Fangirl

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že C... celý text

Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225809/fangirl-9v7-225809.jpg 4.3721
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

michaela669
předevčírem

Oddechový romantický příběh. Chyběla tomu nějaká zápletka. Něco co by mě donutilo zadržet dech a číst dál a dál. Knihu jsem četla v angličtině a byla velmi lehká a čtivá.
Až na Leviho mi všechny postavy byly docela nesympatické. Pouze ukázky Baze a Simona pro mě byly zajímavé. Carry on se mi tedy líbilo o hodně víc.

kofina

Četla jsem v angličtině, to pak knize leccos prominete. Příběh je milý a nevinný, stejný pocit jsem měla i z Eleanor & Park. :-) Každopádně Cath mě občas dráždila svojí "přehnaností", koukala jsem na ní podobně jako Reagan - jako na beznadějný případ, kterému musíte pomoct. Minus jedna hvězda za vsuvky se Simonem Snowem - nuda nuda nudaaa.

surynas

Cath mi neskutečně přirostla k srdci. Všechny postavy byly tak reálné až to bylo neuvěřitelné. Miluju je všechny! Tohle je rozhodně nejlepší kniha od R. R . Každopádně chci aby byla Cath moje spolubydlící na vejšce, myslím že bychom si rozuměli.... :-D

LittleNightOwl

Naprosto kouzelná contemporary romance. Cath je upřímná, chytrá, nejistá i úzkostlivá nerdka, která každému přiroste k srdci.

KracíkovaK

tuhle autorku mám ráda takže se mi knížka líbila

terkas2001

Mně se kniha strašně moc líbila. Hrdinka mi byla moc sympatická, příběh čtivý... i když jsem se do toho asi 100 stránek dostávala a přeskakovala pasáže se Simonem, ty mne nebavily, byla to opravdu skvělá kniha.

Brambu

Velice příjemné čtení. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale po té jsem nepřestala dvojčatům fandit a prožívala s nimi všechny starosti a strasti dívek na vysoké. Jen ten konec mi přišel nějaký rychlý. Jakoby nás autorka odstřihla a příběh nedokončila... Škoda, protože styl autorky je báječný, velmi dobře se čte a kniha příjemně a rychle ubíhá. Příště tedy prosím zlepšit zakončení děje a bude to tutovka =)

Percabethka

Na Fangirl se mi asi nejvíc líbil právě ten název... ale to je asi tak všechno. Příběh s Cath byl v podstatě o ničem a povídky se Simonem by možná byly zajímavé, kdyby jim nechyběl kontext - jenže on jim chyběl. A ten homosexuální vztah Simona a Baze? Ehm... no, do Nedej se se rozhodně pouštět nebudu.

Dakarianna

Krásná obálka, milý nápad. Bohužel do Cath jsem se za nic na světě nemohla vžít, byla i nesympatická. Ale jen tak do poloviny knihy, pak už to šlo (možná jsem si na to její chování prostě jenom zvykla). Zbylé postavy mě hodně bavily, nebyly ploché. Až na fakt, že Levi byl taková klučičí Mary Sue, ale to mi nevadilo. Co mi ale vadilo byla absence zápletky a také ukončení. Jinkak moc milá a odpočinková knížka.

PavlinkaL

Roztomilá krásná oddechovka.

malinkamajinka

Hodně dobrá oddechovka. Moc se mi líbila :)

Elcrysis

Hodnotila bych jako klidnou oddechovou četbu, s dobře vypracovanými postavami. Pokud by si někdo chtěl přečíst více mých názorů na tuto knihu může na :

Karola050716

Rainbow mě uchvátila knihou Eleanor a Park, takže další knížka od ní byla jen otázka času. Eleanor a Park se mi líbilo víc, ale Fangirl jsem stejně přečetla za dva dny :) Líbily se mi vlastně všechny postavy a hlavně to, že se autorka neuchyluje k přeslazenosti, a náhlým zvratům. Všechno tak nějak nenápadně plyne a naráz je konec... Trochu mě štvaly fanfiction pasáže s Bazem a Simonem, ale knihu jen o nich si stejně dám na seznam ;)

Kateřina10

Kniha je dobrá, když si chcete odpočinout od fantasy, sci-fi a podobně. A tak načerpat síly na další fantasy knihy.

Veveruškaaa

U téhle knížky jsem trochu váhala jestli si ji přečíst.
Nakonec mi ji kamarádka půjčila a já si jí přečetla.
Hltala jsem stránky, bylo to tak neskutečně čtivé. Maximálně jsem přeskakovala stránky se Simonem, ty mně nějak v téhle knížce nebavily. Chci si přečíst samotnou knížku Nedej se.
Jinak hodnotím kladně, určitě si hodlám přečíst i Eleanor a Park. ;-)

fenecek164

Asi bych měla patřit do té skupiny, kterou tahle knížka bude bavit, ale... Ne. Nebavilo mě to, všechno tam bylo takový na hraně, Fanfikce jsou někdy super, ale vážně, kdo by dával učitelce něco takovýho? Celkově se mi to blbě četlo, ale abych tomu ještě zkusila dát šanci, dám se (někdy) do Nedej se. Nevím, ale prostě ne :'D

Adeline44

Skvělá kniha. Takové oddechové čtení.

lenkaBajza

Fanfikce o Simonu Snowowi jsem přeskakovala - nebavily mě.
Druhá polovina knihy byla obsahově zajímavější než ta první, jenže závěr bohužel vůbec nijaký, žádné rozuzlení děje (ne že by tedy byla nějaká extra zápletka).
Pohodové a nenáročné čtení, fanfikce se dají přežít (přeskočit), ale to, že kniha nemá pořádný konec, sráží celkový dojem hodně dolů.

kkristynaa

Kniha se mi docela líbila, byla taková hezká, milá, ale nic zajímavého. Když si to po přečtení shrnu, tak to vlastně nemělo žádný pořádný příběh nebo děj, taková jako romantika, ale v zásadě se nic zajímavého nikdy neděje. Některé postavy mě moc nenadchly a hlavně mě moc nebavily fanfikce, kterých tam bylo ke konci docela dost, to něco málo o Simonovi Snowovi mě fakt nebavilo, proto mě docela zklamalo že další kniha Nedej se je právě jen o něm. Myslela jsem, že je to pokračování Wren a Cath, jelikož konec zůstal docela otevřený, ale bohužel.. Bylo to taky docela dlouhý, na to že to byla jen taková oddechovka o ničem, ale jinak jak jsem řekla, taková hezká milá knížka, která rozhodně neurazí.

anibeni

Kniha mě docela bavila, respektive bavila by mne o mnoho víc, kdyby se to obešlo bez těch fanfikcí o Simonu Snowovi.... Mmch knihu Nedej se jsem četla před touto a udělala jsem dobře...

kikidok

Dívčí román max. 13 let. Vůbec mě to nebavilo, celých 450 stran je prakticky o ničem. Žádný závěr, pointa, nic. Na oddychovku se mi to četlo pomalu a nemohla jsem se začíst. Poprvé jsem nedočetla, podruhé jsem se opravdu nutila.

gumkacik

Hledala jsem knihu z kategorie young adult, psanou jednoduchým jazykem, s nekomplikovaným dějem, kterou bych snadno mohla číst v anglickém originále. Ve Fangirl jsem takovou knihu našla a pokud se čtením knih v angličtině začínáte (jako teď já), mohu doporučit.

PinkAlicorn

Rainbow Rowellová nepotřebuje složité zápletky, dokáže psát ta nejpůvabnější díla o úplně obyčejných lidech a vzbudí ve vás pocit obyčejného štěstí. Moc se mi knížka líbila a nalákala mě i k přečtení si Nedej se, čehož rozhodně nelituju, protože je to jedna z nejlepších knížek, co se mi kdy dostala do rukou.

Litocha

Po delší době kniha tohohle žánru, ze které jsem nebyla otrávená/zklamaná. Cath mě bavila (většina ostatních postav taky), zajímavé byly postřehy o psaní i linky s oběma rodiči, líbí se mi autorčin styl. Jen toho Simona Snowa na mě bylo trochu moc, ukázky z knih a fanfikcí pro mě byly zbytečné. Navíc mi tak sebraly trochu chuti číst Nedej se, které jsem měla v hledáčku ještě před Fangirl.

andrea4315

Opravdu jsem moc ráda, že jsem si knihu Nedej se přečetla jako první a Fangirl až teď. Díky tomu jsem si Nedej se opravdu moc užila, protože to pro mně bylo i velmi napínavé a překvapivé. Tohle je totiž vlastně plné spojlerů ke knize Nedej se.
A musím přiznat, že mám ted akorát opět chuť si znovu přečíst Nedej se :-).

Jinak to je prostě dívčí románek o první lásce, který je ale prokládán scénami z příběhu, který hrdinka píše. Bez toho by to byla taková normálka, pěkný, milý, ale nic světoborného, naopak podivné přeskoky v čase, chybějící informace, jakoby nedotažené - nedokončené scény, zároveň téměř žádný děj, ale je to velmi čtivé a jak už jsem napsala několikrát, prostě milé.

Eleanor-ka

Celkem dlouho jsem uvažovala nad smyslem této knihy. Děj nebyl vůbec složitý - kniha měla jednoduchou zápletku, která neměla žádný zvrat na konci, postrádala pointu, což je oproti Eleanor a Parkovi opravdu velký rozdíl. Přesto žasnu nad tím, jak umí autorka svým stylem psaní čtenáře upoutat! Ať je to jak chce, Fangirl mě prostě bavila, nemůžu hodnotit méně, jak třemi hvězdy!

Knihomolka225

Kniha se mi líbila a byla to skvělá oddechovka. Díky této knížce mám v plánu koupit si i další díla od Rainbow Rowell. Stejně ale dávám jen čtyři hvězdy, protože mi v knize chyběla akce, která je ve většině jiných knížek, které jsem četla.

Petra17

Tak jako Cath byla ponořena do Simona Snowa tak jsem já byla ponořena do Fangirl. Moc se mi kniha líbila. Pohodové čtení.

Anie94

Moc krásná kniha. Začetla jsem se tak, že jsem jednou málem zapoměla vystoupit z vlaku.

hellena1523

Po Eleanor a Parkovi jsem asi čekala, že budu nadšená. No, bohužel...nestalo se. Kniha samozřejmě je stejně čtivá i svižně napsaná jako výše zmíněná, nicméně tady už jsem byla trochu zklamaná postavami. Vlastně jediná postava, která mě opravdu bavila, byla spolubydlící Cath, která ale nemá příliš mnoho prostoru (jak jinak, když se jedná o postavu vedlejší).
Nemůžu dát špatné hodnocení, ale na víc než 3* to pro mne (bohužel) není...