Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Pacient - Sebastian Fitzek

Anotace:

Před rokem zmizel malý Max Berkhoff. Pouze viník ví, co se s ním stalo. Problém je, že je zavřený na přísně střeženém oddělení psychiatrie a mlčí.

Aby našel pravdu, musí ztratit rozum
Maxův otec zná jen jeden způsob, jak konečně získat jistotu: Musí se stát sám pacientem. Již se přiznal ke dvěma otřesným dětským vraždám a dovedl berlínskou policii ke krutě znetvořeným tělům, teď však mentálně vyšinutý vězeň na radu své právničky mlčí.

Podaří se donutit vraha dětí, aby se k činu přiznal?
Policie si je jistá, že je také únoscem šestiletého Maxe, který beze stopy zmizel. Vyšetřovatelé však nemají spolehlivé důkazy, pouze ty nepřímé. A pak dostane zoufalý otec šílený nápad. Nechá se zavřít na přísně hlídané křídlo psychiatrie jako falešný pacient s fiktivním lékařským záznamem. Jedině tak se přiblíží k vrahovi dětí a může ho donutit, aby se přiznal…

Recenze:

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy, a tak se otec zavražděného Maxe rozhodne nechat zavřít na psychiatrické oddělení pro nebezpečné delikventy, kde se nachází synův vrah. Jeho cíl je jasný - chce ho donutit mluvit. Chce vědět, kde je tělo, co mu provedl a možná se trochu pomstít.

Kniha se mi četla dobře, jen občas mi nemteré věci moc nedocházely, trochu jsem tápala a nerozuměla, ale na komci se všechno jako skládačka spojilo a já pochopila ty konsekvence.

Rozhodně je to dobrý příběh, ve kterém jsou tedy tak trochu šílení všichni. Závěr vám odhalí pravdu, kterou rozhodně nebudete čekat.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

03.02.2023 4 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Sousedky - Cass Greenová

Anotace:

Melissa a Hester jsou léta sousedky. Už si však nejsou blízké jako dřív a to chce Hester změnit. Ale pro ženu jako Melissa, která toho spoustu skrývá, může být takové přátelství velmi nebezpečné. Melissa se nechtěně do intrik své sousedky zaplete a neví, jak z toho ven. Ať se jí to líbí nebo ne, sdílí spolu mrazivé tajemství, které jí nedá spát. Zbaví se Melissa své nechtěné přítelkyně? Zničí ji výčitky svědomí nebo vše nakonec překoná? Pro fanoušky Ruth Ware a Clare Mackintosh.

Recenze:

Zajímavý thriller o dvou ženách, které žijí vedle sebe.
Kniha se pěkně dělí na pohled Melissy a Hester a obě postupně poznáváte.
Za sebe musím říct, že mě teda štvaly obě.

Hester působila trochu jako bláznivka a trochu jako taková ta zapšklá sousedka, kterou nechcete mít, protože vás bude neustále pozorovat a na všechny vaše “prohřešky” vás bude upozorňovat takovým tím rádoby milým a nevinným způsobem. Být jí dobrou sousedkou znamená chovat se přesně tak, jak si ona představuje. A ani pak nedá pokoj, protože můžete být kámošky. Nemá děti a už ani muže…

Melissa je trošku snob, chtěla by mít dokonalou rodinku, dům z katalogu a život jako ze škatulky. Zjevně chce přesný opak svého mládí a dětství.
Hester jí do tohoto dokonalého života ale nezapadá a snaží se jí vyhýbat.

Co ale osud nechtěl - tyhle dvě spojí jedno odpoledne už navždy. Co se stane a budou z nich přítelkyně na život a na smrt? To už si přečtěte sami…

Kniha je dělená přehledně, celkem dobře se čte, ale ten příběh mě úplně do kolen nedostal. Řekla bych, že je to takový průměr. Přečíst tenhle příběh nebyl ztracený čas, ale vracet se k němu už nebudu…

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

03.02.2023 3 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Pokojská - Nita Prose

Anotace:

Molly je na světě úplně sama. Je zvyklá být při své práci v hotelu Regency Grand neviditelná. Načechrává polštáře, utírá prach a střeží tajemství procházejících hostů. Je jen pokojská – proč by si jí měl někdo všímat? Molly se však ocitne ve středu pozornosti, když objeví nechvalně proslulého hosta, pana Blacka, mrtvého v jeho posteli. Tohle není nepořádek, který by se dal snadno uklidit. A jak se Molly zaplétá do pátrání po pravdě a poslouchá, co jí našeptávají stěny hotelu Regency Grand, objevuje v sobě sílu, o které neměla tušení. Je jen pokojská – možná má ale schopnost vnímat to, co ostatní ne. Čtivý a okouzlující příběh o tom, že každý si zaslouží být viděn a že pravda není vždy černobílá – můžete ji najít ve špinavých, tmavých koutech...

Recenze:

Kde jinde si přečíst Pokojskou než na hotelovém pokoji?

Musím říct, že já osobně bych knihu vůbec neřadila do škatulky “thriller”. Je to bez debat fajn detektivka.

Hlavní hrdinka Molly, která má zjevně nějakou poruchu autistického spektra, mě nesmírně bavila. Je to taková mimoňka v pro ní divném světě, kterému nerozumí. Její život vyplňuje hlavně její práce pokojské. Tam se z podivínky stává neviditelný duch.

Jednoho dne jí její klidný stereotypní život naruší ubytovaní hosté Blackovi. Pana Blacka nalezne mrtvého v jeho apartmánu a rozjede se sled událostí, které si doteď nedovedla ani představit.

Kniha je místy humorná, velmi často mi však Molly bylo líto. Měla jsem vůči ní ochranitelské sklony a v reálu bych jí byla moc ráda kamarádkou. ️

Samotný příběh není nijak uchvacující, ale díky Molly hodnotím knížku nadprůměrně!

01.02.2023 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Mám tě ráda, nemám tě ráda - Jo Watson

Anotace:

Poppy Petersonová marně hledá své místo v životě. Jako herečka to dotáhla až k první mluvené roli v telenovele, ale její postavu, Ramonu Gonzálesovou, zabili dřív, než se pořad vůbec rozjel. Od maminčiny smrti žije sama a topí se v dluzích. V malém zavšiveném bytě plném pokojových rostlin po mamince sní o lepší budoucnosti.
Jednoho dne, když už vůbec neví kudy kam, jí na ulici vletí do obličeje noviny. V nich ji zaujme inzerát na pozici výkonné administrativní asistentky generálního ředitele. Tu samou pozici vykonávala její postava v telenovele. Jak těžká by taková práce mohla být? S ošklivou parukou, v příliš velikých brýlích a nevkusném oblečení (to vše jí zůstalo z natáčení) se dostaví na pracovní pohovor.
Tam potká Ryana Starka, upjatého a nemilosrdného generálního ředitele, který střídá asistentky jako ponožky a navíc většinu z nich hned první den v práci dožene k slzám. Co se stane, když mu do kanceláře vstoupí zjevení jako z jiného světa?

Recenze:

Tenhle román je můj rekordman. Knihu jsem totiž měla rozečtenou asi nejdéle ze všech. Četla jsem ji jako e-knihu, které u mě normálně moc nenajdete. Vyplňovala mi chvíle, kdy jsem neměla klasickou knížku u sebe a litovala toho. Takže se mnou procestovala čekárny u doktora, pár stanic v MHD a vůbec všechna možná místa, kde jsem měla čas a neměla knihu. A teď na dovolené přišel čas román konečně dočíst. ️

Byl to předvídatelný a trochu plytký příběh, ale velmi humorný, romantický a krásný.
Hlavní hrdinku Poppy jsem si moc oblíbila a těšila se až budou s Ryanem konečně spolu. Samozřejmě to neměli vždy jednoduché, ale velmi často situaci zachraňovala Poppyina improvizační schopnost.

Moc jsem si knihu užila a jsem přesvědčená, že se k Watson zase vrátím, perfektní oddychovka!

4/5⭐️

29.01.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež - Colleen Hooverová

Anotace:

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví…
Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…

Recenze:

Naprosto skvělý thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout!

Hlavní hrdinka Lowen mi úplně k srdci nepřirostla, vlastně mi byla dost jedno, šlo hlavně o Verity, Jeremyho a její děti. Tahle rodina zažila mnoho tragédií, možná až podezřele mnoho.

A jak jsem se pročítala knihou, pomalu jsem zjišťovala pravdu. Byla jsem napnutá, určitě byly momenty, kdy kdyby na mě někdo bafnul, učůrnu si.

Problém s pravdou ale je, že není úplně jednoduché ji najít. A rozhodně není všechno vždy tak, jak se na první pohled zdá.

Na konci vám bouchne hlava, slibuju.

29.01.2023 5 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Pan O - Lauren Blakely

Anotace:

Říkejte mi prostě Pan O. Protože VAŠE potěšení je moje superschopnost.
Vyvolat v ženě pocit bože, to je skvělý je podstatou všeho, a pokud to chlap nedokáže, měl by sakra z ložnice vypadnout. Mluvím o extázi, při který se kroutí prsty na nohou, která vyrazí dech a donutí ženskou popadat prostěradlo. Takovou, jakou pokaždý dopřávám já.
Předpokládám, že to ze mě dělá superhrdinu rozkoše, a mojí misí je vždy splnit svůj úkol.
Jasně, jsem závislý na rozdávání, ale přistupte blíž a najdete taky muže se sexy zevnějškem, výbornou prací, vtipem ostrým jako břitva a srdcem ze zlata. Jo, život je fajn...
A pak mě vyvede z míry, když mě jistá žena požádá, abych ji naučil všechno o tom, jak si získat muže. Jedinej problém? Je to sestra mýho nejlepšího kamaráda, ale je příliš lákavá na to, abych jí odolal – zvlášť, když se dozvím, že sladká, sexy Harper má taky nemravnou mysl a chce jí dobře využít. Co by se mohlo pokazit, když dám ženě, po který jsem tajně toužil, bez závazků lekce ve svádění?

Recenze:

Uff… Musím říct, že jsem neměla žádná vysoká očekávání. U erotických románů už je mám málokdy.
V této knize se to sexem jen hemží, dokonce musím uznat, že to z většiny není trapné, někdy to má i jiskru.
ALE - není tam prostě nic jiného. Žádná pořádná dějová linka. Dva lidi se domluví, že spolu budou mít sex. A mají zatraceně dobrý sex. Být spolu nesmí, protože by se brácha naštval. No kruci, jak tohle jen může dopadnout? Fakt netuším…
Takže to má jen dva scénáře - buď to mělo být o polovinu kratší (320 stran nechcete číst to samé dokola) a byla by to hodně povedená erotická jednohubka. A nebo to prostě mělo mít nějaký děj.
Takhle to pro mě bylo chvíli oddechové čtení a pak jsem se už jen těšila na konec…

2/5⭐️

28.01.2023 2 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Haka za lilii - M. K. Hardy

Naprosto úžasná romanťárna!

Lily je masérka s velkým tajemstvím. Zajímavé je, že má kořeny v Česku, jinak žije v Anglii. Jednoho dne se jí naskytne příležitost masírovat jednoho z nejslavnějších ragbistů Nového Zélandu. A protože je dítě štěstěny, dostane nabídku masírovat celý tým po dobu, kdy budou hrát v Anglii.

Liliin partner Ben je jediná postava, kterou budete mít chuť vytrhnout, zmačkat a zahodit. Rozhodně pro něj najdete velkou spoustu jmen.

Nejdůležitějším ragbistou je Alex, který je nejkrásnější, nejsympatičtější a nejlepší. Ode dneška budu doufat, že takový Alex existuje a jednoho dne si mě odveze na Nový Zéland a já budu dělat masérku místo Lily.

Čeká vás velká spousta romantiky, radosti, smutku, pár vyhrocených situací a otázka, jak to celé dopadne. To už si ale musíte přečíst sami.

Rozhodně doporučuju jako čtení pro všechny romantické holky všeho věku!

PS - Nedívejte se zblízka na pravé hráče All blacks a už vůbec ne na jejich Haku. Věřím, že vaše představy budou úplně jiné, tak si nekazte den jako já.

27.01.2023 5 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Manželky - Tarryn Fisher

Anotace:

Manžel Thursday, Seth, má dvě další ženy. Thursday se s nimi nikdy nesetkala a nic o nich neví. S tímto mimořádným uspořádáním souhlasila, protože je do něj blázen.
Jenže jednoho dne cosi zjistí. Skutečnost, která odstartuje velmi odlišný – a hrozivý – příběh o muži, kterého si vzala.
Následuje jeden z nejspletitějších a nejpřekvapivějších thrillerů, jaké jste kdy četli.

Recenze:

Hlavní postava Thursday vás zasvětí do příběhu, nad kterým zůstává rozum stát. Její manžel je polygamista a kromě ní má další dvě ženy, o kterých ještě ke všemu vůbec nic neví.
Na můj vkus se s tím Thursday pere celkem statečně, ale samozřejmě čím víc se začítáte, tím víc cítíte začínající žárlivost.
A to vede k pátrání. Nejenže Thursday zjistí pár věcí o svých manželských “kolegyňkách”, ale také se odkryje pár věcí o ní samotné.
Zamotaný thriller, u kterého nemáte do posledních stránek tušení, kde je pravda a kam kniha směřuje.
Není to úplně to nejlepší, co jsem kdy četla, ale děj plynul pěkně, za dvě odpoledne máte přečteno.

27.01.2023 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Bez dcerky neodejdu - Betty Mahmoodyová a William Hoffer

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Příběh, který je známý po celém světě. Příběh, ve kterém spojení dvou odlišných kultur málem skončilo tragicky.
Neviděla jsem film, nečetla jsem knížku, ale samozřejmě jsem věděla, o co jde a jak to dopadne. (Napsala knihu, tak nejspíš neumřela, že… )
Když se na knihu podívám v rámci obsahu a děje, jedná se o strhující vyprávění o tom, co všechno se může stát Američance, která si vezme Íránce. Pro mě si tahle zpověď nese neuvěřitelné poselství a hlavně varování.
Co všechno může udělat muž, který žil dlouhé roky v Americe a který miloval svou ženu a dceru…
Jak moc naivní a hloupá může být zamilovaná žena…
Za mě je důležité si říct, že pokud si budu brát muže jiné národnosti, kultury, rasy, jiného vyznání a smýšlení, měla bych souhlasit a umět žít v jeho přirozenosti. Betty se zamilovala do muže, kterého znala jako “Američana”. Když s ním jela do Íránu, byla velmi nemile překvapená, co je vlastně za člověka, jak se chovají tamní lidé.
Já osobně bych se pozastavila už nad těmi jejich zákony!
Shrnuto podtrženo - střídalo se ve mě zhnusení a nepochopení vůči Íránu a Íráncům a naštvanost na naivitu Betty. O tom, že milého Moodyho bych přivázala k topení a běžela tak daleko, aby mě nikdy nenašel vůbec nemluvím.
Při čtení mi vadily některé zdlouhavější a nepříliš zajímavé popisové pasáže, obecně se mi kniha nečetla moc dobře.

Každopádně by tohle měl číst každý. Nebo alespoň každá žena. Prosím, ať se žádné nestane tohle kvůli nevědomosti. Z hlouposti ať klidně jdou, ale ať vědí, co se jim může přihodit.

27.01.2023 3 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Jeho balík - Penelope Bloom

Oddechovky od této spisovatelky jsou již notoricky známé, tentokrát jde o čtvrtý díl série Objekty touhy.

Příběh se točí především kolem hlavních postav Lilith a Liama.

Liam je samozřejmě nádherný, chytrý, bohatý, svalnatý, pozorný, vtipný… Jeho jediným problémem je jeho nevlastní sestra. Chce po něm jednu jedinou věc, kterou jí však on dát nechce. Rozhodně budete v této věci překvapeni.

Lilith je mladá, nezkušená, vtipná, sarkastická, cynická a krásná. Sex (téměř) nikdy neměla, má za sebou krušnou minulost a rozhodně se nenechá od nějakého Liama sbalit. Lidem nedůvěřuje a chce si žít svůj život. Má Liam vůbec šanci? A pokud ji má, dokáže Lilith odpouštět chyby?

Neočekávejte žádnou “vyšší dívčí”, jedná se o klasický románek od Bloom, je předvídatelný a opravdu oddechový.
Co ale musím rozhodně vyzdvihnout je humor, který protkává celou knihu díky perfektními sarkasmu Lilith. Neuvěřitelně dobré!
Erotické scény jsou fajn, žádné hard písmenkové porno, ale ani nudné nebo asexuální popisy. Krásně vyvážený zlatý střed pro průměrnou čtenářku.

Pokud si chcete odpočinout a opravdu se dobře pobavit, velmi doporučuji!

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro další recenze na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

22.01.2023 4 z 5

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Křehkost - Betsy Reavley

Anotace:

Jak daleko byste zašli, abyste ochránili svou rodinu?
Dannyho a Libby Birdovy čeká to nejhorší, co může rodiče potkat.

Když jejich osmiletá dcera Hope beze stopy zmizí z klidné vesničky, kde bydlela, život pro její rodinu už nebude stejný. Danny a Libby vědí, že by sama nikam neodešla, a bezradná policie netuší, kde by holčička mohla být. Pak se ovšem najde dětská teniska a případ nabere zcela nečekaný směr. Brzy poté má policie i prvního podezřelého, ale to je stále teprve začátek.

Podaří se jim Hope někdy najít?

Recenze:

Zpočátku mě čekal napínavý thriller, Hope zmizela a tím se rozpadla idylka jedné rodiny. Šok a smutek vystřídal dlouhodobý pocit neštěstí a vztek a hlavní hrdinové se nechovali vždycky úplně správně a fér - mimo jiné i ke své druhé dceři Gracie.

Chvíli byl v knize takový lehký útlum, čas nepřinášel žádné odpovědi. Každopádně pak přišel zvrat a jelo se až do konce.

Musím říct, že závěr knihy jsem neodhadla, spíš jsem doufala v něco trochu jiného.

Moc doporučuju, děj byl rozvržen do kratších kapitol a skvěle se to četlo.

Ovšem musím říct, že až jednou budu mít dítě, asi s ním všude budu chodit dokud neumřu. Aby ho nepotkaly hrůzy, o kterých čteme. A nebo až budu mít dítě, tak vám tu budu doporučovat už jen Krtečka a Binga.

19.01.2023 4 z 5

Nejistá oběť Nejistá oběť Claire McGowan

Nejistá oběť - Claire McGowan

Anotace:

Suzi udělala něco hrozného. A teď za to platí. Těhotná a vystrašená žije v chalupě na samotě se svým žárlivým manželem Nickem.
Když se do jediného domu v okolí přistěhuje Nora, Suzi je vděčná za novou kamarádku. Tak moc, že se jí chystá svěřit své strašlivé tajemství. Ale Nora je jiná, než se na první pohled zdá. Je možné, aby už věděla, co Suzi provedla?
Mezitím Elle tráví dny ve svém dokonalém domě, ponořena do role ukázkové manželky. Ale když ji manžel zradí, odhalí tím tajemství, které sahá až do jejího dětství. Udělá cokoli, aby zůstalo utajeno, i kdyby to znamenalo vraždu. Koneckonců, nebylo by to poprvé…
Tito neznámí lidé, zamotaní do svých tajemství a lží, si brzy uvědomí, že mají společného víc, než si kdy dokázali představit. Když je šokující událost svede dohromady, jejich životy se navždy změní.

Recenze:

Tak toto byl teda ale brutálně čtivý thriller!

Příběh Suzi, Elly a Nory mě okamžitě pohltil, potřebovala jsem číst dál a dál.

V podstatě vzniklo spousta neštěstí a slz jen kvůli lžím a manipulátorství. Bylo mi až zle, když jsem si četla, jak Nick Suzi ovládá a ona jen kýve a poslouchá. Jak se tahle slepota ženám přihodí? Nemít peníze, možnost svobodně odejít kam chci a kdy chci… Přišla jsem o hodně a určitě v životě přijdu ještě o víc, ale doufám, že nikdy nebudu byť jen psychicky vězněná nějakým magorem.

V knize bylo několik zvratů, u kterých jsem valila oči, vše do sebe krásně zapadlo, nezůstaly žádné otázky.

Moc doporučuju!

18.01.2023 5 z 5

Zlaté děvče Zlaté děvče Elin Hilderbrand

Zlaté děvče - Elin Hildebrand

Anotace:

Když Vivian Howeovou, autorku třinácti románů a matku tří dospělých dětí, srazí při běhání nedaleko od domova auto a pachatel od nehody ujede, vystupuje Vivi na Onen svět. Protože její smrt byla náhlá a nespravedlivá, má dovoleno sledovat, co se dole děje s jejími dětmi, s nejlepší kamarádkou, s bývalým manželem a s konkurenčním romanopiscem, jehož kniha vychází ve stejný den jako ta Vivina.

Vivi také dostává možnost zasáhnout třikrát do pozemského dění a ovlivnit běh událostí ve světě živých. Odhaluje tajnosti vlastních dětí, sleduje vyšetřování své vlastní smrti a současně má strach, aby na světlo nevyšlo tajemství z jejího mládí; musí zvažovat, co chce pozměnit a co by mělo zůstat, jak to je.

Recenze:

Občas miluju si mezi drsnými thrillery a detektivkami ulevit nějakou oddechovkou. Každopádně Zlaté děvče pro mě bylo silnější knihou než jsem si myslela.
Poplakala jsem si na začátku i na konci, kniha má perfektně doladěné dojemné momenty, které mě někdy nutily přemýšlet nad věcmi v osobní rovině.

Zamilovala jsem si spoustu postav, šlo o celkem normální lidi s normálními problémy. Samozřejmě se děj hodně točil kolem tří dospělých dětí, které z minuty na minutu přišly o mámu, ale bylo toho víc.

Zamyšlení číslo jedna - Strašně mě dostala představa, že by to byla moje máma. Často jsem měla nutkání se sebrat a běžet jí obejmout. ️

Zamyšlení číslo dvě - Byla by šťastná představa, že by po mě zůstalo něco podobného jako po Vivi. A že by na mě moji blízcí vzpomínali tak hezky. Kéž to tak jednou je.

Kniha má rychlý a emotivní rozjezd. Poté přichází trochu útlum, kde sledujeme ostatní a Vivi má možnost pozorovat a zasahovat. Trochu zbytečné postavy pro mě byly Amy a Dennis, ale chápu, že měli v příběhu své místo, snad jen kdyby se jim věnovalo trochu méně místa.
Konec byl dojemný, ale nic jiného jsem ani nečekala.

17.01.2023 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kaštánek - Søren Sveistrup

Anotace:

Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?

Tajemný detektivní thriller!

Kniha, ve které si přijde na své každý, kdo má rád záhadné detektivky, u kterých dlouho netušíte, kdo je záporák. Nechybí ani celkem syrový popis mrtvol, u jedné ze závěrečných kapitol jsem skoro cítila, jak mě to bolí.

Bohužel možná půjdu proti davu, Kaštánek má vysoké hodnocení, ale mě dost potrápil. Kniha je plná pasáží, které mě vůbec nebavily, přišly mi až zbytečné. Není to tak, že bych neměla ráda bichle, ale v tomto případě mohla úplně v klidu být knížka poloviční a užila bych si ji mnohem víc. Takhle jsem se mockrát přistihla, že sice čtu, ale přemýšlím nad úplně jinými věcmi.
Poslední zhruba čtvrtina příběhu už spěla k rozuzlení, a to byla chvíle, kdy jsem se konečně začetla a ponořila do děje, závěr se mi moc líbil!

Nejsem moc dobrý tipovač, takže jsem nevěděla kdo vraždí, dokud jsem si to vlastně nepřečetla.
Každopádně podezřelých bylo víc než dost!

Na závěr ještě jedna maličkost, která mi trochu drásala nervy - nejsem máma zatím, ale to jak Thullinová zvysoka kašlala na svou dceru, to byl mazec. Asi v každé detektivce jsou vyšetřovatelé oddaní práci a celkem kašlou na děti a rodinu, ale tady a zvlášť v některých pasážích to už na mě bylo trochu moc.

Každopádně seriál je prý záživnější, takže na ten se rozhodně chystám.

Co vy a Kaštánek?

3/5⭐️

16.01.2023 3 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Recenze:

Skvěle propracovaná knížka! Na začátku Marin přijde o syna způsobem, při jehož popisu jsem měla husinu všude. Už teď se bojím být máma!
Díky tomu měl začátek grády a pěkně vás vtáhne. Bohužel pak přijde malinko hluché místo, kdy se toho moc nestane a ani toho moc nezjistíte. To byla část, kdy jsem si říkala, že se už skoro nudím a vlastně mě to moc nebaví.
Naštěstí ale na zvrat nemusíte čekat dlouho a opravdu stojí za to! Já jsem žádné tipy a tušení, jak to celé je, neměla, takže jsem vyjeveně hltala stránku za stránkou a říkala si jen “Cooo?!”
Postava Marin jako hlavní hrdinky se mi líbila. Zezačátku jsem se bála, že to bude jen fňukna (ne že by neměla důvod fňukat), ale nakonec se mi zalíbila a v závěru jsem docela koukala!

Škoda toho ticha po pěšině v prostředku, dávala bych jinak plný počet hvězd.

12.01.2023 4 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

(SPOILER) V knize me stvalo tolik oostav jako uz v zadne dlouho ne. Samotna Vicky delala rozhodnuti, ktera ji nenavratne menila zivot a mela neuveritelne smutne dusledky. William se za ni nikdy nepostavil, Barbara tak tu bych umlatila o chodnik za to, co delala, Indie to byla taky mesuge, tou bych se urcite nechala manipulovat. Stejne tak jeji manzel to byla taky svina.
No dlouho jsem se tak nenarozcilovala. Ale zaroven jsem upustila slzu a bylo mi Vicky ohromne lito, kdyz nestihla maminku. :(

06.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Moje prvni Caplinova - trochu jsem si obcas prisla jako bych prepla na Barrandov na nejaky cajdacek od Rosamunde Piltcher, ale byl to skvely knizni relax. Predvidatelny, ale ubihajici romanticky dej. :)

05.01.2023 3 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Recenze:

Jezdec je pokračování knihy Pěšec. Je potřeba si uvědomit, že obě knihy patří mezi erotické romány. To jen pro začátek na vyjasnění - z některých recenzí jsem totiž získala pocit, že ostatní čekali thriller nebo jiný odlišný žánr, když se pohoršovali nad množstvím a zpracováním erotických scén.
Pěšec ode mě dostal naloženo, byly v něm tři scény, které by se daly označit za erotické a jinak to byl kýčovitý příběh o nevinné a chudé panně a bohatém a temném krasavci. Nemůžu si pomoct, ale Jezdec byla teda úplně jiná káva!
Kniha je plná sexu. Jak už to tak bývá, některé situace jsou povedenější než jiné, ale obecně musím říct, že až na oslovení “Malá panno”, které už mi trochu drásalo nervy (především protože panna není už od Pěšce), byly celkem dobře napsané.
Avšak důvodem, proč se mi kniha vážně moc líbila nebyl právě jenom sex. Avery odhaluje v Jezdci hodně tajemství, dozví se spoustu věcí, kniha má díky tomu napětí, udržuje čtenářovu pozornost až do konce a příběh na mě působil jako vyladěný do posledního detailu.
Samozřejmě se nám nedostalo odpovědí úplně na všechno a v epilogu nám autorka nechala prostor pro přemýšlení, co se asi bude dít ve třetím díle. ️
Rozhodně doporučuji, a to i pokud jste Pěsce nesnášeli jako já!

03.01.2023 4 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Pro me byla kniha uzasna hlavne diky popisu horolezecke expedice. Neuveritelne poutavy pribeh, casto jsem mela strach i za hrdiny v knize. Thrillerova zapletka pro me byla jen tresnickou na dortu. Nebyla bych tam ani kdyby tam nebyl nikdo zlej. :D

02.01.2023 4 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Skvělý oddechový románek plný dojemných momentů! Jsme velmi spokojená, kniha mi dala přesně to, co jsem čekala.
Čtivostí a stylem mi hodně připomínala Lilianu a Malvínu, takže úspěch byl zaručen.
Molly na mě byla trochu šílená, příběh nebyl ve všech pasážích úplně reálný, ale kdo ví?
Skvělá postava byl Viktor, toho jsem měla ráda od začátku do konce, skvělej týpek! I přes občas až otřesný chování Molly byl vždy chlap se srdcem na správném místě a věděl, jak na ní. Bohužel ne ve všem k ní byl upřímný, a to udělalo pěknou paseku.
Děj gradoval, našlo se pár zvratů, poplakala jsem si, vyděsila jsem se…
Pokud si chcete odpočinout, moc nepřemýšlet a užít si hate-love příběh, Molly je ta pravá!

29.12.2022 5 z 5