Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příb...celý text

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31062

The Last Letter from Your Lover

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
katerina2660včeraHodnocení knihy 4 z 5

Jako joooo, líbila se mi. Ale až skoro do půlky jsem se prostě pořád ztrácela v čase... přítomnost? minulost? a když jsem se chytla, tak zase změna.... Nicméně kniha je moc hezky psaná, čtivá, a posledních asi 150 stránek jsem se nemohla vůbec odpoutat.
Ale Než jsem tě poznala se mi líbilo víc.
Teď se pustím do Stříbrné zátoky.....

akšuram3723.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak jsem jí teď dočetla! Páni! Je to v pořadí již 4. knížka od ní a přesto je každý příběh jiný! Zajímalo by mě, kde Jojo chodí na ty nápady, u kterých se člověk vždycky zamýšlí nad svým životem!

Dva příběhy. Dvě hlavní představitelky - Jenny a Ellie, jedna měla milence a druhá byla sama milenkou. Dvě časové osy - 1960 a 2003. Jedna firma. Jedno město.

Děj z roku 1960 jsem si zamilovala!!! Jenny, sladkého Boota :) to, jak prožívali lásku, jak si vyjadřovali city, docela by mě zajímalo, jestli by to dokázal v dnešní době nějaký muž taky takhle popsat :) No to bylo něco! Když začal příběh ze současnosti, úplně jsem litovala, proč jsem to tak rychle přečetla... Za konec jsem docela ráda (vážně bych je chtěla vidět jak tam spolu stojé :) :) a doufám, že dá Rory Ellie ještě jednu šanci :) :)

Glimmer22.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

V průběhu čtení této knihy jsem se pořád nemohla rozhodnout, zda se mi líbí. Jednu chvíli se to četlo samo a pak nastala dlouhá pasáž, která vše jen zdržovala. A hlavně mi vadilo, jak kniha přeskakuje v čase. Když už se zorintujete, co je minulost a co přítomnost, tak už i v minulosti začnou vzpomínat. :) Po prvních pár stránkách jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mě, pak se děj vrátil zpět do minulosti a najednou úplně jiný příběh. Četla jsem a četla, až mě kniha úplně pohltila.
Obecně se mi líbila víc první část příběhu, v té druhé se všechno na můj vkus zbytečně natahovalo. Já bych to rozdělila do dvou knih. :)
Je to čtivé, někdy možná na mě až moc romantické, ale příběh krásný. Stále něčím překvapoval.
Hodnocení: 80 %

Alienn17.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a v tomto případě pro mě rozhodně větší čtenářský zážitek. Styl psaní mi sednul už u první knížky, ale tento příběh mě zaujal, dá se říci až pohltil, mnohem více. Jen škoda těch promarněných životů, ani ten dobrý konec to nevykompenzoval.

adrianna030515.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Noo Jennifer měla číst noviny, co víc k tomu dodat, měla by svého chlapa o něco dřív a všeobecný přehled jako bonus :-) ...ale jinak dobrá knížka.

Radka8909.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hezký příběh, hodně zápletek, líbilo se mi, že tam byla zakomponovaná i tehdejší politická situace. Přečteno za týden na dovolené :-)

jane435208.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Milé, čtivé, pro romantické duše, mě se to líbilo

verca064607.09.2016

Úžasná kniha, nadherný příběh.. nemám slov ❤

ElenaM07.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Většina autorů má jakýsi vzorec, podle kterého píše. Po pár knihách ten vzorec prokouknete a víte dopředu, co se bude dít. Jojo ovšem není ten případ. Každá její kniha je jiná, příběh je jinak sestaven a zasazen do jiného prostředí. Proto nemohu, nechci a nebudu srovnávat tuto knihu se ostatními, které jsem už četla.
K samotné knize - prvních 100 stran jsem myslela, že jí odložím. Stručně řečeno - neděje se tam téměř nic a člověk se stále jen snaží zorientovat. Potom se ale příběh rozjede a to velice slibným tempem. Takže všem, co jsou na začátku a říkají si "nic moc" doporučuji, aby vydrželi.
Příběh se mi líbil. Byl komplikovaný, ale ne zas moc. Z postav mi byl nejsympatičtější Anthony. Hlavním slovem této knihy je určitě NEVĚRA, kolem té se vše točí a zamotává. Myslím si ale, že tento příběh se klidně mohl ve skutečnosti stát. Konec mě jak jinak než překvapil, i když nevím zda kladně nebo záporně, jelikož jsem si myslela, že to skončí úplně jinak. :-) Strhávám jednu hvězdičku a to za předvítelnost některých věcí, bohužel jich pro mě bylo více než těch překvapujících. Tím ale neříkám, že by kniha neměla překvapivé momenty. Děj příjemně graduje a konec už hltáte a hltáte. Určitě jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Jojo je i nadále mou oblíbenou autorkou a těším se na další její knihy. :-)

hnilda307.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Znova me naprosto dostala dalsi kniha od Jojo. Autorka umi uzasne prekvapit, v nekolika castich knihy jsem jen zirala s otevrenou pusou, jak ji mohlo napadnout vytvorit tak uzasny pribeh.. Kniha je proste krasna a definitivne se tam Jojo stava moji oblibenou autorkou :D a ja se ted vrham na Silver Bay, tak snad bude taky tak dobra :-)

babyboar31.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Místy průhledné a předvídatelné, ale opět dojáček jako "Než jsem tě poznala". Moyesová je čtivé (spíše) babské čtení. :)

Mellisek28.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Jojo miluji,jeji knihy a styl psani. A ikdyz byl pribeh lasky velice krasny pro me naprosto nezaujatelny. Pochopila bych pribeh kdyz by E. Nasla dopisy a jen jeji story s citaci dopisu jak ji meni zivot ba naopak zivot J. A jeji pohled na zivot bohuzel tim misenim se mi to nezdalo,kniha krasna pribeh neuveritelny. Ale od ji se mi libi dalsi knihy vice

IvankaM25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nevím jak popsat to, co jsem po dočtení cítila. Asi to ani nejde. Kniha byla jedna z nejlepších, co jsem kdy v životě četla. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat. Poté mi došlo, že se děj odehrává ve dvou časech. Knihu jsem nemohla odložit. Třetí část jsem kompletně probrečela. Četla jsem pomalu do dvou do rána, ale musela jsem se prostě dozvědět jak to skončí.
Takové knihy čtu pro to, že ta love story je většinou schéma náhod, které se ve skutečnosti nikdy nestanou. Tohle byl strašný nápor reality. Člověk si uvědomí, co jedno slovo, či jedno rozhodnutí dokáže změnit život hned několika lidem, jako například lež a schování dopisu.
Stoprocentně doporučuji.

koala24.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Protože mě téma nevěry trochu děsilo, sáhla jsem po této knize od Jojo až jako po poslední. Jsem ale překvapená, jak dobře se s tím autorka vypořádala. Někdy je manželství takové, že nelze odsuzovat, když se raději rozpadne. Vždycky je ale zapotřebí zvážit dopad všech svých činů na život vlastní i životy dalších zůčastněných, hlavně dětí. Líbilo se mi, jak autorka nenápadně čtenáře vede k tomu nespokojit se ve vztahu s míň než málem, ale vybízí k hledání něčeho opravdového, jedinečného, výjimečného. I když v reálném životě nejsou pro všechny tak strhující love story možné, člověk by alespoň neměl spěchat a s rozvahou počkat na to pravé ořechové :-) Trochu mě vadilo jen zbytečně komplikované přeskakování mezi časy i postavami.

Wiss24.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Velmi dobre napsana, spletita a napinava kniha. Ale take srazim jednu * za spatnou orientaci v case, kdy se pribeh odehrava.

JezinkaJ24.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jo, jo, za všechno musíme zaplatit. Příběh je toho důkazem.

AnetaPospisilov21.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Je těžké se u této knížky chytnout..prvních pár kapitol mě odrazovalo a měla jsem problém se v nich vyznat a přehoupnout se dál. Nakonec si mě příběh získal a bavil! :) Jen bych neřekla, že je tento příběh psaný stejnou autorkou jako Než jsem tě poznala.

martinkaLLL19.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moc pěkné, ale musím dát o jednu hvězdičku méně. Trvalo mi než jsem rozeznala, že je něco minulost a něco přítomnost. Hodně se to míchalo a nedalo se moc poznat v jaké části příběhu jsem.

Moonrose11.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám slov... Už dlouho mě žádná kniha takhle "nedostala".

barbora136408.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako obvykle mě kniha naprosto pohltila. K jejím knihám nemám slov, jsou dokonalé sami o sobě. S nápadem a vždy velmi dobré. Těším se na další.

Pajina6829.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě úžasné čtení, které jsem si opravdu užila. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nejprve mi dělal problém se orientovat v době a postavách, ale brzy jsem to pochopila a příběh se krásně začal skládat, jako puzzle. Bezva oddychovka.

petra408028.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Od tak dobře hodnocené knihy jsem tedy čekala více :-(
První polovina mi připadala nudná, ve druhé už jsem se celkem začetla.
A šťastný konec? Já tomu spíš říkám promarněné životy....
Dopisy mezi kapitolami jsou pro mě zbytečné a rušivé, nijak se nevztahují k příběhu.

katu936527.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Neskutecne krasny pribeh o lasce, ktera pretrvala cely zivot.

Elisbooks26.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moyes opět nezklamala a kniha se četla sama. Vše do sebe krásně zapadlo a moc hezký příběh :-)

Misha1126.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Autorku mám ráda a její 'Než jsem tě poznala' řadím do svých nejoblíbenějších knih. Poslední dopis od tvé lásky mě hned zaujal, ale celkem špatně jsem se orientovala v dějových rovinách. Každopádně začátek byl dobrý, jenže pak mě kniha začínala střídavě nudit a bavit. Příběh je krásný, hluboký a upřímný s dokonalými postavami a určitým napětím, ale upřímně jsem čekala o něco víc.

Roanna23.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Mně se to moc nelíbilo. Rušila mě špatná orientace v ději prvního příběhu odehrávajícího se v 60.letech - přitom stačilo jen na úvod kapitoly napsat, jestli se děj odehrává PŘEDTÍM nebo POTOM. Také mi moc nesedělo vykreslení postav v příběhu ze šedesátých let, vyjadřovaly se příliš moderně, takže jsem měla pocit, že čtu dva příběhy odehrávající se ve stejné době. Střídání dějových linek má Jojo asi v oblibě, nicméně celému příběhu chyběla šťáva, kdy by mě kniha naprosto pohltila - naopak, při čtení jsem se vcelku nudila.
Takže podtrženo sečteno, pro mě zůstává jediným čtenářsky mimořádným zážitkem kniha Než jsem tě poznala, ty ostatní, co jsem četla, jsou jen průměrné romance.

Klarka012321.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nevím,co se Ti vlastně snažím říct,nejdražší Jenny. Jenom že kdybys měla alespoň sebemenší pocit,že ses nerozhodla správně, u mě máš pořád dveře otevřené.
A pokud si myslíš,že to bylo správné rozhodnutí, chci Ti říct alespoň tohle: někde v tomhle světě žije muž,který Tě miluje,který chápe jak jsi vzácná,chytrá a laskavá.Muž,který Tě vždycky miloval a který Tě ke své škodě zřejmě bude milovat navždycky.

-nejkrásnější příběh o silné lásce napsané slovy
Stojí rozhodně za to! Nebudete litovat ..

namido17.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Rozjezd byl trochu pomalejší a chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Ukáplo i pár slz, ale celkově mám rozporuplné pocity. "Mám strach, že mě nikdy nikdo nebude takhle milovat."

bookmania17.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tohle byla moje prvotina od Moyesové a musím říct, že to bylo super. Celá atmosféra je taková smutná a když jsem ji četla měla jsem pocit beznaděje. Jennifer měla hroznou smůlu. Najdete pravou lásku, ale všude jsou překážky, které vám brání spolu být. Moc povedená kniha!!!

margoj16.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze začátku se mi tato kniha moc nelíbila. Když jsem se začetla do Ellie, přišla na řadu Jennifer. Nemám ráda knihy, které píšou o minulém století anebo historické knihy. Ale do Jennifer jsem se začetla a kniha mě začala bavit. Myslela jsem si, že to dopadne špatně ale dopadlo to krásně. Byla jsem ráda, že to dopadlo hezky. Bylo to krásně napsané, rozvité myšlenky, emoce a napětí.
Opravdu tuto knihu doporučuju. Ten, kdo má rád romantické knihy bude určitě spokojený. Romantické knihy nejsou můj oblíbený žánr a skoro žádné nečtu ale tato byla opravdu krásná. Tím chci říct, že by se tato kniha mohla líbit i těm, kteří nečto romantické knihy ale zaujal je popis této knihy.