Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Analfabetka, která uměla počítat

Druhý humoristický román Jonase Jonassona, jehož Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se v češtině prodalo přes padesát tisíc výtisků! Vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska. Ve Švédsku vyšel román na podzim 2013 a okamžitě vzbudil ohlas srovnatelný se Stoletým staříkem, který tu byl dva roky po sobě nejprodávanějším románem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191857/analfabetka-ktera-umela-pocitat-nl2-191857.jpg 41459

Analfabeten som kunde räkna

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
DarkFirefliesvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Za mě ještě lepší počtení než Stoletý stařík...
Humor v knize lehký, postavy sympatické a příběh opět absurdní, ale takovým milým a nenuceným způsobem.
Většího doporučení nemám, naprosto perfektní odpočinkové čtení!

adlenkavčeraHodnocení knihy 4 z 5

Staříka jsem nečetla, nemám tedy srovnání, ale bavila jsem se, bláznivé, vtipné, za mě milá kniha, kterou si jednou klidně přečtu znova.

unique21.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Analfabetka pro mě byla ještě zábavnější, než Stoletý stařík. Analfabetčin příběh měl pro mě větší hloubku a Nombeko s Holgerem 2 mi byli mnohem bližší, než bláznivý Allan a jeho kumpáni. Na druhou stranu, části knihy, kde Analfabetka dělá uklízečku, něco chybělo, nebo možná přebývalo.

Až tak moc jsem od Jonassona nečekal, ale na dovolené jsem zhltl po sobě všechny tři knihy. Jeho styl psaní mi prostě sedl.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pěkný čtení.

Horsewomen18.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Líbila se mi více než Stařík. Obě knihy jsou opravdu velmi nápadité, vtipné a příjemně čtivé.

lucille4818.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Osobně preferuji jinou literaturu. Příběh geniální analfabetky se mi velmi líbil, ale musím přiznat, že tolik náhod a zvratů na mě bylo moc.

IndependentLady16.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nápaditý děj, veselé chvíle, pobavila.

RudýOnkel15.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jelikož jsem četl Staříka, věděl jsem víceméně, do čeho jdu. Čekal jsem možná trochu více, ale ten "absurdní příběh" byl humorný ažaž :D

Sabka12312.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Taková milá, nenásilná, příjemná kniha. Velmi mě pobavila a celý příběh Nombeko byl zajímavý. Určitě už se chystám na Stoletého staříka, na kterého se moc těším.

Domuly09.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

První polovina na 5 *, výborně jsem se bavila a příběh byl originální. Malé Nombeko prostě palce držet budete. Ovšem druhá část je podle mě na 3 * a to tak tak. Až příliš to připomínalo staříka. Knihu jsem dočetla vcelku rychle, ale bohužel pro mě nenaplnila potenciál, který z počátku měla.

bajinecka06.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Uzasna kniha! Pokud vam "Starik" prisel az moc pritazeny za vlasy,Nombeko vas bude bavit. Ty vsechny nahody,stesti,vymysly a nemozne situace v jednom pribehu,kde se ale zase "nedelaly dejiny" (jako ve "Starikovi"),tak vtipne az pritazene za vlasy popsane.Autoruv styl vypraveni se mi opravdu libi. Jsem zvedava,jestli dalsi kniha autora se bude tocit kolem atomove bomby :-)

Odehnalka23.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Pokud jste četli Stoletého staříka, pravděpodobně se neubráníte srovnávání těchto dvou knih. Zřejmě by se to nemělo, jedná se o dva různé příběhy. Jestliže srovnáváte, Analfabetka vám z boje vyjde jako ta slabší kniha. Není to špatné, ale na Staříka to nemá.
I kdybych nesrovnávala, tak by mě kniha moc neokouzlila. Bylo to na mě moc zdlouhavé, v konci jsem se už nutila, abych knihu konečně dočetla, protože už jsem toho měla dost a nudila jsem se. Navíc hodně přitažené za vlasy. Mírné zklamání.

wir21.06.2016

Kniha rozhodně nezklamala. Už se chystám na další autorovu knihu. Obě byly zatím super oddcyhvoky .-)

Ovecka_Saki19.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audio, které namluvil Martin Stránský a bylo to naprosto famózní! Pan Stránský je skvělý vypravěč. Pokud mohu, tak audio vřele doporučuji. Přivodilo mi nemálo hlasitých výbuchů smíchu při cestování vlakem.
Na příběh nikdy nezapomenu. Často mi to přišlo tak absurdní a tak pitomé, až to bylo velmi dobré. :D Obdivuji Holgera 2, že měl tak dlouho trpělivost se svým bratrem, když mu pokazil tolik věcí, já už bych ho zabila už na začátku. A Pan Král, který taky moc rozumu nepobral byl dobrý aspoň na to zabíjení slepic. :D

Vec198018.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Vtipné až na půdu by se dalo říct. Ironické a plné neskutečných náhod, padajících soch, oficiálně neexistujících lidí, stejně jako izraelských agentů nebo králů zabíjejících slepice. Genialita Nombeko proti hlouposti téměř všech ostatních. Na cesty knížka jako dělaná (e-kniha myšleno).

martinasudová15.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Mě to moc nenadchlo...na mě dost přitažené za vlasy...upřímně jsem se zasmála asi dvakrát. Musela jsem se přemáhat, abych dočetla.

dacha12.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ukázka jak by byl svět hezčím místem,pokud bychom se nebrali až tak moc vážně.

Michnicka08.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Vtipné, neuvěřitelné počteníčko.

Jostein03.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ačkoliv jsem se zasmála, hlavní hrdinka byla super, a švédský král mě dostal, tak se mi to nelíbilo až tak moc, jako Stoletý stařík.
Mě přišlo, že je těch náhod a divných okolností moc. U staříka mi to přišlo, že je prostě jen ve špatnou chvíli na špatném místě (nebo naopak v dobrou na dobrém?:) )
Tady už mi to přišlo trochu přehnané.... škoda...
Ty 4 hvězdy má v podstatě i za to, že se tam zmiňují o Eskilstuně, kde jsem prožila krásnou dovolenou ;)

Pavelkova-k03.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ideální kniha na dovolenou.

adikpav31.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Za mě - paráda. "Stařík" byl super,ale tato kniha byla stejně dobrá,za mě aj o kousek lepší.

zork23.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Moja prvá kniha od autora bola, storočný starček..., bol som neskutočne uchvátený a ihneď som si zohnal túto knižku. Po prvých pár stranách si hovorím, len sa to rozbieha bude to lepšie. Nezlepšilo sa to. Knihu som dočítal len tak tak. Možnože ak si najskôr prečítate túto knihu budete ohúrený, ale po starčekovi to je len slabý odvar. Uvidíme ako na tom bude nová knižka Zabijak Anders a jeho priateli....

Pralev22.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Velmi příjemné překvapení a při srovnání se Staříkem mi přišla o hodně zábavnější. Je sice pravda, že oproti Stoletému staříkovi je zápletka poněkud jednodušší a až tolik nevtáhne (chybí tomu nějaká větší naléhavost). Ale humorem a stylem psaní mi tenhle román přišel daleko lepší. Kdybych měl teď někomu doporučovat Jonassona, určitě bych mu řekl, ať si přečte jako první Analfabetku.

BernardBlack13.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Slabé..50% z milosti(spíš z staříkovské nostalgie:)aneb třikrát vyluhovaný odvar ze stoletého:)

Hanous10.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Analfabetku jsem četla před staříkem..a rozhodně u mne zvítězila. Nombeko byla pohotová a přese vše stále optimista, za mne stojí za to si přečíst.

BarkaS02.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tenhle druh humoru není nic pro mě. Je to dobrý, ale není to sranda, je to depka.

lesumir01.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nombeko je skvělá, ale bohužel očekávání dalšího staříka se nekoná.

DriftBooks15.04.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Čekal jsem (na základě předchozí knihy), že budu zklamán a… a víceméně jsem byl. Možná jsou to pro dnešní generaci takové novodobé povídky Šimka a Grossmana. Také jsme je ve své době hltali a chlámali se tomu a dodnes používáme jejich nejlepší hlášky. Dle mého ale Jonasson tlačí na pilu moc, nebo alespoň ve špatném úhlu. Je tam samozřejmě pár velmi dobrých fórků, ale musíte je pečlivě hledat v labyrintu dalších méně povedených. Velkou část knihy jsem jenom prolistoval…

Babo12.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Přestože mám ráda takovýto černý až absurdní humor ,nakonec jsem knihu nedočetla .Najednou jsem měla chuť zase číst něco "vážného"

Allie.z10.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vtipná, zábavná, přitažená za vlasy ale držíte Nomebeko palce až do konce :-)