konformita konformita komentáře u knih

Ve stínu sfingy Ve stínu sfingy James Rollins (p)

Druhý díl byl stejně tak skvělý jako ten první. Takže pět hvězdiček a čekání na další... Mám takový divný pocit, že králem lebek je Jakeův táta, ale doufám, že to tak není.

19.01.2014 5 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Bude mi třicet a hrdě se hlásím ke své lásce k pohádkám a dobrodružným příběhům. Skvělá kniha akorát na konci jsem mírně znervózněla z toho, kde a kdy se mi podaří sehnat další díl. Nicméně povedlo se :-)

Děvčátko Děvčátko Dorothy Koomson

Nádherná kniha. Skutečný skvost. Do poslední chvíle netušíte, s kým vlastně ta Kamryn skončí. Psáno poutavým stylem.

Škola života Škola života Lynn Barber

Je sice zajímavé, co všechno paní Barberová zažila, ale to je tak vše.

19.01.2014 2 z 5

Nebe může počkat Nebe může počkat Cally Taylor

Krásné čtení. Od první stránky mě kniha neskutečně bavila. Konec potom plaval v slzách. Že prý to paní obšlehla podle Ducha. Nevím, co je na tom pravdy, film jsem neviděla. Ale i kdyby, tak se jedná o jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

25.11.2013 5 z 5

Nebezpečné rituály Nebezpečné rituály Alicia Giménez-Bartlett

Výborná kniha. Odteď se řadím mezi stoupence komisařky Delicado. I když se zprvu zdá, že svým případem postupují poněkud kostrbatě a nehorázně pijí, nakonec se pravdy dopídí.

20.11.2013 5 z 5

Pavouk v síti Pavouk v síti Magda Váňová

Paní Váňová mě opět nezklamala. Je to úúžasná kniha. Nejdříve se nám stará paní jeví jako největší frajerka a ona se z ní vyklube nešťastná ženská, která musí s sebou vláčet hrozný kříž v podobě viny na smrti svého jediného dítěte. Fakt mě dostala, jako vše, co jsem od NÍ zatím četla.

18.11.2013 5 z 5

Dívky hrají Nebe, peklo, ráj Dívky hrají Nebe, peklo, ráj Olga Lipecká

Kniha má pomalý rozjezd, o to více uchvátí později. Stále čekáte na nějakou tragédii. Konec je zajímavý - zrovna zabili Ferdinanda.

18.11.2013 4 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Moc moc dobrá kniha. Skvělá, ale zbytečně rozsáhlá. Místy jsem se přistihla, že čtu slova a myslí jsem někde jinde. To by se nejlepším knihám nemělo stát. Proto jen čtyři hvězdičky.

18.11.2013 4 z 5

Proč má dcera? Proč má dcera? Barbara Delinsky

Dobře se četla. Zajímavé téma. Ale jako bych se dívala na americký rodinný film nebo seriál. Problém a jeho vyřešení, všichni jsou šťastní a spokojení.

18.11.2013

Helenino manželství Helenino manželství Marie Blažková

Nádhera. Lituji, že autorka je už po smrti a já ji nemůžu poslat děkovný mail. Tak něžnou knihu jsem snad nečetla.

18.11.2013 5 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Předloha pro Nestydu. Občas zajímavé, ale přirovnala bych to k Borůvkám Báry Nesvatbové. Člověk se z toho cítí spíše stísněně. Tedy alespoň já.

18.11.2013 3 z 5

Já, Julie a dovolená Já, Julie a dovolená Dagmar Dandová

Paní Dandová se snaží být vtipná, ale nějak jí to nejde. Příliš mnoho vtipů do jedné věty. Je to suché, staré, mnohokrát použité. 45-letá žena přece na úvahy o sexu a různých sexuálních polohách není stará. Paní Dandová by měla tohoto rádoby vtipného psaní zanechat dříve, než někomu ublíží. A ještě malá poznámka, co má proti účetním???

25.09.2013 odpad!

Krev a led Krev a led Robert Masello

Bylo mi ouzko, když jsem pomaličku zjišťovala, že se nejedná o detektivní příběh nýbrž o horor. Každopádně skvělá, i když kapánek za vlasy přitažená kniha.

25.09.2013 5 z 5