Ivanule Ivanule komentáře u knih

Marnotratná královna Marnotratná královna Jean Plaidy (p)

Tak a završila jsem posledním dílem od autorky série Francouzská revoluce a musím říct, že se mi první a tento poslední díl četl asi nejlépe, děj totiž krásně plynul, byl zajímavý a možná to bylo i tím,že Marii Antoinettu znám a už jsem o ní párkrát něco četla:) Moc povedený díl:)

16.05.2023 5 z 5

Cesta povstání Cesta povstání Jean Plaidy (p)

Pokračování Ludvíka Milovaného, tato kniha se mi četla o něco pomaleji než první díl, ale stále byla velice zajímavá:)

11.05.2023 4 z 5

Ludvík Milovaný Ludvík Milovaný Jean Plaidy (p)

Myslím,že je to moje první kniha od autorky, ale já tyhle historické románky mám ráda, člověk to přečte, něco si z toho vezme:) Tentokrát se dostáváme do Francie za končící vlády krále Slunce a jeho nastupujícímu malému pokračovateli a to Ludvíku XV.

06.05.2023 4 z 5

Dar života Dar života Wendy Holden

Velice silný a velice inspirující příběh osudu života Edny, která vyrůstala v rodině lékaře v Somalilandu, kdy už jako malá věděla, co jednou chce v životě dosáhnout. Příběh popisuje její životní úskálí,ale také její píli a odhodlání.Edna se i zasadila o ukázání ženám, co dokáže ženská obřízka, jak je pro tělo ženy z hlediska zdravotního velice špatná, a jaké následky po ní mohou mít a je podle mě moc dobře, že se o tom mluví

03.05.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tak jsem se konečně dostala k pokračování Tatéra z Osvětimy, setkáváme se zde s Cilkou, která už jsi jedním takovým pracovním táborem prošla a co a proč se tam dostala,co následovalo ve Vorkutě to už je jenom na vás,aby jste si tuto knihu přečetli... Je to opravdu zase silný příběh a člověk ho musí nějakou dobu zpracovávat v sobě, jak to u takových příběhů tohoto typu bývá... Je občas potřeba si i tento velice smutný historický fakt připomenout...

27.04.2023 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Tak konec knihy mě naprosto dostal...Setkáváme se s rodinou,u jehož jednoho člena rodiny se bohužel už život počítá jen na poslední dny, a ukazuje se láska jak právě k tomuto člověku tak i k někomu koho jsme ještě ani pořádně nepoznali a nevíme, zda bude možnost a jak dlouho ho poznat...Musím přiznat,že na konci mi i vyhrkly slzy...

23.04.2023 5 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

Občas mě přepadne zájem o lehké čtení a autorku mám za tohle ráda,protože ona přesně takto píše, ze života,i když některé příběhy jsou docela drsné,že si říkám pro hrdinka tohle dokáže podstupovat, proč se za sebe a své děti více nepostaví,přece nechce,aby takto vyrůstaly...

19.04.2023 4 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Tak včera jsem začala číst a dnes ráno hlásím dočteno:) Tato kniha od autorky je vlastně taková jednohubka, setkává se zde s rodinou Heleny, jejím manželem Martinem a dcerou Martinou, která studuje vysokou školu a je po rozchodu s přítelem. Život Heleně připadá jako jednotvárný, ráno odejde do práce,večer se vrátí nachystá večeři, manžel odejde do ložnice a ona zasedne k počítači a tak je to poslední dobou každý den...Někdo se v tomto ději může klidně i vidět...A proto jako i ve skutečnosti se přece dá některé věci změnit :)

15.04.2023 4 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Tato kniha od autorky je moje druhá přečtená a opět musím říct,že mě naprosto dostala...Jak svým tématem, zpracováním a i tím jak dokáže autorka čtenáři nahlédnout do opravdu složitých rozhodnutí v životě člověka, jak si dokáže hrát s psychikou čtenáře, že to na vás zanechá i po přečtená stále nějaké mražení...

13.04.2023 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

V poslední době si neustále vybírám knihy, ve kterých se odehrává buď začátek století a nebo jako zde druhá světová válka. Autorka zde popisuje mou milovanou Paříž za druhé světové války a taky Francii v současnosti, tedy dvě dějové linky, které nakonec budou velice krásně propojeny...Ukazuje jaké útrapy zažíváli za války obyvatelé, co vše někteří museli pro svou vlast až dá se říci obětovat a snažili se o zachování národních pokladů, nebo dokonale vykreslí člověka, který ze začátku byl odhodlaný pro své činy, které se ale postupně časem vytrácely...

10.04.2023 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Tak tento díl se mi velice dobře četl, děj krásně ubíhal, vše na sebe navazovalo... Dostáváme se do doby před 1.světovou válkou, do doby,kdy ženy nesměly studovat, na co škola že jo, když se budou starat o rodinu a děti...Ale Cornelie je jiná, vždycky ji přitahovala zvířata a na to bylo dobré mít kamaráda, jehož tatínek je zvěrolékař a jeho syn měl v dospělosti převzít jeho praxi...ale zase to mělo jedno ale:) Co dál prožívála Cornelie a její kamarád Phipps, jak s nimi zamávala světová válka a co vše jim do cesty a jejich životů přinesla, to si dozvíte, když si tuto velice čtivou knihu sami přečtete:)

03.04.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tak můžu poděkovat autorce, že jsem se opět dozvěděla něco nového o našich dějinách. V knize se setkáváme se dvěmi dívkami, které přijdou do České republika z Řecka, kde byla občanská válka, spolu s dalšími přistěhovalci z této země. Popisuje, jak se vypořádavali s novým životem,jazykem a také jídlem, které neznali:)

29.03.2023 5 z 5

Návrat na panství Návrat na panství Amanda Geard

Příběh mě na začátku překvapil, protože jsem si říkala, že možná s panstvím bude nakonec nějak spjata Ellie, ale nakonec to vlastně bylo z jiného důvodu:) Setkáváme se zde se třemi časovými linkama, musela jsem si nejdříve na to, kdo je vlastně kdo dost zvykat až jsem se někdy ztrácela, ale nakonec vše do sebe pěkně zapadlo a byl z toho moc pěkný příběh :)

24.03.2023 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tak toto je moje první kniha od autora, vybrána do čtenářské výzvy. Napsal ji společně se svým bratrem...Setkáváme se v knze se skupinkou mladých dětí, různého věku, a můžeme vidět, jak krizové situace, v tomto případě se stalo to, k čemu určitě nechceme,aby nikdy došlo a to přijít o velice důležitý zdroj pro život - a to je VODA. Děti zde ukazují svůj přistup k životu a to i jak z této situace pro sebe někdo chce vytěžit, co nejvíce, někdo se snaží hlavně zachránit sebe svou vychytralostí atd... Určitě stojí kniha za přečtení, jen bych řekla, že je opravdu pro náctileté,ale já jakožto dospělý jedinec jsem si ji taky užila:)

19.03.2023 4 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Tak můžu říct tento díl byl zatím nejnapínavější jak svým dějem, tak i tím co se v této době již v Německu dělo a čemu všemu začali postupně být lidé vystaveni.

15.03.2023 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Opět se setkáváme v Augsburgu u rovětvené rodiny Melzerů, na které doléhá krize, která k nim dorazila z Ameriky. V rodině se řeší jak děti a jejich životní cíle, kdy Dodo, která se vzhlédla v letectví a ráda by jednou chtěla být pilotkou, a také druhého dvojčete Lea, který je zase hudebně nadaný a klavír by byla jeho budoucnost i když jeho otec si to rozhodně nemyslí. Dále se setkáváme s Tilly, nadějnou lékařkou, která v této době to bohužel neměla jednoduché v tomto oboru, její manželství také není nejradostnější, a další úskalí jiných členů rodiny...Krásné odpočinkové čtení:)

07.03.2023 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Film jsem viděla už jako malá holka, tak jsem si ho zkoukla ještě jednou, závěr filmu je jiný než v knize, ale musím říct, že v knize mi byl asi více přijatelnější i když film a jeho závěr byl také dobrý, příběh je krásný sám o sobě, malá dívka s koněm, které poté potká ne moc dobrý osud, ale je zde také ukázáno, jak se vše dá do pořádku a že člověk nesmí nikdy nad ničím lámat hůl, jak se říká, dokud do všeho dáte srdce a snažíte se, myslím,že nic není ztraceno stejně tak jsme se o tom mohli přesvědčit v této knize:)

02.03.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Moje druhá kniha od Andyho Weira, druhá po Spasiteli, který byl výborný a nemohu napsat než jinak i u této knihy, že byla naprosto výborná. Hlavní hrdina, neztrácel naději a svůj vtipný optimismus mě provázel celou knihou, kdy bych já hned na začátku někam zalezla, nevím teda kam, a tam bych počkala než všechno skončí, ale možná by to tak nebylo nevím:D Příběh výborný, já bych ale nechtěla ztroskotat nikde ve Vesmíru, asi i pro to, že mě tyhle mise nelákají, ale přijdou mi velice zajímavé, což si asi odporuje:) Za mě rozhodně super příběh:)

25.02.2023 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Naprosto ale naprosto nádherná kniha o příběhu pejska a jeho poslání v životě, a musím říct, že ten konec mě naprosto odrovnal, a zase mě tato kniha donutila brečet nad příběhem:) A jdeme se s kluky vrhnout na Psí domov:)

22.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná knížka popisující krajinu bažin, kterou autorka dokázala vykreslit do dokonalých detailů, dále se zde setkáváme s osudem "dívky z bažiny", která i přes svůj nelehký osud žila vlastně šťastný život, i když v některých případech se k ní osud nezachoval přívětivě, kniha opravdu dokáže chytnout za srdce!!!Těším se na film:)

18.02.2023 5 z 5