Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příb...celý text

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31281

The Last Letter from Your Lover (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

jindrusa
včera

Bohužel předchozí knihy, co jsem od autorky četla, nasadily vysokou laťku. ..jen za 4☆

Marfulka007
včera

Poslední dopis od tvé lásky jsem si přečetla až po Než jsem tě poznala a musím říct, že se mi líbila mnohem více. Líbilo se mi propojení jednotlivých časových pásem. Na konci už se opravdu nedalo odtrhnout a musím říct, že závěr mě docela překvapil. Příběh sám je moc krásný a jsem ráda, že jsem se dočkala i happy-endu.

Leniii

Krásný příběh. Nejdřív jsem se ztrácela, ale když jsem se do toho dostala, tak jsem se nemohla odtrhnout. Byla tam láska, chtíč, vášeň...překonávání hranic a boj za lásku, která nakonec (sice po dlouhé době) zvítězila :)

X.myska

Moc příjemné čtení, od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout.

MíšaK.

Neskutečně silný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout. Jenifer byla neskutečně sympatická. V dějových liniích jsem se sice občas ztrácela, asi si to budu muset přečíst ještě jednou (ne, že by mi to vadilo), ale i tak.

hadenka

opět krásná knížka

Lucik87

Tak krásně napsané! Žádný laciný román, na který narazíte na každém rohu! Tohle bylo o krásné lásce, s ladností a citem popsané city a emoce hlavních hrdinů. Oba jsem si hned zamilovala, navíc děj byl tak propracovaný, že i přes různé časové úseky, vše do sebe lehce zapadalo. S touto autorkou nekončím.

Tetalee

Tuto knihu jsem dvakrát vzdala a dvakrát ji dala znovu šanci,nebavila mě,nedokázala jsem se začist...nedočetla jsem ji

Tucaka

Dle procent na databázi a recenzí jsem čekala opravdovou knižní bombu jako každá knížka od jojo. Od spisovatelky jsem četla celkem 4 knihy, a tato mě bavila zatím nejméně.
Jinak úžasný příběh o lásce, škoda.. jsem spíše realista a na tak přehnané slaďárny zkrátka nejsem. V některých pasážích jsem se trochu ztrácela a některé bych úplně vynechala.
Jinak doporučuji přečíst, ale nejlepší kniha co jsem od Jojo četla byla slavné než jsem tě poznala.

erga

Úžasné. Vášeň, láska, chtíč. To vše ke mně skrz tuto knihu proudilo a nejednou mi při čtení zvlhly tváře. Krásně vykreslené prostředí tehdejší doby, svázanost žen a dominance mužů, kteří toho mohli o tolik víc. Tajná a odsuzovaná láska, která překonávala hranice. A nakonec vzpomínky staré dámy, nevrlý pán z archivu a nejkrásnější shledání plné vášně a něhy... Velice doporučuji. Skvělý román.

KathySK

Jojo opäť nesklamala. Strhujúci príbeh, ktorý sa líši od ostatných. Originálny príbeh, ktorý nám dokáže priblížiť život, aký si možno ani nevieme predstaviť. Pri striedaní časových línií som sa síce raz stratila ale rýchlo som sa zase našla. Kniha ma pohltila a nemohla som sa od nej odtrhnúť. Môžem len vrelo odporúčať a teším sa na ďalšie jej knihy, ktoré ma čakajú :)

evkah

Na časové a dopisové prolínání jsem si musela chvilku zvykat, takže mi trvalo o něco déle, než jsem knihu dočetla. Celkově je to moje třetí kniha od Jojo a prozatím jediná, ke které se asi již nevrátím :)

keksik4

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to jelo. Já ji četla snad i ve spaní. Perfektně napsané, zajímavé, napínavé.......taková ne úplně typická červená knihovna, byť s milostnou zápletkou. Je to moje druhá kniha této autorky a opravdu se mi líbí její styl i způsob zpracování vcelku "obyčejných" námětů.

dracos_princess

Právě jsem knihu dočetla. Mám husí kůži a smíšené pocity. Jsem šťastná, jak to dopadlo, ale zároveň na mě dopadá i lehký smutek z některých událostí a pasáží. Nicméně jsem si tuto knihu zamilovala. A taky jsem se zamilovala do Boota. A do Jennifer. I do Ellie. A do Roryho.

velunka1269

Trvalo mi zhruba 200 stránek, než jsem se do knihy začetla. Chtěla jsem to už 2x vzdát a knihu nedočíst. Nakonec jsem knihu dočetla, ale čekala jsem více od konce. Do děje jsem se dokázala vtáhnout jen na chvilku. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, ale dala mi dost zabrat. Mám ráda, když na konci knihy chci zároveň pokračování, ale mám i radost z konce a takový ten pocit, který asi každý z nás čtenářů zná, když skončí pěkná kniha. U této knihy jsem bohužel měla radost pouze z toho, že kniha končí.. vím, že tuto knihu už si opět číst nebudu. Jojo ale nedávám vale, budu číst i její další knížky. :-)

mekkejla
31.12.2016

Jojo opět nezklamala. A mě jako obvykle více zaujal příběh z minulosti-i když tentokrát z ne tolik vzdálené.

Ronfi
29.12.2016

Nevím, ale nemohla jsem se začíst, děj nemá spád, do poloviny knihy jsem četla jen silou vůle. Bohužel knihu odkládám.

dennie3
28.12.2016

Jediné, co mohu této knize vyčíst, je předvídatelnost. Bylo mi docela jasné, jak to celé dopadne, a to, co mělo být překvapení, jsem už věděla několik desítek stránek před odhalením.
Mimo tohle jsem se ale do knihy zamilovala. Příběh Boota a Jennifer je tak pravdivý a krásný, postavy jsou reálné. Nejvíc se mi líbí, že každou kapitolu otevírá opravdový dopis/e-mail atd., který někdo vážně napsal.
Je to love story, možná je to trochu klišé, ale 1) miluju klišé a 2) kniha má vážnější myšlenku, není to jen o plochých charakterech a jejich lásce, které nikdo nevěří.
Jojo píše asi zatím ty nejkrásnější milostné příběhy, co jsem kdy četla. To kouzlo lásky a života mě úplně pohltilo.

aknitramk
22.12.2016

Ze začátku mi to přišlo chaotické. Střídali se tam 3 různé časové úseky, ale později to člověk pochopil. A konec parádní..... z knihy jsem celkově nadšená

alka1609
20.12.2016

Krásná knížka, jako už jsme zvyklí u Jojo Moyesové (mé oblíbené autorky). Opět můžu jen doporučit!

wertinka
16.12.2016

Už jsem od této autorky přečetla 3 knížky a tahle byla rozhodně nejlepší :)

Makaveli
09.12.2016

Už čtvrtá od Moyesove a zase spokojenost, dojemný, krásný :)

-LittleFox-
05.12.2016

Druhá kniha, kterou jsem od Jojo přečetla. Zprvu jsem jí moc nefandila ale postupně jsem se do děje zamilovala. Na začátku se mi nelíbily dějové linie, ale postupně jak čtete dál se v nich dá už velmi dobře orientovat. Mimořádně silný a dojemný příběh o lásce, plný vášně, touhy, překvapení....Je až neuvěřitelné jak mě tato kniha pohltila. Trochu se bojím začít číst od Jojo další knihy, protože by nemusely být tak dobré jako příběh Jennifer a Anthonyho. Opravdu nemám slov.

wendys120
29.11.2016

Knihu jsem četla jako druhou v pořadí od Jojo Moyesové. Připadala mi hodně odlišná od Než jsem tě poznala, ale v pěkném slova smyslu. Samozřejmě tím nechci říct, že by se mi Než jsem tě poznala líbilo méně :) .
Tato kniha byla plná zvratů a překvapovala mne neustále. Ovšem jsem se ale místy ztrácela mezi dobou, o které právě autorka píše.

whiolet
29.11.2016

Na tuto knihu jsem se moc těšila, vzala jsem jí do ruky po knize Než jsem tě poznala a možná to byla ta chyba.....ačkoliv příběh byl hezky napsaný, nebyl tak silný jak bych čekala. Kniha mě nevtáhla moc do děje a za pár dní si nebudu pamatovat, že jsem ji četla

kara
28.11.2016

Odpočinková četba, člověka chytne a nemůže se odtrhnout.

ZuK1
26.11.2016

Oddechové čtení, ale Dívka, již jsi tu zanechal a Než jsem tě poznala se mi líbily víc.

Pettinka
26.11.2016

Toto byla moje druhá knížka od této spisovatelky. První byla samozřejmě Než jsem tě poznala. Ten příběh se teď rozebírá snad všude (hlavně díky filmu), takže jsem věděla, co mě čeká. Ale tento příběh? Nečekaně mě to zaujalo! Když už jsem si říkala, jak to dopadne, nastal určitý zvrat a já musela číst dál a dál, abych se to konečně dozvěděla! Velmi čtivý a zajímavě propojený příběh. Takže za mě určitě mnohem lepší než Než jsem tě poznala. DOPORUČUJU! Už honem jdu hledat další knížky od této spisovatelky!!

veronika_m
20.11.2016

Díky žánru dávám 5*. Kniha se velmi dobře četla, neobsahuje hloupé dialogy, prostě velmi odpočinková Amos záležitost.

Leome
11.11.2016

Romány pro ženy běžně nejsou mým šálkem čaje, ale tahle kniha mě skutečně zaujala. Předpokládala jsem, že se dočkám nějaké přaslazené romantiky se 100% happy endem nebo naopak strašně smutným koncem. kde všichni zemřou, ale kniha mě příjemně překvapila. Žádná super-slaďárna, ale poměrně realistický a dobře napsaný román 60. letech se zajímavým dějem i rozuzlením. Právě samotný konec mě rozhodně překvapil, protože autorka se vyhnula všem klasickým klišé situacím, kterých jsou jiné romány plné. Doporučuji všem.