt ideálů demokracie s ideály neomezených a ctižádostivých diktatur". Jistou zemi napadla epidemie bílé nemoci. Lékař Galén proti ní vynalezl účinný lék. Lék vydá jen tehdy, když se vlády zaváží, že již nikdy nebudou válčit. Hlava státu, v němž bílá nemoc vypukla - výbojný maršál - chce dobývat svět a před ničím se nezastavuje. Bílou nemocí je napaden hlavní zbrojař země baron Krüg. Galén jej odmítá léčit, dokud nebudou splněny jeho podmínky...

Recenze:

Absolutně nemám nic proti této klasice. Je to neuvěřitelně inteligentní dílo, do kterého pan Čapek schoval tolik! Naráží na fašismus, lidskou sobeckost a pokrytectví.
To, jak si člověk začne všímat až když se ho něco bezprostředně týká, to je velmi nadčasová myšlenka.
Mám knihu moc ráda a ráda jsem se k ní díky výzvě “Pročteme abecedu” vrátila, protože je červenec měsícem B.

5/5 ⭐️

04.08.2022 5 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

(SPOILER) Malvína - Anna Szafrańska

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě ️

Anotace:

Někdy se ten pocit vsákne pod kůži jako inkoust a vytvoří na ní jedinečný vzor.

Malvína ovládla hru vzhledů. Každý den nosí masku, kterou si sundává pouze v noci. Tehdy se jí vrací vzpomínky a noční můry. Pouze v noci je nahá a zranitelná.

Arek má na zádech vzory, ale nejedná se o tetování. Jsou to vzpomínky, které mu kdosi vryl do kůže. Míval ve svém životě ženu, která mu nabídla to, po čem nejvíc toužil – zapomnění. Tato žena už s ním není.

Malvína a Arek mají jedno společné – nehledají lásku a raději se do žádných vztahů nepletou, protože v hloubi duše vědí, že je na konci čeká jen bolest. Ne vždy se nám však stane to, co si přejeme.

Recenze:

Po neuvěřitelně skvělém příběhu Liliany člověk čeká ještě neuvěřitelnější příběh Malvíny. Myslím, že jsem druhý díl série Pink Tattoo začala mít ráda ve chvíli, kdy jsem si to nastavila tak, že nečekám ještě lepší děj a ještě větší a horší tajemství, ale že si jdu jen přečíst o životě další členky téhle partičky.

A pak ta kniha stála za to. První třetina se trochu moc motala kolem Liliany, takže jsem byla nedočkavá a říkala si “Holka, ty už jsi svojí knížku měla!”
Ale pak se to rozjelo. Tajemství Malvíny bylo smutné, ale nebyla to zrovna část, která mi vehnala do očí slzy. O tom, co mě dojalo a vtáhlo nebudu psát nic. To už si přečtěte sami. Každopádně se neotevře jen Malvína. A bude vám znovu líto, že nejste v jejich partě. A užijete si i pár moc dobře napsaných peprných scén!

Těším se na další díl! ️

Za pomalejší začátek ubírám jednu hvězdičku, každopádně skvělý čtenářský zážitek! :)

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday ️️️

24.07.2022 4 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

(SPOILER) Zmizelá - Gillian Flynnová

Anotace:

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy?

ABSOLUTNÍ FIČÁK!

Tolik nečekaných zvratů, totálně promyšlených kroků a takhle důmyslý děj - to jsem už dlouho nezažila. ️
Krásně propracované postavy, pomalu se proplétáte příběhem a když už si říkáte: “A o čem budu číst zbytek knížky?”, tak přijde totální bomba, která vám rozmete všechna vaše očekávání a jistoty.

Díky nemoci jsem si knihu hodně dávkovala, ale dneska jsem zbylých 330 stran zhltla na posezení, protože je to vážně skvělý!!! Budete napnutí, rozčílení, smutní, vysmátí… Má to úplně všechno a každá kapitola stojí za přečtení!

5/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a IG: little.monday ️️️

24.07.2022 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zmizelá - Gillian Flynnová

Anotace:

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

ABSOLUTNÍ FIČÁK!

23.07.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Hejno havranů - Kate Stewart

Anotace:

Autorčin milostně laděný román je směsicí erotiky, pomsty, tajemství a hledání pravdy. Hlavní protagonistkou fascinujícího příběhu je Cecílie Hornerová, dcera majitele továrny, která je nucena pracovat v otcově závodě v Triple Falls, a to ze dvou důvodů: aby nepřišla o jmění a aby mohla finančně podporovat svou matku, s níž se Cecíliin otec Roman Horner před mnoha lety rozvedl. Významnou roli v celém příběhu hrají její nejlepší kamarádka Christy a Sean s Dominikem. Milenecké vztahy mezi Cecílií a těmito muži se postupně začnou komplikovat. Navíc se dozvídá, že mají co do činění se spolkem havraního bratrstva. Je to tajné uskupení, o kterém se toho mnoho neví. Cecílie musí začít jednat. Chce dostat odpovědi na nezodpovězené otázky.

Nooo…
Úplně upřímně - podle mně je prostě strašně težký napsat dobrej erotickej román. Teď nedávno jsem četla nějaký skvost s číčou a ptákem v hlavní roli a kapala si do očí Savo (Royal sága - první díl).
Tady se to autorce ale docela dost podařilo. A to z jednoho prostýho důvodu - přinesla něco, co jsme tu ještě neměli! Překvapující, ujetý, zvláštní, ale hot!
Žádný Grey a jeho herna, žadné jizvy na hrudníku a zádech, žádné orgasmy při večeři a ve výtahu. Je to prostě jiný. Samozřejmě děj žádná vyšší dívčí, ale i tady musím říct, že je jsem mile překvapená. ️
Jediný, co mě drtí a autorka si je toho dobře vědoma, je brutálně vyšponovaný závěr s tak otevřeným koncem, na jaký jsem už dlouho nenarazila. Takže i přestože se nejedná o můj žánr, doufám, že ke mně zbloudí druhý díl! ️

13.07.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Smrt přichází na prohlídku - Anders de la Motte a Mans Nilsson

Anotace:

Chamtivost, zrada a vražda v okouzlujících přímořských kulisách – úvodní díl nové švédské detektivní série v nestárnoucím a stále oblíbeném stylu klasické krimi Agathy Christie. Realitní agentka a populární moderátorka Jessie Andersonová je nalezena mrtvá v jednom z předváděných domů. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston, který tu pobývá kvůli své dceři, je okamžitě vtažen do vyšetřování. Společně s místní policistkou Tove Espingovou zjišťují, že Jessie mohl mít důvod zabít téměř každý, kdo s ní a s tou vilou měl co do činění. Některá z idylických zahrad, rozkvetlých luk či písečných zátok skrývá vraha...

Recenze:

Ze začátku mi trvalo se ponořit do příběhu, ale jak jsem se začetla, bylo to super! ️
Hlavní postava detektiva byla opředena spoustou klišé á la Monk, ale nevadilo mi to.
Děj se pomalu otvíral a postupoval logicky, autoři pomalinku odkrývali všechny indicie.
Spousta postav mě velmi bavila, v knize jsou představeny přirozeně, žádné dlouhé popisové části s detaily o ničem! ️

Knížku moc doporučuji, hezké a oddychové čtení!

4/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro více recenzí na IG: little.monday ️️

13.07.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna - Matt Haig

Anotace:

Mezi životem a smrtí stojí knihovna.
Když se Nora Seedová ocitne v půlnoční knihovně, má možnost všechno napravit. Dosud byl její život jen přehlídkou zoufalství a výčitek. Připadá jí, že všechny včetně sebe zklamala.
To se ale může co nevidět změnit. Knihy v půlnoční knihovně umožní Noře zažít, co by se stalo, kdyby mohla změnit svá dřívější rozhodnutí. S pomocí staré známé může Nora odčinit vše, čeho lituje, a zjistit přitom, který život je pro ni ten pravý. Ale vše není tak, jak si to představovala, a brzy ji její rozhodnutí uvrhnou i s celou knihovnou do velkého nebezpečí. Než jí vyprší čas, musí najít odpověď na odvěkou otázku: jaký je nejlepší způsob života?

Recenze:

Kniha se četla v podstatě sama. Potřeba přečíst jí na jeden zátah se dostavila už po pár stránkách.
Zhruba v půlce knížky jsem se cítila dost zklamaná, protože jsem měla obrovská očekávání - spousta lidí mi knihu doporučovalo a všichni, kdo o ní mluvili, byli tak dojatí a nadšení, že jsem nevěděla, co je u mně špatně.
Po dočtení už to vím. A taky vím, že to není špatně. Tu hloubku jsem nenacházela, protože nelituju. Není to tak, že bych si nikdy nic nevyčítala, ale vím, že bez špatných rozhodnutí, bych nebyla, kde teď jsem. A já jsem ráda za to co a koho mám.
Každý z nás knížku uvidí úplně jinak. Hlavně podle svého aktuálního rozpoložení. Věřím, že člověk s depresemi příběh slušně protrpí, ale nakonec by měl mít pro každého z nás pozitivní poselství… ️

Hodnotím neuvěřitelnou čtivost, skvělý nápad a nakonec i tu hloubku:

5/5⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na FB: LittleMonday - Rádi čteme a IG: little.monday ️️️

28.06.2022 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Royal: Vášeň - Geneva Lee

Anotace:

Clara Bishopová právě odpromovala na Oxfordu. Po zlých zkušenostech ze vztahu, který nedávno ukončila, nemá ani v nejmenším zájem vyhledávat nové známosti a raději se chce soustředit na své první skutečné zaměstnání. Na naléhání své nejlepší kamarádky a kolegyně ze studií Belle se ale účastní promočního večírku. Belle má v úmyslu seznámit Claru se svým starším bratrem, ale její iniciativa se nesetká s úspěchem. Ve snaze uniknout Belliným dohazovačským plánům se Clara vzdaluje davu a zatouží po tom, co je jí z podstaty bližší než společenský život – po samotě a soukromí.
Osud však rozdal jiné karty. Stranou probíhající party se totiž ukrývá ještě někdo. Když ten neznámý přitažlivý a tajemný muž Claru nakonec za podivných okolností políbí, Clara ještě netuší, že těch pár letmých okamžiků, které nemůže dostat z hlavy, obrátí celý její život vzhůru nohama.

Recenze:

Tahle knížka ve mně vyvolala spousty emocí…

Trošku naštvanost - nemám moc ráda vykrádačky a tady se nemůžeme bavit o ničem jiném v souvislosti s Padesáti odstíny.
Trošku zklamání - doufala bych v alespoň trochu reálnější děj. To, že v erotickém románu mohou mít postavy sex 18x za noc není nic překvapivého, ale bylo zapomenuto i na život mimo to.
Dost smíchu - těžko říct, jak knížka působí v originále a co s ní bylo provedeno díky překladu, ale připravte se, že tolikrát v životě jste slova jako číča a pták nikdy neslyšeli. Díky tomu byly erotické scény spíš úsměvné.

Celkově musím říct, že děj byl naprosto předvídatelný a troufám si tvrdit, že je mi naprosto jasné, co bude v knize druhé, třetí… Ale! Moc dobře se to četlo, byla to taková jednohubka, oddychovka. Nad ničím nepřemýšlíte, zasmějete se. Věřím, že někdo dokáže procítit i tu vztahovou linku a bude to pro něj fajn román.

Takže hodnocení určitě na průměru:

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a IG: little.monday ️️️

27.06.2022 3 z 5

Americká balada Americká balada Joyce Carol Oates

Americká balada - J. C. Oatesová

Anotace:

Společnost amerického maloměsta druhé poloviny a sklonku 20. stol. nahlížená přes drama vraždy v rodině, která do maloměstské společnosti nezapadá. Šestnáctiletý John Reddy se po násilné smrti matčina milence dává na útěk, takže vše vypadá zdánlivě jednoznačně – vraždil on. Honička s policií, dopadení a soud z něj udělají mýtického hrdinu celého města, přes jehož osud jsou líčeny a hodnoceny osudy ostatních. Mnohavrstevný text líčí v jedné rovině chápání celého dramatu Johnovými tehdejšími spolužáky, kteří je prožívali jako svoje vlastní, rozebírá celou tehdejší společnost, sugestivně podává vznik Johnova hlubokého vztahu k matce a celé rodině, a líčí jeho další (odsouzením poznamenaný) život. Ještě po třiceti letech, kdy se Johnyho spolužáci setkávají na abiturientském srazu, zjišťují, že jeho příběh ovlivnil jejich životy od střední školy až dosud.

Recenze:

Kdybych tuhle knížku měla definovat jedním slovem, bylo by to asi UTRPENÍ.
Tolik jsem se musela přemáhat a přemlouvat, abych postupovala dál. Snažila jsem se mezi řádky hledat nějaký děj, ale skrz autorčiny květnaté popisové věty dlouhé přes půl stránky… To prostě nešlo!
Nějakých 370 stránek opěvování jednoho kluka, později muže. Nejspíš jde o tu dospělou verzi chlapečka z Kinder čokolád, co je na obálce. Jediná linka příběhu, která mě zajímala, nebyla dořešená. Nebo jsem to prostě jen přehlédla? Často se mi stávalo, že jsem některé pasáže musela číst i na třikrát, protože jsem byla myšlenkami úplně jinde.
Málokdy se mi stává, že bych z něčeho byla takhle znechucená. Tomuhle dílu se rovná tak maximálně nejotřesnější český erotický román Hračka.

Pokud se najde druhý chudák jako jsem já, kdo tuhle věc četl, můžete mi napsat, kdo spáchal tu vraždu?

Hodnocení:
0/5 ⭐️

Radši to ani nečtěte.

Pro další recenze mě sledujte na FB: LittleMonday - Rádi čteme a na IG: little.monday

27.06.2022 odpad!

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Pan Slušňák - Jennifer Miller & Jason Feifer

Anotace:

Lucas Callahan se vzdal snoubenky a maloměstské budoucnosti s právnickým titulem a rozhodl se zkusit štěstí v New Yorku. Uchytí se v časopise Empire a věří, že je jen otázkou času, kdy se z nejnižší pozice vypracuje na slavného novináře. A pak jednou v noci vyrazí do centra a seznámí se v baru s nádhernou brunetkou, která ho vezme k sobě domů…

Recenze:

Romány nejsou úplně můj nejoblíbenější žánr, ale je to žánr, u kterého si odpočinu, zasměju se, popláču si a prožiju nějaké lovestory s hlavními postavami.
Pan Slušňák byl ale krok vedle. Krok do prázdna. Krok ke čtení 366 stran o ničem. Bohužel.
Nápad na příběh byl špičkový, bavily mě sloupky hlavních postav. To byly také jediné momenty knihy, které bych označila za humorné. Za nápad a některé vtípky ode mně putuje knize první hvězda.
Druhá hvězda patří autorům za některé postavy, které velmi překvapí tím, co celou dobu dělají a vy to netušíte.
Tím ale s “rozdáváním” končím. Na to, že na knihu byli autoři dva, dali do ní kousek ze svého vztahu a díky svému povolání měli náhled do novinařiny, kterou se příběh zabývá, to je prostě slabota.
Zredukovala bych knihu tak na 200 stran, přidala bych víc emocí, upravila konec a pak by to byl čtivý román třeba na dovču.

Bohužel je tentokrát moje hodnocení nelichotivé:
2/5⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na FB: LittleMonday - rádi čteme a na IG: little.monday

12.06.2022 2 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Než padne tma - Emma Haughton

Doktorku Kate zasáhla osobní tragédie. Aby
unikla neúnosné realitě, využije příležitosti strávit
rok v malé výzkumné stanici na Antarktidě. Její
předchůdce údajně zemřel při tragickém neštěstí.
Čím více však ubývá denního světla, tím více je
všem členům základny jasné, že nešlo o pouhou
nehodu a že vše pohlcující tma a nesnesitelná
zima zdaleka nejsou jediným nebezpečím.

Recenze:

Napínavý detektivní thriller, který s každou stránkou graduje až do strhujícího konce!
Hlavní postava Kate má problémy sama se sebou, stíhá ji minulost a do toho všeho se rozhodne jít do skličujícího prostředí Antarktidy, odkud se několik měsíců nemá šanci nikdo dostat. Už jen ta představa mě neuvěřitelně děsí.
Je to o to horší, že na jejich stanici neklape všechno tak, jak by mělo a Kate se musí potýkat s věcmi, se kterými vůbec nepočítala.
Velké díky autorce za to, jak příběh napsala. Byla jsem součástí, nic nevyzrazovala zbytečně a do poslední chvilky mě nechala v totálním chaosu, kdy už mi přišlo podezřelý úplně všechno a všichni!
Všem milovníkům napětí a trochy detektivního pátrání na vlastní pěst moc moc doporučuji!

06.06.2022 5 z 5