konformita konformita komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

No, nemůžu než za pět! Lepší než první díl. Velmi vhodné ke čtení :-)

14.03.2017 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Skvost. Nemám víc slov.

05.03.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na první pohled jsem knihu hodila do šuplíku "odporných amerických slaďáků typu 50 odstínů". Ale jak velký byl můj omyl!! Líbí se mi to. Je to sladké a je to americké. Ale tak nějak jinak. Stojí za přečtení.

01.03.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Konečně NĚCO!!! Od prvních stránek mráz po zádech. Super, napínavé, nemůžete odložit. A ten pan spisovatel je "AMERIČAN". Nerozumím tomu. Podle mých měřítek je Seveřan. No a na konci se dozvíte, že musí následovat pokračování.

13.02.2017 5 z 5

Vražedná čokoláda Vražedná čokoláda Leslie Meier

Odpad to není, jen proto že jsem četla horší knihy, dávám za 1. Takže nečtěte, typická "američtina".

13.02.2017 1 z 5

Smrt za letní noci Smrt za letní noci Kjell Ola Dahl

Bylo to dobré, ale mohlo být lepší. Něco tam chybělo.

13.02.2017 3 z 5

Psáno krví Psáno krví Caroline Graham

Vraždy v Midsummeru mám ráda jako seriál a tato kniha se jim hodně přibližuje. Skvělé čtení. Záživné, zábavné.

10.01.2017 5 z 5

V cizím hrobě V cizím hrobě Ian Rankin

Koukám na předchozí komentáře a nerozumím. Trápila jsem se s ní. Furt někam cestuje, furt se snažíte přelouskat krkolomné názvy silnic, měst, vesnic atd. Furt kouří. A vraha odhalí na první pohled. Žádné napětí. Nic. Dočetla jsem ji jen proto, abych to tu mohla napsat. A žádný cizí hrob tam nebyl.

21.12.2016 1 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Ten příběh sám o sobě je strhující. Ale kniha je špatná. Psána mdle, nezáživně. Prostě někdo něco naprosto šíleného zažil a někdo to nacpal do knížky a asi jen přepsal vyprávění hlavního protagonisty. Film je na tom ještě hůř.

27.11.2016 2 z 5

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Velké překvapení. Od pana Niedla jsem četla Skleněný vrch, který se mi líbil. Ale odsoudila jsem ho k malému českému sice dobrému ale českému autorovi. A teď se stydím, neboť ta kniha je velkoformátový příběh muže, který procestoval celý svět a kterého mlátili na všech frontách a který podepsal spolupráci snad se všemi tehdejšími režimy a atd. A místy se dokonce zasmějete, dost překvapivě na dobu, v níž se děj odehrává. Nemůžu se ubránit, Pavel Vencl mi svou štrapácí připomíná jistého stoletého Alana Karlssona. Akorát, že toho nemlátili...

07.11.2016 5 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Nemůžu dát pět hvězdiček. Ono se to už někde totiž vyskytlo, že se karta obrátí a příběh se opakuje jiným. Vybavují se mi např. Milenci a vrazi od Párala. Ten konec prostě nedodělaný. Nevěrník zůstane nevěrníkem, ať už má blondýnu, zrzku či tmavovlásku.

25.10.2016 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

LIDI, co to s Váma je????? Ta kniha je obrovskááá. Byla jsem z toho celá vedle. Seděla u ní do tří do rána. To dělám jen u těch nejlepších. Skvělá zápletka, neuvěřitelný konec. Aji nějaká ta slza ukápla. Doporučuju všem bez rozdílu!

25.10.2016 5 z 5

Stíny Stíny Marcia Rose

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Ale nebyl to např. typický americký Grisham. Sklouzávala do toho amerického trapného stylu často, ale vždy to na poslední chvíli vybrala a dala se správným směrem. Kniha byla vcelku dobrá, ale chtělo to něco víc. Nějakou pořádnou tečku. Jinak čtivý styl. Dalo se to.

25.10.2016 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Co kniha to zlepšení. Zpočátku to zavánělo jistými spiristickými podivnostmi, které fakt nemusím, ale pak se vše vysvětlilo. Tak jak to má být. Vraha neodhalíte a do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Probdělé noci - připravte se!!!

01.07.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pro Bianca5 nedívejte se na ten film!!! Radši si přečtěte něco pěkného. Film je podivná slátanina. Dívali jsme se s manželem a byli velmi zklamaní. Kniha je lahůdka, film kravina.

17.05.2016 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

S poctivostí prý nejdál dojdeš a pan De Zoete by o tom mohl vyprávět. Do toho jeden potrestaný kníže, co žil tisíc let a exkurz do medicíny 17. století. Vše dohromady, záživné, napínavé. Velmi vhodné ke čtení :-)

12.05.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Musím souhlasit s předchozími komentáři. Ještě přidávám velmi čtivý styl. A je ku podivu, jak rychle si postavy, aniž byste nad tím museli přemýšlet, zapamatujete. Ano, a na konci GÓL. Paní Moriarty to umí a opět nezbývá nic jiného, než si ji přečíst "celou" :-)

14.04.2016 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Nikolaus Martin

Naprosto jiný pohled na okupaci. Vždy jsem takové příběhy četla buďto z pohledu vojáka nebo žida. Velmi zajímavé, čtivě napsané. Válka nebyla jen o "válce". I ten běžný život se tak nějak "žil". Moc se mi to líbilo. A hlavně jde o to, že se jedná o vzpomínky člověka, který to všechno zažil. Tím příběh ZÍSKÁVÁ.

08.04.2016 5 z 5

Mráz Mráz James Hayman

Když vezmete ostatní třebas ty severské krimi knihy, pak Mráz vychází tak trochu nudně. Byly tam zajímavé okamžiky, ale fakt jen okamžiky. Rozhodně si Řez pana Haymana nepřečtu. Je to takový typický americký styl. Nemůžu si pomoct.

08.04.2016 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Nelze jinak než za 5. Téměř probděná noc a Asad, který toho skrývá stále více a více. Mám jisté obavy o Rose. Nezbývá než si počkat na další díl.

17.02.2016 5 z 5