Bábovky

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293567/babovky-xg4-293567.jpg 3.81617
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

LenkaGonn
včera

Mioc hezká kniha. Knihy od českých autorů moc nečtu,ale kamarádka mě přesvědčila a jsem za to rada. Přečetla jsem ji za den. Pěkné příběhy, propletené a ctive.

brabofka
včera

Tak toto je život. Někdo se může rozčilovat nad tím, že je to moc depresivní, že ani jeden příběh vlastně nekončí vyloženě happyendem, ale myslím, že pokud chcete číst o životních dramatech, která nakonec skončí sladkým růžovým koncem, tak si půjčte Steelovou a jí podobné. Toto je prostě život. Hnusnej, depresivní, podivně šedivej, nelítostnej až absurdní, ale je jakovej jakej si ho uděláme. A myslím, že každá z nás se alespoň v jedné z postav najde. Uvidí sebe, svoje myšlenky, pocity i nálady. A je jen na nás (postavách) jak si to zařídíme. Je to tak dokonale vystižené, popsané, že vlastně zaklapnete knížku a tu postavu manželky, milenky, dcery, sestry, kamarádky žijete dál. Začalo to Simonou Monyovou, v jedné z posledních knih se o cosi podobného pokusila i Lenka Lanczová, ale to co zde předvedla Radka Třeštíková, to je něco nepředstavitelného. A že je to depresivní, že Vás to na konci donutí se zamyslet na tím, jestli náhodou to nejste Vy, a nebo tak nechcete skončit? A není to dobře?

wiix

Úplne úžasne sa mi to čítalo, veľmi oceňujem nápad, jednotlivé kapitoly, to prepojenie a ľahký štýl na slnečné odpoludnia. Nehľadajte posolstvo či tajomno, extra zápletku či niečo zaujímavé. Takto to malo byť a takto je to ženské čítanie.

Market = )

Podle komentářů jsem se trochu bála, ale nakonec jsem byla spokojená. Fakt je, že zrovna optimismem kniha nehýří, na druhou stranu mi přijde, že to v konečném důsledku mohlo být ještě horší :-D. Je docela nezvyk číst něco, co je psané tak na rovinu a bez "autocenzury myšlenek hrdinek". Oceňuju čtivost i to, že jsme se většinou dozvěděli, jak největší dramata dopadla a že se do všech těch příběhů zamotala autorka jen málo (doteď nechápu, jak se ze Saši a Johany mohly stát kolegyně, když to původně vypadalo na žalobu...).

Karola050716

Upřímně nechápu tu pověst dobré knihy. Bábovky jsou celkem čtivé, ale dost depresivní. Celou dobu jsem doufala v nějakou pozitivní událost, která nepřišla. Po dočtení některých částí jsem měla chuť knížku rovnou zahodit. Postavy až na výjimky (Miluška, paní Dobrovolná) nesympatické, po většinu doby jsem je všechny chtěla postavit do řady a zfackovat, aby přestaly dělat kraviny. Ta realita a všednost z toho dýchá, to je pravda, ale i v reálu se občas stane něco dobrého a to tady zoufale chybělo. A když už tam někdo nebyl vyloženě na zabití, tak se mu stala nějaká hrozná věc. Propojení postav dávalo smysl asi do poloviny, pak už mi to přišlo dost na sílu... a ten (žádný) konec, děláte si srandu?!

Eifka

Do této knížky jsem šla bez jakéhokoliv očekávání, protože od knih (nebo filmů), o kterých se hodně mluví, si vždycky držím určitý odstup. O to víc jsem byla mile překvapená propracovaností a propojením jednotlivých povídek.

Postavy a jednotlivé životní situace byly reálné, k zamyšlení, takže zas až taková "oddychovka" od běžných starostí to nebyla. Všechny příběhy byly čtivé.

Líbí se mi nejednoznačný konec a taky celkový styl, jakým autorka píše, na nic si to nehraje (a nesouhlasím, jak jsem někde četla, že to je styl podobný Halině Pawlowské). Určitě si ještě od autorky něco přečtu.

Hanjimka

neurazila ani nenadchla. Klidné čtení k vodě.

Siege03

Kniha byla průměrná, taková oddychovka, čekala jsem víc.: (

iveta35

Souhlasím s ostatními, parádní kniha, ale bez konce ? to mě nemile překvapilo ...

OliP

Neříkám, že ta kniha byla špatná, ale na to, jakou měla reklamu, mě neoslovil. Vadilo mi, že byť byla každá žena zcela jiná - věkově, sociálním prostředím, problémy, které jí život přinesl, vyprávěla každá svůj životní příběh, respektive jeho část, tak nějak příliš stejně.

Limonadovyjoe

Tak to byl bonbónek teda :) tuhle knížku zvládnete přečíst na jeden zátah. Postavy jsou navzájem propojené a jejich představování na sebe hezky navazuje. I když je fakt, že některé postavy byly nudné a nezajímavé. Zklamal mě ale konec,který je nijaký, takhle mohla knížka skončit klidně o pár kapitol dřív, mohl se ten kruh nějak uzavřít.

Ladyewe

Mám ji doma v elektronické podobě. To si tak člověk přijde z práce domů, udělá si čaj, uvelebí se,hodí nohy na stůl, vezme tablet do ruky, těší se jak bude pokračovat ve čtení, přečte dvě stránky a světe div se!! Kniha končí!!! :-D Tolik neuzavřených osudů až srdce bolí :-(

verushka19

Hezké příběhy, ale myslela jsem si, že to bude trochu optimističtější, než jen, že se tam budou všichni podvádět a podobně. Také mi vadil otevřený konec, kde nebylo žádné rozuzlení. Jako plus dávám tomu, že se kniha dobře četla.

Lenka27

Je příjemné, když od knihy nic moc nečekáte a jste příjemně překvapeni. Uznávám, že je možná až moc čtivá a na čtivosti by neubral podrobnější popis charakterů žen. Nicméně propojení osudů bylo nenásilné. Některé postavy bych vynechala, jiným naopak dala více prostoru. Asi nejvíce mi v paměti utkvěla Miluška a Paní Dobrovolná.

Jessica007

Líbilo se mi prolínání postav. S něčím podobným jsem se setkala třeba v knize "Jarmark obnažených duší" od Ivy Tajovské. Pokud bych měla hodnotit marketing knihy, bylo by to na 5 hvězdiček (nebo i více, pokud by to šlo). Tak jsem taky uvažovala, že si knihu koupím a přečtu. Pak jsem se setkala i s některými ne moc nadšenými komentáři na knihu. Tak to mě ale zájem o knihu nepřešel, co to tedy bude? Koupila jsem si ji - a hned se pustila do čtení. Přečetla jsem 1. kapitolu a začátek druhé. Pak jsem přečetla dost jiných knih. Teď jsem se ke knize vrátila - a začala opět od začátku a přečetla jsem ji během dvou dnů. Líbil se mi tam hodně příběh Květy. Některé příběhy by opravdu byly třeba na samostatnou knihu. Kniha docela čtivá, během těch dvou dnů jsem jí věnovala volné chvíle, jak to jen šlo. Nějaké poselství do života si z ní asi moc neodnesu. Trochu hořké, trochu depresivní, sem tam cukřík - nebo cukříček se našel (tak pro dietáře, není ho tam moc - o to více potěší).

Heyhey

Ze začátku čtivé, ale vyznívá to do ztracena. Zajímavý nápad, ale chtělo by to domyslet do konce.

zichisek

Brala jsem knihu jako něco na odlehčení a svůj účel splnila. Příběh byl napínavý, ke konci jsem se už trošku ztrácela v postavách. Obdivuji autorku, že dokázala propojit životy tolika žen. Bylo mi sympatické, že jsem měla pocit, jako bych četla příběhy obyčejných lidí z okolí. Jen od závěru jsem čekala něco víc, nějaký boom. Ale ani v životě není boom, jen život prostě plyne dál.

Alexka

Kniha je psaná lehkým stylem, dobře se čte. Vzájemně propoené příběhy odkrývají tajemství života obyčejných lidí a prolínají se nepředvídanými způsoby. Postavy jsou vykresleny uvěřitelně, čtenář si k nim rychle vytvoří vztah. Celý příběh má melancholický nádech, chvílemi až rezignovaný, ale pořád postupující dál až skončí, i když by čtenář chtěl víc, protože příběhy jednotlivých postav běží dál.

Andy82

Vůbec mě to nebavilo. Stále jsem se nemohla zbavit pocitu, že jsem něco takového už jednou četla a hrdinky mi vyloženě lezly na nervy.

Bar16

Po přečtení Dobře mi tak jsem byla k této autorce trochu skeptická, ale nebojím se dávat druhé šance a jsem ráda, že ji Radka Třeštíková dostala. Bábovky byly skvělé, ukázaly, jak život dokáže být těžký a člověk si uvědomí, jaké blbosti v životě řeší... Moc pěkná knížka, určitě si přečtu ještě něco dalšího.

šuš

Fajn oddechovka. Nic víc, nic míň.

Zuzulin

Na knížku jsem se těšila. Musím uznat, že autorka umí moc dobře psát a upoutat čtenáře, ale jsem typ člověka, který nemá rád nedokončené příběhy...vždy mě příběh zaujal, ale v nejzajímavějším skončil...knihu jsem po pátém příběhu odložila...

planet129

Tak teda klobouk dolů. Kniha mě neskutečně bavila a opravdu by mě zajímalo, jak si mohla autorka zapamatovat jména všech postav a opravdu obdivuji to, jak autorka dokázala všechny příběhy vzájemně proplést. Vřele doporučuji!

simon_a

Knizka me bavila, ale nejaky pasaze byly na me moc dliuhy. Jinak uzasne propleteny zivoty jednotlivych postav.

GreenTee

Autorka dokázala skvěle podat různé příběhy z různých úhlů pohledů tak, že jste chápali uvažování každé z vypravěček, a zároveň se to všechno nějak prolínalo. Člověk si pak uvědomí, jak je jeho život propojený se životy ostatních lidí. Jednu hvězdu ubírám za nedotaženost příběhu, protože na všechny otázky jsme nedostali odpovědi a nemůžu si pomoct, ale mezi těmi obálkami byl taky poněkud zmatek.

Marla

Zvláštní, smutná, depresivní kniha, ve které jsem marně hledala avizovaný humor. Měla jsem ji půjčenou od kamarádky, takže s díky vrátím a budu se snažit zapomenout, že jsem ji četla.

pestas

Kniha se dobre cetla, ale uplne me nezaujala. Mozna mi vadilo hodne neuzavrenych veci (konce pribehu jednotlivych zen byly otevrene), nebo mi tam proste tak nejak neco chybelo. Jinak propojeni postav bylo dobre,vykresleni takoveho toho kazdodenniho zivota a tak take...

Afolena

Lepší oddechový čtení, než pseudointelektuální blábol;) Příjemná knížka.

galadrielin

Knihy Radky Třeštíkové se čtou velmi rychle, příjemně (jako oddychovka ideální). Jenže to je tak nějak všechno. Děj zapomenete velmi rychle. Takže na mě teď Bábovky koukají z knihovny, a já vím, že při čtení se mi celkem líbily, jen si teď už nevzpomenu proč.

Olafa

Co si budeme nalhávat, žádná vysoká literatura to není. Myšlenka propojení jednotlivých příběhů je dobrá, ovšem v takovémto množství a intenzitě mi to přišlo spíš jako telenovela. Čtenář nemá šanci rozeznat jednotlivé vypravěčky jednu od druhé kvůli jednotnému stylu vyprávění, kterému dominují nekonečná souvětí a myšlenkové pochody. Pitomost většiny aktérek a zoufalost jejich životů mě celou dobu čtení jaksi ubíjely. Průměrná kniha o ničem, o všednosti, chcete-li vypnout mozek, poslouží.

Radka Třeštíková

Radka Třeštíková