Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.81472
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto
Více informací...

ManželéMannovi
předevčírem

Začátek knihy se mi líbil, mělo to spád. Ale postupně pro mě byly jednotlivé kapitoly dost předvídatelné. Kladně hodnotím snahu autorky proplétat osudy žen. Ale odmítám věřit že současný český muž je hnusný nevěrník nebo úchylák (asi jsem hold naivní). Celkově hodnotím knihu jako průměrnou.

Mannová

WexxAr-ka

Nápad na styl knihy je zajímavý, ale tak nějak mi tam něco chybělo... Asi by mě kniha bavila víc, kdyby byla obsáhlejší - víc by se postavy rozvinuly :)
Jinak to bylo odpočinkové čtení, které opravdu neurazí :)

cérka

Tak a jsem na konci knihy a volám, " já chci ještě!, prosím. "
Za mě skvělá kniha, pět hvězdiček a dala bych i šest. Můžu jen a jen doporučit!

Martial

Příběhy a jejich spojitosti se mi velice líbily. Jen jsem čekal trošku lepší rozuzlení a konec.

alabra

V této knize bylo všeho moc a od každého trochu. V konečném důsledku se z knihy, která vypadala ze začátku dobře, stal jakýsi slepenec bez závěru.

Vlastula.P

Po dlouhé době hodnotím knihu méně než pěti hvězdami. Kniha se mi četla velice dobře, propletení postav mi nedělalo ani potíže a celkem mě bavilo. Ale ten konec? Zřejmě mi něco uniklo, jinak nevím. :D

katerina.l.

Nápad dobrý, napsané pěkné, jen opravdu překombinované... Paní Dobrovolná to na konci hezky sesumarizovala, mám pocit, že každá z předchozích žen se v "její" kapitole objevila.. Nebo ne? Bylo jich tam tolik, že těžko říct :)... Ale ten závěr mě dost zklamal.

starrky

Knížka je napsaná moc pěkným stylem a dobře se mi četla. Příběhy postav jsou pěkně popsané a hezky se vzájemně prolínají. Vadilo mi, že postav v knize je hodně a člověk tak tápe, kdo je kdo. Každopádně dobrá oddechová kniha.
Nicméně styl psaní autorky se mi celkem líbil, takže určitě přečtu i ostatní její knihy, ve kterých se snad bude lépe orientovat.

Polariss
15. březnaodpad!

dostalo se to ke mmě náhodou od manželky. Překvapilo mě totiž, že to nechtěla ani dočíst. Ještě že tak. Kdyby se jí tohle líbilo, asi bych začal přemýšlet, koho jsem si to vlastně vzal.

Hanulka25

Knížka, která se moc hezky čte. Postavy jsou tak propletené, že za půlkou jsem měla problém udržet kdo s kým. Konec mě dost zklamal.

Kesssssi

Oddechovka a příjemné čtení, nicméně není to můj žánr. Příběhy se vzájemně prolínají, takže je nutné vnímat a postupně si spojovat příběhy. Za mě mínus, jelikož se nedá zapamatovat. Ze začátku se člověk drží ale ke konci už se ztrácíte. Knihu už rozhodně v budoucnu nevyhledám.

novina

Příběhy jsou smutné, ale čtivé. Líbilo se mi propojení postav.

Klára90

A mě se to líbilo. I když to bylo trochu depresivní a smutné,ale četlo se to dobře,rychle a tak nějak samo. Mám ráda romány od českých autorek,protože děj a způsob života hlavních hrdinů je zasazený do mě známého a blízkého prostředí,díky čemuž si celý děj snadněji představím a dokážu se do něj dostat. Tady se mi také líbilo,jak je kniha napsaná-ta propojenost 12 žen, i když přiznám se,že jsem si občas musela dát pauzu od čtení a uvědomit si,kdo je kdo. Z knihy mám ale dobrý pocit

tatruszka

Takové milé oddechové počtení. Docela mě zaujala propojenost jednotlivých osudů. Možná to tak doopravdy je i ve skutečnosti, že rozhodnutí jednoho ovlivní nějakým způsobem i životy zdánlivě cizích lidí.

Tynulda

Občas jsem měla zmatek ve jménech, bylo tam na můj vkus až moc postav, příběh místy opravdu až moc zamotaný. I když na druhou stranu musím říct, že je to příjemné babské čtení.

kiraa

Asi půjdu proti proudu, ale proboha, čemu jsem se to propůjčila. Dvanáct kapitol a dvanáct bab, kterým se život nějakým zázrakem na samém konci protne. Trochu sci-fi normálně neuškodí, ale tohle by nevymyslel ani scénárista mysteriózních Akta X. Pořád dokola si upamatovávat a pátrat, kdo v tom blbinci kam patří, ke komu, kdo s kým, kdo ne, kdo je kdo. Něco jako situace, kdy jedu nakoupit a u kasy zjistím, že šrajtofle leží na botníku v předsíni. Vytočená jedu zpět ... 12x. Další průser jsou souvětí na půl stránky. Takhle snad někdo mluví??? Audio přednes by zvládl snad jen profesionální trumpetista. Tramtadadáááá ...

Hakl54

Moc dobře se to čte, ale to je asi tak všechno. Velké množství postav až jsme se v nich úplně ztrácela a příběh se tím kouskoval . Chvílemi jsem už na to kdo je kdo rezignovala a četla tak jak to bylo. Tím to úplně ztráceno smysl. Méně postav by románu jen prospělo.

Chodilicka

Mnoho postav. Hodně se člověk musel zamýšlet o koho se jedná a s kým byl spojován.))) Psychologické, poučné to ano, ale, že bych musela číst znovu to asi ne :) ale až tak špatné, jak někteří tvrdí to nebylo. Pokud se někdo nad touto knížkou zamyslel a popřemýšlel udělal dobře.

Nikkiproch

Sedám k napsání komentáře hned po dočtení knihy... Jak já jsem zklamaná! Tolik jsem se na tuhle knížku těšila. Nápad určitě super, provázanost postav je ale tak neskutečně nereálná... Rebeka chodí s ženatým Martinem, který má manželku Karolínu, ta nemůže otěhotnět, tak se spustí s kolegou Zdeňkem, který má manželku Milušku, a hleďme! Ona Karolínu odrodí, je přece porodní asistentka (asi jediná v Praze). A když Miluška zemře, kamarádkou její pozůstalé dcery Saši není nikdo jiný než Rebeka... Už se v tom ztrácíte? Tak to jsme teprve asi na 70.stránce. Zbývá jich ještě něco kolem 250.
Po jazykové stránce se mi knížka líbila, je to takové - s prominutím - ženské vyblití. Připomínalo mi to diskuze s kamarádkami nad sklenkou vína o všem a o ničem.
Co dodat na závěr? Že mám z té knihy takovou depku, že si jdu nalít panáka! :-)

Arella

Jsem velice na rozpacích z této knihy. Jazykově je velice obratná, občas se mi zdálo, že je toho napsáno více, než by bylo třeba. Příběhy 12 žen jsou jistě zajímavým námětem, ale vystačil by tak na 3 knihy, propletenec, který vznikl, mi přišel občas utažený za vlasy. Všechny náměty, se kterými se setkáváme, jsou velice aktuální, ale všechno je popsáno hodně černobíle, postavy jsou málo vykreslené, všechno je povrchní a spíše teda černé, než bílé. Z knihy na mě sršela negativní energie, neuvěřitelným způsobem, až jsem si říkala, že autorka musela být v nějakém hodně špatném rozpoložení, když tohle všechno ze sebe musela dostat. Promo bylo obrovské, ze všech internetových stránek na mě blikal přebal knihy, ale po přečtení si říkám, jestli to někdo po autorce četl, jestli vážně tohle je určené třeba pro maminky na mateřské, aby si oddychly, protože já jsem si teda vůbec neoddychla.

Alex.rrr

Musím říct, že kniha mě neoslovila tak, jak jsem čekala. Určitě kladně hodnotím skvělý nápad, krásně propojené děje a čtivost knihy. Ale chybělo mi tam nějaké zakončení nebo odpovědi na vyřčené otázky z příběhů. Nicméně je to dobrá oddychovka.

kanitsuj

Hodnotím průměrně a mrzí mne to, protože si myslím, že se z nápadu dalo vytěžit mnohem více. Autorka píše velmi čtivě a věrohodně modeluje naprosto reálně uvažující postavy. To je také velkým plusem jejího románu, že se čtenář v některé z postav či napříč charakterovými vlastnostmi více postav najde a souzní s nimi, protože život je bohatý, komplikovaný, nespravedlivý, dějí se v něm neočekávané a nemístné věci, ale těch fatálních setkání nesmyslného zástupu žen je tu již příliš a zbytečně mnoho a závěr je takový jaký je, snad aby autorce nikdo nemohl vyčíst, že sklouzla do kategorie červené knihovny.

monte

nenáročná, ale čtivá oddychovka

halimatu

Příjemná oddychovka.

MakiMel

Už v půlce jsem zalitovala, že jsem si od začátku nepsala souvislosti mezi postavami na papír. Ale má to logiku, má to spád. Některé nadcházející události jsem vytušila. Rozhodně zajímavě kompozičně postavená kniha.

lucie4031

Kniha je opravdu čtivá, jen jsem se ztrácela v té záplavě postav. Nemám ráda otevřené konce.

Halila

Přestože mám doma miminko a nemám tolik času, knížku jsem ve chvilkách volna přečetla za dva dny. Je totiž děsně čtivá.
Souhlasím, že jsou tam dost nereálné situace, ale od toho čtu knížky a koukám na filmy,abych z reality na chvilku utekla.
Těším se na další knížky.

Barush64

Nafouklá bublina. Působilo to na mě tak, že si autorka sepsala na papírek taková ta "populární témata" jako nevěra nebo homosexualita a napráskala to vše do jedný rádoby líbivý knihy. Mně se to zdálo povrchní, nepravděpodobné, nelogické, prostě za mě ne. Jediné, co se mi líbilo, byl ten koncept příběhů, které se navzájem prolínají.

evtap

Kdybych si tuhle knihu nepřečetla, tak o nic nepřijdu. Vnitřní monology jsou rozvleklé a místy nerealistické. Téměř všechny ženské jsou neočekávaně těhotné a nejlíp ani neví s kým. A čím víc se to blížilo ke konci, tím větší slátanina to byla.

Petucelli

Jedním slovem zajimave. Ta propletenost mi maximalne vyhovovalo, detailing popis a vyber osudu taky hodnotim kladne.
Jediny minus pro me byl zacatek knihy - nedarilo se mi zacist...

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková