Léto s knihou

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příb...celý text

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31029

The Last Letter from Your Lover

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Mellisek28.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Jojo miluji,jeji knihy a styl psani. A ikdyz byl pribeh lasky velice krasny pro me naprosto nezaujatelny. Pochopila bych pribeh kdyz by E. Nasla dopisy a jen jeji story s citaci dopisu jak ji meni zivot ba naopak zivot J. A jeji pohled na zivot bohuzel tim misenim se mi to nezdalo,kniha krasna pribeh neuveritelny. Ale od ji se mi libi dalsi knihy vice

IvankaM25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nevím jak popsat to, co jsem po dočtení cítila. Asi to ani nejde. Kniha byla jedna z nejlepších, co jsem kdy v životě četla. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat. Poté mi došlo, že se děj odehrává ve dvou časech. Knihu jsem nemohla odložit. Třetí část jsem kompletně probrečela. Četla jsem pomalu do dvou do rána, ale musela jsem se prostě dozvědět jak to skončí.
Takové knihy čtu pro to, že ta love story je většinou schéma náhod, které se ve skutečnosti nikdy nestanou. Tohle byl strašný nápor reality. Člověk si uvědomí, co jedno slovo, či jedno rozhodnutí dokáže změnit život hned několika lidem, jako například lež a schování dopisu.
Stoprocentně doporučuji.

koala24.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Protože mě téma nevěry trochu děsilo, sáhla jsem po této knize od Jojo až jako po poslední. Jsem ale překvapená, jak dobře se s tím autorka vypořádala. Někdy je manželství takové, že nelze odsuzovat, když se raději rozpadne. Vždycky je ale zapotřebí zvážit dopad všech svých činů na život vlastní i životy dalších zůčastněných, hlavně dětí. Líbilo se mi, jak autorka nenápadně čtenáře vede k tomu nespokojit se ve vztahu s míň než málem, ale vybízí k hledání něčeho opravdového, jedinečného, výjimečného. I když v reálném životě nejsou pro všechny tak strhující love story možné, člověk by alespoň neměl spěchat a s rozvahou počkat na to pravé ořechové :-) Trochu mě vadilo jen zbytečně komplikované přeskakování mezi časy i postavami.

Wiss24.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Velmi dobre napsana, spletita a napinava kniha. Ale take srazim jednu * za spatnou orientaci v case, kdy se pribeh odehrava.

JezinkaJ24.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jo, jo, za všechno musíme zaplatit. Příběh je toho důkazem.

AnetaPospisilov21.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Je těžké se u této knížky chytnout..prvních pár kapitol mě odrazovalo a měla jsem problém se v nich vyznat a přehoupnout se dál. Nakonec si mě příběh získal a bavil! :) Jen bych neřekla, že je tento příběh psaný stejnou autorkou jako Než jsem tě poznala.

martinkaLLL19.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moc pěkné, ale musím dát o jednu hvězdičku méně. Trvalo mi než jsem rozeznala, že je něco minulost a něco přítomnost. Hodně se to míchalo a nedalo se moc poznat v jaké části příběhu jsem.

Moonrose11.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám slov... Už dlouho mě žádná kniha takhle "nedostala".

barbora136408.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako obvykle mě kniha naprosto pohltila. K jejím knihám nemám slov, jsou dokonalé sami o sobě. S nápadem a vždy velmi dobré. Těším se na další.

Pajina6829.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě úžasné čtení, které jsem si opravdu užila. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nejprve mi dělal problém se orientovat v době a postavách, ale brzy jsem to pochopila a příběh se krásně začal skládat, jako puzzle. Bezva oddychovka.

petra408028.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Od tak dobře hodnocené knihy jsem tedy čekala více :-(
První polovina mi připadala nudná, ve druhé už jsem se celkem začetla.
A šťastný konec? Já tomu spíš říkám promarněné životy....
Dopisy mezi kapitolami jsou pro mě zbytečné a rušivé, nijak se nevztahují k příběhu.

katu936527.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Neskutecne krasny pribeh o lasce, ktera pretrvala cely zivot.

Elisbooks26.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moyes opět nezklamala a kniha se četla sama. Vše do sebe krásně zapadlo a moc hezký příběh :-)

Misha1126.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Autorku mám ráda a její 'Než jsem tě poznala' řadím do svých nejoblíbenějších knih. Poslední dopis od tvé lásky mě hned zaujal, ale celkem špatně jsem se orientovala v dějových rovinách. Každopádně začátek byl dobrý, jenže pak mě kniha začínala střídavě nudit a bavit. Příběh je krásný, hluboký a upřímný s dokonalými postavami a určitým napětím, ale upřímně jsem čekala o něco víc.

Roanna23.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Mně se to moc nelíbilo. Rušila mě špatná orientace v ději prvního příběhu odehrávajícího se v 60.letech - přitom stačilo jen na úvod kapitoly napsat, jestli se děj odehrává PŘEDTÍM nebo POTOM. Také mi moc nesedělo vykreslení postav v příběhu ze šedesátých let, vyjadřovaly se příliš moderně, takže jsem měla pocit, že čtu dva příběhy odehrávající se ve stejné době. Střídání dějových linek má Jojo asi v oblibě, nicméně celému příběhu chyběla šťáva, kdy by mě kniha naprosto pohltila - naopak, při čtení jsem se vcelku nudila.
Takže podtrženo sečteno, pro mě zůstává jediným čtenářsky mimořádným zážitkem kniha Než jsem tě poznala, ty ostatní, co jsem četla, jsou jen průměrné romance.

Klarka012321.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nevím,co se Ti vlastně snažím říct,nejdražší Jenny. Jenom že kdybys měla alespoň sebemenší pocit,že ses nerozhodla správně, u mě máš pořád dveře otevřené.
A pokud si myslíš,že to bylo správné rozhodnutí, chci Ti říct alespoň tohle: někde v tomhle světě žije muž,který Tě miluje,který chápe jak jsi vzácná,chytrá a laskavá.Muž,který Tě vždycky miloval a který Tě ke své škodě zřejmě bude milovat navždycky.

-nejkrásnější příběh o silné lásce napsané slovy
Stojí rozhodně za to! Nebudete litovat ..

namido17.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Rozjezd byl trochu pomalejší a chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Ukáplo i pár slz, ale celkově mám rozporuplné pocity. "Mám strach, že mě nikdy nikdo nebude takhle milovat."

bookmania17.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tohle byla moje prvotina od Moyesové a musím říct, že to bylo super. Celá atmosféra je taková smutná a když jsem ji četla měla jsem pocit beznaděje. Jennifer měla hroznou smůlu. Najdete pravou lásku, ale všude jsou překážky, které vám brání spolu být. Moc povedená kniha!!!

margoj16.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze začátku se mi tato kniha moc nelíbila. Když jsem se začetla do Ellie, přišla na řadu Jennifer. Nemám ráda knihy, které píšou o minulém století anebo historické knihy. Ale do Jennifer jsem se začetla a kniha mě začala bavit. Myslela jsem si, že to dopadne špatně ale dopadlo to krásně. Byla jsem ráda, že to dopadlo hezky. Bylo to krásně napsané, rozvité myšlenky, emoce a napětí.
Opravdu tuto knihu doporučuju. Ten, kdo má rád romantické knihy bude určitě spokojený. Romantické knihy nejsou můj oblíbený žánr a skoro žádné nečtu ale tato byla opravdu krásná. Tím chci říct, že by se tato kniha mohla líbit i těm, kteří nečto romantické knihy ale zaujal je popis této knihy.

NikaMirka15.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nesnáším knihy typu: potkala, zamilovala se, chabá zápletka, aby se neřeklo - vzali se a žili až do smrti! Tak tohle, není TA kniha ani TEN příběh! Mrzí mě, že tu je pár komentářů, které by tu neměly být (bez urážky). Tato kniha vypráví příběh s takovou hloubkou, že lidi s málem zkušeností a úzkým pohledem na život ho nemohou pochopit. Tuhle knihu kupuji, protože se k ní opět budu chtít vrátit a pobrečet si :). Dala bych deset hvězdiček z pěti, ale můžu jen těch pět...

VerRyNDA10.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi velice líbila díky překvapivým zvratům. Chvíli jsem myslela, ze konec bude smutný, poté mi pluly myšlenky na šťastný konec...... Život je nevyspitatelný...

Paja.1210.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Za mě bohužel zklamání. Celý příběh se až příliš nese v duchu červené knihovny, obsahuje spousty typických romantických klišé a jednotlivé zvraty, stejně jako závěr knihy, jsou neuvěřitelně předvídatelné. Vzhledem k těmto nedostatkům ve mně příběh nedokázal vzbudit takové dojetí, jaké jsem od jeho námětu očekávala. Obávám se, že knihou Než jsem tě poznala si Moyes nastavila laťku, kterou už jen tak nepřekoná…

Fantastička10.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Další úžasné a struhující dílo. Tato autorka mě asi nepřestane překvapovat svou vynalézavostí a svou fantazií. Tato kniha, jako už třetí, kterou jsem přečetla od této ženy, mě opět dokázala vtrhnout do svého děje a já se nemohla odtrhnout od čtení. Stále jsem potřebovala vědět co bude dál. Na začátku mi sice pár stránek trvalo než jsem se do ní začetla a trochu se zorientovala, ale to je pochopitlné a rozhodně to na mém hodnocení nemůže nic změnit. Za pár dní jsem jí přelouskala a teď se těším až zase dostanu další její knihu do svých rukou a budu si pískat:) Doporučuji všemi deseti, je to úžasné dílo.

kdu08.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Myslím si, že z takového námětu jako je ztráta paměti po autonehodě se dá vytěžit mnohem více, než klasický příběh nešťastné lásky.
Nějaký čas mi trvalo než jsem pochopila, že kapitoly se střídají v různých časových pásmech, takže jsem byla chvíli zmatená :D taky původní zasazení děje mi nejprve připadalo trochu navíc, ale v poslední třetině knihy se ukázalo jako hezké zpestření a vyústění příběhu.
Příběh pěkný, ale v některých částech hodně předvídatelný a jak už jsem zmínila, téma mohlo být důvtipněji využito. Proto jen 3 hvězdy :)

Dixinka05.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Začátek trochu zmatek v časových posunech. Střed plný zajímavých zvratů. Konec úchvatný, zdrcující. Celou knihu hodnotím jako: Bravo!!!! Kdo nemá dost kapesníků, ať raději ani nezačíná číst.

mschmidtova03.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jojo mě nezklamala. Opět příběh, který mi na dlouho zůstane v hlavě a jen těžko se začtu do nové knihy. Jojo prostě umí zaujmout.

Mixy30.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Myslím, že knihu ´Než jsem tě poznala´ nepřekonala. Přesto ve mně vzbudila hromadu pocitů jako smutek, vztek a radost. Pokud kniha vzbudí ve čtenáři pocity a čtenář začne knihu prožívat, tak je to dobře. Znamená to, že příběh je psán s citem a láskou.

malahelenka330.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Myslela jsem,že knihu Než jsem tě poznala nic nepřekoná,ale to jsem se pořádně mýlila.

babsi6630.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Když si chcete na chvíli odpočinout od každodenního shonu, je tohle ideální kniha, která vás vtáhne do jiného světa. Citlivě napsané, kupodivu ani ne moc sladkobolné, ale hlavně neuvěřitelně čtivé. I když zrovna nejste fanda červené knihovny jako já, nebudete se moci od příběhu odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to s Bootem a Jenny nakonec dopadne.

MajlaMorgan29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha! Moje první od této autorky a rozhodně ne poslední! Jojo se povedlo mě tak naprosto dokonale vtáhnout do děje,že jsem knihu zhltla za dva dny. Jediné,co jsem nechápala, byly citáty mezi kapitolami,které teda nakonec stejně nic neznamenaly...??? Ale jinak teda musím říct,že se nejednalo o žádnou tuctovku!Čtivé,originální,smutné,vášnivé,..a ten konec!!Nádhera!