Ivanule Ivanule komentáře u knih

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Tak musím říct,že od prvního dílu byl děj rychlejší a bylo tam dá se říct více akce,ale pořád mi tam z toho ranhojičství té doby stále více chybí trochu víc z oboru,ale jinak musím říct,že děj plynul krásně,čtivá kniha,opět se setkáváme s některými postavami z prvního dílu,a ke konci i dochází k rozuzlení toho,k čemu spěje celý tento díl.Ale to už si musíte přečíst sami,jak to dopadne:) A ted hrr na třetí díl:)

30.10.2017 4 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Takže,jako první jsem si řekla,když jsem tuto knihu začala číst,že nesmím srovnávat s Ranhojičem od Gordona,no nakonec se podařilo:) Takže příběh zajímavý,jak tím,že se Vitus vydává hledat svoje kořeny,které ho po cestě zavádí do někdy nelehkých situací,až do doby,kdy se dostal do své domoviny. Na můj vkus je tedy knihy Ranhojičova pouť zajímavá,ale chybí mi tam asi více z toho ranhojičení nebo jak to nazval z té doby,v Ranhojičovi od Noaha Gordona toho bylo víc,možná i proto se mi více líbila jeho podoba knihy.Ale i tak musím dát 5*:)

17.10.2017 5 z 5

Ve stopách Vikingů Ve stopách Vikingů Jiří Mára

Další velice krásně napsaná cestopisná kniha rodiny Márových,tentokráte po Severu.Teda upřímně nikdy jsem se do takových krajin nechystala,ale po přečtení této knihy jsem změnila názor:)Až na jednu věc,nemám ráda velkou zimu a fučení větru:)

01.10.2017 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Moje první knížka od této autorky a rozhodně se vrhnu na další,píše fantastiky! Krásně se mi četla,děj ubíhal od první stránky svižně a já jsem si říkala jen ať to neskončí:) Mám ráda tyto knihy z dob,kdy vládly různí králové jak v Anglii,která mě asi zajímá nejvíc,pak taky Španělsko,Francie,v této se vykresluje příběh Jany Greyové,devítidenní královny s jejím bohužel nešťastným koncem. Je zde krásně vykreslena doba,kdy Jana žila,v jaké rodině (tu rodinu jsem jí vůbec nezáviděla,naštěstí měla svou Ellen,která jí lásku matky vynahrazovala),jak se dívky v té době vzdělávaly,co je čekalo,jakmile vyrostly,to že vlastně byly jen loutkami svých rodičů,kteří rozhodovali co s nimi bude,a na jejich názor nebo spíše děvčata té doby svůj názor ani mít nemohla,ale Jana byla na svou dobu velice chytrá,uvědomělá a stála si za svým přesvědčením a názory,a na konci jsem si říkala,sakra proč to takhle dopadlo měla možnost,ale za to její přesvědčení jsem ji vlastně obdivovala...Rozhodně doporučuji přečíst,aspoň tomu,kdo se o tuhle dobu zajímá :)

18.09.2017 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Teda ale to se stydím číst knížku 2 roky,2 ROKY!!!NO FUJ,ale jinak ke knížce,sakriš co mi na tom trvalo tak dlouho,knížka se čte úplně krásně,děj ubýhá kouzleně,některé názory jsem slyšela,že nemají rádi knížky formou emailů a dopisů,ale nevím teda mě se to četlo super,je zde krásně zachycen příběh dvou lidí,kteří se znají od školky nebo jak to říct,chodí spolu do školy,až je jednou cesty rozdělí,ale stále si píšou a jsou nejlepšími kamarády,ve skrytu duše se milují,ale vždy se jim do cesty dostane něco,kdy buď jeden ani druhý si to nedokážou říct:)A poslední kapitola...upřímně jsem se u ní rozbrečela,nádherná opravdu nádherná knížka,určitě jsem ji nečetla naposledy!

04.09.2017 5 z 5

Nový Zéland: Návrat k protinožcům Nový Zéland: Návrat k protinožcům Jiří Mára

Opět velice vydařená cestopisná knížka od rodiny Márových, v této knize s jejich začínajícími cestovatelskými zážitky se setkáváme jen s částí rodiny a to táta Jirka,syn Jirka a jejich kamarád Štefan:)Zase může říct jen to,krásně napsaná a stojí rozhodně za přečtení!!Přece jenom je to první cestování Jirky na vozíku,ale jak je vidět zvládl to na jedničku,zažili na Nový Zéland pěkné počasí v celém průběhu jejich měsíční cesty,navštívili fjordy,tučnáčky,nepovedený výlet na nejvyšší horu,a opětovné setkání s rodinou,o které píše pan Mára v první knize Nový Zéland - země protinožců,u které byl ubytování po dobu svého jazykového pobytu:)

02.09.2017 5 z 5

Nový Zéland - země protinožců Nový Zéland - země protinožců Jiří Mára

Tohle je myslím první kniha,co pan Jiří Mára začal publikovat svoje cestování a já se musím přiznat,že ji čtu mezi posledními,které jsem si od něho už přečetla.Jak jinak než že můžu zase napsat,že je to skvěle napsaný cestopis o jeho studování angličtinu na Novém Zélandu,o jeho turistických návštěvách v této zemi a je velice v ní cítit,jak ho tato země učarovala. Výborný cestopis:)A teď hurá na jeho pokračování - Návrat k protinožcům

24.08.2017 5 z 5

Americká snídaně I Americká snídaně I Jaroslav Kratěna

Super napsaná kniha,a na styl psaní se dá velice dobře zvyknout:)

14.08.2017 5 z 5

Tajuplná Afrika Tajuplná Afrika Jiří Mára

Další velice vydařená kniha od pana Máry,vždycky si o jejich cestování ráda přečtu,muselo být krásné putovat státy Afriky,a moc gratuluju k zapsání Jirky do České knihy rekordů:)

28.07.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tak bohužel musím říct,že knihu jsem nedočetla,námět je zajímavý,ale nějak jsem se prostě do čtení musela nutit,i když teda se to četlo dobře,ale bohužel jsem nedočetla,ale zkusím to znovu :)

09.07.2017 2 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Kniha,od které jsem na začátku vůbec nevěděla co očekávat,ale nakonec můžu říct,že je vlastně velice dobrá!Žádné romantické povídačky,všechno se v dobré obrátí vždycky pro hlavní hrdiny knihy,ne tady ne,tady je ukázáno,že jdou napsat velice dobře i knihy,které nemusí mít jen kladné hrdiny,a růžové konce...

02.07.2017 5 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Tak co napsat ke knížce,rozhodně se mi líbí její zpracování,různě napsané texty,ale nevím jestli mi v paměti utkví něco z knihy,protože se to docela hodně opakovalo a nebylo tam nic co by mi kniha dala...

25.06.2017 2 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Zajímavý příběh,psaný zajímavou formou,někdy mi trvalo než jsem po pár řádcích,zjistila o kom se vlastně v dané kapitolce mluví,ale jinak čtení ubývalo pěkně rychle,upřímně nechápu obě hrdinky,co na něm viděly,snad kouzlo osobnosti nevím,ale upřímně s takovým člověkem bych já nebyla

21.06.2017 4 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Krásně popsaný děj o životě Ladislava Pohrobka,syna Alžběty Lucemburské a Albrechta Habsburského,je tam vykreslen i část dějin před jeho narozením,méně tedy jeho život,což mohlo být více,ale kdoví jestli se víc o něm dochovalo.

13.06.2017 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Zajímavě provedená kniha,nejsem sice úplně cílová skupina,která vyhledává tyto témata knih,ale jednou jsem si něco takového chtěla přečíst a tuto knihu jsem slyšela hodně vychvalovat:)Můžu říct,že je tam pěkně popsaný život autorky před onemocněním,v některých situacích typu,že sama se chci zavděčit ostatním,neumím říkat ne,chci být dokonalá v některých věcech atd. jsem se poznávala,je tam zajímavě popsaný stav NDE,a některé myšlenky jsou opravdu poučné a určitě si je z knížky opíšu:)

04.06.2017 4 z 5

Šaraf - začarovaný kruh tradice, cti a lásky Šaraf - začarovaný kruh tradice, cti a lásky Raj Kumar

Ráda si takhle přečtu o životě v jiných částech světa a pak si člověk jen může říct,že je vlastně rád,kde žije,protože jinde by to bylo třeba horší

27.05.2017 5 z 5

Škola milostných chutí Škola milostných chutí Erica Bauermeister

Krásné odpočinkové čtení,když si chcete oddechnout od všeho shonu kolem nás:)

27.05.2017 4 z 5

S Jirkou do světa S Jirkou do světa Jiří Mára

Co jediného napsat,jen to: Nádherně shrnuté putování po státech a kontinentech Země v jedné úžasné knížce!

08.05.2017 5 z 5

Vietnam - země pod obratníkem Raka, příroda a lidé Vietnam - země pod obratníkem Raka, příroda a lidé Jaroslav Picka

Cestopis hlavně pojednávající o zálibě autora a to je sbírání broučků,motýlů a jeho další vášně sběru mušlí.Ale je zde i krásně popsáno prostředí Vietnamu,které je doplněno krásnými fotkami:)

15.04.2017 4 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Lehká oddechová kniha u které nemusíte přemýšlet,přečtená během dvou dnů:)

15.04.2017 4 z 5