Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příb...celý text

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31335

The Last Letter from Your Lover (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

Reldnis
dnes

Když jsem si přečetla Než jsem tě poznala, myslela jsem si, že víc emocionální kniha od této autorky není, avšak opak je pravdou. Naprosto bravůrně napsaný milostný příběh.

romca3001

Opět naprosto úchvatná kniha od Jojo. Z počátku je obtížnější se vyznat v postavách a ve změnách času, ale postupně to do sebe krásně zapadá a tvoří to ucelený příběh s moc pěkným koncem :). Mohu jen doporučit k přečtení.

verushka19

Super knížka jako skoro všechny od této autorky. Moc silný a krásný příběh. Mohu jen doporučit.

SeverusSnape

Krásný příběh.Můj první od této autorky.Budu se k ní jistě vracet

katst

Trochu jsem měla strach z prolínání se příběhů v různých časech, ale kniha mě mile překvapila. Je velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout :-). Krásný, promyšlený příběh.

AnetV

Rozhodně doporučuji, hodně silný příběh, nemohla jsem se odtrhnout, pro mne nejlepší od Jojo

Pinkol

Vážně skvělá knížka,moc se mi líbilo střídání časů a občas se musíte trochu zamyslet,abyste se orientovali v jakém čase se právě nacházíte. Vážně zajímavý námět,doporučuji! :)

miky103

A zase moc krásný a velice uvěřitelný příběh, který vám zlomí srdce. Tak strašně jsem s milenci soucítila a tak strašně jsem jim držela palce! Postavy opravdu sympatické, nápad s úryvky dopisů velmi zajímavý, jen to střídání a prolínání rovin působí v některých chvílích lehce chaoticky. Ale jinak za mě palec nahoru :)

kkristynaa

Moc hezká kniha, nejdřív jsem si myslela, že to asi nebude můj šálek kávy, protože mám už celkově z románů strach tím, že bývají dost kýčovité a nebaví mě, ale tento příběh mě zaujal. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla jelikož jsem nechtěla jít hned do té nejznámější Než jsem tě poznala, ale určitě se vrhnu i na tu.
Velmi romantický příběh, opravdu mě dojal a HLAVNĚ: byl tak lehce uvěřitelný na rozdíl od jiných románů. Po celou dobu jsem nevěděla, jestli to skončí dobře nebo špatně a vymýšlela jsem různé teorie, ale vždy mě něco překvapilo a to je dle mého názoru v románech velmi ojedinělé. :) Doporučuji

kanitsuj

Dávám plný počet hvězdiček, protože romantický příběh byl velmi krásný nekýčovitým a uvěřitelným způsobem. V rámci autorčina rukopisu mohu srovnat jen s Životem po Tobě a Jeden plus jedna - tato knížka byla prostě nejlepší, měla všeho tak akorát. Pozoruhodný byl pro mne pohled na manželské soužití v 60. letech minulého století, zajímavým prvkem byly i citáty "úryvky korespondencí" uvozující jednotlivé kapitoly.
Podobným tématem "lásky v dopisech" se zabývá i kniha Alexandry Potter "Láska z Paříže", nicméně zpracováním se této rozhodně nemůže rovnat.

KikinkaV

První polovina knihy byla celkem nezáživná, ale pak jsem se do děje dostala a druhou půlku přečetla jedním dechem. Celkově jsem po přečtení "Než jsem tě poznala" očekávala od další knihy od Jojo více...

swon

Roman patri do kategorie cervena knihovna. Nepochybne je ctivy, mne ale tentokrat chybel nejaky hlubsi rozsah. Zjevne srovnavam s Nez jsem te poznala. Zadne spolecenske tema hybajici svetem se nerozebira prilis do hloubky, nicmene postaveni zeny v Anglii 60.letech je vykresleno pomerne pekne. Pro me prave tato dejova linka rozhodne highlightem cele knizky. I kdyz se nemuzu ubranit tomu, abych rekla, ze cely pribeh je tak trochu pritazeny za vlasy. Jako dovolenkova cetba ovsem idealni kus.

jindrusa

Bohužel předchozí knihy, co jsem od autorky četla, nasadily vysokou laťku. ..jen za 4☆

Marfulka007

Poslední dopis od tvé lásky jsem si přečetla až po Než jsem tě poznala a musím říct, že se mi líbila mnohem více. Líbilo se mi propojení jednotlivých časových pásem. Na konci už se opravdu nedalo odtrhnout a musím říct, že závěr mě docela překvapil. Příběh sám je moc krásný a jsem ráda, že jsem se dočkala i happy-endu.

Leniii

Krásný příběh. Nejdřív jsem se ztrácela, ale když jsem se do toho dostala, tak jsem se nemohla odtrhnout. Byla tam láska, chtíč, vášeň...překonávání hranic a boj za lásku, která nakonec (sice po dlouhé době) zvítězila :)

X.myska

Moc příjemné čtení, od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout.

MíšaK.

Neskutečně silný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout. Jenifer byla neskutečně sympatická. V dějových liniích jsem se sice občas ztrácela, asi si to budu muset přečíst ještě jednou (ne, že by mi to vadilo), ale i tak.

hadenka

opět krásná knížka

Lucik87

Tak krásně napsané! Žádný laciný román, na který narazíte na každém rohu! Tohle bylo o krásné lásce, s ladností a citem popsané city a emoce hlavních hrdinů. Oba jsem si hned zamilovala, navíc děj byl tak propracovaný, že i přes různé časové úseky, vše do sebe lehce zapadalo. S touto autorkou nekončím.

Tetalee

Tuto knihu jsem dvakrát vzdala a dvakrát ji dala znovu šanci,nebavila mě,nedokázala jsem se začist...nedočetla jsem ji

Tucaka

Dle procent na databázi a recenzí jsem čekala opravdovou knižní bombu jako každá knížka od jojo. Od spisovatelky jsem četla celkem 4 knihy, a tato mě bavila zatím nejméně.
Jinak úžasný příběh o lásce, škoda.. jsem spíše realista a na tak přehnané slaďárny zkrátka nejsem. V některých pasážích jsem se trochu ztrácela a některé bych úplně vynechala.
Jinak doporučuji přečíst, ale nejlepší kniha co jsem od Jojo četla byla slavné než jsem tě poznala.

erga

Úžasné. Vášeň, láska, chtíč. To vše ke mně skrz tuto knihu proudilo a nejednou mi při čtení zvlhly tváře. Krásně vykreslené prostředí tehdejší doby, svázanost žen a dominance mužů, kteří toho mohli o tolik víc. Tajná a odsuzovaná láska, která překonávala hranice. A nakonec vzpomínky staré dámy, nevrlý pán z archivu a nejkrásnější shledání plné vášně a něhy... Velice doporučuji. Skvělý román.

KathySK

Jojo opäť nesklamala. Strhujúci príbeh, ktorý sa líši od ostatných. Originálny príbeh, ktorý nám dokáže priblížiť život, aký si možno ani nevieme predstaviť. Pri striedaní časových línií som sa síce raz stratila ale rýchlo som sa zase našla. Kniha ma pohltila a nemohla som sa od nej odtrhnúť. Môžem len vrelo odporúčať a teším sa na ďalšie jej knihy, ktoré ma čakajú :)

evkah

Na časové a dopisové prolínání jsem si musela chvilku zvykat, takže mi trvalo o něco déle, než jsem knihu dočetla. Celkově je to moje třetí kniha od Jojo a prozatím jediná, ke které se asi již nevrátím :)

keksik4

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to jelo. Já ji četla snad i ve spaní. Perfektně napsané, zajímavé, napínavé.......taková ne úplně typická červená knihovna, byť s milostnou zápletkou. Je to moje druhá kniha této autorky a opravdu se mi líbí její styl i způsob zpracování vcelku "obyčejných" námětů.

dracos_princess

Právě jsem knihu dočetla. Mám husí kůži a smíšené pocity. Jsem šťastná, jak to dopadlo, ale zároveň na mě dopadá i lehký smutek z některých událostí a pasáží. Nicméně jsem si tuto knihu zamilovala. A taky jsem se zamilovala do Boota. A do Jennifer. I do Ellie. A do Roryho.

velunka1269

Trvalo mi zhruba 200 stránek, než jsem se do knihy začetla. Chtěla jsem to už 2x vzdát a knihu nedočíst. Nakonec jsem knihu dočetla, ale čekala jsem více od konce. Do děje jsem se dokázala vtáhnout jen na chvilku. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, ale dala mi dost zabrat. Mám ráda, když na konci knihy chci zároveň pokračování, ale mám i radost z konce a takový ten pocit, který asi každý z nás čtenářů zná, když skončí pěkná kniha. U této knihy jsem bohužel měla radost pouze z toho, že kniha končí.. vím, že tuto knihu už si opět číst nebudu. Jojo ale nedávám vale, budu číst i její další knížky. :-)

mekkejla
31.12.2016

Jojo opět nezklamala. A mě jako obvykle více zaujal příběh z minulosti-i když tentokrát z ne tolik vzdálené.

Ronfi
29.12.2016

Nevím, ale nemohla jsem se začíst, děj nemá spád, do poloviny knihy jsem četla jen silou vůle. Bohužel knihu odkládám.

dennie3
28.12.2016

Jediné, co mohu této knize vyčíst, je předvídatelnost. Bylo mi docela jasné, jak to celé dopadne, a to, co mělo být překvapení, jsem už věděla několik desítek stránek před odhalením.
Mimo tohle jsem se ale do knihy zamilovala. Příběh Boota a Jennifer je tak pravdivý a krásný, postavy jsou reálné. Nejvíc se mi líbí, že každou kapitolu otevírá opravdový dopis/e-mail atd., který někdo vážně napsal.
Je to love story, možná je to trochu klišé, ale 1) miluju klišé a 2) kniha má vážnější myšlenku, není to jen o plochých charakterech a jejich lásce, které nikdo nevěří.
Jojo píše asi zatím ty nejkrásnější milostné příběhy, co jsem kdy četla. To kouzlo lásky a života mě úplně pohltilo.