Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160505/bmid_mike-mccabe-mraz-5hX-160505.jpg 4 64 22

Mike McCabe série

< 2. díl

Atraktivní a ctižádostivá právnička se chce stát partnerkou v prestižní advokátní firmě v Nové Anglii. Jedné mrazivé noci je však její mrtvé tělo nalezeno v kufru auta nahé a na kost zmrzlé. Případ přebírá detektiv z oddělení vražd Michael McCabe a hned začíná s vyšetřováním. Kdo by mohl chtít ublížit krásné a inteligentní ženě? Ve chvíli, kdy zmizí i jediná svědkyně zločinu, začínají na povrch vyplouvat okolnosti ze života zavražděné právničky. Podaří se detektivovi včas odhalit vraha a vyřešit případ? Proč musela zmizet svědkyně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Chill Of Night , 2010

GYROTOURBILLON
27.10.2022 4 z 5

Já musím souhlasit s Leena. Řez byl opravdu super, zde to bylo dost táhlé. Nicméně autora si dávám do oblíbených.

Sabina335
07.04.2020 4 z 5

První díl jsem nečetla, ale tento druhý díl není špatný. Nejde o žádný velký krvák, kniha se četla velmi dobře, ale i tak nechybělo napětí.

pavlinka0250
18.03.2020 4 z 5

Dobře vystavěný detektivní thriller a stejně jako první v pořadí Řez, se mi kniha velmi líbila.
Doporučuji.
****

Leena
06.07.2019 4 z 5

Mráz se mi zdál daleko slabší než Řez, děj nebyl tak poutavý.

Hana62
05.05.2019 5 z 5

Líbilo se mi moc. Těším se na další díl... Spád, napětí, překvapení a dobrý vypravěčský styl.

NADEI
06.07.2018 5 z 5

Super oddychová detektivka se vším, co má správné lehké krimi mít. Jsem spokojená a příjemně naladěná na další autorovu knihu - Řez.

lea735
02.01.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila, docela hodně. Je poklidnější není to úplně krvák. Má celkem rychlý děj , nenudíte se a do tří do rána čtete jako o život. Pachatel mne napadl, ale je fakt , že jsem se nechala svést ze stopy. Policista seržant Mc Cabe, celkem sympatický člověk, prostě chlap. Jo ,najdu si druhou knihu pana Haymana Řez a pustím se do čtení ,bylo to fajn.

helenkan
19.07.2017 5 z 5

Takhle si představuju skvělou detektivku. Přesně podle mého gusta. Moc se mi líbila.

JPBelmondo
18.07.2017 4 z 5

Velmi pěkně propracovaný a napínavý děj, McCabe je sympaťák. Prostě vydařená detektivka, po všech stránkách, tak, jak to má být. Moc pěkné čtení.

knihomolka525
04.02.2017 5 z 5

takhle si přesně představuji detektivku - má spád žádné zbytečné odbíhání od děje a záměrné matení diváka aby s ním autor na konci "vydupal".Co mi vadilo byla samotná kniha.Spousta bílých míst při rychlém prolistování,takže se neustále obracejí stránky.Suma sumárum zbytečně těžká bichle....Někdy mi to přijde jako kladení důrazu na prodej papíru

DatabazeKnih100
07.09.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nejvíce ze všeho oceňuji, že autor neodbíhá od tématu a v celém příběhu zcela absentuje zdlouhavé popisování nepodstatných skutečností. Děj je napínavý a vyšetřování podrobné, popsané krok za krokem. Celkově dílo hodnotím jako velice vydařené.

SimonaP
31.07.2016 4 z 5

napínavé, moc se mi kniha líbila,děj, styl psaní, rozuzlení-super. Rozhodně doporučuji.

JehoMelounek
05.06.2016 5 z 5

Čtivé,už se chystám na Řez :)

martanci2
01.05.2016 4 z 5

Super kriminálka

konformita
08.04.2016 2 z 5

Když vezmete ostatní třebas ty severské krimi knihy, pak Mráz vychází tak trochu nudně. Byly tam zajímavé okamžiky, ale fakt jen okamžiky. Rozhodně si Řez pana Haymana nepřečtu. Je to takový typický americký styl. Nemůžu si pomoct.

Janca91
17.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha ! Celou dobu jsem si myslela, že vrahem je někdo jiný. Až pár kapitol ke konci jsem si dala dohromady kolik je jedna a jedna. :) DOPORUČUJI ! :)

badinka4
14.10.2015 5 z 5

Pro mě obě detektivky super, doufám že u nás vyjdou i další knihy z této série( jsou 4).

Joujalicka
13.07.2015 4 z 5

Hezky napsaná kriminálka. Příjemné počtení na dovolenou.

tereza1036
04.04.2015

Mám doma obě knihy, první mi přišla docela fajn, ale tahle, ta mne naprosto pohltila. Perfektní.

soukroma
12.02.2015 4 z 5

Líbilo se mi to. A to i přesto (nebo právě proto?), že jsem právě dočetla Nesboa. Mráz přináší mnohem více pečlivého, podrobného a postupného vyšetřování, navíc ze zajímavého koutu Ameriky: Nové Anglie - přesněji zmrzlého Portlandu v Maine a přilehlého ostrova. Je postaráno i o závěrečné akční scény, kdy na mušku přijdou všichni pachatelé potenciální až po ty nečekané. Nicméně právě konec by potřeboval stejně pečlivý rozbor jako předchozí děj - spousta podstatných záležitostí, které hýbou celým dějem, tedy "kdo, jak a hlavně proč (právě tak složitě)", nebyla úplně uspokojivě a věrohodně objasněna.

detektivní a krimi romány Nová Anglie

James Hayman