konformita konformita komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Taková TA kniha, co Vás donutí číst až do rána. Velmi dobře napsáno, čte se přímo božsky. Nemluvě o příběhu, který Vás nadchne. Joona Lina jest mým novým hrdinou.

16.02.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi zajímavá kniha. Přežily všechno, až na toho bolševika byly krátké. Pěkná ukázka toho, jak to dopadá, když blbec dostane funkci, zatahá za nitky a zničí naráz několika lidem život.

16.02.2016 4 z 5

Jamrachův zvěřinec Jamrachův zvěřinec Carol Birch

Předchozí komentář to pěkně vystihl. Já bych snad ještě dodala, že poctivě a zároveň záživně popisoval své pocity během plavby na člunu. Že se šílenství nevyhne nikomu. A následně život po návratu. Jak odkládal setkání s rodinou Tima, ale pak našel odvahu. A jak by si to asi hodil, kdyby nenašel něco, do čeho se zcela ponořil.

20.01.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Geniálně napsané. Celou dobu si myslíte, že je tak, jak si myslíte. Tahá Vás za nos až do cca 279 stránky, kdy zjistíte, kdo je vrahem. Kniha roku 2015 je podle mě přemrštěné ohodnocení, ale jinak super, přečtěte si.

04.01.2016 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nedá Vám spát. Furt čekáte, kdy se ti dva (Marco a Carl) konečně setkají. Nevím, kdy mě něco tak chytlo naposledy a jestli vůbec. Nemůžu jinak než za 5!

Předchozích záporných komentářů si nevšímejte, jsou totálně mimo :-)

28.12.2015 5 z 5

Velké zklamání. Staříkem měl pan Jonasson skončit se ctí a vtipně. Kdybych ji četla jako první, nevím, zda bych si Staříka přečetla. Ach jo. Tak jsem se těšila. Sem tam je to fakt vtipné, ale i tak velké zklamání.

28.12.2015 3 z 5

URBEX - Opuštěná místa v Čechách URBEX - Opuštěná místa v Čechách Katka Havlíková

Urbex bez urbexu! Působí na mě dojmem: všechno dneska nafotíme a co nejrychleji, ať to stihneme než se setmí. Na jedné fotce můžeme nalézt ráno a na další podvečer. Všechny ostatní se nacházejí mezi tím. Všude je ta stejná šedá obloha. Opuštěné stavby, místa dýchající historií, lidskou činností, místa, na která se lidstvo vykašlalo po tom, co je využilo. A hlavně mráz přebíhající po zádech, když si takové obrázky prohlížíte. To je urbex. Urbex paní Havlíkové a Faiglové to bohužel postrádá. Nepochopila jsem rovněž ty duchy v kostele, to je jako nějaký doplněný urbex?? Holčinky by se měly naučit pracovat se světlem, to vím i já - absolutní nefotograf. Nekupovat, zklamání, vyhozené peníze!

15.12.2015 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Nechci se opakovat, ale opět musím použít slovo "úžasná" kniha. Po dlouhé době konečně skvost. Mohu kvalitou přirovnat směle k Nesbovi. A možná ho dokonce i přesahuje. Ona Vás totiž rozpláče a hned nato rozesměje. Směle do ní, páč za to STOJÍ. Zajímavé, že od téměř začátku víte, kdo vraždil a stejně jste úplně mimo, když se dozvíte konec.

03.12.2015 5 z 5

MIluju Staříka, miluju Staříka a těším se na Analfabetku. Tento typ humoru je mi velmi blízký. Ulítlá úžasná knížka, která stoprocentně zvedne náladu. Neuvěřitelná celoživotní štrapáce Alana Karlssona Vás donutí se furt řechtat tak, že se lidi v autobuse budou otáčet. Natočen byl i film, ale knížce nesahá ani po patu.

26.11.2015 5 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Bylo to moc dobré, ale čekala jsem něco ještě navíc (proto "jen" 4 hvězdy). Zpočátku mě bylo kapánek šoufl z popisu těch vražd, ale nadcházející více než stoletá historie té křivdy mi to vynahradila.

26.11.2015 4 z 5

Zmizelý Zmizelý Joseph Finder

Dobré to bylo, ale na 4 hvězdy to nemá. Každopádně největšího padoucha uhodnete hned. Brácha zmizí a druhý brácha ho hledá. Pěkně vykreslené bitky. Ale jinak nic, co by chytlo za srdce. Ale na druhou stranu, četlo se to bezvadně.

30.10.2015 3 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

Dobře se to četlo a stále jsem čekala na šok. Bohužel se nedostavil. Téměř od prvopočátku víte, kdo je pachatel, akorát zjišťujete, jak moc úchylný (nebo nemocný) vlastně je. Zápletka na dvě věci, akce NULOVÁ. Dala bych brak, ale ty 2 hvězdy má skutečně za to, jak dobře se to četlo. A ještě taková věc - nevím, zda šlo o chyby v překladu. Často se mi stávalo, že postavy řekly cosi, čemu jsem naprosto nerozuměla. Absolutně vytržené z kontextu. Takže NEDOPORUČUJI číst!! Ztráta času.

30.10.2015 2 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Ta kniha nebyla špatná, ale něco tam chybělo. Určitě je zajímavé číst a něco málo se dozvědět o tom, co prožívá člověk ze dne na den odkázaný na péči jiných, člověk, který byl do té doby mladý, silný a patřil mu svět. Jak se život naprosto obrátí a ono to nakonec jde.

30.10.2015 3 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Sarbdžít Kaur Athval (p)

Sarbdržít vyrostla v Anglii, ale byla vychována a následně provdána podle paňdžábských tradic. Její tchýně je tyran, fúrie, prostě šílená ženská a její syn, Sarbdžítin manžel, je do maminky bezmezně zamilován a poslouchá ji jak oddaný pejsek. A jak si ta můra myslí, že může všechno, tak se jí po letech postaví člověk, od kterého by to čekala nejspíš nejméně. Sarbdžít celá léta trpěla a snášela tu mrchu, málem kvůli tomu zemřela na prasklý žaludeční vřed. Ale je to frajerka první třídy, všechno zvládla a určitě je tam v té komunitě velkým vzorem mnoha ženám. Bezesné noci Vám ta kniha přinese, musíte dočíst dokonce a nejlépe dnes v noci. Méně než 5* si nezaslouží.

07.09.2015 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

(SPOILER) Pěkné a takové jiné než jsme zvyklí u AG. Zajímavé, jak se ten pachatel celou dobu pletl do vyšetřování, až to začalo být podezřelé. Moc se mi to líbilo.

03.09.2015 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Zatím nejlepší, co jsem od JR četla. Ne že by ty ostatní byly špatné. Nezbývá mi nic jiného, než si "sérku" o sigmě přečíst celou. Skutečně napínavá kniha, děj se odehrává na třech různých místech. Mezi nimi se neustále přeskakuje a vůbec Vás to nebude mrzet, poněvadž všude je to napínavé zas jak ty babské gatě.

03.09.2015 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Pěkné, odpočinkové. Zajímavé postřehy, ale paní se mi zdá jaksi zaujatá vůči české mentalitě jako celku a odsuzuje ji, místy (podle mě) neprávem.

10.08.2015 3 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Dobré, napínavé. Ne sice tak, že přemáháte spánek, abyste dočetli kapitolu, ale fakt dobré.

10.08.2015 4 z 5

Vraždy s monogramom Vraždy s monogramom Sophie Hannah

Hercula Poirota miluju, ale tady rozhodně ne. Je důležitý, nabubřelý více než obvykle. Dlouho mu trvá, než se vyjádří. Z Catchpoola děla furt blbce a ani se mu neomluví. Zápletka na dvě věci. Nezáživné, trápila jsem se. Rozhodně nedoporučuji ke čtení.

29.07.2015 1 z 5

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Úžasná krásná pohádka. Čtení jsem si dávkovala, aby mi co nejdéle vydržela. Byla to lahůdka.

29.07.2015 5 z 5