Košišta Košišta komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Občas si říkám, že téma druhé světové války a holokaustu je snad už skoro vyčerpané- netušila jsem, že mě tahle knížka tako moc dostane. Hana mezi zasvítila žlutou hvězdou a zhasla... Zůstaly smíšené pocity, zmaru a naděje. Knížka, která vám dokáže, jak strašná doba to byla.. U mě má hrdé místo v knihovně. *****

02.10.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Právě jsem dočetla. Strhující, krásný příběh, od kterého se nejde odtrhnout. Řadím si do knihovny, vedle Zodějky knih, protože mě podobně silně zasáhla, všehcny postavy, soudy, domy, uličky, doba, která nesmí být zapomenuta... Díky autorovi, ta Pullitzerova cena je zasloužená, deset let práce je znát..

06.11.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Po přečtení jsem stále opilá příběhy. Příběhem, který napsala babička Minka, příběhem Sage a její jizvy, Leovým příběhem, ale v první řadě vzpomínáním Minky a Josefa. Mám ráda knížky z druhé světové války s velkými příběhy a tento jím nepochybně je. Za mě plný počet, ta knížka měla všechno, co jsem očekávala a mnohem víc. A ten závěr... Opět jeden příběh, co se zaryje hluboko, že na něj člověk nezapomene. Tyhle příběhy nesmí být zapomenuty.

13.01.2016 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak dlouho jsem odolávala a nevydržela. Bože, že jsem se nezačala číst dřív!!! První kniha mě pohltila, svělé, skvělé, skvělé! ♥

11.06.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pro mě bible, která mě přivedla k tomuto žánru, ale Stieg a Milénium je jen jedno. ♥ Geniální.

28.03.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí podle mě nejlepší, bavily mě rozvíjející se vztahy, náhledy do minulosti, zápletka a vyústění. Knížka mě potěšila, byla víc o Cormovi a Robin. Pět hvězdiček za spád a vůbec, protože Rowlingová je Paní Spisovatelka!

28.05.2016 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příjemný odskok od severské krimi. Podle toho, co se píše na konci knihy, jde o příběh se skutečným podkladem a o to hůř se chvílemi četl. Při představě, co všechno Anna zažila, co zažily její děti mi bylo úzko, především v době komunismu. Ale podtext zůstavá plný naděje a statečnosti i za cenu ztrát.

02.06.2017 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tři dny čirého napětí a úvah, kam na ty náměty ten Nesbo, chodí?? Znovu pekelně skvělé čtení, k vlastní radosti jsem na konci zůstala překvapená. Díky všem recenzentům tady, kteří chválili a donutili mě, abych napsala na ježíškův seznam Syna na první místo, jako prioritu, nezklamal ;)

02.01.2016 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo nezklamal, on mě ani zklamat nemůže. Opět vyhodil laťku výš a já jen žasla. To čekání stálo za to! A než se dočkám dalšího pokračování, jdu si začít pěkně od začátku, celou sérii. ;)

02.06.2017 5 z 5

Přidávám se k těm nadšencům a jsem moc ráda, že mě neodradily negativní ohlasy a recenze. Počítala jsem s variantou, že se mi nebude líbit forma divadelního scénáře, ale po přečtení prvních pár stránek jsem byla nečekaně vtažena do děje, jako bych seděla ve vlaku do Bradavic, proháněla se po hradu nebo seděla u Potterových doma. Jsem nekritický milovník HP, takže za mě plný počet hvězdiček, abych si to obhájila nechci spoilerovat, ale ten příběh je skvělý, četla jsem s nostalgií, dojetím i napětím a přála bych si ho někdy spatřit na prknech, která znamenají svět...

27.09.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Po dlouhé přemítání, jsem se jako nadšená čtenářka Larssona odhodlala k "pokračování". Přiznám se z čiré zvědavosti a taky přesvědčení, že Stieg je mrtev a nikdo nemůže navázat na Milénium. O to větší bylo moje překvapení, když jsem knížku zhltla během dvou dní a zůstala sedět velice potěšená. Není to Stieg, ale přišel někdo, kdo mi převyprávěl, kam se k čertu podělo dvojče? Přece Lisbeth neměla sestru jen tak?! A ten někdo mě uspokojil. Mělo to říz, mělo to spád, děj. Nemám výhrady k vykresleným postavám, jednoduše jsem přešla do pokračování a těším se na další. Sama jsem překvapená, i přes všechny negativní kritiky jsem ráda, že jsem Lagercratzovi dala šanci. Stálo to za to. Čtyři hvězdičky z úcty ke Stiegovi ;)

17.11.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nevšení pohled na druhou světovou válku, silný příběh. Líbil se mi styl vyprávění, nechala jsem se strhnout, za mě knížka u které nikdy nezapomenu o čem byla. Lisbet, Rudy, Rosa, Hans, Max, postavy které se vryly pod kůži a ona Smrt. Za mě úžasná knížka, co mě vážně dostala...

24.03.2015 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Asi jsem měla číst před Hanou, protože ta mě drapla za srdce. Slepá mapa ve mě v tomto ohledu nevyvolávala salvu pocitů, ba naopak, hůř se mi hledala cesta k postavám, tři ženy, tři generace, každá úplně jiná, na můj vkus bohužel až moc, životní zvraty překotné, konec patatický ( ale ovlivněný faktem, že Anežka mi byla krajně nesympatická ) tři hvězdy a půl za úctu k autorce

11.06.2018 3 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Knížku jsem několikrát odložila, možná nebyla vhodná chvíle, možná jsem nebyla naladěná, možná jsem jen četla silnější knihy, které se mi vryly někde hluboko. Námět sliboval velký příběh, ale po dočtení mám pocit, že by si zasloužil víc roztáhnout. Postavy měly dostat více prostoru, zápletka s dluhem vynucená ( nemluvě o jejím "rozuzlení"), nějak mi chyběl někdo s kým bych sympatizovala a samotný závěr, jako ustřižený, nejspíš záměr, pro mě zklamamání.

26.11.2017 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Neskutečně silný příběh, ketrý se opravdu stal, ačkoli je prostě k neuvěření kolik zvěrstva se dělo... Pro mě další kniha s touhle těžkou tématikou druhé světové války a koncentračních táborů, další, která stojí za přečtení a uvědomění si, že se nesmí zapomínat... *****

11.11.2017 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Krásný a drsný příběh založený na skutečné události, mě nabral jako ten krutý islandský vítr a nesl mě až k nevyhnutelneámu konci... *****

24.07.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se dostala k první dílu série, tudíž vím, co ještě všechno mě čeká. A musím říct, že se těším, i když bych měla maličké výhrady, ale beru to jako startovní knížku. Každopádně, chci dál sledovat Harryho, i když se mi ten jeho návrat k alkoholu vážně nelíbil.

10.02.2016 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná a silná knížka, která předčila mé očekávání, stejně jako Conor jsem se po celou dobu bála pravdy...

14.04.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Po knížce v Šedých tónech, druhá kniha od autorky a už si dělám zálusk na třetí. Skvělý silný příběh, o málo známé námořní tragédii. Dělala jsem si starosti, ohledně linky příběhu, když jsem věděla, že se monstrózní loď potopila za velice krátkou dobu, ale Ruta mě nenechala na pochybách, že je mistryní ve vypravování. Nebudu spoilerovat, ale ty scény se vám vryjí hlubko pod kůži, budete cítit ten mráz, prožívat tu hrůzu s hlavními hrdiny... Plný počet hvězdiček a jednu navíc.

12.11.2016 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Připojím se k ostatním komentářům, i pro mě byla potrhaná křídla nejslabší, ale to vůbec neznamená, že nestojí za přečetení. Asi jsem čekala velké finále, ale závěr mě spíše zklamal. Dám čtyři hvězdičky, ačkoli Sůl moře a V šedých tónech je jiná liga, ale to je dáno taky tématem.

14.02.2017 4 z 5