Domeček pro panenky

Domeček pro panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475047/bmid_domecek-pro-panenky-W4x-475047.jpg 4 166 46

Nikdy nevíte, kdo se dívá… Zvenku možná vypadá Corinnin život jako dokonalá idylka, ale ve skutečnosti má po třech nevydařených pokusech o umělé oplodnění poslední šanci přivést na svět vlastní dítě. Když tedy jednoho dne najde před dveřmi svého bytu malý kousek domečku pro panenky, považuje to za znamení. Potom se však začnou objevovat další kousky a Corinne si začíná uvědomovat, že jí připadají až příliš povědomé. Někdo ví o jejím miniaturním houpacích koníkovi i o panence v červených sametových šatech. Někdo byl v jejím domě… Odkud znají cizí lidé tolik detailů z jejího života? Jak dlouho už ji sledují? A na co čekají…? Ponořte se do děje strhujícího psychologického thrilleru, který vás překvapí nečekaným rozuzlením.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Doll House , 2017

sloncekhk
28.04.2024 4 z 5

Příběh byl předvídatelný, ale docela dobře napsaný, ze začátku za mě lehce zdlouhavý, ale pak se to rozjede.

Januli
04.03.2024 3 z 5

Kniha Vás ničím nepřekvapí. Od začátku víte, kdo, co, co se bude dít. možná pro někoho, kdo s takovými thrillery začíná, může být kniha super, ale za mě slabší průměr.

EvelynRose
06.01.2024 3 z 5

Úplně nevím co si o této knize myslet. Kniha byla napsána trochu nesouvisle a hlavně dlouze, kdyby měla o sto stran méně tak by jí to jen prospělo. Zápletka se mi líbila i přesto že autorka odhalila příliš a každému je v první polovině jasné kdo je padouch. Co mi ale opravdu hodně vadilo byla nesympatická, ufňukaná a hysterická Corinne, vážně bylo nutné aby člověku tak lezla na nervy?

beruska
05.11.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé... Sympatizovala jsem s Corinne i s její sestrou a kdo za vším stojí mne opravdu nenapadlo. Ráda si přečtu i autorčinu druhou knihu "Pro rodinu vše" :) ...

Leník95
07.09.2023 3 z 5

Hlavní zápletku příběhu jsem poznala celkem brzy. Dostanete jasný obrázek toho, v čem to spočívá a není složité si domyslet ani hlavního "padoucha". I tak se ale dokáže nakonec příběh zamotat. Kniha se četla dobře a příběh ubíhá rychle. Není to ani nijak náročné čtení, ale i tak to vtáhne do děje.

Špekyn
06.06.2023 3 z 5

Takový slabší thriller. Zápletka je snadno odhalitelná a trochu klišé. Hlavní hrdinka Corinne je divná, ne úplně sympatická a člověk tak nějak neví, co si o ní má myslet. Posedlost otcem u obou sester je až zarážející, chovají se jako by to byl bůh.
Kniha je ale celkem čtivá, ke konci nechybí akce a napětí. Chybělo mi také dovysvětlení některých věcí (např. jak fo toho byla zapletená Dominicova šéfka). Konec naznačuje pokračování, tak uvidíme, zda se ho dočkáme.

Annkag
26.05.2023 4 z 5

Kniha dle mého gusta.Skvěle napsané,dynamické seznámení s postavami.
Doušek tajemství namixovaný trochou posedlosti.
To všechno protřepané v koktejlů bez olivy ale zato s kořením rodinných tajností které až po smrti v manipulativní představivosti dokáže projít chuťovým traktem vášho čtenářského oběhu.

Petra00
23.05.2023 2 z 5

Bohužel mě to nebavilo. Žádné napětí, část věcí jsem odhadla, zdlouhavé.

megamysl1901
21.05.2023 5 z 5

Další super kniha. Nechybělo napětí ani nečekané zvraty. Nemohla jsem knihu odložit, konec byl šokující a zároveň vše dobře vysvětlil. 5* a rozhodně si přečtu i další knihy od autorky.

MíšaS.
17.05.2023 3 z 5

Není to žádná velká literatura, ale v rámci toho, co teď vychází pod označením "bestseller", to nebylo tak špatné. Je to velmi předvídatelné, ale čtivé.

Emma27
12.01.2023 2 z 5

Kniha mě moc neoslovila,slabý pruměr.

Adriena838772
14.11.2022 5 z 5

Tahle knížka se mi strašně moc líbila a bylo to hodně napínavé ale ten konec zustává otevřený. Tak doufám že bude pokračování

iv.ča
27.10.2022 1 z 5

Kniha se četla velice dobře, ale žádné překvapení v ní není. Děj je jasný skoro od začátku knihy, to stejné motiv i osoby, co za tím stojí. Takže docela zklamání.

petra8905
23.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Od strany 50 jsem věděla o co tam půjde, během čtení bylo prostředí a dialogy umělé a některé věty nastražené, aby to zaklaplo. I přes to ale byla kniha čtivá, nenáročná, na pohodu.

Rave
19.08.2022 1 z 5

(SPOILER) Tak tohle se nepovedlo. Bezduvodne ufnukana protivna hlavni hrdinka, zdlouhave vypraveni, predvidatelny zaver (k nemu jsem to nakonec jen preskakala...). Jako bonus flashbacky z minulosti pohledem zanedbavaneho ditete spolu s...prihodou o utyranem zvireti! To prece nesmi, v dobrem thrilleru, bezesporu, chybet!? To jako vazne? On je tady nekdo, kdo si pri cteni "zajicek mel rozmacknutou lebku a ocicko mu viselo..." kouse nehty napetim a nedockave hlta dal? Dekuji, ja ne. Odlozeno, nedocteno.

pet_pet
28.07.2022 2 z 5

Nějak jsem se nemohla do knihy začíst a celkově mi to přišlo takové "hm"...

Hvězdinka
21.07.2022 4 z 5

Mně se to líbilo. Mělo to spád, napětí. Na letní prázdniny ideální. Nenávist zde neměla mezí a otevřený konec naznačil, že bude pokračovat.

ArwenAragorn
08.07.2022 3 z 5

60%

Ti lidi, co bydlí v tom domě, nejsou nikdy sami. Dnes večer jsme tam jely a já jsem je na okamžik zahlédla. Vypadali tak šťastně, jako by si hru, kterou zrovna hráli, náramně užívali. I on tam byl a smál se. Ty dvě holky jsou starší než já, mají delší vlasy a nosí dospělejší oblečení. Když jsem se zeptala mamky, jestli by si se mnou chtěly hrát, dala se do smíchu. Zvuk, který se linul mamce z rudě nalíčených rtů, odhalujících bílé zuby, ale nebyl radostný. Byl zlý. A mně se tak moc nezamlouval, až mě z něj rozbolelo břicho.

Dobrý zneklidňující thriller, nejdřív rozvláčnější, později docela napínavý s akčním závěrem. Ten ale zůstal otevřený.
Za sebe ho mohu doporučit.

cleopatra11
19.06.2022 3 z 5

Tak tohle mi nesedlo...

Datr1
09.06.2022 3 z 5

Jak už zde bylo řečeno, příběh je sice čtivý, ale nic originálního nečekejte. Konec je napínavý, docela dobrý.

neplodnost kriminální thrillery

2021  70%Domeček pro panenky