Sedmilhářky

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky po... celý text

Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery.

Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.

Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.

Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249826/sedmilharky-OeX-249826.jpg 4.3970

Big Little Lies (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Zuzvil
dnes

Za mě tuto knížku beru jako oddechovku, rozuzlení zajímavé, ale jinak celkově nemůžu říct, že by mě tato knížka tzv. "dostala". Zkusím ještě kuknout na stejnojmenný seriál a třeba to ještě přehodnotím :-)

marara

Bože, ó můj Bože, jak by řekla má dcera, tady toho bylo tolik! Výborná kompozice, konečně jiná. Od začátku víme, že někdo zemřel, ale nevíme ani, jestli to byla vražda, natož kdo byl vrah. Autorka opravdu vystihla jeden z největších problémů současného vzdělávání, rodiče se příliš pletou do věcí školy, málo odlišujeme, co je šikana a co dětské volání o pomoc. Snadno odsoudíme, aniž bychom se pořádně ptali proč a zda opravdu. Příliš chráníme své děti, rychle odsoudíme a málo přemýšlíme.

tatruszka

Dobrá oddechová četba, do vyuzlení zápletky jsem si celou dobu myslela, že zemře někdo úplně jiný :-)

sramkovamichala

Kniha je zajímavá, ale žádná extra bomba. Pohodové, letní čtení s pěkným dějem.

MayaBu

Zaprvé - bylo to neskutečně, ale opravdu neskutečně čtivé. Zadruhé - miluju příběhy, ve kterých postupně odhalujete pravdu a zjišťujete, že nic (a nikdo) není takový, jaký na se na první pohled zdál, takže si mě tahle kniha naprosto získala. Navíc mi skvěle sedl autorčin styl vyprávění, takže si od ní ráda něco dalšího přečtu.

wooloong

Pro mě zatím nejlepší Moriarty (Manželovo tajemství, Na co Alice zapomněla a Tři přání). Některé motivy se v knihách opakují - akční až zuřivé matky školních dítek, úspěšné ženy versus ženy v domácnosti, téma domácího násilí (tak dobře popsané, že autorku podezírám, že čerpá z vlastní zkušenosti nebo někoho blízkého), nějaké to tajemství, které je ovšem příliš průhledné na to, aby se čtenář od knížky nemohl odtrhnout.

vladka1695

Skvělé odpočinkové čtení, všem doporučuji přečíst!

SelenaDemi428

Asi nejlepší kniha od této spisovatelky! Líbilo se mi prolínání děje s výpověďmi postav. Na začátku jsem se špatně orientovala ve jménech, kterých je tam doopravdy moc :D. Ale poté už to bylo v pořádku a knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

Micifuza

Užasná kniha...skvělá zápletka a skvělý konec.Viděla jsem i seriál který se trochu lišil od knihy ale můžu taky včele doporučit.Skvělé herecké obsazení.

Zuzanka46

Přečetla jsem necelých 50 stran a dál to nešlo... Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst, nevěděla jsem kdo je kdo a ani autorčin způsob psaní se mi nelíbil. Bohužel

Ella_Ella

Na knihu jsem se těšila, ale zprvu jsem měla zmatek v postavách a jménech. Ale od poloviny jsem knihu hltala a chtěla jsem jen číst a číst a zjistit, co bude dál. Rozuzlení příběhu bylo dobré, ale možná až příliš krátké vzhledem k předchozímu obsahu. Jinak doporučuji určitě. Jsem zvědavá na seriál.

Nefilim

Spíše než knihu doporučuji televizní seriál, který postavám dodal větší hloubku a z oddechového čtení udělal o třídu kvalitnější drama.

takana

Kniha byla docela dobrá.

Minoka

Velmi čtivé, do poslední chvíle jsem byla napnutá. Líbí se mi autorčin styl vyprávění.

Verunka289

Poměrně dost předvídatelná zápletka... kdo bude oběť jsem tušila už od půlky knížky. Jinak ale milá oddechovka.

marketa0224

Skvělá, vynikající knížka. Doporučuji všemi deseti.

perpe2a

dočteno... je to moje prvni kniha od této autorky a popravdě ze začátku se mi moc nelibila, ale potom... mi to skoro vyrazilo dech...ano, nakonec palec nahoru a určitě si přečtu i její další knihy

trynitrix

Začátek byl pro mě hodně zmatený než jsem se začala v postavách orientovat ale postupem příběhu už jsem věděla a musela jsem číst dál a dál jak to dopadne co se vlastně stalo :-D
Knihu jsem dostala dárkem jinak bych ji sama od sebe asi nečetla a docela mě mile překvapila doporučuji.
A teď šup na seriál. :-D

caracol

Za mne naprostá bomba! Knihu jsme přečetla v podstatě v jednom kuse jedním dechem. Bravurně psaná, člověk se cítí jako by byl jedním z nich, jako by tam přímo byl... je plná překvapení, rozhodně stojí za přečtení!

Ladiva

Kniha pomerne vychválená, čakala som preto viac. Až tak ma neohúrila a záver bol dosť predvídateľný.

LiLLu

bohužel ja jsem se nemohla začíst, nic proste nic mozna to jeste pride ale pochybuji...

Lucecitka

Dnes dočteno a musím říct WOW - knížka je super napsaná, čte se to úplně samo, kdyby to šlo, dala bych to na jeden zátah, takhle mi to, díky povinnostem, trvalo 5 dní ;)
Konec by mohl být maličko lépe zpracovaný, ale i tak prostě za poslední dobu jedna z TOP knížek!
Hned jsem si stáhla i seriál, viděla jsem první díl a ten mě tedy neuchvátil, ale dám tomu ještě šanci :D

Devorah

Na začátku knihy jsem byla zahlcena spoustou jmen, postav, netušila jsem, která je která, která je pro děj důležitá. Pak jak děj šel dál, už člověk věděl, kdo je kdo, tušil, dokázal odhadnout. Od poloviny knihy jsem byla přesvědčená, kdo bude obět, o vrahovi jsem neměla nejmenší tušení. Skvěle zpracováno, jak námět, tak styl vyprávění. Nicméně mě dorazil konec - takový nedodělaný, narychlo splácaný. Od té doby, kdy jsme se dozvěděli jméno vraha jako by spisovatelka chvátala mít tuto knihu už z krku, to jí doteď nemohu odpustit, proto jen 4 hvězdy.

mone

První polovina knihy mě upřímně moc nebavila, druhá půlka byla výrazně lepší. Oceňuji, že mě autorka dokázala hned několikrát překvapit, a smekám klobouk předtím, že dokázala vymyslet takovou zápletku. Jsem ráda, že jsem to četla.

lea6493

výborná zápletka, sympatické postavy. Toto se vážně nedalo odhadnout, že to takto se zamotá a vyústí.

Marticka79

Výborná kniha, napínavá s tajemstvím, člověk tuší, že je něco v nepořádku. Opravdu pěkně napsané. Doporučuji a dávám pět hvězdiček.

Vlajdula

Zajímavá kniha, moc mě bavila. Chvilku tajemno, chvilku thriller, chvilku romantika. Teď jdu na seriál

Ludmila.spok

Zdá se, že nic není takové jaké se zdá... Dokonalá matka, snílek, oběť, násilník, kariéristka, pohodář... tady nic není černobílé, zato vše hraje barvami oceánu!
Musím říct že také seriálové zpracování mě uchvátilo, mozaika příběhu na obou frontách!

loudomar

Kniha pozvoĺně vykresluje jednotlivé postavy. Jejich skryté myšlenky, neřesti, touhy, obavy. V podstatě 80 % knihy je spíše popisného charakteru, který je ale psaný velmi čtivě a nezabředává do klasického nudného výčtu informací. Navíc postupné odkrývání jednotlivých postav napomáhá vykreslování celého hlavního příběhu. Závěr knihy byl rychlozvratý a né příliš očekávaný a za to 4 hvězdy.

LuckaH2

Jasne, par prvnich stranek mi dalo nez jsem pochopila minulost a pritomnost, ale pak se z toho stala prednost knihy. Tema je mi blizske,kazdy muze mit tajemstvi,nikdy nevime co se skryva za sousedovym novym autem. Nevytvaret si domenky,nedat na prvni dojem... kniha se mi cetla dobre, byla jsem hodne zvedava, jaka vrazda se stala