Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie p... celý text

Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166292/posledni-dopis-od-tve-lasky-JVk-166292.jpg 4.31449

The Last Letter from Your Lover (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

avalonek
dnes

Nevím,jak to Jojo dělá,ale pokaždé mě přinutí plakat u jejích knih.Tak krásný příběh dvou lidí a jejich nešťastný osud,který jim nepřeje mě dostal do kolen.Byla jsem smutná,když byli smutní oni,šťastná,když byli oni..A nejšťastnější jsem byla,když to nakonec vše dobře dopadlo.I když až po tolika smutných letech..Prostě krása....

barusak1

Krásný příběh který si ráda časem přečtu znovu.

stopni

Opět další zdařilá kniha od Jojo Moyesové, v níž stále věříte v dobrý konec, i přestože Vás kniha stále přesvědčuje o opaku..... Je to takové pohlazení do dnešního uspěchaného světa.... Vřele doporučuji....

Karola050716

Kniha je plná lásky a protivenství přesně v takové míře, jakou od romantické knihy čekáte. Obě časové roviny mají svou váhu a náplň, takže nemáte pocit, že je tam jedna jen aby to bylo zajímavější schéma. Jako u všech knih takto řešených mě trochu štvalo, když se přeskočí do té druhé časové linie a příběhu v situaci, kdy jediné, co chcete vědět je, jak dopadl ten druhý příběh, ale to k tomu patří. Myslím, že autorka i stylem psaní přesně vystihla jednotlivé postavy i dobu. Současný příběh Ellie byl realistický a zoufalý přesně tak, jak v dané situaci být měl. Druhá linie osudové lásky ze šedesátých let ke konci malinko připomínala telenovelu (už chyběla jen výměna dětí u porodu :), ale stejně člověk chtěl vědět, jak to dopadlo. Takže pro romantické nadšence správná volba.

Nicol13

Já nevím jak to hodnotit. Dle mě byly v knize dost často přehnané popisy zbytečných věcí, které tam nemusely být. Takže na mě to chvílemi působilo dost zdlouhavě. Ve výsledku kniha tedy mohla být kratší.
Příběh pěkný, ale občas to místy vázlo.
Doplnění dopisů u každé kapitoly bylo originální, ale ve výsledku spíše rušivé.
Abych to však jen nehanila, příběh to byl pěkný a dojemný s relativně neočekávaným koncem.

knihovnička007

Dočteno :) hodně času mi zabralo střídání času a postav, člověk se na to musí hodně soustředit. Od poloviny knihy už to pak bylo lepší a knihu jsem si vychutnala :)
Kniha se mi líbila, ale příběh jako takový.... nevěra vždy byla a bude, ale nečte se to dobře :( Vždy je někdo, komu tím ten druhý ublíží...
Je mi líto Jeniffer a Boota, že k nim nebyl osud milosrdnější. Je možné tolik špatných náhod? Nehoda, manžel, šéf... Je škoda, že spolu nemohli strávit více času, ale tak to Jojo napsala a napsala to dobře :)
Určitě to Jeniffer neměla v 60. letech sama s dítětem jednoduché, ale poznala, kdo je přítel a kdo se za něj jen vydává, což je důležité.
A upřímně-v manželství se Stirlingem bych žít nedokázala. Jen je škoda, že neměla podporu ve svých rodičích...

alnahu

Čtivý romantický příběh , ze začátku mě vadilo prolínání časů, ale když jsem se začetla ,přečetla jsem jedním dechem. Pěkné čtení.

BarkaS

Není to žádný vrchol literatury a je to hodně předvídatelné (spoiler: například představa, že by redaktorka novin neznala jméno šéfa archivu, je až směšná), ale i milé. S klidným svědomím si to dopřejte.

Luccy78

Moje první přečtená kniha od autorky, na kterou jsem se opravdu hrozně moc těšila. Ale.. Příběh nebyl špatný, jen mě úplně neuchvátil. Možná je to tím, že nejsem zastáncem nevěry, která je hlavním tématem tohoto díla, nebo mě rozptylovalo neustálé odbíhání z minulosti do současnosti, takže jsem se musela několikrát vracet a připomínat si, kdo je kdo a v jaké jsem vlastně době.. Na druhou stranu musím přiznat, že posledních cca 70 stránek jsem byla napnutá, jak příběh dopadne a jestli se Jennifer setká se svou životní láskou. Každopádně s autorkou nekončím, pevně věřím, že jiná kniha od ní mě zaujme více..

misicenka

Jojo nezklamala, opět nádherná knížka :-)

Marticka79

Třetí kniha, kterou jsem od Jojo přečetla. Mimořádně silný a dojemný příběh o lásce, plný vášně, touhy a překvapení....Je až neuvěřitelné jak mě tato kniha pohltila. Trochu se bojím začít číst od Jojo další knihy, protože by nemusely být tak dobré jako příběh Jennifer a Anthonyho. Opravdu nemám slov.

Martina23275

Chvilku mi trvalo, než jsem se srovnala v knížce. Bylo neobvyklé, že se střídají časy. Je to psané jak v době, kdy byla Jenny mladá a potom se to obrátí a je tu zase současnot. Ale musím říct, že knížka mě chytla a věřila jsem celou dobu, že se oba zase sejdou. Je to taková oddychovka. Mohu doporučit.

Phewell

Mám z knihy rozporuplný pocit, ze začátku mě nebavila vůbec, potom byla místa, která mě chytla, a pak zase nuda. Podobný námět už jsem v knihách četla. Takže pro mě spíš zklamání a možná jen špatné načasování. Další Jojo ale zkusím :)

EvikU.

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla. Přišla mi hezká, ale pozdější knihy se mi líbily víc, tak nevím jestli jsem si nemusela nejdřív zvyknout na autorčin styl psaní.

Reldnis

Když jsem si přečetla Než jsem tě poznala, myslela jsem si, že víc emocionální kniha od této autorky není, avšak opak je pravdou. Naprosto bravůrně napsaný milostný příběh.

romca3001

Opět naprosto úchvatná kniha od Jojo. Z počátku je obtížnější se vyznat v postavách a ve změnách času, ale postupně to do sebe krásně zapadá a tvoří to ucelený příběh s moc pěkným koncem :). Mohu jen doporučit k přečtení.

verushka19

Super knížka jako skoro všechny od této autorky. Moc silný a krásný příběh. Mohu jen doporučit.

SeverusSnape

Krásný příběh.Můj první od této autorky.Budu se k ní jistě vracet

katst

Trochu jsem měla strach z prolínání se příběhů v různých časech, ale kniha mě mile překvapila. Je velmi čtivá, nemohla jsem se odtrhnout :-). Krásný, promyšlený příběh.

AnetV

Rozhodně doporučuji, hodně silný příběh, nemohla jsem se odtrhnout, pro mne nejlepší od Jojo

Pinkol

Vážně skvělá knížka,moc se mi líbilo střídání časů a občas se musíte trochu zamyslet,abyste se orientovali v jakém čase se právě nacházíte. Vážně zajímavý námět,doporučuji! :)

miky103

A zase moc krásný a velice uvěřitelný příběh, který vám zlomí srdce. Tak strašně jsem s milenci soucítila a tak strašně jsem jim držela palce! Postavy opravdu sympatické, nápad s úryvky dopisů velmi zajímavý, jen to střídání a prolínání rovin působí v některých chvílích lehce chaoticky. Ale jinak za mě palec nahoru :)

kkristynaa

Moc hezká kniha, nejdřív jsem si myslela, že to asi nebude můj šálek kávy, protože mám už celkově z románů strach tím, že bývají dost kýčovité a nebaví mě, ale tento příběh mě zaujal. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla jelikož jsem nechtěla jít hned do té nejznámější Než jsem tě poznala, ale určitě se vrhnu i na tu.
Velmi romantický příběh, opravdu mě dojal a HLAVNĚ: byl tak lehce uvěřitelný na rozdíl od jiných románů. Po celou dobu jsem nevěděla, jestli to skončí dobře nebo špatně a vymýšlela jsem různé teorie, ale vždy mě něco překvapilo a to je dle mého názoru v románech velmi ojedinělé. :) Doporučuji

kanitsuj

Dávám plný počet hvězdiček, protože romantický příběh byl velmi krásný nekýčovitým a uvěřitelným způsobem. V rámci autorčina rukopisu mohu srovnat jen s Životem po Tobě a Jeden plus jedna - tato knížka byla prostě nejlepší, měla všeho tak akorát. Pozoruhodný byl pro mne pohled na manželské soužití v 60. letech minulého století, zajímavým prvkem byly i citáty "úryvky korespondencí" uvozující jednotlivé kapitoly.
Podobným tématem "lásky v dopisech" se zabývá i kniha Alexandry Potter "Láska z Paříže", nicméně zpracováním se této rozhodně nemůže rovnat.

KikinkaV

První polovina knihy byla celkem nezáživná, ale pak jsem se do děje dostala a druhou půlku přečetla jedním dechem. Celkově jsem po přečtení "Než jsem tě poznala" očekávala od další knihy od Jojo více...

swon

Roman patri do kategorie cervena knihovna. Nepochybne je ctivy, mne ale tentokrat chybel nejaky hlubsi rozsah. Zjevne srovnavam s Nez jsem te poznala. Zadne spolecenske tema hybajici svetem se nerozebira prilis do hloubky, nicmene postaveni zeny v Anglii 60.letech je vykresleno pomerne pekne. Pro me prave tato dejova linka rozhodne highlightem cele knizky. I kdyz se nemuzu ubranit tomu, abych rekla, ze cely pribeh je tak trochu pritazeny za vlasy. Jako dovolenkova cetba ovsem idealni kus.

jindrusa

Bohužel předchozí knihy, co jsem od autorky četla, nasadily vysokou laťku. ..jen za 4☆

Marfulka007

Poslední dopis od tvé lásky jsem si přečetla až po Než jsem tě poznala a musím říct, že se mi líbila mnohem více. Líbilo se mi propojení jednotlivých časových pásem. Na konci už se opravdu nedalo odtrhnout a musím říct, že závěr mě docela překvapil. Příběh sám je moc krásný a jsem ráda, že jsem se dočkala i happy-endu.

Leniii

Krásný příběh. Nejdřív jsem se ztrácela, ale když jsem se do toho dostala, tak jsem se nemohla odtrhnout. Byla tam láska, chtíč, vášeň...překonávání hranic a boj za lásku, která nakonec (sice po dlouhé době) zvítězila :)

X.myska

Moc příjemné čtení, od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout.