Dámský gambit přehled

Dámský gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462604/bmid_damsky-gambit-IdO-462604.jpg 4 561 561

Dámsky gambit je literárnou predlohou jedného z najúspešnejších seriálov posledných rokov spoločnosti Netflix. Román o živote fiktívnej nesmierne talentovanej mladej šachistky nás zavedie do päťdesiatych rokov minulého storočia. Osemročná sirota Beth Harmonová je mĺkve nenápadné dievča, ktoré z letargie prebudí až jej prvá šachová partia. Už ako šestnásťročná súperí so špičkou a stáva sa z nej najlepšia americká šachistka. Čím vyššie sa však dostáva, tým osamelejšia je. Únik hľadá v alkohole a tabletkách na upokojenie. Veľmi rýchlo zisťuje, že musí čeliť nielen súperom, ale aj svojim démonom.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Premedia

The Queen's Gambit , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dámský gambit. Přihlašte se a napište ho.

annettka1098
17.04.2024 5 z 5

Příběh mě již od začátku zaujal a okamžitě vtáhl. Beth to nemá v životě jednoduché, ale bere věci tak, jak jsou. Je velmi inteligentní, což je pro ni v některých situacích požehnáním a jindy zase naopak prokletím. Obdivovala jsem, jak autor dokonale skloubil šachové tahy s hlubokými lidskými dilematy. Interpretace Jany Plodkové mi navíc byla tak příjemná, že jsem se několikrát přistihla, že bych nejradši poslouchala celý den.

Beth Harmonová se pro mě stala nejen šachovým géniem, ale i symbolem odvahy a odhodlání postavit se nepřízni doby i osudu.

Zuzka_Zuu
31.03.2024 5 z 5

Kniha se četla rychle, děj odcípal a skvěle doplněno šachovými tahy, které jsem si přehrávala spolu s hlavní hrdinkou. Držela jsem Beth palce při každém šachovém turnaji a cítila s ní každou výhru i porážku. Nechyběla lehce romantická linka a ani "drogová" závislost. Za mě příjemné čtení.

Alto98
24.03.2024 4 z 5

Šachová pohádka z doby, kdy světovému šachu vládli sovětští hráči. Hezké. Hvězda dolů za podivnou odtažitost vyprávění - o pocitech hlavní hrdinky se toho mnoho nedovíme.

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Knižní novinky (13. týden)

28.03.2021

Kniha Dámský gambit v seznamech