Posedlost

Posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29268/bmid_posedlost-Hrp-29268.jpg 4 68 14

Alex Delaware série

Drobná, přemýšlivá, zasmušilá dívenka. Alespoň tak si Alex vybavoval Tanyu Bigelowovou z dob, kdy byla jeho pacientkou. Nyní, jako devatenáctiletá dívka, musí znovu řešit problém, který k jejímu věku nepřísluší - a s nímž by si pravděpodobně neporadila většina lidí. Tanyina adoptivní matka Patty vyjevila na smrtelné posteli děsivé tajemství: spáchala vraždu. Tanya tomu nechce uvěřit, a tak se v zoufalství obrátí na Delawara. Ani Alex nedokáže přijmout myšlenku, že by oddaná matka a laskavá zdravotní sestra byla schopna tak hrůzného činu. Zpočátku se spíše přiklání k myšlence, že za doznáním je omámení z léků nebo neopodostatněný žal nad smrtí některého pacienta. Pro klid v Tanyině duši se ale rozhodne zjistit, jestli se zmíněný zločin vůbec stal. Spolu s Milem Sturgisem se při pátrání ocitají v předměstských brlozích i luxusních rezidencích, kde pomalu skládají mozaiku nepokojného života obou žen. Odpověď na otázku, zda Patty skutečně spáchala vraždu, však naleznou teprve ve chvíli, kdy jim až příliš skutečný vrah ukáže, kde je pohřbena celá řada hrůzných tajemství - a také mrtvých těl. Možná se i tentokrát ukáže, že pomsta je nesmrtelná...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Obsession , 2007

postrach
23.06.2022 4 z 5

Knihu jsem četla dlouho.Připadala mi slabší než první kniha,kterou jsem přečetla.Určitě si přečtu další autorovi knihy.

Pauline23
28.07.2019 4 z 5

Taky musím ubrat jednu hvězdičku za vleklý konec. Četla jsem třetí v řadě a byla slabší díky konci. Tak na chvíli si dám oraz. Ale jinak se mi kniha četla dobře díky vtipným hlaskam a sarkastickým poznámkám. To mi tam sedí.

Stanas513
22.06.2019 5 z 5

Výborné čtení.

malen
29.05.2018 4 z 5

První dvě třetiny knihy napínavé, v té poslední to trošku pokulhává. . Myslela jsem, že se v postavách i ději ztrácím jen já ( že myslím na jiné věci) , ale jak čtu komentáře níže, třeba to nebude mnou :) . Celkem však spokojenost.

LucyDvorska
28.12.2017 4 z 5

I já se přidávám a odebírám jednu hvězdičku. Kniha jako celková je úžasná, jen se to hrozně vleklo. Chvílemi jsem knihu odkládala na později a nemohla se skoro ani "dokopat" k tomu ji dočíst, nakonec jsem ji dočetla a ke konci to bylo opravdu zajímavé a dokonce i čtivé.

ArwenAragorn
07.09.2017 4 z 5

Tentokrát uberu jednu *. Sérií s Alexem jsem teď četla víc po sobě a tahle mně přišla slabší. Nejsem tak přísná jako čtenář, ukrytý pod přezdívkou soukroma, ale v podstatě s jeho hodnocením musím souhlasit.

DickBach
03.10.2016 2 z 5

Čtu a čtu, ale tak nějak nevím co, nevím proč a místy ani o čem.... Je mi líto, ale nemohu sdílet pochvalné komenty od ostatních. Na můj vkus příliš rozvláčné a příliš neuvěřitelné, jaksi vyumělkované. Občas jsem se i ztrácela v postavách zejména bídáků....

čef
13.09.2016 5 z 5

Velmi dobře popsané různé obsese zvrácené i ty jenom obtěžující. Pátrání je jako vždy v této sérii napínavé, řešení se postupně zjevuje z mlh a kvituji s povděkem, že také není násilně za každou cenu překvapující, ale jen o to více uvěřitelné. Výborný kousek!

Dinosaur
27.02.2016 4 z 5

Vcelku napínavá fajn detektivka.

Kveta59
09.01.2016 1 z 5

Přečetla jsem do Kellermana víc knih, ale tato byla asi nejhorší. Dostala jsem se přes půlku, čtu, čtu a nevím proč :( Nemůžu si zapamatovat postavy, nevím proč po kom pátrají... prostě nuda a ztráta času. Po týdnu jsem se rozhodla odložit.

konformita
30.10.2015 2 z 5

Dobře se to četlo a stále jsem čekala na šok. Bohužel se nedostavil. Téměř od prvopočátku víte, kdo je pachatel, akorát zjišťujete, jak moc úchylný (nebo nemocný) vlastně je. Zápletka na dvě věci, akce NULOVÁ. Dala bych brak, ale ty 2 hvězdy má skutečně za to, jak dobře se to četlo. A ještě taková věc - nevím, zda šlo o chyby v překladu. Často se mi stávalo, že postavy řekly cosi, čemu jsem naprosto nerozuměla. Absolutně vytržené z kontextu. Takže NEDOPORUČUJI číst!! Ztráta času.

soukroma
01.11.2014 2 z 5

Základní zápletka byla do poloviny knihy docela slibná, i když nasazení hned od počátku dvou policistů na pátrání na základě informace z druhé ruky o potenciálním zločinu bylo poněkud nevěrohodné. Ale v druhé polovině knihy autor "nezklamal" a nechybělo tam nic z (obecně a pro autora zvlášť) "populárních" témat jako narkomani, úchyláci, pornoprůmysl a sekty, pěkně smíchaných do nechutné omelety. A téměř dvacetiletá Tanya, která to vše spustila, se chovala neustále jako dítě, kterým tedy už dávno nebyla (a celkem neměla ani zdravotní ani psychický důvod k předváděnému dětinskému jednání)...Takže z Kellermana jsem po nedávno přečtených několika knihách dokonale vyléčená.

Martina23275
14.05.2012 5 z 5

úžasný děj od samého začátku, sice je to už delší dobu co jsem to četla, ale po připomenutí jen pár řádek už vím o co šlo.

bookcase
27.08.2011 5 z 5

Můj oblíbený autor, který mě zatím nezklamal :-)

Jonathan Kellerman
americká, 1949