konformita konformita komentáře u knih

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Dnes v noci dočteno. Pomalý rozjezd, ale na konci, možná už vprostřed, neskutečně strhující. Opět krásný příběh o lásce trvající téměř půl století. Na konci slzy. Ty ale prostě musí být!

27.11.2018 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Paní Moyes to jinak než za 5 neumí. Krásné něžné prostě zamilované. A přitom také poučné. To jsou ale kecy. Každopádně nádherná kniha.

27.11.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tajemný napínavý děj, který Vás skutečně pohltí. Hvězdu dolů dávám za konec. Něco tam chybělo.

27.11.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

A proč ne? Furt jen chybí HH. To jako když LK napsal Playground a všichni brečeli, že chybí Joona Lina. To tak trochu zavání Rosemary. Jestli se pamatujete, že ten spisovatel si dovolil nechat zemřít hlavní hrdinku...

16.11.2018 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Další krásná kniha. Temné tajemství, temný děj. Co se to děje v pozadí hororových filmů? Budete se bát.

09.10.2018 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Temné, děsivé, možná se budete večer bát, tak jako já. Ale jenom trošku.

09.10.2018 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Skvělé čtení. Super konec! Vrahovi budete fandit! Možná si budete přát, aby jich zabil více!

12.09.2018 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Oproti předchozímu komentáři - mě ze všech Brownových knih zaujala nejvíce. Četla jsem všechny. Tato byla nejlepší. Byla jiná. Nebyl tam Langdon a historické zajímavosti či místa.

27.08.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Paní M nás opět nepřekvapila. Vybroušeno k dokonalosti. Ona je fakt neskutečná. Nebezpečně nakažlivé s vysokou rychlostí Vám napadne mozek a nedá pokoj, dokud nedočtete! Pozor!

07.05.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Konečně to ono za pět hvězdiček. Krásně dokáže popsat hrůzu šílenství. Super, doporučuju.

04.05.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kruh lepší než mráz, ale pořád mi tam něco chybí.

04.05.2018 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Taky se mi líbilo. Smutný konec, ale překvapivý. Taková delší povídka.

11.03.2018 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Možná nebezpečí méně než obvykle. Ale jinak jí stavím na roveň předchozím knihám. Byla napínavá. Autor nezklamal, ale musím uznat, že ani nepřekvapil.

11.03.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Super čtení. Koukám taky na seriál, mám před sebou poslední díl. Nicol Kidman mě tam nějak nesedí, nevíte, proč???

02.03.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Musím přiznat, že mě konec kapánek zklamal. Ale to je vedlejší. Hlavní je, že jsem po celou dobu byla napnutá zvědavostí do nepříčetna. Strhující, skvělé, úžasnééé

04.02.2018 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Tajemně propletené osudy několika lidí. Moc dobře se to četlo. Čekáte se zatajeným dechem a ani nedutáte. Oland mi učaroval.

21.12.2017 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Úsměv pánovi nakonec z tváří zmizel. Kurt Wallander opět nasadil do akce celý svůj potenciál a postavil se proti smíškovi, co si myslel, že může fakt všechno.

12.12.2017 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Wallander je sympaťák a má šestý smysl. I pasáže kdy bilancuje se svým životem, se svým posláním jsou velmi čtivé. V takovém povolání jeden asi pořád pochybuje. Je neúnavný a přitom pořád tak unavený. Pro mě zatím nejlepší od pana spisovatele.

12.12.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělé, napínavé s překvapivými zvraty. Jediná kniha (zatím), která mě donutila sednout k počítači a najít si ty památky a podívat se kudy se Langdon ubíral. Nejde jinak než za 5.

19.11.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Třískla se do hlavy a zapomněla. Zapomněla na to, že se z ní stalo to, čím nikdy nechtěla být, že přestala rozumět svým dětem, že už nemiluje svého muže, že se vzájemně se svou sestrou odcizily. Ale skutečně si za to může sama? Nej kniha tohoto roku. Nedá Vám spát :-)

30.10.2017 5 z 5