Ivanule Ivanule komentáře u knih

Na matce záleží Na matce záleží Kevin Leman

Tato kniha mi doma už ležela pěkně dlouho, kluci rostou a já se konečně dohnala k tomu si ji přečíst a musím říct, že je poučná a musím se pochválit, že dokonce jsem některé věci z ní i dělala sama od sebe, ale jsou tam i správně poučky na to jak vlastně pořádně jednat s naším začínajím puberťákem, kdy jsem opravdu někdy velice bezradná:)

19.08.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Tabea Bach (p)

Tak série Dům hedvábí je za mnou a ten konec, ten konec mě dostal už tím jak byl napsaný i když si to člověk představoval:) Je to velice povedená trilogie!

10.08.2023 5 z 5

Intriky Intriky Tabea Bach (p)

Opět se setkáváme v Asenze,v Domě hedvábí s Angelou a jejími pracovnicemi. Tato kniha se mi líbila, opět se tam ukázala italská nátura, což se mi v knize velice líbilo a teď se vrhnu na třetí díl:)

06.08.2023 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Tabea Bach (p)

Nejdříve jsem nevěděla, co čekat, ale nakonec mě kniha velice mile překvapila, děj krásně plynul. Hned se budu pouštět do dalších dílů:)

02.08.2023 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne Glenconner

Kniha se mi líbila, alespoň jsem mohla nahlédnou z jiné strany na královskou rodinu a zde máme pohled její dvorní dámy a jejího života, podařená kniha:)

30.07.2023 5 z 5

Raffael: Malíř v Římě Raffael: Malíř v Římě Stephanie Storey

Autorku Stephanie Storey mám velice ráda už pro to, jak napsala Mramor a plátno, které bylo moje velice oblíbené dílo pro rok, kdy jsem ho četla a musím říct,že i tímto dílem mě velice potěšila. Opět se dostáváme do počátku 16.století v Římě, do období renesance, kdy mezi sebou soupeřili malíří,sochaři,který udělá svoje dílo hodno pohledu slavných té doby...

28.07.2023 5 z 5

Mary a její víra v lásku Mary a její víra v lásku Ella Perkins

Tak opět se vracíme do Norlandského ústavu, ale v této knize je více zaměřen děj na Mary, která dostala jako první příložitost mít dá se říct stipendium na studium v ústavu, dostává se do rodiny, kde bohužel zemřela matka synů a jejich otec požádal o chůvu, jak to dopadne to se dozvíte po přečtení knihy:) Setkáváme se zde ale i se zakladatelkou Emily, chůvou Joan a Katie Foxovou:)

24.07.2023 4 z 5

Tom Felton - aneb jak moje děti po přečtení knihy, kterou jsem četla s nimi, říkají hajzlík na koštěti, se nám velice líbil a popravdě jsem vůbec nevěděla,že Tom měl v životě takové problémy, které v knize popisuje. Rozhodně mě tato kniha velice bavila, a bylo skvělé nahlédnout do života tohoto mladého herce, kterého známe jako Malfoye:)

22.07.2023 5 z 5

Joan a její cesta k novému životu Joan a její cesta k novému životu Ella Perkins

V knize se setkáváme se zakladatelkou Norlandského ústavu pro chůvy Emily Wardovou, a dálšími postavami v podobě vyučených chův z ústavu Joan a Katie, a postavou Mary, která se by se velice ráda dostala do školy pro chůvy. Můžu říct,že námět knihy byl zajímavý,ale v pořád jsem se nějak bohužel ztrácela, kde která chůva vlastně pracuje, jinak ale to bylo velice zajívamé

21.07.2023 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Od této knihy jsem na začátku čtení naprosto nic nečekala,ale svým koncem mě naprosto dostala...Byla krásné,lehké,na jednu stranu bolestné čtení,ale ve spoustě případů děj do sebe naprosto úžasné zapadal,moc moc krásná kniha!!!!

12.07.2023 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Krásně popsáno,protože co jiného napsat...

10.07.2023 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Mně se tyto knihy od autorky o amišské kultuře a životě prostě líbí, co k tomu jiného dodat:) Opět se setkáváme s náčelnicí Kate,která musí řešit zapeklitý případ smrti v rodině Slabaughových,jak to dopadne,zjistíte po přečtení knihy:))

06.07.2023 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

Opět se setkáváme s Nellie a jejím manželem Waltrem,ale tentokrát pokračujeme na jejich cestě na Nový Zéland,kde chtějí začít nový život...Jak se jim to vše povede,co vše jim přijde do cesty a háky bude jejich společný život to se dozvíte,když si tuto knihu přečtěte,a můžu říct,že se autorce opět povedla:)

03.07.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Moje druhá kniha od Scarlett Wilkové, a opět musím přiznat, že mě velice oslovila a přibližila mi zase historii naší republiky způsobem, který někdy až děsí, co vše lidé museli zažívat a co museli dělat a přizpůsobovat se, aby žili tak jak žili a jak se jim to poté vracelo jako bumerang:)

14.06.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Další díl mé oblíbené série z Nemocnice Nightingale:) Opět se zde setkáváme s osudy známých sestřiček, ale musím říct, že jak to čtu z odstupem než vyjde další knížka, tak mi dělá problém si vzpomenout, kdo je vlastně kdo,ale to je můj problém ne knihy:) Jen by mě zajímalo, zda bude mít pokračování:)

09.06.2023 5 z 5

Vznik rodinného impéria Vznik rodinného impéria Charlotte Jacobi

Tento příběh se mi velice líbit, protože jsem vůbec neznala tuto historii firmy Douglas, jsem ráda,že mi ji tímto autoři nastínili a těším se na další pokračování:)

04.06.2023 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Já si prostě poslední dobou vybírám neustále stejný typ knih, dnes jsem dočetla opět knihu o Paříži, druhé světové válce, a opět je zde částečně i o obrazech. Kniha je hlavně zajímavá,že se zde prolíná budoucnost vnučky s minulostí její babičky:) Velice pěkně napsaná kniha!

30.05.2023 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Opět nádherná kniha od pana Camerona! V této se setkáváme jen s jedním pejskem, v tomto případě fenkou kříženkou Bello, které se ujme Lucas, jenže je v tom jeden háček a to,že v jejich městě bohužel nemůže chovat psa určitě rasy a začíná nám velice zajímavý příběh:)

29.05.2023 5 z 5

Sen o štěstí Sen o štěstí Sophie Villard

Kniha byla velice zajímává, dostáváme se do několika měst v rozmezí pár let ze začátku druhé světové války, dozvídáme se o zakladatelce Guggenheimova muzea, která měla nejdříve galerii, ale víte jak otevírat v době začínající války cokoliv nebylo asi moc rozumné:) Myslím ale, že by bylo zajímavé napsat o Peggy ještě více než jen těchto pár let jejího života:)

26.05.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Další knížka od milé autorky do sbírky:) Tato mě velice potěšila, četla se lehce a i když začalo být v posledních dnech velice pěkné počasí, Švýcarsko, chata, sníh vás dokázaly pěkně zchladit, doporučuji na přečtení, kniha za to rozhodně stála:)

22.05.2023 4 z 5