Ivanule Ivanule komentáře u knih

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Tak moje první přečtená kniha od N. Sparkse,a musím říct,opravdu krásný,dojemný a na konci smutný příběh.Ale naprosto mě dostal,jak prostředím,kam ho autor zahrnul,připomnělo mi to,kde manžel byl na služební cestě:),ale také i tím jak dokázal toto téma autor krásně napsat.a už teď můžu říct že to není poslední kniha,kterou od autora přečtu,zrovna mám rozečtenou jednu a v knihovně mi těch nových od něho,zatím tedy nepřečtených,taky pár leží,takže jen co se přestěhujeme,tak už vím,na co se vrhnu.

09.05.2014

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tak a protože se stěhujeme,tak jsem tuhle knížku četla skoro celý měsíc,za což se stydím,protože když jsem se do ní znovu začetla,měla jsem jí během tři dnů dočtenou:) Tak autorka si opět to napětí nechává až skoro na závěr knihy,ale na to už jsem si zvykla.Xemerius byl výborný,zvlášť jeho chrlení :D Čekala jsem jestli zase použije to svoje kouzlo hrabě,ale naštěstí se nestalo,jen mě mrzelo,co se dozvěděla Gwen o Gideonovi,no ale myslím,že zase to tak horké nebude a nakonec to dopadne podle očekávání:) Už se těším na poslední díl,který jsem si zamluvila v knihovně,protože minule byl půjčený,a konečně se dozvím jak to celé dopadne.Držím Gwen a Gideonovi palce,a doufám,že se konečně víc dozvím,proč Paul a Lucy udělali,to co udělali...:)

05.05.2014

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tak o této knize a celé sérii Drahokamy jsem hodně slyšela,ale nejdřív jsem si říkala,že to ani číst nechci,přeje jen je to pro mladé a já už mám nějakých 27let,ale stále jsem o ní slyšela a nakonec jsem si ji v knihovně půjčila,a můžu říct,že jsem z ní nadšená.I když v ní moc zápletky není,stejně jsem ji přečetla jedním dechem,.A pokud bych neměla 2letého chlapečka,který mě nenechá moc číst,takže si ten čas musím horko těžko hledat,měla bych ji určitě přečtenou během jednoho dne:)A teď se konečně můžu vrhnout na druhý díl,protože se těším,jak to nakonec dopadne jak s Gwen a Gideonem,ale i jakou roli v příběhu vlastně bude hrát Lucy a Paul:)

10.04.2014

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Tak další přečtená kniha ze série Stmívání,je to i poslední díl,který jsem viděla zfilmovaný a teď se vrhnu a poslední knihu:)Zatmění jsem sice četla nejdéle,protože s malým prckem to jinak nejde.),ale celkově se mi děj líbil a určitě bych vypíchla i dobře napsané dějové příběhy Rosalie a Jaspera,a jak stále říkám,knihy jsou lepší než film,protože zase jako u téhle knihy musím říct,že se mi víc líbila kniha než film,protože mi tam zase některé pasáže,které byli v knize,a chyběli ve filmu

23.03.2014 4 z 5

Italská mozaika Italská mozaika Juliette Benzoni

Tak hodně mě zajímá anglická historie,ale když jsem byla naposledy v knihovně,zabrousila jsem i do historie italské a tam mi padla do oka Italská mozaika:)Renesanční Itálie,osudy Borgiů a Medičejských mě vtáhly do knížky,že jsem ji měla brzo přečtenou:)Přečtením knihy jsem určitě nelitovala,že jsem si ji půjčila a asi se začnu zajímat i o jinou historii:)

04.03.2014 4 z 5

Královské poklesky Královské poklesky Leslie Carroll

Tak jsem zase víc dozvěděla o anglických panovnících a jejich rodech:)Nevím proč,ale Velká Británie mě nějak pořád přitahuje a jejich historie a tedy i současnoust(jako je královská rodina,William a Kate a malý George)mě zajímají:)

17.02.2014 4 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Sice jsem o těchto knihách dříve nechtěla ani slyšet,natož je vidět v telce,protože v té době po Edwardovi a Belle byla všude doslova mánie a já do ní rozhodně nechtěla patřit :D Ale co se nestalo,nakonec jsem si knížky všechny pořídila,a můžu říct,že se mi líbily všechny,zatím jsem teda přečetla jen 3 díly a na poslední se chystám,ale určitě si celou sérii zase přečtu.Více se mi líbí knížky než filmové zpracování,jen ale kvůli tomu,že v knize je to více popsáno,tak mi ve filmech něco vždycky chybí.

27.01.2014 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer