kofina kofina komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Co si budeme povídat, není to Larsson a je to patrné už z prvních 5 stránek. Ale pokračování je napsáno obstojně, má to spád, dobrou zápletku, čte se to poměrně samo.... I tak ale to prostě není ono a myslím, že to je právě těmi postavami, které jsou v Lagercrantzově podání trochu jiné.

03.12.2017 4 z 5

Skála Skála Peter May

Detektivkou bych to asi úplně nenazvala, ale i tak doporučuji! Děj vás naprosto vtáhne do života na ostrově a tohle je přesně to, co na knihách miluji - jiný svět, jinou kulturu, zvyklosti, poznání něčeho nového a přesně takovým stylem, jakým píše Peter May! :-)

09.11.2017 5 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Pro případné budoucí čtenáře:
1. Ano, kniha je hodně podobná knize 100 dní štěstí.
2. Pokud se Vám 100 dní štěstí nelíbilo, nebude se Vám líbit zaručeně ani toto.

Mně se velice líbí autorův způsob psaní. Je to opět kniha, kdy v jedné chvíli skoro brečíte, pak vážně rozjímáte nad svým životem a potom se usmíváte nad nějakou hezkou situací nebo myšlenkou. Jako nenáročná oddechovka na cestu kamkoliv ideální! :))

22.10.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Co na tohle říct no.. kniha vhodná pro začátečníka v tomhle žánru, nikoho jiného to bavit moc nebude. Prvoplánový, nikterak originální příběh, zápletka ani rozuzlení bohužel nezachránil ani způsob vyprávění. K tomu ten zavádějící název. Přesto se knize nedá upřít spád a čtivost, se kterými ji přečtete během dvou večerů jako nic. Ovšem i přesto jsem čím dál více zklamaná, co dnes vychází pod nálepkou bestseller.. Inu dobrá reklama prodá i pozlacenej hajzlpapír...

17.10.2017 2 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Kniha super a čtivá, líbily se mi obě dějové linky. Přesto strhávám jednu hvězdu za celé to vyšetřování. Působí poněkud nedůvěryhodně, jakoby břídilsky, kdy si tzv. detektivové nic moc neověřují a jdou po "lehké" stopě.

14.10.2017 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Ani nevím, kdy jsem naposledy četla nějaké fantasy, ale po tomhle se k němu zase vrátím. :-D Příběh Kvotheho se ke mně dostal úplnou náhodou, chytl mě do svých spárů a pustil až po těch skoro 2000 stranách (i se Jménem větru). Občas je Kvothe sice trošku sebestředný a namyšlený, ale to mu tak nějak skoro vždy odpustíte. Co mě ale absolutně nadchlo byla nápaditost příběhu, barvitost vyprávění i bohatost jazyka (celá Kronika královraha je plná krásných přirovnání, popisů a originálních nápadů). Ač je kniha rozsáhlejšího charakteru, tak nudných částí je tam opravdu poskrovnu a po dočtení Vám bude smutno, že není ještě další díl... 5 hvězd a doporučuji!

02.10.2017 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Ta kniha je v podstatě popis historie jedné rodiny ale bez nějaké zápletky, vyvrcholení děje, něčeho, co by knihu udělalo zajímavou. Dočetla jsem jen s nechutí a s velkým přeskakováním, protože jsem stále věřila, že tam "to něco", co mě chytne objevím, ale bohužel ne. Jedna hvězda za styl psaní, autorka vypráví moc hezky.

20.07.2017 1 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Četla jsem v angličtině, to pak knize leccos prominete. Příběh je milý a nevinný, stejný pocit jsem měla i z Eleanor & Park. :-) Každopádně Cath mě občas dráždila svojí "přehnaností", koukala jsem na ní podobně jako Reagan - jako na beznadějný případ, kterému musíte pomoct. Minus jedna hvězda za vsuvky se Simonem Snowem - nuda nuda nudaaa.

21.06.2017 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tato kniha by měla rozhodně patřit do povinné literatury, skvěle propojuje literaturu a naše dějiny.

01.06.2017 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Tyhle knihy nazývám "roztomilými" a rozhodně se tím nesnažím snižovat jejich úroveň. Je to jedna z těch, která donutí člověka se pousmát a vzápětí vážně přemýšlet nad životem. Ač pojednává v podstatě o smutném tématu, nenajdeme v ní tolik smutku, jak by se možná čekalo. A i když je kniha poměrně předvídatelná, myslím, že to v tomto případě ani tolik nekazí celkový dojem. 5 hvězd jednoznačně zasloužených!

16.05.2017 5 z 5

Bílý pavouk Bílý pavouk Heinrich Harrer

Pro všechny, kdo mají rádi obecně nejen horolezectví, ale i chození po horách a jejich obdivování. :) Harrer je skvělý vypravěč, díky kterému mi chvílemi běhal mráz po zádech. Jen je škoda, že zde nebylo třeba víc fotek, u skutečných příběhů mě vždy zajímají i tváře zúčastněných.

09.05.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Počáteční nadšení vystřídala poněkud rozpačitost. Nejdřív to vypadá na super námět o "hledání" štěstí po rodinné tragédii, pak se to ovšem nějak rozpadne do obyčejného zrychleného popisu jejich života plného občas obtížně uvěřitelných situací. Jáchymova část je hodně o náhodě, často měl prostě kliku, Veroničina zase připomíná lepší Lenku Lanczovou.
Pokud od toho nebudete nic očekávat, nebudete zklamaní. Jinak nemyslím si, že by jedna část byla lepší než druhá, ale spíše doporučuji začít Jáchymem. Je v něm méně "informací" a Veroničina část to dobře doplní.

11.04.2017 3 z 5

Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Michaela Dombrovská

Kniha to není špatná, jen ne vyloženě pro mě, proto ne úplně skvělé hodnocení.
Každopádně ale bych řekla, že se určitě hodí někomu, kdo má nějakou malou krizi atp. Tato kniha Vám na každý den dá úkol, jak si můžete zjednodušit bydlení, pohled na život a práci apod. Ale nehledejte v ní nějaká hluboká moudra a nečekejte, že po přečtení na sobě pocítíte nějakou razantní změnu. Důležité je číst s nadhledem. :)

12.03.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tahle kniha je takový důkaz toho, že i v jednoduchých příbězích ze života je něco zajímavého, co stojí za to číst. Za mě jedna z těch rozhodně lepších oddechovek! :)

28.02.2017 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Super nápad, super situace, ale celé se to zdá jaksi nedotažené.

07.02.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

V první půlce se ne a ne začíst..občasné moudro a pár vtipných momentů nevyváží celkový dojem knihy, kdy mi přijde, že se autor "až moc snažil" ... Navíc ta proměna nerudnýho dědka v hodnýho dědečka ze sousedství je taková nepřirozená ;)

16.01.2017 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Není oddechovka jako oddechovka, tahle kniha to jasně dokazuje. Sepetys píše prostě úžasně, jednoduše a přitom tak nápaditě. Je skvělá vypravěčka a i když tento příběh není úplně něco, co bych si vybrala, vtáhlo mě to a drželo až do poslední stránky. :)

08.01.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Pro mě poslední kniha roku 2016 a zároveň asi i nejhorší... první příběh byl ještě takový roztomilý, ve druhém už jsem nechápala, proč čtu nějaké pubertální tlachání o roztleskávačkách a ve třetím případě jsem hlavní hrdince chtěla jednu fláknout... Alespoň ty konce to má takové hezké... Přesto, nečíst to v angličtině, tak to rozhodně nedočtu, takhle jsem měla pocit, že mi to alespoň něco málo dá...-_-

03.01.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je psaná jednoduše a takovým tím stylem "pro masy". Pokud ji vezmete do ruky s očekáváním odpočinku, nebudete zklamaní, čte se opravdu dobře, stylově je super a mně osobně se velmi líbí prolínání příběhů a postav. Ovšem na druhou stranu jsou příběhy poměrně snadno předvídatelné a občas vyznívají trochu jako taková klišé.

02.12.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Bavilo a pobavilo! :)
Nesmála jsem se sice nonstop nahlas, ani mi nepřišlo vtipné úplně všechno, ale i tak si rozhodně nemyslím, že je to kniha plná "nuceného humoru", jak tady popisují jiní. ;)

02.12.2016 5 z 5