Volání netvora

Volání netvora

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádk...celý text

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu.

Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám.

Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127534/volani-netvora-t3s-127534.gif 4.5351

A Monsters Calls (2011)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Jota, Slovart (ČR)
Více informací...

Pett
včera

Naléhavý, citlivě napsaný příběh... ukrajujete si z rodinného zoufalství a tolik prosíte netvora, ať přinese šťastný konec... vyprávěno tak lidsky... opravdově... že se ani nestačíte nadechnout a jste rozcupovaní na kousíčky... takhle smutno mi bylo asi teď naposledy po dočtení Malého prince... vím, klišoidní jako bič kýčovitý... ale prostě je to tak... a to jsem velká písmenková depkolapka ;) jen někdy je mi ouzko a někdy jsem prostě jen prachobyčejně "dětsky" smutná... stejně jako v případě Conora a jeho netvora...

Silmarien
včera

Detsky vazne o vaznej teme.

Connorova mama je chora, jeho otec zije s novou rodinou na druhom konci planety, s babkou si nerozumie, trapi ho nocna mora a jednej noci ho navstivi 7 minut po polnoci netvor. A netvor mu vyrozprava postupne tri pribehy.

To je vsetko. Ale AKO je to napisane a co to znamena, to je ten kumst, ktory robi tuto knihu takou zaujimavou. Ako sa zmierit, vyrovnat, pochopit, rozlucit, rozdelit, vratit, odpustit. O tom to cele je. Ale uplne to staci.

NemmamSlov
včera

neskutocne smutny ale prepracovany pribeh.....cloveku miestami aj slza vysla.....citam uplne ine zanre knih, ale ked sa clovek do tohoto pusti urcite toho neolutuje a nezabere mu to ani vela casu.....menej ako 5 hviezdiciek sa tomu ani neda dat :)

RadimWiniarski
předevčírem

Spadla mi čelist. Za těch pár let ve mě spousta knih vyvolávala hromady emocí, jak kladných, tak i záporných. Tato kniha však všechny ostatní může směle nakopnout do prdele. Emoce z této knihy sálají už od první stránky a vy se tak stejně jako Conor bojíte přiznat si to jediné a nevyhnutelné, pravdu. Kniha je napsána bravurně a celý pocit stísněnosti a pohled do duše šikanovaného chlapce, kterému umírá rodič výborně doplňuje obrázková ilustrace. Co možná trochu nechápu je zaškatulkování knihy do kategorie pro děti a mládež. Tato kniha mi totiž právě svou ponurou atmoškou absolutně do této kategorie nezapadá a viděl bych ji spíše pro starší publikum(číst todle nějaký děcko okolo 10-13 let, fakt nevím co by s ním ta knížka udělala). V celkovém hodnocení nemám žádné další věci, které bych zdůraznil, protože tato kniha je celá naprosto jedinečná a rozhodně patří do toho nejlepšího co jsem kdy četl.

planet129

Skvěle napsaný, emotivní a hlavně smutný příběh o tom, jak je těžké přiznat si pravdu, či ji jen vyslovit. Opravdu nemám slov. Mohu jen doporučit!

skipiii

Některé knihy komentáře nepotřebují...

LadyAlis

Hodně silný příběh, který vypráví o strachu z pravdy a jak se s ní vyrovnat. Rozhodně na konci jsem se bála nejvíce. Za mě skvělá kniha, která se četla sama.

wildavk

Hodně zajímavá kniha. Prečetl jem ji velice rychle, pořád jsem čekal kam tato kniha povede a jaký bude konec. Kniha jak se vyrovant s beznadějí, bezmocí a nespravedlností. Hodně citová a poučná kniha, psaná jednoduchým záživným jazykem a příběhem. Doporučuji

dia.riedl

"A jak to udělal? Jak to ten muž dokázal?"

"Zavolal si netvora."

Košišta

Krásná a silná knížka, která předčila mé očekávání, stejně jako Conor jsem se po celou dobu bála pravdy...

january

Čtenář doprovází malého Conora na jeho nelehké cestě a zároveň s ním prožívá smutek, zoufalství i oprávněný vztek a bádá nad tím, co je oním Conorovým tajemstvím, které skrývá a které po něm Netvor chce, aby si přiznal nahlas.

Netvorova promluva do duše v závěrečné nejvypjatější scéně je něco, co asi potřebuje slyšet spoustu lidí, se kterými cloumá pocit nespravedlivé bolesti a beznaděje.

Kniha se mi zdála místy trochu natahovaná a ztrácela jsem se chvílemi v tom, kam vůbec vede, ale po přečtení vidím, že to byla jen dlouhá cesta k závěrečné pointě a konečnému rozloučení.

Princezna22

Nějak myslím,že takhle kniha moc pro děti určena není. To co se v knize děje,bych asi jako dítě nepobrala. Nechápu tedy zařazení mezi dětskou literaturu... netvor je zde úplně někdo jiný než se původně zda a jako dítě bych se rozhodne knihy bála a nepochopila ji. Ilustrace podle mě též by neměli vidět děti, jelikož působí depresivne ( ale to ke knize patří,vzhledem k její obsahu)... Já knihu přečetla za jedno odpoledne a nevím zda jsem precitlivena nebo se se mnou něco děje ale já konec knihy doslova probrecela... doporučuju knihu spíše starším čtenářům ( rozhodně ne dětem) .. Kniha je totiž úplně o něčem jiném než si mnozí mysli....

Cipori

Nebyla to taková pecka jak jsem čekala, dle komentářů, ale nebylo to špatné. Kladně hodnotím tři netvorovy příběhy a závěr.

Samsullka

Krásný konec :-)

Boženka2

Nevím proč, ale podle anotace jsem čekala něco jiného. Knihu jsem koupila pro vnuka, ale po přečtení netuším, pro koho je určená.

FillaSFC

Něco, co se zpočátku zdá jako čtení ryze pro děti, ze mě na konci jako vůbec první knížka vymámilo slzu. Četlo se to samo a z ilustrací místy mrazilo. Super!

Hanna14

Žádná kniha mě nikdy nedojala, jako právě Volání netvora. Krásný, ale zároveň hrozný příběh.

maca1245

Jedním slovem WAU... Přečteno jedním dechem. Kniha ač se zda, že je příběh krátký má nevídanou hloubku než některé 500 stránkové knihy. Tuto knihu můžu doporučit snad všem věkovým kategoriím tedy až na úplně malé děti. Nejlepší poté je když se probudíte v 0:07 protože vaše kočka dělá rámus. Nezapomenutelný zážitek :)

Adris

Smutný příběh. Stojí za přečtení.

Dejwy

NEJLEPŠÍ CO JSEM KDY ČETL!!

leny.wood

Ta knížka má v sobě nevídanou hloubku, zanechala ve mně mnoho pocitů. Zavolat svého netvora pro přiznání si pravdy by potřeboval nejeden z nás. Doufám, že se film vydařil, hodnocení tomu napovídají. Než však půjdete na konci března do kina, určitě si knížku přečtěte.

p.s.: A ty ilustrace? Mnohdy jsem je prohlížela velmi dlouho a příběh ožíval...

BarBarBar

Hltala jsem každé slovo. Skoro na každé stránce mi šly slzy do očí. Ke konci už jsem měla trvalou husí kůži. Nádherný příběh!

kklepkaa

Krásný a dojemný příběh, který jsem doslova zhltla. Ilustrace tomu dodaly větší rozměr. Jen neudělejte tu blbost a nedočítejte knihu v metru. Lidé by si mohli myslet, že jste blázni, když se vám po tvářích koulí slzy :-)

kalinkacz

Tak tato kniha vám jednoduše změní život... Budete myslet a uvažovat absolutně jinak... Conor bude pro vás ten typ hlavního hrdiny, kterého si budete chtít adoptovat, aby se měl konečně dobře... Celá ta dějová paralela s netvorem je neskutečně dojemná a poetická... Ve mně osobně tato kniha probudila emoce, které jsem ani netušila, že mám... Tuto knihu si podle mě musí přečíst absolutně každý! Takže na nic nečekejte!

Scheila

Nádherný příběh, plný pravdy, věcí k zamyšlení, plný citů a odvahy. Plný příběhů a zklamání.
Pro někoho, to bude jen další příběh. Pro někoho velmi naučná kniha k zamyšlení.... ať je to tak nebo tak, tak mohu říct že nic takového jsem nikdy nečetla.

PaluškaB

Nesmírně smutný, přesto nádherný příběh. Příběh o chlapci, který musí čelit kruté, avšak nevyhnutelné pravdě ve svém životě, kterou mu přišel ukázat NETVOR.
Nádherné ilustrace, kterými je kniha protkána, živě doplňují příběh.
Na konci jsem se neubránila slzám.

Suou

Tento žáner bol pre mňa novinkou, ale nie som sklamaný.
Príbeh som veľmi prežíval a každá kapitola bola pre mňa prekvapením.
Obrázky v knihe pre mňa boli dosť veľkým prekvapením a chvíľu som ostal v šoku ale bolo to pekné odpočinutie od čítania... keď ste prečítali text mali ste si mohli pozerať obrázky a popri tom porozmýšlať o tom čo sa tam stalo.
Knihu som čítal na odporúčanie YT-berky Inferno na polici (odporúčam :D), ale dlho som sa k nej nevedel dokopať... vedel som, že to bude pekná kniha a rýchle čítanie, ale mal som veľa iných. :3
Hodnotenie: 5z5

7amurak7

Pěkná knížka ale myslím si že je spíš pro mladší čtenáře.

makushenka

Nádherné ilustrace. Skvělá kniha. Těžké téma, které je zpracované tak trochu hororově. Potěšily mě příběhy vyprávěné tisem. A ještě víc mě potěšilo, že si z nich může vzít poučení kdokoli. Samozřejmě nejpůsobivější je ale celý proces vyrovnávání se se ztrácením a ztrátou.
Pozn.: Kapesníčky je dobré mít po ruce. :)

zdenek5887
30.12.2016

Co to... Já... Proč... Kolik hvězdiček? Jednu? Pět? Já ani nevidím na to, co teď píšu, jak mám sakra hodnotit TUTO knihu? To,... nejde... ;(