Křehkost

Křehkost https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495432/bmid_krehkost-R0D-495432.jpg 4 89 30

Jak daleko byste zašli, abyste ochránili svou rodinu? Dannyho a Libby Birdovy čeká to nejhorší, co může rodiče potkat. Když jejich osmiletá dcera Hope beze stopy zmizí z klidné vesničky, kde bydlela, život pro její rodinu už nebude stejný. Danny a Libby vědí, že by sama nikam neodešla, a bezradná policie netuší, kde by holčička mohla být. Pak se ovšem najde dětská teniska a případ nabere zcela nečekaný směr. Brzy poté má policie i prvního podezřelého, ale to je stále teprve začátek. Podaří se jim Hope někdy najít? Křehkost je děsivý, drsný a napínavý psychologický román o rozhodnutích a následcích našich činů. Autorka bestselleru Co oči nevidí se vrací s ještě silnější dávkou napětí!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Frailty , 2016

Dresia
15.04.2024 3 z 5

Této autorce se myslím propříště vyhnu. Je to sice dobře napsané, ale plné zmaru a příliš depresivní.

absa2611
14.03.2024 4 z 5

Velice drsná kniha, při čtení mi bylo chvílemi dost úzko... Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, stále jsem doufala...
Musím se přiznat, že jsem pachatele neodhalila. Určité části knihy mi přišly nelogické.

evin84
23.02.2024 5 z 5

No tak to zase byla jízda....Skvělá kniha. Konec mohl být ale více rozvinutý. Po docteni knihy jsem měla husí kůži.

Petulka50
16.02.2024 4 z 5

No, tak to bylo něco, pro mě tedy hodně náročná kniha, uff.
Dobře se četla, to tedy, za 1 den přečteno, ale byla to síla.
Za mě : doporučuji.

mirunda
16.02.2024 5 z 5

Nedokázala jsem přestat číst. Kdybych nemusela do práce, přečtu to ta jediný den, takhle mi to trvalo dva. Nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne a mockrát jsem přemýšlela, že se podívám na konec, ale neudělala jsem to. Ale pachatel mě teda dostal jako nejlepší koupě knihy za poslední dobu.

schvomis
04.02.2024 5 z 5

Přečteno za jeden večer a část rána.
Prostě jsem musela vědět, jak to dopadne.
Za mě dobře napsáno. Kolem středu knihy se opakovaly některé scény.
Na konci to trochu sklouzlo do klišé.
Ale i tak, doporučuji.
4.5 bodu.

WaN635
07.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla síla. Víc k tomu nejde co říct.....

simsa086
15.12.2023 5 z 5

Kniha byla opravdu napínavá a čtivá, přečteno za den,fakt se nedala odložit . Jinak teda děsivý příběh,ke konci už jsem skoro neměla odvahu číst některé pasáže. Pachatel byl překvapení,ikdyz ne tak velké,ale teda některé souvislosti tam byly nedotazené a konec opravdu teda nic moc. S tím si mohla teda autorka víc pohrát a ani logicky to moc nesedělo.Jinak super knížka.Betsy umí čtenáře zaujmout.

Janaves
03.12.2023 4 z 5

Slušný thriller, únosce jsem tušila, ale nevadilo. Bylo mi líto Hope i Zoe, trošku jsem doufala v dobrý konec.

Klenotka
29.09.2023 3 z 5

Těžko hodnotit. Na jednu stranu velmi čtivá, rozhodně vnitřní pocity Libby výborně popsané. Trochu mi vadilo chování policie, a i popisy toho, jak reagovalo okolí, bylo značně povrchové. Únosce byl jasný hned, jak se objevil, nicméně o to možná šlo. Podvědomě tušíme, ale nechceme to. Trochu zdrcující je ten závěr, protože nás přece jenom autorka vede trochu jinam. Krátké kapitoly a různé pohledy postav z toho rozhodně dělají čtivou knihu. Nicméně tam bylo trochu moc nedořešených věcí (rodiče Libby, reakce Evy na to, co se stalo atd.), takže by se možná hodila ještě jedna kapitola.

SilvieSisinka
24.09.2023 5 z 5

Úžasně napínavá kniha.Tohle jsem nečekala a ten konec brilantní.Precteno za den,to nešlo přestat číst.

clara33
27.08.2023 odpad!

(SPOILER) Slátanina. Prvoplánové. Únosce uhádnete hned, jak se poprvé ocitne na stránce. Ztráta času.

Miro67
24.08.2023 4 z 5

Smutný příběh, smyšlený, ale bohužel asi ne daleko od skutečnosti. Celou dobu máte nutkání tu malou obejmout a zahřát. A až poznáte pachatele, otřesete se odporem nad jeho falší.
Hvězdičku dolu pro pár nelogičností (hlavně - při škrcení není nutno násilníka zastřelit)

hlenicka
14.08.2023 4 z 5

Knížka se četla jedním dechem,ale ten konec mě šíleně zklamal! A jen kvůli němu odebírám jednu hvězdu, protože celá knížka byla až realistická,ale ten konec to utnul. Skoda.

ka.dudk
06.08.2023 4 z 5

Tak musím říct, že si mi líbila. Na začátku mé očekávání nebylo nijak velké. Čekala jsem takový průměr,ale mile mě překvapila. Určitě jsem četla lepší ,ale i tak byla skvělá. Konec byl hodně překvapivý.

Majulle
15.06.2023 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, jediné co bych vytkla byl rychlý a trošku odfrklý konec

šipek
18.05.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé a dost kruté. Chvilkama jsem si připadal, že čtu horor. Kniha není pro slabší povahy.

Roxxi
02.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Ano pridavam se ke komentarum, ze toto bylo velmi smutne cteni. Muze se nekdo divit rodicum? Zoufaly clovek dela zoufale ciny..... nicmene půl bodu dolu za to, ze nektere pasaze (zejmena mladi rodicu) byly uplne zbytecne a deje se nijak netykaly, a pul bodu dolu za malinkou nelogicnost - zoufaly rodic chce zachranit sve dite co nejdrive, neceka pul roku. A Hope? Asi zemrela vyhladovenim, coz je dle meho nejstrasnejsi smrt....ale zde opet mala nelogicnost , proc ji pachatel unesl kdyz nevykonal, co vykonat chtel? Spise bych ocekavala ,ze se bude chovat jako Fritzl a jemu podobni, bude si svou panenku na hrani hyckat a....zneuzivat. ale kniha byla velmi ctiva, nemohla jsem jit spat, dokud se nedozvim, jak to skonci....a velmi smutna. Za precteni urcite stoji.

Šárka88
27.04.2023 5 z 5

Rozhodovala jsem se zda dát 4* nebo těch 5* , co jsem to zase přečetla. Opět ty děti :(. Knížka je čtivá od samého začátku, až po její konec, lepší než první knížka od Betsy.
Smutný konec a poslední kapitola Hope vás zasáhne, čekala jsem něco jiného. Celý děj byl jedno velké zoufalství, kam až dojde hranice rodičů, co by udělali pro záchranu dítěte. Nevím, jak bych se zachovala já a nechci na to ani pomyslet, byla bych také rozzuřeným býkem. Nejvíc mě zklamala v tomto případě policie, bohužel ve skutečnosti se toto děje, odložení pátrání pro nedostatek důkazu a případ je odložen, kolik dětí mizí bez jejich návratu domu.

Hope80
16.04.2023 4 z 5

Prvních 50-60 stran mi přišlo nezáživné, slabší, roztahane, pak děj byl napínavější,ale jak se píše nálezem boty se děj rozjíždí,tak to mi opravdu nepřišlo,kniha není špatná,ale měla jsem větší očekávání. Děj byl opravdu citlivý a kniha jinak nebyla podána špatně,druhá půlka knihy byla lepší,pořád jsem doufala... Každopádně poslední strany jsem s napětím čekala a stránky u konce jsem měla slzy v očích. Jak jsem psala citlivé, těžké a opravdu smutné téma...

únosy dětí kriminální thrillery zmizení dětí

2021  74%Co oči nevidí
2022  81%Křehkost