konformita konformita komentáře u knih

Bella Mafia Bella Mafia Lynda La Plante

Skvělá kniha. Velmi smutná. Nadchla mě po všech stránkách.

18.07.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mega bublina kolem této knihy mě donutila ji přečíst. Ještě že jsem si ji nekoupila. Hrůza, něco jako B.Delinsky. Oni jsou oba tak strašně moc krásní, on je alfasamec megabohatý, ona zase překrásná panna. Ještě teď mám z toho sladko v ústech. A samozřejmě on má temnou smutnou minulost, abychom ho trošičku taky politovali. Sex je pěkně popsaný, ale když čtete již o čtvrtém a dalších koitech, začnete se nudit. Ona vždycky zalapá po dechu a minutu po tom, co se on na ni podívá, dosahuje orgasmu. Takže nezbývá než závidět a knihu radši ani nečíst.

24.04.2014 odpad!

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Velmi zajímavý, napínavý příběh. Dobrodružný, určitě také skvělý námět na film. Hlavnímu hrdinovi se několikrát "zláme vaz" a on se z toho vždy dokáže zvetit. Doporučuju.

24.04.2014 4 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Tak moc jsem jim držela palce. Celou knihu jsem přečetla v napětí. Něco tak dobrého jsem dlouho nečetla. Pan autor přináší jiný pohled na druhou světovou. Pohled árijky, která si vzala žida a vede proces o otcovství svého syna. Síla, doporučuji!!!

10.04.2014 5 z 5

Smyslná červeň Smyslná červeň Barbara Delinsky

Ona se na svět dívá zpod dlouhých černých řas, on je ztělesněním mužství. Oba jsou tak krásní, až vám z toho dech přechází. Knihu jsem dočetla jen proto, abych se tu o ní mohla tak pěkně zmínit. Na obalu se píše: "jedna z nejprodávanějších amerických autorek". Paní Delinsky by se měla zcela vzdát snah o popis sexu (mohla by se třebas inspirovat J.M.Simmelem, když už to musí dělat). Hnus a brak, spálit v kamnech. Jediné, co snad mohu kapánek pochválit, když zavřu obě oči a nic neuvidím, je popis trápení nešťastně zamilovaného člověka.

31.03.2014 odpad!

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Moc se mi líbil konec, když popisuje kolbu, v níž žila Marjam. Když se film odvíjí pozpátku. Umí vykreslit napětí, tak jako nikdo jiný. Nepochopila jsem, proč chtěla Lajla s Marjam odejít v tak nebezpečnou dobu. Samy dvě ženy s malým dítětem. Jinak celkově úchvatná kniha a konec, který jsem čekala. Omáčky o postavení žen v Afghánistánu nechám stranou.

24.03.2014 5 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Pěkná kniha, stojí za přečtení, ale moc vzpomínek mi na ni asi nezůstane. Některé příběhy jsou zajímavé.

11.03.2014 3 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Nestáli o život, dokud nedostali naději. Jiskra naděje vykřesla jiskru života. Mrzí mě, že hlavní hrdina se osvobození nedočká. Taky mě zaujala skutečnost, že mužům v dostatku se líbí štíhlé ženy, kdežto těm na druhé straně plotu se snívá o ženách plnotučných. Lidé jsou ten nejhorší živočišný druh a tato kniha by měla být povinnou součástí četby na školách.

28.02.2014 5 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Rollins nezklamal. Zajímavé téma. Působí tak, že se v těchto záležitostech skutečně orientuje. Moc se mi líbila. Plno nečekaných zvratů.

28.02.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha se velmi dobře čte. Závěr je dost smutný a je velmi zajímavé sledovat, jak utrpení jednoho pomůže jinému. Jako matce malého dítěte se mě obsah knihy velice dotkl. Konec mě téměř srazil na kolena.

19.02.2014 4 z 5

Tajemství rukopisu Tajemství rukopisu Veronica Stallwood

Byla rozhodně zajímavější než S vrahem za zády. Poněvadž jsem před ní četla Nesbovy Šváby, proto za 3.

11.02.2014 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Pan Deaver nezklamal. Celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je vrah. Skončilo to tak jako vždy. Byl to ten nebo ti, do kterých bych to opět neřekla.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Skvělé, napínavé, lepší než Netopýr.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mě se kniha líbila. Pan Nesbo umí skvěle vykreslit napětí, pochyby, myšlenky a sny HH.

Peklo v oblacích Peklo v oblacích Thomas H. Block

Knihu jsem nemohla dočíst. Pana Blocka jsem měla za kvalitního spisovatele. Kniha je nudná a ani ta akční zápletka na konci není vůbec vzrušující. Nestojí za přečtení.

27.01.2014 2 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Paní Váňová nezklamala. Opět velmi zajímavé dílko.

22.01.2014 5 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Úžasné. Vtipné jako třebas Báječná léta pod psa. Mnohokrát jsem se nahlas zasmála. Skvělé, odlehčené. Pan Autor se ukázal.

22.01.2014 5 z 5

S vrahem za zády S vrahem za zády Veronica Stallwood

Kniha se mi celkem zamlouvala, ale do velkých detektivních románů má hodně daleko.

Společník Společník John Grisham

Pan Grisham umí psát, kniha je napínavá. Něco mi tam ovšem chybělo.

Sladkost života Sladkost života Paulus Hochgatterer

Průměrná kniha, i když dobře čitelný a poutavý styl psaní. Na můj vkus příliš krutosti. Konec si čtenář skutečně musí vydedukovat.