Volání netvora

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kama... celý text

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu.

Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám.

Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127534/volani-netvora-t3s-127534.gif 4.5454

A Monsters Calls (2011)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota, Slovart (ČR)

misamiska
dnes

Perfektní kniha. Moc mě mrzí že jsem na ni nenarazil dřív. Už se těším, až skouknu film.

AndyK

Neskutečně smutný a dojemný příběh, který mi zlomil srdce. Ale i o tom je život...

Natyna3

Krásná, smutná a silná kniha. Život je někdy opravdu těžký.

E.lisabeth

Úplný boom emocí se u mě nekonal, je to krásný a smutný příběh, rozhodně bude zařazený vedle Malého prince, ale asi jsem knihu nečetla v tu pravou chvíli...

lenkaabooks

Pláču. A to se mi u knihy už dlouho nestalo. Třináctiletému Connorovi umírá maminka, ve škole ho šikanují, táta má druhou rodinu v Americe a s babičkou si nerozumí. Každou noc se budí z hrozné noční můry, se kterou mu přichází pomoci strom - netvor, vyprávěním tří příběhů. A ten čtvrtý musí dopovědět Connor.

surynas

Upřímně už od začátku knížky jsem měla strach z konce I když jsem věděla že nebude nejšťastnější..... Kniha je hodně podobná Malému princi, jelikož si umím představit že bych jí chápala jinak kdyby mi bylo teprv deset...
Jinak naprosto úžasná kniha a poutavý, dojemný, ale hlavně pravdivý příběh.

Cashmere.Cat

Naprosto úžasná kniha.Originální a silný příběh,pěkné,ikdyž pro někoho depresivní ilustrace,které nedávají smysl,ale během čtení dávají.Conora jsem litovala a zárověň nechápala některé jeho činy ale nakonci mi to všechno došlo.
Volání netvora jsem přečetla za necelé dva dny,nemohla jsem se od toho odpoutat a ještě ten den po dočtení knihy jsem si večer pustila film a nezklamal.

Gabetina

Bylo to smutné, smutné a krásné zároveň. Na Conora a Netvora asi dlouho nezapomenu.

DeadUnicorn

Autorovi se mistrně povedlo poskládat tolik úvah a myšlenek do tak jednoduchého příběhu, že konečně mohu použít tu známou frázi, že v jednoduchosti je krása :)

KnihomolkaMari

Mám okno. Nevím co říci, nepřimělo mě to k pláči ale přeci to jen něco ve mne zanechalo, sama nevím co, ale cítím to někde v hloubi duše. Je to zvláštní až opojné. Ano, kniha je smutná a temná ale tohle jsem vnímala zcela povrchově, knihu jsem pochopila ale něco tomu chybí, snad dospěji někdy v blízké době nebo když si to jednou zase přečtu znovu co "TO" vlastně je.

Asdas

Young adult ako vyšité , priamočiare , miestami toporné , jazyk lenivý ale svoju cieľovku si to nájde.

Ewellyn

Jednoduchá a pritom emočne silná kniha, neurčena len pre teenagersky svet..príbehy majú a vždy budú mať silu + ilustrácie na mňa veľmi zapôsobili a upevnili celú atmosféru knihy

natalie8531

Gratuluji, mé oči nezůstaly suché

xNelly

Ne, tohle opravdu není knížka pro děti. Je ale neskutečně hluboká a navždy ve Vás zůstane vzpomínka na ni, Conora a Netvora...

eromu

Vše podstatné zde již bylo řečeno. Strhující, syrové, opravdové, na první pohled směšně jednoduché, ale ve skutečnosti neskonale hluboké.
(Slzy mi do očí vyhrkly již u 4. příběhu a ke konci jsem bulela jak želva a bude mi trvat ještě hodně dlouho, než se mi v duši rozprostře klid, stejný klid, jaký jednou zažije Conor, až bude knížka dávno a dávno dočtena.)
"Příběhy jsou nejdivočejší ze všech šelem." A tahle šelma mě sežrala.

morava

Vysoke hodnoceni davam nejen za pribeh samotny, ktery jsem nejen cetla, ale osobne jsem ho i procitila a zazila ten pocit strachu,ale i za nadherne graficke zpracovani. Pro mne osobne velmi citliva a silne emocni kniha.

Ametymka

Knížka, u které si možná pobrečíte, možná si něco uvědomíte, ale možná Vám nedá vůbec nic.
Děj rychle ubíhal, a knížka jako taková s mi líbila. Ovšem mi nedá jedna otázka spát...Jak z tohoto udělali film?

tomas2002

Nu, co říci k úvodu? Sebelepší komentář a pochvala se nemůže přiblížit ani na sto honů ke kvalitám tohoto veledíla. Tahle knížka, je důkazem toho, že k silnému zážitku z četby nepotřebujete "bichle", které nám za jiných okolností podpírají skříně a prohýbají police. :-)
Velice, opravdu velice temný příběh, který v momentě, kdy začne, svažuje svou tendencí Vaši náladu stále hlouběji a hlouběji do propasti. V samém zoufalství dočítáte poslední stránky s hořčičným zrnkem ... jakési naděje. A přitom si neuvědomujete, že autor Vás po dobu čtení a snahy nesesypat se z toho naprosto rozebral.
A co říci nakonec? Nikdy jsem neplakal u žádné knihy, kterou jsem četl, ale protagonista v geniálním podání Patricka Nesse nenechal mé oči suché.

Zrzavá_Tereza

Je to tak jednoduché a přitom tak působivé. A dojemné.

missana

Krásná kniha, s naprosto úžasným grafickým zpracováním. Na to že je asi primárně určena pro děti, je taky mimořádně nepříjemná. Taková jednohubka, která člověka naučí vážit si toho, co má. Každopádně jako malá bych to číst nechtěla, nevím jestli bych na to dokázala přestat myslet...

barlow

Myslím, že tato kniha bude patřit do ranku "malých princů", které budou po každém přečtení budit různé pocity ve čtenáři na základě jeho aktuálního emočního rozpoložení. Hodně silná knížka s důležitým sdělením. A rozhodně si nemyslím, že by tuhle věc měli číst jen náctiletí, ale měla by se dostat do ruky každému, kdo u čtení aspoň trošku přemýšlí.

qydko

Rozhodně trochu jiná kniha než ty ostatní určené pro teenagery. Vyrovnávání s umíráním a smrtí je náročné a nikdy nevíme, kdo a čím nám může pomoct.

Brambu

Neuvěřitelně silný příběh. Opravdu jsem nečekala, že mne tolik zasáhne. Ale nemoc si nevybírá. A tak spolu s hlavním hrdinou prožíváme těžké a bolestné chvíle samoty a strachu, jaká bude budoucnost. A do toho všeho přichází Netvor a problémy ve škole. Zkrátka srdcervoucí příběh.

Láďa92

Volání netvora je kniha s dosti ponurou až depresivní atmosférou a rozhodně se nejedná o čtení určené jen malým dětem. Conora mi bylo celou dobu líto. Ještě musím vyzdvihnout krásné grafické zpracování celé knihy, ilustrace se opravdu povedly a pěkně dokreslují celkovou atmosféru.

Pheonix

Knihu jsem právě dočetla a vůbec nemám ponětí, co si o ní mám myslet. Nejsem z těch, co by knihu odsuzovali a většinou se snažím ji i za každou cenu dočíst. Tuhle knihu jsem sice neměla nějak chuť odložit a nechat nedočtenou, ale zároveň to pro mě upřímně není žádný trhák a to mě docela zamrzelo. Po tom, co jsem všude viděla kladné ohlasy, recenze a po tom, co přišel do kin i film, jsem doufala, že to bude vážně BOMBA a ono se tak bohužel nestalo. Co musím nejvíc vyzdvihnout, tak to jsou samozřejmě ilustrace, ty jsou naprosto dokonalé a zvedá to úroveň knihy, nepopsatelně. Postavy jsou takové neutrální a mají celkem dost nerozvinutý charakter, opravdu jsem čekala mnohem více, nakonec se mou oblíbenou postavou stal asi Netvor, ten se tam totiž projevil nejvíce. :)

KnižníTeenager

Pro mě jako 13letého teenagera to bylo věřím naprosto vhodné. Tato kniha se hodí pro všechny věkové kategorie a myslím, že každý v tom najde to svoje. Poté co jsem si tu knihu koupila (opravdu skvěle investované peníze, řekla bych), donesla do školy a vychválila jedné kamarádce, musela jsem na ni napsat čekací listinu. Doslova, na prvním místě byla moje češtinářka.
Tuhle knihu jsem pořád tak trochu nepochopila. Je, byla a bude záhadou. Dechberoucí konec mě naprosto dostal a já aniž bych si to uvědomila jsem začala cítit slzy na tváři. Nemohla jsem odtrhnout oči. Celý děj mě naprosto ohromil. Ve všech činech jsem Conora chápala. Taky mě naprosto nadchli příběhy, které Netvor vypravoval. Vzpomínám jsi, že když jsem četla první příběh mojí skvělé kamarádce tak mě v půlce (těsně před koncem dávajívím smysl) vyrušila otázkou za kterou jsem ji rozhodně nemohla odsuzovat, protože jsem si ji položila i já sama. "Počkej, tak já tomu nerozumím, je ten Netvor zlej nebo dobrej?" a má odpověď zněla: " A řekni, proč musí být někdo jenom dobrej a někdo jenom zlej? Proč nemůže být dobrej i zlej? Proč by nemohl být prostě člověk?"

jiri77

Velmi čtivá a srdce beroucí kniha,která je ještě obohacena nádhernými ilustracemi , které navnadí tu pravou atmosféru přímo pro tento příběh. Přesto že je kniha určena pro děti ,zamává s emocemi i u dospělého člověka.

Pett

Naléhavý, citlivě napsaný příběh... ukrajujete si z rodinného zoufalství a tolik prosíte netvora, ať přinese šťastný konec... vyprávěno tak lidsky... opravdově... že se ani nestačíte nadechnout a jste rozcupovaní na kousíčky... takhle smutno mi bylo asi teď naposledy po dočtení Malého prince... vím, klišoidní jako bič kýčovitý... ale prostě je to tak... a to jsem velká písmenková depkolapka ;) jen někdy je mi ouzko a někdy jsem prostě jen prachobyčejně dětinsky smutná... stejně jako v případě Conora a jeho netvora...

Silmarien

Detsky vazne o vaznej teme.

Connorova mama je chora, jeho otec zije s novou rodinou na druhom konci planety, s babkou si nerozumie, trapi ho nocna mora a jednej noci ho navstivi 7 minut po polnoci netvor. A netvor mu vyrozprava postupne tri pribehy.

To je vsetko. Ale AKO je to napisane a co to znamena, to je ten kumst, ktory robi tuto knihu takou zaujimavou. Ako sa zmierit, vyrovnat, pochopit, rozlucit, rozdelit, vratit, odpustit. O tom to cele je. Ale uplne to staci.

NemmamSlov

neskutocne smutny ale prepracovany pribeh.....cloveku miestami aj slza vysla.....citam uplne ine zanre knih, ale ked sa clovek do tohoto pusti urcite toho neolutuje a nezabere mu to ani vela casu.....menej ako 5 hviezdiciek sa tomu ani neda dat :)