Tereza

Tereza https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30468/tereza-30468.jpg 4 216 61

Románový příběh čtyřicetileté ženy, která poznala, že ani manželství není lékem na samotu. Trápí se nespokojeností a netuší, že její manžel Jan plánuje nové manželství. Tereza Jana předejde, sama se chce rozvést , a to je zdrojem řady komických překvapení a nedorozumění.

Marci70
12.03.2024 5 z 5

Příběh ze života. Knížka se mi líbila..

knihoLenka82
28.02.2024 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Dalo by se říci, že naděje umírá poslední. Dobře propracovaná psychologie postav. Určitě se poohlédnu po dalších knihách Magdy Váňové.

Beáta753
23.01.2024 3 z 5

Kniha o běžných problémech vztazích a výchově. I když samotný příběh mi přišel trošku tuctový , kniha se výborně četla. Nenudila jsem a těšila se jak dopadne. Oddechová kniha na dovolenou.

99jana99
27.10.2023 5 z 5

Perfektní!!! Kniha nemá žádnou ohromnou zápletku, ale spoustu malých, které vás nutí číst stále dál a to paní Váňová umí v každé knize. Tato je zatím u mě top. A konec je jasný, každý má co si zasloužil. Velmi čtivě napsaný příběh. Doporučuji.

Kanimůra2
23.08.2023 3 z 5

Náhodně vybraná kniha po přečtení Učitelky angličtiny (z té nadšená).
Toto není moje téma. Zkusím jinou, protože autorka se mi líbí

Hakl54
23.05.2023 5 z 5

Ze začátku běžný rodinný život se všemi radostmi i starostmi. Bohatý princ byla taková hezká tečka nakonec, možná trochu moc přeslazená, ale vlastně proč ne ?

JancaMia
24.04.2023 5 z 5

Manžel zahýbá, dcera v kritických letech, v práci nic moc a sama se sebou také ne moc spokojená (takhle to má většina žen okolo čtyřicítky). Zajímavé rozuzlení , bohužel běžně to tak nedopadá. Kniha se krásně četla.

salexice
10.10.2022 4 z 5

Cynická katolická moudrost praví: Pomož si sám a Bůh ti pomůže. Myslím, že autorka tuto moudrost zná a vdechla Jí hlavní hrdince Tereze. Ano, movitý přítel z mládí je trochu pohádkový, ale i velké holky mají pohádky rády. To cennější na knize je ta myšlenka - nefńukej a koukej něco dělat. Za mě optimistické, milé, laskavě moudré.

werick
02.08.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh ze života, který rozhodně nenudil. Někdo se v tom najde a někdo srovnává se svým životem :-) Moje první knížka od autorky, a rozhodně ne poslední.

niki-chan
18.07.2022 3 z 5

Ženské čtení o běžných vztahových problémech a jejich řešení.

raty
02.02.2022 4 z 5

Příběh Terezy, která prožívá manželskou krizi mě moc bavil. Skvělé čtení, které přináší naději, že životní trable mohou někdy dopadnout tak, že odstartují změnu k lepšímu.
Bohužel v životě se to často nestává.

veronika9761
08.01.2022 3 z 5

Rozhodne zajimava knizka pro mne dosud nezname ceske autorky.

Zuzulinka
27.11.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila! Přečetla jsem ji jedním dechem. Vřele doporučuji!

knihovniceS
03.10.2021 5 z 5

Tereza
Dočetla jsem opět hezký příběh ženy ve středních letech – nevěrný manžel, dospívající dcera, v práci by to mohlo být lepší ... . Takových žen je kolem nás jistě víc, ale na každá se umí se situací vyrovnat a postavit se na vlastní nohy. Tereza měla štěstí, že v pravou chvíli potkala dávného přítele, který jí pomohl. Mně se kniha líbila, paní Váňová píše čtivě, dávám 5 hvězd a doporučuji.

Tajemná01
01.10.2021

nemohu se začíst tak jsem knihu odložila a budu jí vracet k nám do knihovny

alnahu
10.06.2021 4 z 5

Další příběh ze života -manželský trojúhelník ve kterém je nedýchatelno .Tereza se ještě ze začátku snaží manželství s Janem zachránit -hlavně kvůli dceři Damianě, ale to netuší ,že ten již má jiný plán se svou mladší kolegyní .Kniha se četla dobře.

RADOST
30.05.2021 3 z 5

Takový příběh ze života. Stokrát opakovaný stereotyp manželského soužití, deptající toho obětavějšího a méně sobeckého. Vývoj Terezina života po rozvodu manželství se však už jaksi přenáší do oblasti splněných snů a působí pohádkově a naivně. Chápu to jako povzbuzující terapii pro její následovnice. Autorka zde dobře vystihla jednotlivé postavy a také zákonitosti dalšího vývoje, Čtení pro ženy. Některé uklidní, některé nabije energií, některé se spokojí s pouhým srovnáváním s tím jejich.

petrulkaa
03.02.2021 5 z 5

Má oblíbená autorka mě opět nezklamala. Je to už několikátá kniha,kterou jsem od ní četla a je to opět skvělé, pohodové čtení. Příběh ženy, která se ve středním věku rozhodla postavit se na vlastní nohy. Zbavila se nejen role domácí pipky, ale i nevěrného manžela a konečně začala používat své schopnosti, chytrost a půvab. Za mě skvěle poučná pro ženy stejného osudu. Jen tak dál skvělá autorko.

Mirrites
26.10.2020 5 z 5

Oddechovka ;) dobře čtivá, svižná..

ArwenAragorn
31.08.2020 4 z 5

Příběh Terezy, ženy středního věku, která zpočátku od života už nic nečeká, ale nakonec je hodně překvapená. Její přerod z utrápené neupravené ženy v pěknou a sebevědomou se autorce povedl. Hlavní i vedlejší postavy byly pěkně zobrazeny.
Milé poklidné čtení, trochu pohádka, ale proč by se to nemohlo stát? Moje druhá knížka od Magdy Váňové a jsem zase moc spokojená.