Fangirl

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath n...celý text

Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225809/fangirl-9v7-225809.jpg 4.3671
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli
Více informací...

Karola050716

Rainbow mě uchvátila knihou Eleanor a Park, takže další knížka od ní byla jen otázka času. Eleanor a Park se mi líbilo víc, ale Fangirl jsem stejně přečetla za dva dny :) Líbily se mi vlastně všechny postavy a hlavně to, že se autorka neuchyluje k přeslazenosti, a náhlým zvratům. Všechno tak nějak nenápadně plyne a naráz je konec... Trochu mě štvaly fanfiction pasáže s Bazem a Simonem, ale knihu jen o nich si stejně dám na seznam ;)

Kateřina10

Kniha je dobrá, když si chcete odpočinout od fantasy, sci-fi a podobně. A tak načerpat síly na další fantasy knihy.

Veveruškaaa

U téhle knížky jsem trochu váhala jestli si ji přečíst.
Nakonec mi ji kamarádka půjčila a já si jí přečetla.
Hltala jsem stránky, bylo to tak neskutečně čtivé. Maximálně jsem přeskakovala stránky se Simonem, ty mně nějak v téhle knížce nebavily. Chci si přečíst samotnou knížku Nedej se.
Jinak hodnotím kladně, určitě si hodlám přečíst i Eleanor a Park. ;-)

fenecek164

Asi bych měla patřit do té skupiny, kterou tahle knížka bude bavit, ale... Ne. Nebavilo mě to, všechno tam bylo takový na hraně, Fanfikce jsou někdy super, ale vážně, kdo by dával učitelce něco takovýho? Celkově se mi to blbě četlo, ale abych tomu ještě zkusila dát šanci, dám se (někdy) do Nedej se. Nevím, ale prostě ne :'D

Adeline44

Skvělá kniha. Takové oddechové čtení.

lenkaBajza

Fanfikce o Simonu Snowowi jsem přeskakovala - nebavily mě.
Druhá polovina knihy byla obsahově zajímavější než ta první, jenže závěr bohužel vůbec nijaký, žádné rozuzlení děje (ne že by tedy byla nějaká extra zápletka).
Pohodové a nenáročné čtení, fanfikce se dají přežít (přeskočit), ale to, že kniha nemá pořádný konec, sráží celkový dojem hodně dolů.

kkristynaa

Kniha se mi docela líbila, byla taková hezká, milá, ale nic zajímavého. Když si to po přečtení shrnu, tak to vlastně nemělo žádný pořádný příběh nebo děj, taková jako romantika, ale v zásadě se nic zajímavého nikdy neděje. Některé postavy mě moc nenadchly a hlavně mě moc nebavily fanfikce, kterých tam bylo ke konci docela dost, to něco málo o Simonovi Snowovi mě fakt nebavilo, proto mě docela zklamalo že další kniha Nedej se je právě jen o něm. Myslela jsem, že je to pokračování Wren a Cath, jelikož konec zůstal docela otevřený, ale bohužel.. Bylo to taky docela dlouhý, na to že to byla jen taková oddechovka o ničem, ale jinak jak jsem řekla, taková hezká milá knížka, která rozhodně neurazí.

anibeni

Kniha mě docela bavila, respektive bavila by mne o mnoho víc, kdyby se to obešlo bez těch fanfikcí o Simonu Snowovi.... Mmch knihu Nedej se jsem četla před touto a udělala jsem dobře...

kikidok

Dívčí román max. 13 let. Vůbec mě to nebavilo, celých 450 stran je prakticky o ničem. Žádný závěr, pointa, nic. Na oddychovku se mi to četlo pomalu a nemohla jsem se začíst. Poprvé jsem nedočetla, podruhé jsem se opravdu nutila.

gumkacik

Hledala jsem knihu z kategorie young adult, psanou jednoduchým jazykem, s nekomplikovaným dějem, kterou bych snadno mohla číst v anglickém originále. Ve Fangirl jsem takovou knihu našla a pokud se čtením knih v angličtině začínáte (jako teď já), mohu doporučit.

PinkAlicorn

Rainbow Rowellová nepotřebuje složité zápletky, dokáže psát ta nejpůvabnější díla o úplně obyčejných lidech a vzbudí ve vás pocit obyčejného štěstí. Moc se mi knížka líbila a nalákala mě i k přečtení si Nedej se, čehož rozhodně nelituju, protože je to jedna z nejlepších knížek, co se mi kdy dostala do rukou.

Litocha

Po delší době kniha tohohle žánru, ze které jsem nebyla otrávená/zklamaná. Cath mě bavila (většina ostatních postav taky), zajímavé byly postřehy o psaní i linky s oběma rodiči, líbí se mi autorčin styl. Jen toho Simona Snowa na mě bylo trochu moc, ukázky z knih a fanfikcí pro mě byly zbytečné. Navíc mi tak sebraly trochu chuti číst Nedej se, které jsem měla v hledáčku ještě před Fangirl.

andrea4315

Opravdu jsem moc ráda, že jsem si knihu Nedej se přečetla jako první a Fangirl až teď. Díky tomu jsem si Nedej se opravdu moc užila, protože to pro mně bylo i velmi napínavé a překvapivé. Tohle je totiž vlastně plné spojlerů ke knize Nedej se.
A musím přiznat, že mám ted akorát opět chuť si znovu přečíst Nedej se :-).

Jinak to je prostě dívčí románek o první lásce, který je ale prokládán scénami z příběhu, který hrdinka píše. Bez toho by to byla taková normálka, pěkný, milý, ale nic světoborného, naopak podivné přeskoky v čase, chybějící informace, jakoby nedotažené - nedokončené scény, zároveň téměř žádný děj, ale je to velmi čtivé a jak už jsem napsala několikrát, prostě milé.

Eleanor-ka

Celkem dlouho jsem uvažovala nad smyslem této knihy. Děj nebyl vůbec složitý - kniha měla jednoduchou zápletku, která neměla žádný zvrat na konci, postrádala pointu, což je oproti Eleanor a Parkovi opravdu velký rozdíl. Přesto žasnu nad tím, jak umí autorka svým stylem psaní čtenáře upoutat! Ať je to jak chce, Fangirl mě prostě bavila, nemůžu hodnotit méně, jak třemi hvězdy!

Knihomolka225

Kniha se mi líbila a byla to skvělá oddechovka. Díky této knížce mám v plánu koupit si i další díla od Rainbow Rowell. Stejně ale dávám jen čtyři hvězdy, protože mi v knize chyběla akce, která je ve většině jiných knížek, které jsem četla.

Petra17

Tak jako Cath byla ponořena do Simona Snowa tak jsem já byla ponořena do Fangirl. Moc se mi kniha líbila. Pohodové čtení.

Anie94

Moc krásná kniha. Začetla jsem se tak, že jsem jednou málem zapoměla vystoupit z vlaku.

hellena1523

Po Eleanor a Parkovi jsem asi čekala, že budu nadšená. No, bohužel...nestalo se. Kniha samozřejmě je stejně čtivá i svižně napsaná jako výše zmíněná, nicméně tady už jsem byla trochu zklamaná postavami. Vlastně jediná postava, která mě opravdu bavila, byla spolubydlící Cath, která ale nemá příliš mnoho prostoru (jak jinak, když se jedná o postavu vedlejší).
Nemůžu dát špatné hodnocení, ale na víc než 3* to pro mne (bohužel) není...

_Peprmintka_

Musím říct, že jsem z téhle knížky hluboce zklamaná. Půjčila jsem si ji s tím, že si uvařím čaj a udělám si pěkné odpoledne a sfouknu ji jedním dechem a čtení se mi protáhlo na 2 týdny, kdy jsem se musela vysloveně ke čtení přemlouvat a brala jsem si ji kamkoli - i na záchod - jen abych se trochu pohla. S prominutím, tahle kniha je o ničem. Ačkoliv má prostor pro skvělý příběh... je o ničem. A hlavní postava nedělá vůbec nic.

Cath je naprosto nudná a charakterově plochá postava. Nesnáší všechno kolem sebe a bojí se snad všeho, a jediné, na co se zmůže, je sezení v pokoji u kompu. No a... o tom ta knížka vlastně celá je. Kdykoliv se objeví něco, co by mohlo příběh ozvláštnit, Cath se tomu prostě vyhne a stejně kniha skončí u ní v pokoji.
Okolo se motá spousta docela zajímavých postav, jejichž potencionály nejsou vůbec využity. Sem tam se někde ochomýtne nějaký příběh pár postav, který se ale nikam nerozvede a celkově to působí jako takové malé okýnko do něčího mizerného života. Příběh nikam nesměřuje, na konci se nemá co rozuzlit, v nic nedoufáte, nic nečekáte. Prostě... je to kniha typu ,,Vstala jsem, pozdravila jsem toho a toho, stalo se tohle, napsala jsem 1000 slov do fanfikce, šla jsem spát". A furt dokola. Nechápu, na čem si kniha zasloužila takovou slávu. Nemá v sobě absolutně žádné poselství, žádnou atmosféru, žádnou pointu.

A popravdě, toho ,,já jsem magor a nemůžu s tím nic dělat" jsem měla od Cath už fakt dost. Cath mi připadala jako malá zapšklá pozérka, co se vyžívá v tom, že je introvert a musí to všem dávat najevo. Umím si představit, že mladší kategorie pod 14 let se s ní ještě dokáží nějak stotožnit, protože v pubertě se všichni cítí jako že jsou na vše sami a nepochopení a že pokoj je to nejbezpečnější útočiště, ale mě tohle teda už silně neoslovilo, spíše mi to přišlo trapné a nezáživné. Takové knihy už prosím znovu ne.

Plusové body u mě kniha získala přebalem, úryvkami fanfikcí na konci kapitol a občasně vtipnými konverzacemi. Ale tím jsem asi skončila.

Mystique899

Je to hezké, nicméně zbytečně dlouhé. Příběhů jako je tenhle jsou miliony, se stejnou dějovou linií a lehkými kliché. Ale postavy jsou zajímavé, líbí se mi jejich vývoj.

LENITYEL

Jedna z nejhezčích knih, které jsem četla.

sarahmoon

1 noc a dobrá lampička :o)
kniha se čte vážně dobře a autorka píše tak jemně romanticky, jak jen to jde ... prostě jsem ji nemohla odložit.
Vlastně jediné co mi na knize vadilo byl příběh Simona a Baze. Prvních pár ukázek jsme se snažila najít něco hlubšího za tou ukázkou... bohužel ve většině případu se mi to nepodařilo a tak jsem o ně později ztratila zájem.
Teď když na tím tak přemýšlím... vážně mě štvalo, že byl Simon a Baz, tam kde jsem chtěla mít Cath.
PS: Trochu méně S a B a o hodně více Cath a kniha by byla dokonalá!

Ewellyn

Táto kniha je prvá, ktorú som sa rozhodla čítať v angličtine, tým pádom som nečakala ako rýchlo mi to pojde a či to vôbec pôjde rýchlosťou, aby ma to zaujalo. Musím povedať, na moje prekvapenie, že som sa do nej dosť zažrala :D že som ani nevnímala, že čítam v inom jazyku. Kniha je písana jemne, akurát na ľahké čítanie, nepotrebuje extra hlbokú myšlienku, stačí keď si to užijete :) ...čiže ak sa chystáte niekto náhodou začať čítať v angličtine, táto kniha je na rozčítanie ideálna :) P.S.: kľudne by som prečítala ďalších 500 strán o Levim a Cath :D

barbora2438

Musím říct, že knihu jsem přečetla jedním dechem. Moc mě nezaujal děj Simona a Baze, ale o to víc jsem se těšila z hlavní dějové linky. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl až příliš otevřený konec. Nedokázala jsem se smířit s tím, že už nic navíc nebude. Každopádně když mám brát příběh jako celek, řadím ho na první příčky všeho. Zkrátka univerzitní román a každodenní starosti i radosti vysokoškolačky. :)

Zuzaa

Taková univerzitní love story. Bylo to milé, ale to je tak vše. Příběh Simona a fanfikcí mě nijak nezaujal, dějová linka s otcem, Levim a dvojčetem Wren, byla naopak celkem zajímavá. Levi je sympaťák a začínající láska je fajn, to je asi tak vše co si z téhle knihy odnáším.

Diginka

Kniha byla skvělá, ale ke konci už se to kazilo. Při posledních sto stránkách jsem si přímo přála, aby už byl konec.

Nikča1236

Tak jako Eleanor a Park ani Fangirl nezklamala v tom, jak je jemně, lehce a romanticky napsaná. Kniha možná nemá hlubší myšlenku, nad kterou by se dalo filozofovat, ale co na tom? Pokud jsi introvert, ráda čteš, píšeš a jsi na víc fangirl určitě si tuhle knihu přečti ( a Nedej se k tomu ;))!

sgjoli

Přiznám se, že jsem u Fangirl dost dlouho váhala, jestli se do ní mám pustit – kniha měla obrovský ohlas, kladné přijetí a já se obávala, abych neměla příliš vysoká očekávání a nakonec z toho nebyla zklamaná. Ale to se naštěstí nestalo. Naopak s radostí můžu napsat, že jsem si knihu užila od začátku do konce. Ve spoustě momentů jsem se v životě Cath nacházela a ztotožňovala se s tím, co ona prožívá. Navíc autorka píše velmi čtivě, poutavě. A vůbec to bylo velmi příjemné čtení. Prokládat děj ukázkami z knih o Simonu Snowovi a ukázkami z Cathiny fanfikce mi přišlo jako fajn zpestření. Když přimhouřím obě oči, ani mi nevadilo, že se to v některých bodech velmi podobalo Harrymu Potterovi. Jediné, co na tom nechápu, je ten zloduch ze Simona Snowa – Zlořád Pleticha? Jako vážně? Čekala bych, že tajemný a hrůzostrašný nepřítel bude mít jméno, které bude vzbuzovat respekt, což ale jméno Zlořád Pleticha vskutku nesplňuje. Nevím, jak se ta postava jmenuje v originále, ale v českém překladu teda tohle za mne ne-e. Jinak knihu samozřejmě hodnotím 5 hvězdami. Nebyla to sice moje nej kniha v roce 2016, ale rozhodně to bylo příjemné překvapení, jak moc mne kniha bavila.

Katie46
30.12.2016

Kniha se mi líbila, byla čtivá (až na pasáže se Simonem, ty mě osobně moc nebavili). Žádné nudné pasáže, vždy jste se něco dozvěděli nebo pobavili. Je to oddechovka, což jsem čekala, tak že žádné překvapení. Líbil se mi autorčin styl psaní, tak že se rozhodně pustím do nějaké její další tvorby.

Efeméra
27.12.2016

První dvě třetiny knihy mě bavily tak moc, že jsem počítala s jejím pořízením do vlastní knihovničky. Cath měla ve valné většině případů stejné názory a postoje jako já, dokonce dokázala být občas i stejně protivná. Pro autorku jsou typické výborné popisy postav. Hlavní hrdinka ani její kluk nejsou žádnými modely, což je docela osvěžující. Na druhou stranu se mi však nelíbila autorčina charakteristika Leviho, který pro mě v závěru vyzněl docela dost nelichotivě (začínající pleš, ústa jako panenka,...). Od dvou třetin celý příběh zpomalil a už mě tolik nebavil jako předtím. Ale hlavně mi na celé knize chyběl konec. Nějaká pointa, věc k zamyšlení, případně znázornění vývoje hlavní postavy. To tam jednoduše nebylo. Úryvky z knih či fanfikcí o Simonu Snowovi mě bavily, ale stejně tak mi vadilo, že neměly nějaký hlubší význam. Kniha by se bez nich obešla a na ději by to vůbec nic nezměnilo. Myslím, že knížka hodně osloví pisálky - ať už fanfikcí, nebo příběhů založených na vlastních světech. Ale samozřejmě nejen ty. Za mě 4 hvězdičky.