Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.81819
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Mikako
dnes

Nejsem tak úplně fanoušek českých autorů. Ale čtenářská výzva je daná a já musela zvolit.
Volba padla na Bábovky. Je to celkem propagovaná a vychvalovaná kniha a tím pádem jsem moc neočekávala.
Překvapivě se mi ale kniha opravdu líbila. Je originálně pojatá. Příběhy vyprávěné dvanácti postavami byly super. Střídání minulosti s přítomností. Celé to dávalo smysl, neztrácela jsem se.
Ale je tu ale. Ale kde je ten humor? Spíše bych to nazvala psychologickým dramatem. Dvanáct hořkých osudů. Kdo nakonec byl šťastný? A co vůbec v knize šťastně skončilo? Celé je to spíš smutné...

jahlina
včera

Četlo se mi dobře, téměř jedním dechem. Občas jsem se musela zorientovat, kdo je kdo. Jednotlivé příběhy jsou tak provázané, že jsem se v tom trochu ztrácela. A konec mohl být trochu optimističtější.

Jessybelle
předevčírem

Přečteno opravdu rychle, zajímavé zpracování, hodně realistické...za přečtení stojí, ale není z těch, které bych nutně musela mít doma...

4xab

Divny to bylo. Prilis mnoho postav, chaos v case. Aspon pro me. Nez jsem pochopila, jakym systemem je kniha psana, rozcilovalo me, o kom se zase pise a v jake casove dimenzi to jsem. Na zaver se tedy kruh uzavre, aspon tedy to. Pokud clovek nema moznost precist v kuse, dost chaos.

AlenaZelova

Knížku jsem četla jedním dechem. Líbí se mi, jak jsou jednotlivé příběhy navzájem propojeny. Možná doporučuji nedělat moc velké pauzy, pak hrozí, že ztratíte nitku. Každopádně já jsem z knihy nadšená!

ChSleepwalker

Je mi z téhle knihy nějak smutno.

Alíša236

Po přečtení knížky vám zůstane nepříjemná pachuť v ústech. Nevěřím tomu, že všichni lidé žijí tak, jak je v knize popsáno, věřím že existují i lidé, kteří jsou ve svém životě a partnerství šťastní a věřím, že i to by se ostatním četlo dobře, čtivé není jen to, co je ušmudlané, ošklivé a depresivní. Jestli měl být v knize humor, tak ten jsem nepoznala. Knížka by také mohla být o třetinu kratší a nic by se nestalo, naopak by ji to prospělo. Přemýšlím, jakou myšlenku chtěla autorka knihou sdělit a nic mě nenapadá...Každopádně je napsaná svižně a nemusíte u ní přemýšlet. Ti co toto hledají, nebudou zklamáni.

kackajh

Nějak nevím co si o knize myslet, na můj pokojný maloměstský život to bylo trochu moc komplikované a já si chci u knihy odpočinout a vypnout, né přemýšlet jestli to autorka jako fakt myslí vážně.

LajkaVonSputnik

Skvělá knížka. Postav sice bylo jak na orloji, ale ani jsem se v nich neztrácela, přestože jsem nečetla každý den. Bylo zajímavé sledovat osudy rozdílných žen, do každé jsem se vždy svým způsobem vcítila a pak se těšila na další kapitolu. Ke konci mi ty propletence přišly až příliš "propletené", přesto dávám nejvyšší hodnocení.

Ella97

Doslova jsem hltala každou stránku. Zprvu mě mrzelo, že ty příběhy jsou nedokončené a nedozvím se, jak to dopadne s Rebekou, či Karolínou. Avšak propletení všech osob bylo fantastické a nakonec jsem byla spokojená, že o Rebece přece jen ještě zmínka byla. Skvělá knížka, doporučuji.

leny.wood

Myšlenka dobrá, ale ne příliš dobře uchopená. Některá souvětí zbytečně dlouhá, až se jeden ztratí. Při vyprávění se přeskakuje mezi časovými úseky poměrně nepřehledně. Čtivost nepopírám, šlo to svižně. Postrádala jsem avizovaný humor. Nebo že bych ho přes samé nevěry, podvody a lhaní přehlédla? A konec mě bohužel zklamal.

Majjina

Kniha je na mě asi moc komplikovaná. :-) Ideální číst ji v nějakých kratších časových intervalech. Když se mi k ní nepodařilo dostat dva dny, horko-těžko jsem vzpomínala kdo, co a s kým.

Valeška

Hezké čtení, ale nic světoborného...

Tyet

V každé z dvanácti depresivních povídek Radky Třeštíkové se vyskytuje slovo bábovka – odtud název knížky, kterou jsem přečetla za jediné odpoledne, skvěle se čte. Ve vzájemně propojených příbězích osamělí, sobečtí, neupřímní a polítováníhodní lidé žijí své ubohé, plytké položivoty zavření v klíckách vlastní důležitosti a ani se sami sebe vzájemně nedotýkají. A to vše v kulisách ponurého, šedého města. Tato bezútěšná kniha může vyvolat dojem, že takhle všichni lidé prostě žijí, že je pro ně neznámým pojmem čest a hrdost, že se partneři a přátelé neustále podvádějí, lžou si, okrádají se a pohrdají sebou navzájem. Že děti jsou rodičům zcela lhostejné a každý nemyslí na nic, jen na sebe. Ale ujišťuju vás, že to tak není. Z knížky jsem se musela trochu oklepat a uvědomit si, že znám jiné lidi a žiju jiný život než tyhle postavy.

barbora5058

Knížku jsem dostala vzhledem k velkým ohlasům a moc jsem se na čtení těšila. Bohužel nesplnila moje očekávání. Je to pohodovka, určitě DOPORUČUJI, ALE chce to mít po ruce notes a psát si poznámky, protože jmen je v knize až přespříliš a střídání časových rovin je možná až moc náročné. Ale jinak moc zajímavé příběhy žen, které jsou správně propletené.

zdenaR

Knihu jsem si vybrala na základě doporučení ze čtenářské výzvy. Čte se dobře (je třeba si ale zvyknout "na skoky v čase" a různé dějové linie), bavila mě. Je to oddechovka. Vzhledem k ohlasům (i dlouhému čekání na rezervaci v knihovně) jsem ale od ní čekala více :-(((

lindavido

Román jsem přečetla na doporučení knižního klubu, a tak jsem od ní čekala asi trochu víc. Přesto je to čtivá kniha a velmi mě upoutalo, jak chytře jsou propojeny jednotlivé příběhové linie celé knihy. Jen mě mrzel příliš úsečný konec.

Pokoutnik

Kniha bohuzel prilis nenadchla

Lucibuska

Líbil se mi nápad, kniha je čtivá. Ale kniha mě bavila jen ze začátku, pak už tolik ne. Ale rozhodne stojí za přečtení.

evasamankova

Nedonutila jsem se tohle dočíst. Skončila jsem v půlce. Ukrutně dlouhá souvětí, bez jakékoliv hlubší profilace postav, většina toho vyznívá zcela do ztracena...

Mashiiro

No,.. zkráceně. Nechápu proč to byl takový hit. Je to o dvanácti ženách. Psychologie, vykreslení postav žádná. Placaté příběhy. Nevěra. Prostě nic.
Do knihy jsem se skoro nutila. Strašně mne irituje, že i přesto, že je to o 12ti ženách, tak styl psaní je všude stejný. Styl smýšlení. Vypadá to v podstatě jako jedna žena, jen se jmenuje jinak a přožívá jiný příběh.

Samsullka

Lehká a i celkem dobrá kniha.

sarkafo

Pro mne to bylo oddychové čtení. Knížka se mi líbila. Jen škoda toho "useknutého" konce.

Petra88

Ze začátku se mi kniha nečetla moc dobře. Dlouhé krkolomné věty, přeskakování v čase a až moc propletené osudy. Když jsem si na styl psaní zvykla, tak už se mi četlo dobře. Škoda, že žádný příběh neměl konec. Kniha byla vcelku depresivní. Měla jsem spíš pocit, že se neměla jmenovat Bábovky, ale Blbky.

evik24

Přečteno za dva dny, nešlo se mi od ní odtrhnout, prostě čtivá knížka :-)

janeonthemove

Ideální čtení na dovolenou...i na tu mateřskou. :)

Chytuš

Čtu zase až do noci, dobře vím, že zítra budu zase vypadat jako sůva, ale prostě mě to nejak nechce pustit, musím to dočíst, jasně, ten komentář, ten napíšu až zítra, to se prostě nehodí psát takhle v noci, takhle to obvykle nedělám, jenom teda někdy, ale už je to pryč. Vlastně ani nevím, pro koho to přesně píšu, protože všichni, co si to už přečetli, tak už asi komentáře zpětně u knížek nečtou, nebo čtou, teď nevím, někdy to tak dělám taky, jenom někdy, a ti co nečetli, tak aspoň budou vědět, do čeho jdou, ty souvětí jsou fakt tak strašně dlouhý, že nedohlídneš konce, a s rozborem by teda měla problém leckterá češtinářka, já teda češtinářka nejsem, ale myslím, že ty češtinářky by teda problém měly, to je fakt. No a pak taky mě trochu irituje, že jsme snad jako všechny stejný, nebo co, milenka, podváděná manželka, nespokojená mladá matka, neuspokojitelná manželka, puberťačka, důchodkyně, děvka, nevěřící katolička, matka, co vlastně ani matkou není, to jako všechny snad myslíme stejným způsobem, to teda asi ne, takže to by byla taky taková drobná výtka, ty myšlekové pochody přece musí být rozeznatelné, když pochází od tak různých žen. Ale čtivé to je, to zas musím uznat, nespím a dočítám, ale ten komentář, ten teda fakt v noci už nenapíšu.

Eva88

Kniha se četla velmi dobře. Propojení postav se mi líbilo, u každé kapitoly jsem byla zvědavá, na koho známého z předchozích kapitol narazím. :-) Příjemná oddechovka.

estrellka

Mám smíšené pocity. Myšlenka je dobrá, kniha se četla vcelku dobře. Bylo zajímavé sledovat propojení postav a jejich osudy, ale přiznám se, že ke konci knihy jsem se už přestávala orientovat, kdo je kdo a jak se vlastně postavy znají.

Kniha jako taková je hodně depresivní, chtělo to aspoň něco pozitivního, je jasné, že všechny životní příběhy nejsou šťastné, ale taky všechny příběhy nemůžou být jenom smutné.

Styl psaní mi moc nevyhovoval. Na časové přeskakování děje se ještě dalo zvyknout, jenom si vždy uvědomit, že se autorka vrací do minulosti, když nový odstavec nenavazuje na předešlý. Ale co mě teda vadilo, byly některé strašně krkolomné věty - jak už tady někdo psal, autorka jakoby nevěděla, kdy ukončit jednu větu a začít druhou. To bylo takové zvláštní.

Pro mě průměrná kniha, ani vyloženě zlá, ani vyloženě dobrá. Každopádně, za pár týdnů nebudu ani vědět, že jsem ji četla - nic mi totiž nedala.

RoseThrone

Mám pocit, jako bych četla jinou knížku než všichni ostatní. Zdá se mi to, nebo autorka jako by nevěděla, kde má končit jedna věta a kde má začínat druhá, aby to uskupení dávalo smysl? A i přesto, že všechny postavy byli charakteristicky jiné, tak se po četly všechny stejně. Většina z nich byla nesympatická a nejradši bych jim řekla "tak hele, už toho nech". No jo jenže takový je asi život, jen ten humor tam nehledejte, protože tam není. 2 Hvězdičky za dobrý nápad na děj a propletení příběhů, jen je to hrůzně napsané.

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková