Ivanule Ivanule komentáře u knih

Bouře Bouře Anne Jacobs

Tak můžu říct tento díl byl zatím nejnapínavější jak svým dějem, tak i tím co se v této době již v Německu dělo a čemu všemu začali postupně být lidé vystaveni.

15.03.2023 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Opět se setkáváme v Augsburgu u rovětvené rodiny Melzerů, na které doléhá krize, která k nim dorazila z Ameriky. V rodině se řeší jak děti a jejich životní cíle, kdy Dodo, která se vzhlédla v letectví a ráda by jednou chtěla být pilotkou, a také druhého dvojčete Lea, který je zase hudebně nadaný a klavír by byla jeho budoucnost i když jeho otec si to rozhodně nemyslí. Dále se setkáváme s Tilly, nadějnou lékařkou, která v této době to bohužel neměla jednoduché v tomto oboru, její manželství také není nejradostnější, a další úskalí jiných členů rodiny...Krásné odpočinkové čtení:)

07.03.2023 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Film jsem viděla už jako malá holka, tak jsem si ho zkoukla ještě jednou, závěr filmu je jiný než v knize, ale musím říct, že v knize mi byl asi více přijatelnější i když film a jeho závěr byl také dobrý, příběh je krásný sám o sobě, malá dívka s koněm, které poté potká ne moc dobrý osud, ale je zde také ukázáno, jak se vše dá do pořádku a že člověk nesmí nikdy nad ničím lámat hůl, jak se říká, dokud do všeho dáte srdce a snažíte se, myslím,že nic není ztraceno stejně tak jsme se o tom mohli přesvědčit v této knize:)

02.03.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Moje druhá kniha od Andyho Weira, druhá po Spasiteli, který byl výborný a nemohu napsat než jinak i u této knihy, že byla naprosto výborná. Hlavní hrdina, neztrácel naději a svůj vtipný optimismus mě provázel celou knihou, kdy bych já hned na začátku někam zalezla, nevím teda kam, a tam bych počkala než všechno skončí, ale možná by to tak nebylo nevím:D Příběh výborný, já bych ale nechtěla ztroskotat nikde ve Vesmíru, asi i pro to, že mě tyhle mise nelákají, ale přijdou mi velice zajímavé, což si asi odporuje:) Za mě rozhodně super příběh:)

25.02.2023 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Naprosto ale naprosto nádherná kniha o příběhu pejska a jeho poslání v životě, a musím říct, že ten konec mě naprosto odrovnal, a zase mě tato kniha donutila brečet nad příběhem:) A jdeme se s kluky vrhnout na Psí domov:)

22.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná knížka popisující krajinu bažin, kterou autorka dokázala vykreslit do dokonalých detailů, dále se zde setkáváme s osudem "dívky z bažiny", která i přes svůj nelehký osud žila vlastně šťastný život, i když v některých případech se k ní osud nezachoval přívětivě, kniha opravdu dokáže chytnout za srdce!!!Těším se na film:)

18.02.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherný pohádkový příběh, při každém dalším čtení si v příběhu nacházíte stálo nové prožitky, které jste v dřívějším čtení nezaznamenali:)

12.02.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Tak tohle bylo moje první setkání s knihou od Jane Austenové (styď se v 36 letech:D), myslím, že v knize vidíme i některé povahové rysy dnešních dívek a mužů, jakožto třeba vidění romantické lásky u Marianny, Elinor, která i když byla zamilovaná, své city nedávala nijak najevo atd. Závěr knihy myslím dopadl nakonec nad očekávání dobře, obě starší dcery provdány, jedna nakonec za někoho jiného než byla původně zamilovaná, ale myslím, že daleko lépe, než kdyby nakonec si vzala toho koho chtěla původně. Kniha čtivá a rozhodně už na mě doma čeká další.

12.02.2023 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Velice krásný i když na jednu stranu bolestný příběh, zvlášť v tom jak se hlavní hrdinka dozví, že je vlastně adoptovaná.Příběh pojednává o dvou rodinách, které spojuje Sabina. Na jednu stranu nechápu jak její adoptivní rodina dokázala dceři tak dlouho tajit docela dost důležitou věc v jejím životě a dále vidíme pravou rodinu Sabiny a jak obě matky vypráví, co je vedlo v jejich životě k některým krokům, někdo to udělal, protože tak rozhodl někdo za něho a dá se říct, že i adoptivní matka byla svým způsobem donucena udělat to co udělala.

05.02.2023 4 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Tak musím říci, že druhý díl byl zajímavější než první, jak událostmi, které vypluly na povrch, tak i opět zamotanějšími zápletkami mezi hrdiny. Nevím,jak to autorka dělá, ale její vysvětlování událostí mi nějak trvá pochopit a přebrat si je.Ale je to asi můj problém. Jinak kniha stejně jako první čtivá, zajímavá.

29.01.2023 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Tahle knížka mě dostala, krásný příběh o kamarádství člověka se zvířetem a jak dokáže být i jen malá včelička tak důležitá

26.01.2023 5 z 5

Bouře nad savanou Bouře nad savanou Hana Hindráková

Tato spisovatelka nikdy nezklame:) V jejích knihách můžeme jako vždy najít krásy Afriky, ale i její stinné stránky, kde se hlavní hrdinové musí vypořádávat s nástrahy africké kultury.

26.01.2023 4 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Od dívky, která vyrostla v chudinské čtvrti St. Louis, se dokázala vyšvihnout mezi světovou tanečnici, která bojovala lidská práva, a bojovala za svou rodinu.Velice krásný příběh plný odhodlání změnit svět

26.01.2023 5 z 5

Co napsat k této knize....Na jednu stranu je mi Oxany neskutečně líto, je mi líto hrozně toho, jaký musela prožívat život, jak jí asi muselo být nemoci u sebe mít a starat se o své děti...V jednu chvíli jsem z této knihy byla hrozně rozčarovaná a říkala si přece takhle nemůže žít, nechat si všechno tohle dělat, vždyť má k sobě nějakou úctu, ale ...Ale nejsme v její kůži, nevíme, co si ženy v těchto chvílích přesně prožívají, proč se prostě pro tohle rozhodly....

13.01.2023 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Krásný příběh o této mentální poruše, jak se s ní žije, jak působí na člověka,ale i na nejbližší a třeba i kamarády,musím přiznat, že v některých věcech jsem s Azou soucítila

09.01.2023 5 z 5

Rafa Nadal - Tenisový král Rafa Nadal - Tenisový král Dominic Bliss

O Rafovi si vždycky velice ráda přečtu, je to můj tenisový idol:) V této knize je Rafův život vykresnej jako nejdokonalejší až velice vychvalovaný pro jeho umění v tenise, a přitom, když jsem četla jeho knihu Rafa: Můj příběh , která mi přijde daleko více osobnější a daleko více podobná Rafovi, v jeho skromnosti, píli - tady mi to přišlo až moc vychvalované, dokonalé,famozní... ale jak už jsem psala, stojí to určitě za přečtení:)

07.01.2023 5 z 5

Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Marie Laval

Na jednu stranu pěkně napsaný příběh z Francie, na druhou stranu to končilo až moc zavražděnými, záplatka dobrá, už na začátku bylo jasné, kdo s kým nakonec skončí, ale ona se sektou byla až moc podle mě zamotaná při vysvětlování. Na jedno přečtení kniha stačí:)

06.01.2023 3 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Nádherná kniha o lvici Else!!!Pamatuji si,jak mi ještě jako malé holce,když jsem jednou byla nemocná dovezl knihu můj tatínek od babičky,že se mi bude líbit a abych si ji přečetl, že ji jako malý měl taky rád, je to taky vyydání z roku 1969,ale je stále krásná tak jako příběh v ní!!! Je to moje srdcovka!!!

28.12.2022 5 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Tak kniha konečně přečtena, příběh Andrey, která se po škole dostane do prestižního časopisu, který by ji po té, co tam odpracuje svůj rok otevře dveře do jejího vysněného zaměstnání, musí snážet všechny manýry své zaměstavatelky Mirandy...V knize je závěr daleko lepší než ve filmu musím říct, ten jsem zkoukla hned po přečtení:)

20.12.2022 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Tak co napsat o této knize, která pojednává o životě dvou manželů, kteří v touze po dítěti adoptují malou holčičku v sirotčinci, poskytnou jí milující domov, lásku a vzdělání a také její oblíbenou hru na klavír,dále se zde dostáváme do Rumunska, kde se děj odehrává a to rovnou v době druhé světové války, kdy se i zde ukazuje prokomunistický styl a jakmile ho odmítáte nebo se systému něčím znelíbíte, dopadne to bohužel jako v této knize....

25.11.2022 5 z 5