Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příb...celý text

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.3919

The Last Letter from Your Lover

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
NefipředevčíremHodnocení knihy 4 z 5

Příběh byl silný, krásný a svům způsobem smutný. Za začtku jsem měla docela velký problém orientovat se v ději. Chvíli tam byly kapitoly po nehodě, chvíli před ní a jelikož to nebylo nějak časově označené, měla jsem s tím docela problém. To je ale jen na začátku knihy, pak už to bylo lepší a děj mě úplně pohltil. Přečetla jsem 3/4 knížky během jednoho dne. Kniha je napsaná velmi čtivě a její příběh mě oslovil. Jen mě hrozně mrzí, že žili tak dlouho jeden bez druhého.

JessieEx24.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tahleta Jojo, to je příšerná ženská! Včera jsem kvůli ní probulela celý večer! Nevím, jak to dělá, ale umí to. Umí vykreslit charakter postav, popsat krásně prostředí a hlavně umí zasáhnout do srdce! Je to prostě romantický příběh se vším všudy a prožívala jsem ho opravdu silně. Nevím, proč musí za každou cenu všichni cpát do románů více dějových linií. Mně se líbil moc příběh Jennifer a pana B., úplně by mi stačil, sám o sobě nebyl zas tak úplně jednoduchý, protože nebyl psaný chronologicky a musela jsem zpočátku přemýšlet, co se stalo před nehodou a co po. Nakonec mě ale příběh naprosto pohltil, byl plný vášně a to mnohem víc, než ty pseudo erotické romány, co jsou teď tak žádané. Asi jsem prostě romantická duše, pro mě Anthony je přesně ten typ může, kterého by všechny ženy měly chtít, a ne nějakého "sucharského" Christiana G. Anthonyho dopisy byly úžasné a jeho příběh tak nespravedlivý... Když do děje zase vstoupila Ellie, nebylo to sice nijak rušivé, ale obešla bych se bez toho. Naopak celkem dost rušivé mi připadaly krátké citace mezi kapitolami, pořád jsem nechápala, co znamenají. Až v doslovu jsem se dozvěděla, že neznamenají vůbec nic... Celkově se jedná o velmi povedenou knížku, po přečtení Než jsem tě poznala, jsem byla vůči Jojo Moyes celkem skeptická, ale nyní, po přečtení Stříbrné zátoky a Posledního dopisu před autorkou smekám!
(Krásný komentář má LahoferRose, souhlasím :))

Licie8421.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Napínavý a velmi čtivy román. Jen mě mátlo, co se stalo před a po nehodě. Četlo se mi to lépe jak Něž jsem tě poznala. ☺

LilianaFalcon20.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Stará korespondence je stále vděčné téma. Akorát nejsem téhle podváděcí tématice příliš nakloněná. Kvůli tomu mi byla Ellie hned od začátku nesympatická.
Ale Jennifer a Boot mě bavily. S tou její ztrátou paměti to bylo hodně zajímavé. Pak už to začalo být takové dost fádní.

stavinohova20.06.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tak to vam byla ale blbost!

LucinQa7718.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pěkná kniha se zajímavým dějem.

PájaN13.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, asi jako všechny od Jojo Moyesové :)

janesy06.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Autorka nezklamala a její knihy se čtou samy.Nádherný příběh, určo stojí za přečtení.

Karcoolka221006.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Pravdou je, že knihy tohto typu veľmi nečítam a zo začiatku som myslela, že túto knihu ani nedočítam. Ale od polky to už bolo zaujímavejšie a vcelku podarené dielo. AJ

Lokina05.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásné zpestření na chvilky oddechu :-)

andrea551603.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

První část knihy mě zaujala, ale ne tím způsobem, že bych ji musela zhltnout na jedno odpoledne. To se ale změnilo od druhé části. Upřímně, jsem více než 200 stránek dala jedním dechem, závěr je strhující a vy se nemůžete dočkat až otočíte na další stránku a zjistíte, jak to bude dál.

emve02.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nevím, jestli je to třeba tím, že jsem knihu četla ve špatnou dobu nebo ve špatném rozpoložení, ale bohužel mě nezaujala tolik, kolik bych dle recenzí čekala. Příběh má skvělou zápletku, doba, ve které se odehrává výborný potenciál, ale... nemohla jsem se do ní strašně dlouho začíst..prakticky mě začala bavit až za půlkou.Vím, že je teď strašně moderní psát z pohledu různých vypravěčů a přeskakovat v čase..přišlo mi ale, že této knížce to, především na začátku, bohužel uškodilo. :/ takže tedy - není vůbec špatná, ale nenadchla mě. :)

JanickaP21.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tez radim tuto knizku ke svym oblibenym...proste me dostava, jak Jojo dokaze psat tak jednoduse,vim,ze kdyz si k jejim kniham sednu vecer dokazu bez problemu prelouskat nekolik desitek stran bez problemu. Posledni dopis od tve lasky me prekvapil v tom,ze si clovek muze v prubehu cteni domyslet,jak to vlastne vse bylo,kdo je kdo...tim pro me byla tahle kniha zajimava, jelikoz jsem se s tim u Jojo jeste nesetkala...dokaze prekvapovat :-) jasne,je to kniha po ktere clovek uz po druhe zrejme nesahne,ale ja ty jeji romany proste zeru :-P

Petra1713.05.2016

Mě to nechytlo, takže jsem to ani nedočetla, nevím, jestli jsem vybrala špatné období...

lechaba25.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh který se vás dotkne u srdce.

jakulka24.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nádherná kniha. Přišla mě trošku zdlouhavá, ale na posledních stránkách jsem se od ní nemohla odtrhnout.

veronika914323.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním slovem nádhera, už jsem od Jojo četla Než jsem tě poznala, ale tohle bylo ještě lepší... Ona píše samé krásné knížky. Podívejte se na mojí recenzi : http://cteme-s-laskou.blogspot.com/2016/04/posledni-dopis-od-tve-lasky.html
Vřele Vám jí doporučuji.

Makaa19.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Oddechová kniha před spaním :). Líbí se mi, jak autorka postupně přidává informace a čtenář se tak v průběhu knihy dozvídá příběh. Dobrá práce s časem - prolínání minulosti a současnosti... "Dívka, již jsi tu zanechal" se mi ale líbila víc...

nika-jesterka18.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opet nadherna knizka.

Evule11414.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

No musím se přiznat, že je to sice silný příběh krásně napsán, ale do první poloviny mi příběh přišel zmatený, než jsem přišla kdy bylo před a po nehodě a kdo vlastně byl ten milenec. Proto ubírám na hvězdičce. Musela jsem se v polovině donutit, abych knihu dočetla do konce, ale rozhodně nelituji toho, že jsem si jí přečetla, jen nebyla pro mě úplně to pravé ořechové. Doufám, že stříbrná zátoka bude lepší :-)

Bybyla13.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hm, slo to....doufam, ze "Nez jsem te poznala" bude lepsi ;-)

LahoferRose12.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje druhá od Jojo Moyes. Chvíli mo trvalo než jsem se do toho naplno položila, ale potom? Jo, ta paní to prostě s ženskýma umí! Láska jako trám. Byla jsem s Jennifer ztracená, zlomená, rozkvetla s její láskou, byla jsem znechucená předsudky a stále tajně doufala v lepší život. Tady mě zajímal i příběh z přítomnosti, tedy, upřímně, Ellie jsem většinu doby nadávala jak může být zaslepená, ale prožívala jsem to s ní. Nakonec jsem ten příběh prožívala ještě několik dní po přečtení. Až jsem si vytáhla své milostné dopisy s úsměvem na rtech a slzou na tvářích. Dopis je tak silná intimita vztahu, až mi je skutečně líto, že se v dnešní době vyskytují tak zřídka.

Odík06.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Tato kniha mě příliš nezaujala. Nemusím moc knihy z této doby, myslím že děj se odehrával někdy po válce. Prostě mě neoslovilo prostředí příběhu a doba, v němž se příběh odehrával...

kytarka06.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Velmi romantický příběh. Perfektně a čtivě napsáno.

caracol05.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je spíše taková oddychovka, je hezky psaná, ale znova bych se k ní už asi nevrátila. Některé pasáže jsou psány velmi dojemně, procítěně, až mne u nich mrazilo.
Když to porovnám s knihou Než jsem tě poznala od téže autorky, je to obrovský rozdíl. I tak knihu doporučuji těm, kteří se u knihy chtějí odreagovat:)
Možná, kdyby se děj věnoval pouze jedné linii, měla by kniha větší kouzlo. Víc se k tomu bohužel už nemohu vyjádřit, abych neprozradila budoucím čtenářům víc než je záhodno.

Klarinet04.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Letní čtení na dovolenou, neurazí, ale zároveň se vám neusadí v hlavě a zapomenete na děj už při čtení posledních stránek.

Toňula04.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ani tato druhá kniha,kterou jsem od autorky četla,mě nezklamala.Dojemný příběh osudové lásky prolínající se s příběhem současné hrdinky, pozadí dvou různých časových období a vyprávění očima různých postav vytvořili dohromady nevšední příběh.

Monačte31.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje prví setkání s Moyesovou. A určitě ne poslední.
Prolínající se časové linie mohou být pro někoho matoucí, ale podporují pocit člověka, který zapomněl vše, včetně svých citů. Pokud se do knihy začtete, budete se ve všem orientovat a ani vám to nepřijde. Osobně mě nejvíce zaujala studie života anglické vyšší střední třídy v šedesátých letech a azbestové téma. Kdo by to byl řekl, že se za padesát let může tolik věcí ve společnosti změnit???

Heat30.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Srdceryvný příběh, dechberoucí očekávání a strhující momenty žalu - i radosti. Úžasná práce, tleskám. A věřím, že po každé, co se na toto vydání podívám na jedné ze svých polic, budu cítit euforii z fenomenálně podařeně napsaného románu. Opravdu se mi skvěle četlo.

klarka6128.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Krásná kniha, ovšem na Než jsem tě poznala nedosáhne. Proto dávám jen 4 hvězdičky