Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příb...zobrazit vše

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.3890

The Last Letter from Your Lover

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
JanickaP21.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tez radim tuto knizku ke svym oblibenym...proste me dostava, jak Jojo dokaze psat tak jednoduse,vim,ze kdyz si k jejim kniham sednu vecer dokazu bez problemu prelouskat nekolik desitek stran bez problemu. Posledni dopis od tve lasky me prekvapil v tom,ze si clovek muze v prubehu cteni domyslet,jak to vlastne vse bylo,kdo je kdo...tim pro me byla tahle kniha zajimava, jelikoz jsem se s tim u Jojo jeste nesetkala...dokaze prekvapovat :-) jasne,je to kniha po ktere clovek uz po druhe zrejme nesahne,ale ja ty jeji romany proste zeru :-P

Petra1713.05.2016

Mě to nechytlo, takže jsem to ani nedočetla, nevím, jestli jsem vybrala špatné období...

lechaba25.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh který se vás dotkne u srdce.

jakulka24.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nádherná kniha. Přišla mě trošku zdlouhavá, ale na posledních stránkách jsem se od ní nemohla odtrhnout.

veronika914323.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním slovem nádhera, už jsem od Jojo četla Než jsem tě poznala, ale tohle bylo ještě lepší... Ona píše samé krásné knížky. Podívejte se na mojí recenzi : http://cteme-s-laskou.blogspot.com/2016/04/posledni-dopis-od-tve-lasky.html
Vřele Vám jí doporučuji.

Makaa19.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Oddechová kniha před spaním :). Líbí se mi, jak autorka postupně přidává informace a čtenář se tak v průběhu knihy dozvídá příběh. Dobrá práce s časem - prolínání minulosti a současnosti... "Dívka, již jsi tu zanechal" se mi ale líbila víc...

nika-jesterka18.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opet nadherna knizka.

Evule11414.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

No musím se přiznat, že je to sice silný příběh krásně napsán, ale do první poloviny mi příběh přišel zmatený, než jsem přišla kdy bylo před a po nehodě a kdo vlastně byl ten milenec. Proto ubírám na hvězdičce. Musela jsem se v polovině donutit, abych knihu dočetla do konce, ale rozhodně nelituji toho, že jsem si jí přečetla, jen nebyla pro mě úplně to pravé ořechové. Doufám, že stříbrná zátoka bude lepší :-)

Bybyla13.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hm, slo to....doufam, ze "Nez jsem te poznala" bude lepsi ;-)

LahoferRose12.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje druhá od Jojo Moyes. Chvíli mo trvalo než jsem se do toho naplno položila, ale potom? Jo, ta paní to prostě s ženskýma umí! Láska jako trám. Byla jsem s Jennifer ztracená, zlomená, rozkvetla s její láskou, byla jsem znechucená předsudky a stále tajně doufala v lepší život. Tady mě zajímal i příběh z přítomnosti, tedy, upřímně, Ellie jsem většinu doby nadávala jak může být zaslepená, ale prožívala jsem to s ní. Nakonec jsem ten příběh prožívala ještě několik dní po přečtení. Až jsem si vytáhla své milostné dopisy s úsměvem na rtech a slzou na tvářích. Dopis je tak silná intimita vztahu, až mi je skutečně líto, že se v dnešní době vyskytují tak zřídka.

Odík06.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tato kniha mě příliš nezaujala. Nemusím moc knihy z této doby, myslím že děj se odehrával někdy po válce. Prostě mě neoslovilo prostředí příběhu a doba, v němž se příběh odehrával...

kytarka06.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velmi romantický příběh. Perfektně a čtivě napsáno.

caracol05.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je spíše taková oddychovka, je hezky psaná, ale znova bych se k ní už asi nevrátila. Některé pasáže jsou psány velmi dojemně, procítěně, až mne u nich mrazilo.
Když to porovnám s knihou Než jsem tě poznala od téže autorky, je to obrovský rozdíl. I tak knihu doporučuji těm, kteří se u knihy chtějí odreagovat:)
Možná, kdyby se děj věnoval pouze jedné linii, měla by kniha větší kouzlo. Víc se k tomu bohužel už nemohu vyjádřit, abych neprozradila budoucím čtenářům víc než je záhodno.

Klarinet04.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Letní čtení na dovolenou, neurazí, ale zároveň se vám neusadí v hlavě a zapomenete na děj už při čtení posledních stránek.

Toňula04.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ani tato druhá kniha,kterou jsem od autorky četla,mě nezklamala.Dojemný příběh osudové lásky prolínající se s příběhem současné hrdinky, pozadí dvou různých časových období a vyprávění očima různých postav vytvořili dohromady nevšední příběh.

Monačte31.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje prví setkání s Moyesovou. A určitě ne poslední.
Prolínající se časové linie mohou být pro někoho matoucí, ale podporují pocit člověka, který zapomněl vše, včetně svých citů. Pokud se do knihy začtete, budete se ve všem orientovat a ani vám to nepřijde. Osobně mě nejvíce zaujala studie života anglické vyšší střední třídy v šedesátých letech a azbestové téma. Kdo by to byl řekl, že se za padesát let může tolik věcí ve společnosti změnit???

Heat30.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Srdceryvný příběh, dechberoucí očekávání a strhující momenty žalu - i radosti. Úžasná práce, tleskám. A věřím, že po každé, co se na toto vydání podívám na jedné ze svých polic, budu cítit euforii z fenomenálně podařeně napsaného románu. Opravdu se mi skvěle četlo.

klarka6128.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Krásná kniha, ovšem na Než jsem tě poznala nedosáhne. Proto dávám jen 4 hvězdičky

Laviedete26.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherný román. Především od poloviny vzal takový spád, že jsem se od něj nemohla odpoutat. Přidávám mezi doporučené a za mě 5 hvězd (škoda, že nejde víc :-) ).

Petulisek25.03.2016

Velmi pěkná kniha. Četla jsem ji jedním dechem a kniha mě vtáhla do sebe, jako bych tam byla já sama. A doufám, že najdu další knihy jako od Jojo, které mě tak pohltí.

alfinha232113.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Docela hezký oddychový příběh, u kterého jsem si i občas poplakala. Než jsem tě poznala mě sice vzalo za srdce víc,ale i tak je tohle kniha, u které jsem se nenudila.

anavi200910.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Za mě moc příjemná oddechovka, přesně taková, jakou jsem ji čekala :) Nenáročné čtení, při tom napínavé a s dějem. Příběh se mi líbil moc! Konec byl očekávatelný, ale to mi vůbec nevadilo :)

d.a.s.a09.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Takova oddychovka, popravde me moc nenadchla. Zacalo to uzasne, ta sedesata leta autorce opravdu sla, ale pokracovani bylo mene a mene zajimave. Pribeh Ellie me neoslovil. Dopisy z minulosti byly krasne a kontrastni vuci emailum a zpravam, ktere si na rozloucenou posilaji lide dnes..

Manyna08.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, mělo to všechno, co má román pro ženy splňovat, ke konci jsem byla dojatá. Bootovi a Jennifer jsem moc fandila. Je pravdou, že v reálném životě by se to asi nestalo, ale proč se chvilku nepřenést do světa vlastní fantazie s romantikou jako blázen a neřešit hlouposti, pouze hltat nádherná milostná vyznání Antonyho jeho lásce. :-)

Malin26.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pěkně vystavěný příběh, taková líbivá pohádka pro romantikychtivé patnáctky. Přesně ten typ knížek, který mám v Kindle zařazený do složky Guilty pleasures.
Moc mě bavilo střídání časových rovin. Na začátku každé kapitoly zjišťovat, v jaké době se právě nacházíme. Pro mě to rozhodně posunulo zážitek z knížky na vyšší level.
Nicméně jsem se nemohla ubránit pocitu, že autorce jdou šedesátá léta mnohem líp než současnost. Kdykoliv jsme se dostali k Ellie, jako by vyprávění začalo malinko drhnout.

Kyta23.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha, která vás chytne a dlouho nepustí. Děj mě tolik pohltil, že jsem knihu ani na chvíli nemohla odložit. Nádherná, neuvěřitelně čtivá, překvapivá, dojemná a silná. Kniha, která vás donutí zamyslet se o životě - o životních šancích i špatných rozhodnutích. Pořád se vám v mysli objevuje otázka "Co by kdyby"... Dojemný příběh Jennifer a Anthonyho snad nikoho nenechá chladným.

Knihy Jojo Moyes začínám milovat. Tohle je od ní už druhá kniha, která ve mně něco zanechala a o které pořád musím přemýšlet. Nemám slov.

Yana-6621.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná knížka o silné lásce a špatných životních rozhodnutích.

Petrasuvicka18.02.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hezké, čtivé, zmatené. i když se první a druhá část knihy věnovala minulosti, čekala bych pod číslem každé kapitoly, minimálně jaký je rok, takhle mi nějakou dobu trvalo, než jsem se zorientovala, v jaké časové ose se zrovna nacházím. Sem tam, sem tam, vážně matoucí, ale ve výsledku se tam pořád něco dělo, četlo se to hezky a konec dokonce obsahoval něco, co jsem ani nečekala, takže dobrý kousek na odpočinek.

akdar7215.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Střídání časových linií chce jen trochu soustředění... K této knize to patří... Je to krásný příběh, kdo měl vztah s ženatým mužem či s vdanou ženou, ten pochopí....

Schary15.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Taková červená knihovna. Dle recenzí na knihy této autorky jsem čekala trošku víc. Vadilo mi, jak autorka skáče v časových linkách, myslím, že by to vyznělo lépe, kdyby se držela chronologicky příběhu. Jinak to byl čtivý příběh a celkový dojem je určitě na 4 hvězdy..