konformita konformita komentáře u knih

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Bylo to dobré, ale na Deavera trochu málo.

29.07.2015 3 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Na mě to taky působilo zpočátku trapně, jako ona jsem se snad ani nikdy nechovala a když tak někdy před dvacítkou. Navíc pořídit si dítě v 47 letech je tak trochu Basikovský úlet. V polovině se to začalo lámat a ke konci jsem byla nadšená. Dávám plný počet.

23.07.2015 5 z 5

Džungle Džungle Upton Sinclair

Ono to celkem jde, když jsou ještě zdraví. Pak ztratí zdraví, víru atd. Pomůžou jim ovšem nové naděje, a ty jim dá pouze spravedlivý rovnoprávný a svět zachraňující socialismus. Velmi zajímavý příběh, ale nakonec pouze propaganda.

23.12.2014 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Nezklamal a malé překvapení nakonec. I když má téměř šestset stran, moc dlouho "nevydržel". Čte se překvapivě snadno a rychle. Avšak téměř všechny jeho knihy, které jsem četla, byly lepší.

23.12.2014 4 z 5

Elegie za April Elegie za April Benjamin Black (p)

Bohužel musím také souhlasit s předchozími komentáři. Z té knihy jde zima a všichni tam hulí jak fabriky. Pořád si tam někdo zapaluje cigaretu a vyfukuje kouř, jako by to bylo to nejstěžejnější z celé knihy. Konec zůstává otevřený, což mě dokáže skutečně "potěšit".

18.12.2014 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Remarqua jsem tam taky viděla. Kniha opět úžasná. Už se ani nemusí komentovat. Začíná to být standardem.

07.12.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nezbývá mi nic jiného, než si pana Keplera přečíst celého. Pokud jsou všechny jeho knihy takové nebo alespoň zčásti, mám se na co těšit. NAPÍNAVÉ!! Jak babské gatě :-)

02.12.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Kniha je dojímavá. Není o Aghánistánu, jak jsme u pana H zvyklí. Není o Talibánu, ani o postavení žen. Je o tom, jak lidé opouštějí z vlastní vůle nebo nedobrovolně své milované. Chybí jim půlka srdce a s tím kráčejí životem.

02.12.2014 3 z 5

Sedmá orchidej Sedmá orchidej Alena Zemanová

První pocit: česká autorka píše detektivku odehrávající se v Anglii?? Co je to za blbost?? Výsledkem bylo, že jsem až kdesi do dvou hodin do rána ignorovala spánek a musela zjistit, jak to všechno dopadne. Skvělá úžasná kniha, blahopřeji paní Zemanové.

15.11.2014 5 z 5

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Pan Smith píše zásadně dobré knihy. Něco mi tu chybělo. Snad to napětí. Čtenář téměř od začátku ví, jak to všechno dopadne.

15.11.2014 3 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Dobrá kniha. Dobře se čte. Krátké kriminalistické příběhy ze středověku. Nejvíce ze všeho mě překvapilo to, že i dáma bydlící na hradě je nucena v noci vyjít ven a ulevit si někde u hradeb. Trochu za vlasy přitažené, ale proč ne :-)

04.11.2014 3 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Je to dobrá kniha. Konec šokující a nakonec překvapení pro čtenáře, které se v knihách vyskytuje častěji, než by se mohlo zdát.

29.10.2014 4 z 5

Proč jsem jen byla dívka? Proč jsem jen byla dívka? Gabi Köpp

V porovnání s tím, co zažívali vězni koncentračních nebo pracovních táborů, vyznívá příběh G. Kopp nezajímavě. Rozhodně trpěla, zažila spoustu hrůz. Kniha je ale nezáživná, zaměřená především na znásilňování. K přečtení snad jen pro ty, co se tímto druhem zločinu chtějí zabývat nebo je přitahuje.

29.10.2014 1 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Takové romány mám od paní Váňové nejradši. Příběh na celou knihu. Nádhera, slzičky opět nechyběly. Musím dát plný počet.

29.10.2014 5 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Né tak dobré jako A Johny šel za duhou. Unikátní běh času. Člověk pořád myslí na to, kde se v dějové linii nachází. Výborný příběh. Všem doporučuju.

26.10.2014 4 z 5

Jak se nestát vrahem Jak se nestát vrahem Ivan Klíma

S mnoha názory pana Klímy se ztotožňuju, ale je vidět, že je to již starý muž. Jeho názory jsou mnohdy předpotopní. Haní konzumní způsoby života a ke spoustě jiných věcí se vyjadřuje veskrze záporně. Jako by žil v tom minulém století. Společnost se mění, tak jako se díváte na prvorepublikový film, některé způsoby vyjadřování a další věci s tím související se Vám taky zdají z jiného světa. Suma sumárum, škoda času na tuto knihu.

26.10.2014

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha mě od prvních slov chytla. Paní Jojo to umí. Plno slz vyplakaných a překrásný příběh dvou lidí, co čekali tak dlouho, až čekat přestali. Úžasné, já jsem snad ještě nečetla nic tak dobrého. Právem dostala tu cenu, co dostala. Takže přečtěte si, páč to stojí za to.

30.08.2014 5 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

Paní Váňová mě poprvé zklamala. Hezké, jak si v první povídce pan uvědomí, kdo o něj skutečně stojí. Ty další dva jsou už lepší. Jak ta potvora Doris zničila svému muži život a nikdy se neponaučí a šílená troj až čtyřkombinační partnerská partie. Dalo se to přečíst a občas se i pobavit, ale paní Váňová umí víc setsakramentsky víc.

30.08.2014 3 z 5

Aiša - Perla harému Aiša - Perla harému Sherry Jones

Nuda. Ale pěkný konec, jak se všechny smířily a Aiša naše sebe samu...

30.08.2014 2 z 5

Playgirls I Playgirls I Vladimír Páral

Moc se mi to líbilo, pak jsem si hned pustila film a nevím, co bylo lepší.

18.07.2014 5 z 5