Poslední dopis od tvé lásky

od:

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie p... celý text

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award.

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31510
Originální název:

The Last Letter from Your Lover (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (397)

Přidat komentář
Milky92
23. července

3 kniha super!

Klarisska1
14. července

Moje první knížka od Jojo. Musím uznat, že kniha mě vtáhla mezi své stránky a já jsem ani neměla možnost dostat se ven než kniha skončila. Jinými slovy předtím než otevřete tuhle knihu tak si vezměte dovolenou, budete ji potřebovat.

alkena
10. července

Když se začteš, není co řešit. Čtivě napsané, opět dochází k zásadním zvratům v událostech, bavilo mě to moc.

Pozde
04. července

Ideální čtení na dovolenou. Moc jsem si to užila.

Severinka
01. července

Romantický napínavý příběh, který se prolíná z 60. let minulého století až do současnosti. Velmi čtivý příběh lásky dvou lidí, který rozhodně nedává vytušit, jakým směrem se bude ubírat finální zakončení. Knihu jsem zhltla jedním dechem. Zpočátku jsem se trochu motala ve třech časových liniích, ale všechno začalo postupně dávat smysl a já dychtivě chtěla vědět, jak příběh nenaplněné lásky dopadne. Rozhodně doporučuji! Pro zimní dlouhé večery nebo jako letní lehké prázdninové čtení je kniha jako stvořená. Jojo Moyes určitě zařazuji mezi své oblíbence.

petrarka72
30. června

Romantické, napínavé, sladké. Chcete-li si vyčistit hlavu a neděsí vás zoufalé ženy ani plačící muži, překombinované zápletky ani existence lásky až za hrob, dopřejte si. Ale moc si neodpočinete. Protože místo spánku budete chtít další kapitolu... a další... a další... :-D

lencin
29. června

Další povedená od Jojo

Miruš
28. června

Nádherný něžný příběh...

MonikaKK
24. června

Romantický příběh, v některých částech až příliš neuvěřitelný a někdy naopak hodně reálný. Krásné, pohodové a "sladké" čtení. Ideální na dovolenou (pro ženy) :)

avalonek
22. června

Nevím,jak to Jojo dělá,ale pokaždé mě přinutí plakat u jejích knih.Tak krásný příběh dvou lidí a jejich nešťastný osud,který jim nepřeje mě dostal do kolen.Byla jsem smutná,když byli smutní oni,šťastná,když byli oni..A nejšťastnější jsem byla,když to nakonec vše dobře dopadlo.I když až po tolika smutných letech..Prostě krása....

barusak1
18. června

Krásný příběh který si ráda časem přečtu znovu.

stopni
06. června

Opět další zdařilá kniha od Jojo Moyesové, v níž stále věříte v dobrý konec, i přestože Vás kniha stále přesvědčuje o opaku..... Je to takové pohlazení do dnešního uspěchaného světa.... Vřele doporučuji....

Karola050716
27. května

Kniha je plná lásky a protivenství přesně v takové míře, jakou od romantické knihy čekáte. Obě časové roviny mají svou váhu a náplň, takže nemáte pocit, že je tam jedna jen aby to bylo zajímavější schéma. Jako u všech knih takto řešených mě trochu štvalo, když se přeskočí do té druhé časové linie a příběhu v situaci, kdy jediné, co chcete vědět je, jak dopadl ten druhý příběh, ale to k tomu patří. Myslím, že autorka i stylem psaní přesně vystihla jednotlivé postavy i dobu. Současný příběh Ellie byl realistický a zoufalý přesně tak, jak v dané situaci být měl. Druhá linie osudové lásky ze šedesátých let ke konci malinko připomínala telenovelu (už chyběla jen výměna dětí u porodu :), ale stejně člověk chtěl vědět, jak to dopadlo. Takže pro romantické nadšence správná volba.

Nicol13
24. května

Já nevím jak to hodnotit. Dle mě byly v knize dost často přehnané popisy zbytečných věcí, které tam nemusely být. Takže na mě to chvílemi působilo dost zdlouhavě. Ve výsledku kniha tedy mohla být kratší.
Příběh pěkný, ale občas to místy vázlo.
Doplnění dopisů u každé kapitoly bylo originální, ale ve výsledku spíše rušivé.
Abych to však jen nehanila, příběh to byl pěkný a dojemný s relativně neočekávaným koncem.

knihovnička007
19. května

Dočteno :) hodně času mi zabralo střídání času a postav, člověk se na to musí hodně soustředit. Od poloviny knihy už to pak bylo lepší a knihu jsem si vychutnala :)
Kniha se mi líbila, ale příběh jako takový.... nevěra vždy byla a bude, ale nečte se to dobře :( Vždy je někdo, komu tím ten druhý ublíží...
Je mi líto Jeniffer a Boota, že k nim nebyl osud milosrdnější. Je možné tolik špatných náhod? Nehoda, manžel, šéf... Je škoda, že spolu nemohli strávit více času, ale tak to Jojo napsala a napsala to dobře :)
Určitě to Jeniffer neměla v 60. letech sama s dítětem jednoduché, ale poznala, kdo je přítel a kdo se za něj jen vydává, což je důležité.
A upřímně-v manželství se Stirlingem bych žít nedokázala. Jen je škoda, že neměla podporu ve svých rodičích...

alnahu
15. května

Čtivý romantický příběh , ze začátku mě vadilo prolínání časů, ale když jsem se začetla ,přečetla jsem jedním dechem. Pěkné čtení.

BarkaS
14. května

Není to žádný vrchol literatury a je to hodně předvídatelné (spoiler: například představa, že by redaktorka novin neznala jméno šéfa archivu, je až směšná), ale i milé. S klidným svědomím si to dopřejte.

Luccy78
13. května

Moje první přečtená kniha od autorky, na kterou jsem se opravdu hrozně moc těšila. Ale.. Příběh nebyl špatný, jen mě úplně neuchvátil. Možná je to tím, že nejsem zastáncem nevěry, která je hlavním tématem tohoto díla, nebo mě rozptylovalo neustálé odbíhání z minulosti do současnosti, takže jsem se musela několikrát vracet a připomínat si, kdo je kdo a v jaké jsem vlastně době.. Na druhou stranu musím přiznat, že posledních cca 70 stránek jsem byla napnutá, jak příběh dopadne a jestli se Jennifer setká se svou životní láskou. Každopádně s autorkou nekončím, pevně věřím, že jiná kniha od ní mě zaujme více..

misicenka
11. května

Jojo nezklamala, opět nádherná knížka :-)

Marticka79
01. května

Třetí kniha, kterou jsem od Jojo přečetla. Mimořádně silný a dojemný příběh o lásce, plný vášně, touhy a překvapení....Je až neuvěřitelné jak mě tato kniha pohltila. Trochu se bojím začít číst od Jojo další knihy, protože by nemusely být tak dobré jako příběh Jennifer a Anthonyho. Opravdu nemám slov.

Martina23275
01. května

Chvilku mi trvalo, než jsem se srovnala v knížce. Bylo neobvyklé, že se střídají časy. Je to psané jak v době, kdy byla Jenny mladá a potom se to obrátí a je tu zase současnot. Ale musím říct, že knížka mě chytla a věřila jsem celou dobu, že se oba zase sejdou. Je to taková oddychovka. Mohu doporučit.

Phewell
28. dubna

Mám z knihy rozporuplný pocit, ze začátku mě nebavila vůbec, potom byla místa, která mě chytla, a pak zase nuda. Podobný námět už jsem v knihách četla. Takže pro mě spíš zklamání a možná jen špatné načasování. Další Jojo ale zkusím :)

EvikU.
06. dubna

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla. Přišla mi hezká, ale pozdější knihy se mi líbily víc, tak nevím jestli jsem si nemusela nejdřív zvyknout na autorčin styl psaní.

Reldnis
24. března

Když jsem si přečetla Než jsem tě poznala, myslela jsem si, že víc emocionální kniha od této autorky není, avšak opak je pravdou. Naprosto bravůrně napsaný milostný příběh.

romca3001
21. března

Opět naprosto úchvatná kniha od Jojo. Z počátku je obtížnější se vyznat v postavách a ve změnách času, ale postupně to do sebe krásně zapadá a tvoří to ucelený příběh s moc pěkným koncem :). Mohu jen doporučit k přečtení.

verushka19
19. března

Super knížka jako skoro všechny od této autorky. Moc silný a krásný příběh. Mohu jen doporučit.

SeverusSnape
17. března

Krásný příběh.Můj první od této autorky.Budu se k ní jistě vracet

katst
12. března

Trochu jsem měla strach z prolínání se příběhů v různých časech, ale kniha mě mile překvapila. Je velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout :-). Krásný, promyšlený příběh.

AnetV
08. března

Rozhodně doporučuji, hodně silný příběh, nemohla jsem se odtrhnout, pro mne nejlepší od Jojo

Pinkol
07. března

Vážně skvělá knížka,moc se mi líbilo střídání časů a občas se musíte trochu zamyslet,abyste se orientovali v jakém čase se právě nacházíte. Vážně zajímavý námět,doporučuji! :)