V cizím hrobě

V cizím hrobě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172246/bmid_v-cizim-hrobe-172246.jpg 4 34 6

Inspektor Rebus série

< 18. díl

Malcolm Fox série

3. díl

Uplynulo pětadvacet let od chvíle, kdy se John Rebus objevil na scéně, a protože teď, v důchodu, se na řešení odložených případů může podílet jenom jako civilní zaměstnanec, touží po návratu do přední linie. Když se jeden z dávných případů znovu otevírá, nenechá si ujít příležitost s kriminálním oddělením aspoň spolupracovat. Ale jelikož na jeho tvrdohlavosti a metodách se nic nezměnilo, brzy způsobí problémy jak sobě, tak bývalé kolegyni Siobhan Clarkeové; situaci dál komplikuje jeho starý protivník Ger Cafferty i nový boss edinburského podsvětí. Navíc Rebusovu návratu do řad policie hodlá zabránit Malcolm Fox z policejní inspekce, který je o Rebusově zkorumpovanosti pevně přesvědčen, a proto ho má neustále na mušce. Rebus se přesto vytrvale snaží zjistit pravdu o sérii zdánlivě nesouvisejících zmizení několika mladých žen, ačkoli tím ohrožuje vlastní život i kariéru nejbližších spolupracovníků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Standing in Another Man´s Grave , 2011

patch
23.07.2019 3 z 5

Inspektoru Rebusovi jsem celou dobu fandila. Teda, v reálném životě bych ho potkat nechtěla, ale jako detektiv je velmi snesitelný.

Gingerveru
04.02.2019 5 z 5

Napínavá kniha od začátku do konce. Není to žádný velký "kravák", ale provede čtenáře vyšetřováním. Zápletek je tam až až.

konformita
21.12.2016 1 z 5

Koukám na předchozí komentáře a nerozumím. Trápila jsem se s ní. Furt někam cestuje, furt se snažíte přelouskat krkolomné názvy silnic, měst, vesnic atd. Furt kouří. A vraha odhalí na první pohled. Žádné napětí. Nic. Dočetla jsem ji jen proto, abych to tu mohla napsat. A žádný cizí hrob tam nebyl.

Kingusko1
06.01.2016 5 z 5

Je to prvá tohoročná kniha, čo som prečitala. Som veĺmi rada, že je Rebus spať a dúfam, že mu schvália žiadosť o opatovnè zaradsnis do aktívnej služby. Malcom Fox mi neuveriteĺne lezie na nervy, som zvedavá na ich ďalší stret:). Myslím, že lepšie sa nový čitatĺský rok ani nedal otvoriť.

Merlinit
27.08.2015 5 z 5

Výborné. Na Rebuse si může čtenář v průběhu času vytvořit docelou slušnou závislost.

čef
22.01.2014 5 z 5

Vysoká úroveň detektivek Iana Rankina je všeobecně známá, mnoho jeho příběhů inspektora Rebuse bylo úspěšně zfilmováno. Tento zatím poslední román je opět naprosto vynikající. Stále útočný Rebus bezohledně uráží všechny okolo a pomalu se tímto pro ostatní nepříjemným způsobem dostává k řešení, které v je v tomto případě naprosto ojedinělé a nevzpomínám si, že bych něco podobného v jiných krimi, i filmových, zaznamenal a to jsem jejich velký fanda.

Ian Rankin
britská, 1960