Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příb...celý text

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31164

The Last Letter from Your Lover

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

wendys120
29. listopadu

Knihu jsem četla jako druhou v pořadí od Jojo Moyesové. Připadala mi hodně odlišná od Než jsem tě poznala, ale v pěkném slova smyslu. Samozřejmě tím nechci říct, že by se mi Než jsem tě poznala líbilo méně :) .
Tato kniha byla plná zvratů a překvapovala mne neustále. Ovšem jsem se ale místy ztrácela mezi dobou, o které právě autorka píše.

whiolet
29. listopadu

Na tuto knihu jsem se moc těšila, vzala jsem jí do ruky po knize Než jsem tě poznala a možná to byla ta chyba.....ačkoliv příběh byl hezky napsaný, nebyl tak silný jak bych čekala. Kniha mě nevtáhla moc do děje a za pár dní si nebudu pamatovat, že jsem ji četla

kara
28. listopadu

Odpočinková četba, člověka chytne a nemůže se odtrhnout.

ZuK1
26. listopadu

Oddechové čtení, ale Dívka, již jsi tu zanechal a Než jsem tě poznala se mi líbily víc.

Pettinka
26. listopadu

Toto byla moje druhá knížka od této spisovatelky. První byla samozřejmě Než jsem tě poznala. Ten příběh se teď rozebírá snad všude (hlavně díky filmu), takže jsem věděla, co mě čeká. Ale tento příběh? Nečekaně mě to zaujalo! Když už jsem si říkala, jak to dopadne, nastal určitý zvrat a já musela číst dál a dál, abych se to konečně dozvěděla! Velmi čtivý a zajímavě propojený příběh. Takže za mě určitě mnohem lepší než Než jsem tě poznala. DOPORUČUJU! Už honem jdu hledat další knížky od této spisovatelky!!

veronika_m
20. listopadu

Díky žánru dávám 5*. Kniha se velmi dobře četla, neobsahuje hloupé dialogy, prostě velmi odpočinková Amos záležitost.

Leome
11. listopadu

Romány pro ženy běžně nejsou mým šálkem čaje, ale tahle kniha mě skutečně zaujala. Předpokládala jsem, že se dočkám nějaké přaslazené romantiky se 100% happy endem nebo naopak strašně smutným koncem. kde všichni zemřou, ale kniha mě příjemně překvapila. Žádná super-slaďárna, ale poměrně realistický a dobře napsaný román 60. letech se zajímavým dějem i rozuzlením. Právě samotný konec mě rozhodně překvapil, protože autorka se vyhnula všem klasickým klišé situacím, kterých jsou jiné romány plné. Doporučuji všem.

lucie5503
10. listopadu

Druhá kniha od Jojo, jako první jsem četla samozřejmě Než jsem tě poznala. Díky tomu bylo očekávání obrovské. Na tu prostě nic nemá, ale i Poslední dopis byl úžasný! Pět hvězdiček nedám jen kvůli drobnému detailu v příběhu, který me ale nadzvedl (udělal z Jenny na chvíli naivku, dle mého) a tak jednu hvězdu ubrat musím:)) jinak perfektní příběh, vlastně dva. Jojo nezklamala a už se těším na další knihy od ní.

Romcha
07. listopadu

Výborná knížka. Otevřeně přiznávám, že asi nedělám zcela objektivní hodnocení, neboť jsem ovlivněn dvěma faktory. A to sice aktuální situací a také, že jsem pravděpodobně potřeboval oddych od žánrů, které jinak preferuji více.

Objektivně já právě jako zastánce jiných žánrů je kniha velmi čtivá má kontinuální děj a líbilo se mi velmi prolínání děje s historií uváděné paralelně k aktuálnímu dění, situaci a moderní době. Takto by romantická novela měla vypadat, protože v knize absolutně nic nechybí a naopak nepřebývá nic navíc a autorka si s korekcí musela dát určitě nesmírnou práci - to je fakt, který oceňuji velmi.

Mě jako bývalého studenta filmové školy tento námět oslovil velmi a popravdě se divím, že se ho ještě nikdo nechytl. Osobně bych poprosil autorku o možnost zfilmování ihned. Je to jeden z nesmírných romantických dějů na pozadí Anglie 60. let, kdy romantiky není příliš ani málo. Navíc v ní autorka velmi pěkně rozvíjí úvahu jak může moderní doba kazit kouzlo a pouta pravé lásky, ale co má na druhou stranu přináší a je to tak dobře?

Na závěr bych pouze podotkl k předchozím komentářům, že se děj neodehrává ve dvou časových liniích. Je to chápáno jako fabulace - tedy děj, který se odehrává nyní v moderní době a v retrospektivě - tedy odborně ve flashbacích se vracíme do minulosti, abychom pochopili sled událostí. To jsou právě nejlépe předlohy pro film. Zfilmování by vypadlo například tak, že se zasníte, nebo se mlží obraz, či střih do minulosti.

mariva
05. listopadu

Kniha mě zpočátku zaujala, ale pak se spoustu stránek děj vlekl a nebyl už tak zajímavý. Teprve asi po polovině knížky se to obrátilo a opět už to bylo vzrušující čtení. Námět byl skvělý, jen v ději odehrávajícím se v historii se hůř četl a hůř se v něm rozlišovalo střídání času. Nebýt toho, knihu bych opět hodnotila hodně vysoko jako většinu knih této autorky.

genikuxik
04. listopadu

Naprosto neuvěřitelný příběh, obdivuji paní spisovatelku, že vymyslela něco tak propleteného a zároveň se do toho nezamotala...občas mi dělalo potíž se zorientovat, hlavně na začátku...kniha je velice čtivá, napínavá a s happyendem

prochajda
04. listopadu

Naprosto úžasná kniha, neuvěřitelný příběh o veliké lásce, které hvězdy nepřály. Skvěle se četlo, vůbec mi nevadilo skákání v době, dalo se dobře zorientovat. Napínavé až do konce, škoda jen těch promarněných let. Určitě by bylo skvělé tento příběh i zfilmovat.

Ajvet
03. listopadu

Uff, už jsem myslela, že to snad nedočtu. Na tuto knihu jsem se těšila, ale bohužel zklamání. Zbytečných 40 let.

SmisekIvuska
02. listopadu

Trošku jsem se občas ztrácela v tom, kdy se to stalo, ale jinka super oddechové počtení :-)

Barbarousus
02. listopadu

Pro mě zatím nejslabší co jsem od této autorky četla. Příběh jako takový hezký, ale místy mi přišlo, že se příběh až zbytečně vleče. :)

Devorah

Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách, v současnosti a v roce 1960. I přesto se čte velmi dobře a děj rychle ubíhá. I přestože je plná klišé, postavy působí velmi věrohodně a skutečně. Tato kniha si nevzala za téma tak velké sousto jako „Než jsem tě poznala“, je vlastně „jen“ o lásce. Ale o lásce, které nebylo dopřáno, které bylo vystaveno příliš mnoho překážek. O lásce plné omylů a bolesti. Je to dojemný příběh, který chytne za srdce.

Lucka385

Kniha se mi velice líbila. Příběh v minulosti mě zaujal více, než prolínající se současnost, ale celek skvělý. Jen mě mrzí, že se nesetkali dříve.......

MorbidCuriosity

Moc pekny pribeh, ale ve vysledku mi to prislo jako knizni verze filmu Dopisy pro Julii. Coz neni spatny film ani pribeh a prave proto si myslim, ze to mohlo byt napsane i lepe. Kazdopadne i tak se to peone cetlo a fandila jsem od zacatku az do konce. :)

Irsaf

Nádherný příběh. A jak málo vždy stačilo ...

AdaVinculin

Prijemne cteni, strasne me mrzi, ze jim trvalo 40 let, nez se sesli a pri tom stacilo tak malo :)

Chytuš

Knížka je rozhodně hodně čtivá, bohužel naplno mě dostala až její třetí část. Asi už bylo té romantiky nebo příliš dokonalé Jenny v prvních dvou částech na mě moc... Sice i v třetí části by se našly nějaké nelogičnosti, ale odpouštím za cenu toho krásného a dojemného konce ("Na zlomené srdce nemají monopol jen mladí"). Láska je prostě krásná v každém věku, když jsou na ni ovšem dva, neníliž pravda, Ellie?

Miriam5

Oddechová, romantická, čtivá. Hlavní hrdinka mě trochu štvala, tím jak je dokonalá. Mám raději reálné postavy

orson

Fajn oddechovka, sice tam bylo několik nelogičností a hodně velkých náhod, ale jako proč ne. Napsané je to skvěle a potěšilo mě, jak to všechno dopadlo. A problémy s časem, jak o tom píšou ostatní? No je fakt, že když se příběh vrátil do přítomnosti, tak jsem si musel znovu přečíst začátek, abych se zorientoval, ale to bych bral spíše jako plus.

Mikako

Další krásná kniha od Jojo :-)
Mně se moc líbilo střídání přítomnosti s minulostí, proto se mi i více líbila část z let 1960 až...
S rozpoznáním doby jsem neměla problém, dobře se mi orientovalo a kniha mě naprosto vtáhla do děje :-)

katerina2660

Jako joooo, líbila se mi. Ale až skoro do půlky jsem se prostě pořád ztrácela v čase... přítomnost? minulost? a když jsem se chytla, tak zase změna.... Nicméně kniha je moc hezky psaná, čtivá, a posledních asi 150 stránek jsem se nemohla vůbec odpoutat.
Ale Než jsem tě poznala se mi líbilo víc.
Teď se pustím do Stříbrné zátoky.....

akšuram37

Tak jsem jí teď dočetla! Páni! Je to v pořadí již 4. knížka od ní a přesto je každý příběh jiný! Zajímalo by mě, kde Jojo chodí na ty nápady, u kterých se člověk vždycky zamýšlí nad svým životem!

Dva příběhy. Dvě hlavní představitelky - Jenny a Ellie, jedna měla milence a druhá byla sama milenkou. Dvě časové osy - 1960 a 2003. Jedna firma. Jedno město.

Děj z roku 1960 jsem si zamilovala!!! Jenny, sladkého Boota :) to, jak prožívali lásku, jak si vyjadřovali city, docela by mě zajímalo, jestli by to dokázal v dnešní době nějaký muž taky takhle popsat :) No to bylo něco! Když začal příběh ze současnosti, úplně jsem litovala, proč jsem to tak rychle přečetla... Za konec jsem docela ráda (vážně bych je chtěla vidět jak tam spolu stojé :) :) a doufám, že dá Rory Ellie ještě jednu šanci :) :)

Glimmer

V průběhu čtení této knihy jsem se pořád nemohla rozhodnout, zda se mi líbí. Jednu chvíli se to četlo samo a pak nastala dlouhá pasáž, která vše jen zdržovala. A hlavně mi vadilo, jak kniha přeskakuje v čase. Když už se zorintujete, co je minulost a co přítomnost, tak už i v minulosti začnou vzpomínat. :) Po prvních pár stránkách jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mě, pak se děj vrátil zpět do minulosti a najednou úplně jiný příběh. Četla jsem a četla, až mě kniha úplně pohltila.
Obecně se mi líbila víc první část příběhu, v té druhé se všechno na můj vkus zbytečně natahovalo. Já bych to rozdělila do dvou knih. :)
Je to čtivé, někdy možná na mě až moc romantické, ale příběh krásný. Stále něčím překvapoval.
Hodnocení: 80 %

Alienn

Moje druhá kniha od této autorky a v tomto případě pro mě rozhodně větší čtenářský zážitek. Styl psaní mi sednul už u první knížky, ale tento příběh mě zaujal, dá se říci až pohltil, mnohem více. Jen škoda těch promarněných životů, ani ten dobrý konec to nevykompenzoval.

adrianna0305

Noo Jennifer měla číst noviny, co víc k tomu dodat, měla by svého chlapa o něco dřív a všeobecný přehled jako bonus :-) ...ale jinak dobrá knížka.

Radka89

Hezký příběh, hodně zápletek, líbilo se mi, že tam byla zakomponovaná i tehdejší politická situace. Přečteno za týden na dovolené :-)