Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt r... celý text

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou…

Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…

Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.657

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Gigy
dnes

Kniha měla velmi dobrou reklamu, těšila jsem se tedy, až se do ní začtu. Po přečtení prvních stránek jsem chtěla knihu odložit, působila těžkopádně a zmatečně. Nakonec jsem se nějakým záhadným způsobem dobrala až na konec. Příběh jako takový není špatný, zápletka je zajímavá, ale asi trochu nešťastně podaná. Zkuste a uvidíte.

kamča4
včera

Kniha se mi moc nelíbila a ani mi nesedl styl, kterým byla napsána.

kytarka
včera

Z knihy jsem zmatená. Líbila se mi i nelíbila. Zajímavě napsáno, ale něco mi v tom chybělo.

LKS
předevčírem

Tak moc jsem se těšila. A ted, po přečtení mám akorát sama na sebe vztek, že jsem opět podlehla marketingovemu tahu

HaHa11
předevčírem

Anglické maloměsto, vztahové propletence, dávné šeptandy a ještě dávnější hrůzostrašné historky. Celkem dobrý odrazový můstek pro solidní detektivku. Autorce přiznávám schopnost vtáhnou do děje - po přečtení Dívky ve vlaku (která mě zase tak neuchvátila) jsem při cestách pozorovala domy kolem trati a přemýšlela, zda nejsem právě svědkem něčeho nekalého ..... Tu řeku, kolem které se to všechno točí, vidím také jasně. Místa, kam slunce nedosáhne, a dno, odkud se bahno postupně uvolňuje.
Vypravěči se střídají rychle, a že má každý z nich aspoň trochu másla na hlavě, pozná čtenář po několika desítkách stránek. Ten konec vůbec nebyl špatný ....
Ale vysvětlete mi, co ten učitel? Nebo jsem někde nedávala pozor?!

misickabl

Kniha mě bavila, vyhovovaly mi poměrně krátké kapitoly, ale stejně jako většina jsem se často ztrácela v postavách a neslaný nemastný závěr mi poměrně zkazil dojem z celé knihy. Přišlo mi to , jako by to už autorku nebavilo psát, tak to rychle a bez nápadu utla. Ale obecně pohodové čtení které potěší, ale výrazněji nenadchne.

pobijecmuch
22. červnaodpad!

Po příběhu notorické vymaštěné alkoholičky z knihy Dívka ve vlaku, tu máme další literární módní výstřelek pod názvem Do vody. Autorka se netají skutečností, že tato její nová kniha není pro každého čtenáře. Já bych řekl spíše čtenářky, protože její knihy mají cílovou skupinu ženy. Kniha je opravdu těžká jak na děj, ale hlavně na postavy, které vám přivodí pěkný knižní guláš. Pokud by byla kniha Do vody vydána před Dívkou ve vlaku, tak by se určitě propadla do literární žumpy a paní Hawkins by se místo psaní musela konečně začít živit něčím užitečnějším.
Moje resumé je jednoduché, kdo si užije tohoto literárního výplodu, tak je tak trochu flagelant. Nebo možná rád skáče z vlaku do vody, ale pozor, rychlé ochlazení způsobuje i smrtelné křeče.

martina2704

Moc mě to nechytlo, nesedne mi styl, jakým Hawkins píše. Na můj vkus byl příběh zbytečně roztahaný, opět mi nesedla ani jedna postava, ve kterých jsem se navíc ztrácela a chvílemi jsem měla problémy u knížky zůstat. Ale ve výsledku se mi Do vody líbila asi o trochu více než Dívka ve vlaku, bylo to o maličko více čtivější a hlavní hrdinky méně otravné.

aja0661

Nenadchla, ale ani neurazila...po Divce ve vlaku jsem cekala vic. Ztracela jsem se v postavach, bylo to moc komplikovane. Ale precetla jsem...

happy-smile

Bohužel, za mě neskutečná nuda. Vše se pořád tak nějak opakovalo dokolečka dokola, až to už čtenáře nemůže zákonitě bavit. Vím, že bylo účelem navodit atmosféru a dojem, že vše, co se v knize stane, se točí kolem tůně, ale když má i čtenář pocit, že se děj tak nějak točí dokola, tak to už je špatně. Možná, kdyby měla kniha tak o sto stránek méně, tak by to čitelnější. Na druhou stranu musím uznat, že od minulé knihy u autorky nepochybně proběhl vývoj - předchozí kniha byla velmi čtivá, styl psaní prostý a hodně to sklouzávalo k ženskému románu. Řekla bych, že tady už ani jedno neplatí. Bohužel čtivost šla na úkor složitějšího stylu psaní, ale to už tak bývá, to bych autorce úplně nevyčítala. A ostatní body jsou naopak posun k lepšímu. Jako celek to ovšem moc nefunguje.

petra.kind

Kniha je čtivá, pořád jsem se chtěla dozvědět, co bude dál. Opět se zde střídalo vyprávění jednotlivých postav, i když zezačátku mi dělalo problém se v nich orientovat, protože těch vypravěčů je víc než v Dívce ve vlaku. Když si to tak vezmu, jinak by se to na tolik stran ani napsat nedalo, protože ve výsledku se tam toho zas tolik neudálo :) Závěr moc nepřekvapil, v tomto byla Dívka ve vlaku určitě lepší a taky více držela čtenáře v napětí. Ale byla to super oddychovka mezi těmi mými obvyklými mordy :)

Daenerys

Tak tohle pro mě zatím kniha roku! Bavilo od první do poslední stránky. Uznávám, že je to spíš takové ženské téma - což mě tedy navnadilo o to víc. Moc pěkně sestavené, několik příběhů, všechny se točí ve víru řeky... Za mě lepší, než Dívka ve vlaku. Pošmákla jsem si :o)

zdazilek

Knížka nebyla špatná ale taky nebyla úplně nejlepší. Myslím, že hodně lidí ji koupí jen díky tomu, že autorka napsala Dívku ve vlaku. Námět podle mě nebyl vůbec špatný, jen bych upřednostnila více děje a akce. Vše se řešilo pořád dokola a zbytečně zdlouhavě, pořád jsem čekala na nějakou fakt bombu, která nepřišla. Vyprávění z pohledu více lidí mě nevadilo naopak si myslím, že to bylo zpestření knížky. Spokojenost ale nejsem tak unešená jak jsem si myslela že budu.

astina

Kniha se mi moc líbila. Zpočátku jsem měla zmatek v postavách, ale musím poctivě přiznat, že jsem ji přečetla na jeden zápřah, proto ráda doporučuji dál

Acinore

Jo, v těch jménech je trošku zmatek a kdo patří ke komu.. Ale není to špatný čtení :)

Nika_holo

Za mne osobně velké zklamání. Po Dívce ve vlaku jsem čekala mnohem více. Zajímavé téma. Zajímavá zápletka. Ale konec?? Ten mi přišel bez nápadu a poměrně rychle ukončeny. Kniha koupená jen díky dobré reklamě.

MarieH

Kniha se mi nelíbila, další od autorky číst nemusím, nelíbil se mi styl psaní a námět dost obehraný a kýčovitý.

Babouš

Paula Hawkins mohla po hitu Dívka ve vlaku napsat cokoliv a lidi by to kupovali. Ona ale tuhle příležitost, kterou dostane fakt jenom hrstka spisovatelů, využila k tomu, aby napsala příběh, který by bez slavného jména na obálce nejspíš nikdy neprorazil. O tom, jaké to je bydlet na městečku, kde si všichni vidí do talíře, o tom, co to znamená dnes být ženou (a mužem), o tom, proč si některé věci pamatujeme až do smrti, zatímco v jiných lidech to nezanechá sebemenší vzpomínku. Hutný styl, mnoho postav, ale výborná atmosféra a autorka vás nenechá chvíli v klidu. Jediná nevýhoda je, že Do vody vyžaduje vaši absolutní pozornost a soustředěnost, jinak vám stoprocentně unikne něco důležitého - nikdy to není jenom psaní pro psaní, všechno tam má svůj smysl. To koneckonců zjistíte na konci sami.

Mikik

Mně se kniha opravdu líbila. Je vidět, že autorka už je trošku někde jinde než u Dívky ve vlaku. Je vypsanější, kniha je napínavější a konečně tam není hlavní postava, kterou bych okamžitě zabila. Já jsem byla opravdu mile překvapena.

lenka666

Velmi čtivé a napínavé. Trochu jsem se motala na začátku ve jménech, ale celkový dojem z knížky to nezkazilo. Kniha si zaslouží 5 hvězdiček

voda strach napětí maloměšťáctví vraždy Anglie

Paula Hawkins

Paula Hawkins