Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Analfabetka, která uměla počítat

Druhý humoristický román Jonase Jonassona, jehož Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se v češtině prodalo přes padesát tisíc výtisků! Vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska. Ve Švédsku vyšel román na podzim 2013 a okamžitě vzbudil ohlas srovnatelný se Stoletým staříkem, který tu byl dva roky po sobě nejprodávanějším románem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191857/analfabetka-ktera-umela-pocitat-nl2-191857.jpg 41357

Analfabeten som kunde räkna

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
zork23.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Moja prvá kniha od autora bola, storočný starček..., bol som neskutočne uchvátený a ihneď som si zohnal túto knižku. Po prvých pár stranách si hovorím, len sa to rozbieha bude to lepšie. Nezlepšilo sa to. Knihu som dočítal len tak tak. Možnože ak si najskôr prečítate túto knihu budete ohúrený, ale po starčekovi to je len slabý odvar. Uvidíme ako na tom bude nová knižka Zabijak Anders a jeho priateli....

Pralev22.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Velmi příjemné překvapení a při srovnání se Staříkem mi přišla o hodně zábavnější. Je sice pravda, že oproti Stoletému staříkovi je zápletka poněkud jednodušší a až tolik nevtáhne (chybí tomu nějaká větší naléhavost). Ale humorem a stylem psaní mi tenhle román přišel daleko lepší. Kdybych měl teď někomu doporučovat Jonassona, určitě bych mu řekl, ať si přečte jako první Analfabetku.

BernardBlack13.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Slabé..50% z milosti(spíš z staříkovské nostalgie:)aneb třikrát vyluhovaný odvar ze stoletého:)

Hanous10.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Analfabetku jsem četla před staříkem..a rozhodně u mne zvítězila. Nombeko byla pohotová a přese vše stále optimista, za mne stojí za to si přečíst.

BarkaS02.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tenhle druh humoru není nic pro mě. Je to dobrý, ale není to sranda, je to depka.

lesumir01.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nombeko je skvělá, ale bohužel očekávání dalšího staříka se nekoná.

DriftBooks15.04.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Čekal jsem (na základě předchozí knihy), že budu zklamán a… a víceméně jsem byl. Možná jsou to pro dnešní generaci takové novodobé povídky Šimka a Grossmana. Také jsme je ve své době hltali a chlámali se tomu a dodnes používáme jejich nejlepší hlášky. Dle mého ale Jonasson tlačí na pilu moc, nebo alespoň ve špatném úhlu. Je tam samozřejmě pár velmi dobrých fórků, ale musíte je pečlivě hledat v labyrintu dalších méně povedených. Velkou část knihy jsem jenom prolistoval…

Babo12.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Přestože mám ráda takovýto černý až absurdní humor ,nakonec jsem knihu nedočetla .Najednou jsem měla chuť zase číst něco "vážného"

Allie.z10.04.2016

Vtipná, zábavná, přitažená za vlasy ale držíte Nomebeko palce až do konce :-)

Kacenak10.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tak jsem se těšila a tak jsem zklamaná. Dle zdejších hodnocení jsem měla velká očekávání, ale nudila jsem se. Hodně. Zkrátka jsme si asi nepadly do noty.

SVeru05.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha, vřele doporučuji

Salchicha04.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha sa sice lahko a rychlo citala, Nombeko bola zaujimava postava, ale cele mi to prislo az moc pritiahnute za vlasy miestami az totalne absurdne.

Skip26.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Autor má zřejmě nějakou psychickou fixaci na atomovou bombu, protože už v knize Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel měla nemalou roli. Analfabetka mě bavila mnohem víc než Stařík. Všechny ty postavy měly nemalý humorný potenciál, který byl prakticky bezezbytku využit. Sarkasmus, ironie, humor, to vše v této knize velmi dobře funguje.

Adieles25.03.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Čekala jsem že mne kniha nějak osloví, ale neoslovila ... přesto jsem se ji snažila dočíst do konce avšak marně .... je pravda, že je jiná, čtivá, humorná, ale Stoletý stařík se mi více líbil.

Blanka196424.03.2016

Úplně nezvyklý humor, ale opravdu jsem se královsky bavila, úžasná, svěží a úplně "jiná" kniha. Super!!!!

tulipa23.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Analfabetka Nombeko mně přišla zajímavější než postava stoletého staříka a knížka o Nombeko mi na začátku přišla velmi čtivá a vtipná. Postupem času mi ovšem začalo vadit příliš mnoho postav a také to, že se všechno točilo až moc kolem Švédska. To samozřejmě autorovi nevyčítám, jelikož autor z této země pochází. Chci tím pouze říct to, že ve stoletém staříkovi byl děj, alespoň pro mě, zasazen do známějších světových konfliktů a tím mi kniha přišla vtipnější a čtivější.

Radunnie19.03.2016

Brilantní, svěží, vtipné, milé. Zajímalo by mě, kam na ty své zápletky pan Jonasson chodí. Každopádně baví, a moc.

eva-lupen18.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Skvěle načtené Martinem Stránským.
Tohle se mi líbilo snad ještě víc než Stařík.

Alessio2515.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha mě moc bavila :-) Analfabetka byla analfabetkou jen na začátku knihy a pak se z ní vyklubala velmi inteligentní dáma, která během svého života zažila věci, které by normální smrtelník nezažil ani za několik životů. Ono ukrývat ve Švédsku dvacet let atomovou bombu není jen tak. Navíc když jste Jihoafričanka, která vlastně ani neexistuje :-) Fakt moc pěkné čtení.

Michule214.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pokusím se to zvládnout jedinou větou. Která jiná kniha zpracovává něco tak nudného, jako je světová politika 70. let, tak zábavnou a vtipnou formou?

WexxAr-ka13.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nevěděla jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy... Kniha to byla fajn, ale asi bych si jí dokázala představit o 200 stran kratší, občas jsem se nudila :/...
Humor autora je opravdu skvělý! :) pár citací si budu dlouho pamatovat :D
A co se týče příběhu, obdivuji spisovatele, kteří se do příběhu nezamotají, protože to je opravdu zajímavý spletenec všemožných náhod a osudů :)
Věřím, že se k této knize za čas vrátím

kayu13.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Stařík byl dle mého názoru lepší. Přesto je Analfabetka velice čtivá a vtipná kniha. Jediné mínus dávám za to, že některé situace byly dost předvídatelné (např. krabice)

Lusik8813.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

O něco slabší než Stařík, avšak bylo milé setrvat v této společnosti :)

Zuzana0811.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Analfabetka mě fakt bavila, hlavně teda svou absurdností. Ale proč ne. Rozhodně se hned chystám na Stoletého staříka, který je dle recenzí ještě lepší.

Gabcatko10.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Po staříkovi další svižná kniha, čte se rychle a lehce, neuvěřitelná zápletka a Hoger 1 a 2 to je opravdu dvojka k pohledání :-)

Lina09.03.2016

Výborná satira,já se moc bavila.

bartosovic0008.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha, moc se mi líbila, stejně jako stařík a možná i víc!! Skvělý děj, chvílemi je kniha i vtipná a Hogler 1 a 2 jsou skvělí!!

Libunkaa08.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Dost dobrý román, skoro tak dobrý jako Stoletý stařík.

slyvuska07.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tenhle styl se mi opravdu líbí, ale je pravda, že Stařík byl o fous lepší...

Petra Ha06.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Výborné jako audiokniha v podání Martina Stránského http://audioteka.cz/analfabetka-ktera-umela-pocitat,audiokniha.html