Ivanule Ivanule komentáře u knih

Začátek nových časů Začátek nových časů Sophie Oliver

Tentokrát se dostáváme do období po první světové válce, kdy se život zase vrací dá se říct do starých kolejí,ale na druhou stranu po pár letech klidu se znovu objevuje přízrak války. Jak zasáhne rodinu Anny a Michaela, jejich dcery a syna a co vše si budou muset v tomto čase prožít,to si zjistěte, když si tuto knihu přečtete:)

30.10.2023 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Oliver

Tentokrát se vracíme do pokračování, kdy se do městečka vrací Michael a otevírá svůj hotel. Anna mi přišlo,že až moc rychle otočila,a Leo se choval no jako největší...,na druhou stranu, byl ukřivděný,tak ho zase chápu,ale odepírat své bývalé manželce právo je teda pěkně hnusné....A rovnou se vrhnu na další díl

28.10.2023 4 z 5

Cesty osudu Cesty osudu Sophie Oliver

Poslední dobou si opravdu vybírám jakto tak vypadá knihy ze sérií a ještě k tomu jsou většinou vždy zasazeny do začátku 20.století a ještě v Německu:) Ale to vůbec nevadí, tyto romány mě baví a i tento není vyjímka, děj rychle plyne, a už se těším na pokračování

23.10.2023 4 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Když se ke mě tato kniha dostala, říkala jsem si,že to bude určitě zajímavé čtení a bylo. Autorka vypráví o svém životě, o její cestě do Afriky, výzkumech a o založení projektu, velice velice krásně napsaná kniha, jen bych si daleko více ráda přečetla něco o šimpanzích,ale to budu muset vzít autorky jinou knihu:) Za mě ale velice přínosná kniha jak o šimpanzích, tak o ekologii

18.10.2023 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tak moje první kniha od autorky, a myslím,že jsem rozhodne nesáhla vedle:) Bylo to naprosto dokonalý musím napsat, začátek se pozvolna rozjíždět, setkáváme se s hlavními postavami knihy, až nás kniha na konci překvapí,tím jak všechno do sebe zapadalo a jak všechno vlastně bylo propojeno nějakým způsobem. A ten konec...Opravdu,jak se říká, kdybych v ten den,v tu hodinu, ten rok nebyla zrovna tam,kde jsem byla, jaký by nakonec můj život byl...co by mě čekalo?

17.10.2023 5 z 5

Kočičí oko Kočičí oko Margaret Atwood

Opět vynikající kniha od autorky, její styl psaní se mi líbí i tento příběh, kde zakomponovala autobiografické prvky,byl velice zajímavý a krásně plynul:)

13.10.2023 5 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Moje první kniha od autorky, teda vlastně dá se říct třetí,ale první dvě byly pohádky, které si četl starší syn a teď se na ně chystá mladší syn:) Kniha se četla dobře,napětí se střídalo s klidem,nebo jak to nazvat a do posledních stránek jsem vůbec netušila,kdo v tom má vlastně prsty:)

05.10.2023 4 z 5

Dračí královna Dračí královna William Andrews

Moje druhá kniha od autora, a druhé pokračování trilogie Drak. Opět se setkáváme s Annou, a tentokrát se ale dostáváme více do minulosti, zjišťujeme kdo byl Dračí královna, jak se ke své pozici dostala a co vše za svůj život prožila, velice zajímavé téma si autor vybral a musím říct,že se těším na další pokračování a o čem bude:)

01.10.2023 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Kniha se mi líbila,docela dost se tam mluvilo o knížkách a u některých jsem si říkala, jééé tu bych si mohla přečist:) Hlavní hrdinka měla pro mě super zaměstnání, i já sama knihy zbožňuju a pracovat v knihkupectví nebo v knihovně bych brala všemi deseti:), děj ubíhal i když v některých případech se to táhlo,ale za přečtení to stálo:)

27.09.2023 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Tak i když se v hře šachy moc nevyznám a moji kluci chodili do šachů jeden rok, tato kniha mě velice bavila,už tím jak napínavě byly všechny partie napsaný,že člověk čekal,jak to dopadne. Velice se mi líbil i příběh samotné Beth, její cesta životem a musím uznat, že opravdu, pokud někdo má takovou hlavu na šachy,tak opravdu smekám,co vše s tím dokázala. Bohužel se v knize objevily i nepříjemné stránky života, ale tak to v životě máme všichni, jednou dole, jednou nahoře:)

22.09.2023 5 z 5

Dům knih Dům knih Beate Rygiert

Této knize musím dát 4 hvězdičky a to proto,že jsem z názvu knihy asi čekala něco trochu více právě o knihách,například něco s výrobou,více a jak propagovat knihy atd.,ale na druhou stranu to nebylo nakonec vůbec špatné.

19.09.2023 4 z 5

Tichá bolest Tichá bolest Táňa Keleová-Vasilková

Další kniha od autorky, které její příběhy by se dali napsat jako ze života, líbila se:)

15.09.2023 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Tento příběh je hodně o vztahu matka x dcera, o citech dcery k matce a dá se říct lhostejnosti, jestli to tak můžu napsat nebo taky mám svou dceru ráda, jen když zrovna potřebuju...asi...O dívce,která se narodila náctiletých rodičům,a provází nás knihou svým dětstvím, dospíváním až do dospělosti. Tato kniha se musí přečíst, aby čtenář pochopil o čem je

12.09.2023 5 z 5

Svět vůní Svět vůní Charlotte Jacobi

O pár let později se v knize opět setkáváme se sestrami Carstensovými,ale v tomto díle mi přišlo,že se více zaměřujeme na postavy jejich kmotřenek a to Herthy a Lucie a jejich životem a sestry v tomto díle byly trochu v pozadí, i když se zde samozřejmě taky vyskytovaly. Už se těším na třetí díl:¨)

11.09.2023 4 z 5

Miluji seriál Přátelé, ani přesně nevím, kolikrát jsem ho jako puberťák, dospívající a pak s manželem viděla, dokonce jsem ho už shlédla i se svými dětmi:) A teď jsem ráda,že jsem se dozvěděla o dalším herci z toho seriálu, už jsem četla i o Jennifer, a Matty mě opravdu překvapil!! Už tím,čím si prošel, co ho k tomu všemu vedlo a i to jak tuto knihu napsal,se svým humorem sobě vlastním a i se sarkasmem:)

08.09.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tak poslední dílek série z Osvětimi, a příběh,který chytne za srdce, když si člověk přečte tyto tři díly a zjistí,jaké věci dokáže někdo udělat druhému člověku, jen protože si někdo nahoře řekl,že má moc a může si dělat co chce...

06.09.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Tak musim říct,že tento díl byl oproti minulému daleko víc napínavý,no co napsat,abych nic neprozradila,tak snad jen to,že se snad o někom dozvíme trochu něco víc a taky zde bude opět případ,který me tentokrát opravdu zasáhl už tím,jak ho autorka vymyslela...Směle do čtení této knihy,určitě neprohloupíte:)

02.09.2023 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Moje oblíbená série o amišské komunitě! Opět se setkáváme s Kate, Johnem, městečkem Painters Mill, ale tentokrát nás autorka zavede i do jiných částí Ohia a kam, to zjistíte,když si tento příběh přečtete:))Už se těším na další díl:)

31.08.2023 5 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Tak po přečtení Malého života jsem sáhla po této oddechovce, a myslím, že mi to sedlo:) Děj byl dá se říci zajímavý, i když jsem v některých pasážích věděla, jak to asi bude pokračovat, ale to nevadí, takovou oddechovku jsem právě potřebovala, a zkusím určitě další z této edice Srdcovky:)

28.08.2023 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Tak a mám to za sebou:) Ne,nepíšu to s tím,že bych knihu dočítala s donucením nebo něco v tom stylu to ne, jen mě teda nakonec opravdu dostala...Malý život ....co o něm napsat...Ukazuje asi 30-40 let života čtyř kamarádů ze škol, kteří měli na začátku plány se svým životem,ale i jeden, který to měl trošku v životě jinak...Dostáváme se do doby, kdy jsou všichni dá se říct velice slavní,žijí si ty svoje americké životy,po kterých touží spousta lidí a proto do Ameriky vlastně jedou,ale také ukazují jejich životy po té, co se vrátí domů z práce, za zavřené dveře....Příběh jednoho hlavního hrdiny je ale opravdu velice těžké číst,a musím říct,že budete lapat po dechu, budete brečet a říkat si proč, proč se tohle děje...

25.08.2023 5 z 5