Ivanule Ivanule komentáře u knih

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Krásná knížka,krutý osud,aneb další ukázka jiné civilizace a jak to u nich s osudy lidí a jejich historií je,když takové knížky občas čtu,tak si říkám,že sice někdy si stěžujeme,jak to u nás je a tak,ale co je to proti osudu lidí,kteří třeba ani neví,jestli se dožijí zítřku....

23.01.2016 4 z 5

Báječné nakupování před svatbou Báječné nakupování před svatbou Sophie Kinsella (p)

Tahle série a maléry Becky mě hrozně baví,naštěstí mám všechny díly a tak se můžu vrhnout do pokračování:)

23.01.2016 4 z 5

Všechno zlé je k něčemu dobré Všechno zlé je k něčemu dobré Katherine Center

Oddechová kniha o těhotné dívce,zasnoubené se svým přítelem,který je takový no takového bych doma nechtěla ani za nic:D,děj byl celkem jasný od začátku,mladá maminka,přítel k ničemu,a soused:)ale jako kniha u které chcete vypnout a přečíst si něco naprosto nenáročného můžu rozhodně doporučit,za mě se líbila,ráda si takové knížky přečtu:)a na to,že je to autorčina prvotina se jí povedla

12.12.2015 4 z 5

Čokoláda pro duši ženy Čokoláda pro duši ženy Kay Allenbaugh

Další oddechová knížka stejně jako první kniha Čokoláda pro srdce ženy, i tahle potěšila jen myslím že nepotěšila jen duši ale i to srdce ženy:)

03.12.2015 4 z 5

Čokoláda pro srdce ženy Čokoláda pro srdce ženy Kay Allenbaugh

Pěkná odpočinková knížka s příběhy,které potěší nejedno srdce ženy:)V některých příbězích jsem se i viděla

28.11.2015 3 z 5

Jak se po anglicku vytratit v Anglii Jak se po anglicku vytratit v Anglii Hana Parkánová-Whitton

Krásná oddechová knížka,kde autorka vystihuje svůj život v Anglii nějakou dobu po svatbě se svým manželem Paulem

24.11.2015 4 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Další oddechová knížka od autorky:)Je tu popsán její začátek života v Anglii,její svatbě a co všechno kolem ní musela zařídit a o pořízení svého vysněného domu na venkově se svým manželem.Každý den jsem se těšila na večer,kdy půjdou kluci spát a já si budu moci zase přečíst několik stránek před spaním:)A rovnou se vrhnu na pokračování

30.10.2015 5 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Tuhle autorku mám velice ráda,už jen díky tomu jak píše o historii Anglie a anglických panovníků tak i touhle knihou.Je zde krásně popsaný vztah mezi autorkou a její babičkou,jak svou babičku obdivovala a vzhlížela k ní.Jinak je to knížka,když chcete vypnout a jen tak si něco pěkného přečíst:)

30.10.2015 5 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

No je to pravdivý příběh,o němž se v Číně a Japonsku až do nějaké doby vůbec nesmělo mluvit.Autorka zde popisuje život několika přeživších utěšitelek,které o svém životě chtěly vyprávět.Jinak musím říct,že jsou to velice emotivní příběhy a lituji tyhle ženy,co vše si museli v době druhé světové války prožít,jak se jim poté špatně vracelo do života,jak je rodiny odvrhly za to co dělali nedobrovolně,a poté i čínská náboženství,která vlastně z žen dělala majetek manžela no co si o tom myslet že.... Čínské dějiny vůbec neznám,ale jsem ráda,že jsem si zase něco nového pro mě naprosto neznámého a tím si historii Číny rozšířit,že jsem si mohla přečíst..

03.10.2015 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Tak o tuhle knížku jsem pohledem zavadilo jednou tak v knihovně a říkám si,že jsem o ní hodně slyšela na blozích od blogerek a jak ji vychvalovaly:)Nedalo mi to a další návštěvu knihovny jsem si knihu půjčila a můžu říct,že si ji budu pamatovat:) Jsou zde krásně popsané dva příběhy,které si jdou tak ruku v ruce celou knihou - příběh Duncana a příběh Tima.Výborné popsané prostředí školy,a přišlo mi že se Duncan docela ztotožňoval s osudem Tima v některých částech Timova příběhu.A ano slovo RELEVANCE RELEVANCE RELEVANCE opravdu člověka nenechá spát a bude si ho pamatovat určitě ještě hodně dlouho:)

27.09.2015 5 z 5

Nemilované královny Nemilované královny Helga Thoma

Krásně napsané příběhy:)Některé osudy jsem už znala jako například Anna Boleynová,ale jsou zde i popsány ženy,které už si z dob dějepisu nepamatuji:)Dcery vlastně sloužily jen k tomu,aby se provdali a tím zamezily dalším nepokojům mezi rody.Ale je zde také pěkně vykresleno,že i ony měli city a ne vždy se provdali a vedly spokojené životy.

27.09.2015 5 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Na to jak mám knihy Henryho Denkera ráda,tak jsme si myslela,že bude trošku více z prostředí nemocnice a jak to v ní chodí v případě léčení takto malinkých miminek a další věci s tímto spojené.I když námět byl samozřejmě žaloba lékaře,tudíž se to více točilo kolem soudu.Ale jinak pěkné čtení a zase určitě někdy sáhnu po některé knížce od autora:)

18.09.2015 4 z 5

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Naprosto strhujici zavrseni trilogie o Marii Antoinette a jejich poslednich letech zivota po padu Bastily.Tato kniha me doslova dostala svym popisem udalosti,ktere si musela vytrpet pred svym koncem.V nekterych pasazich jsem i knizku nekdy musela odlozit a rikat si jak tohle vsechno mohli lide dopustit,zvlast popsane nektere činy. Pokud vas osud dcery rakouske cisarovny Marie Terezie zajima,rozhodne si tuto trilogii prectete!

04.09.2015 5 z 5

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Juliet Grey

Vyborna kniha o zivote Marie Antoinetty,kdy se dostava na trun,o jejich strastech kdy se stále nenaplnilo jeji manželství,a ona utapela svůj zal po detech ve hrach a drahých satech až po pad Bastily,kdy se jeji zivot jakoby ze dne na den doslova otocil naruby...

04.09.2015 4 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Krásně a poutavě napsaná kniha a o dětství malé Marie Antoinetty,jejím životě v Rakousku a poté,kdy ji provdali do Francie. Je zde krásně vykreslená doba vlády Ludvíka XV.,dále pak o tom jak ji přijali ve Francii, a co vše musela udělat, aby se zalíbila lidem ve Versailles,a její úskalí sbližování se s budoucím králem Francie. O tom jak si musela zvykat na jiný způsob života ve Francii. Kniha končí úmrtím krále Ludvíka XV. a tím pádem nástupem jeho vnuka Ludvíka XVI. a z Marie Antoinetty se pomalu stává královna Francie,ale to už je pokračování této knížky ve druhém díle:)

04.08.2015 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Co k této knize napsat?:) Odpočinková kniha pro náctileté,i když mě je 28 stejně mě zaujala a se Secrecy mi hodně připomněla Gossip Girl:)I když ta byla i v prvním díle že jo a jen jsem to potom zapomněla v komentáři ke knize napsat... Ze začátku jsem se nemohla začíst a dost mě tam potom štvalo jak se to s Henrym protahovalo až teprve ke konci z něho něco vypadlo :D Jako postava v tomto díle byl nejlepší a nejsympatičtější dokonce víc než v prvním Grayson.Jinak se těším na dalším díl takže šup sem s ním kdy vyjde?

22.07.2015 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Co rict?Sice uzmi neni nejakych nact uz par let,ale obcas se do tehle doby v knizkach vracim:) Od autorky jsem cetla jeji predchozi trilogii a moc se mi libila,a tak jsem se tesila,az ji vyjdou dalsi a muzu rict,ze me mile potesila:) Oddechova knizka,ve ktere muzete snít a treba se i vase sny stanou skutecne:) Samozrejme jen ty dobre:))

06.07.2015 4 z 5

Nebeská láska Nebeská láska Lorna Byrne

Knizka byla sice zajimava,ale nektere casti se často opakovaly a tim me to moc nebavilo

04.07.2015 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Tak tuhle knížku jsem si půjčila v knihovně s tím,že to bude o nevěře jednoho z manželů....Ale při čtení mě to docela překvapilo,kam se knížka začala ubírat....Nakonec byla velice čtivá,a závěr byl taky překvapující...Určitě od téhle autorky budu chtít přečíst zase nějaký kousek :)

16.06.2015 5 z 5

Toulky literární Anglií Toulky literární Anglií Hana Parkánová-Whitton

Pokud vám zajímají angličtí literáti je to báječná relaxační knížka,krásně čtivá!

10.06.2015 5 z 5