Ivanule Ivanule komentáře u knih

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Hana Parkánová-Whitton

Na jednu stranu jsem se na knížku těšila,protože mě baví dozvědět se o životech králů,princezen,prostě jakýchkoli historických dynastiích jak Evropy tak i Asie atd,,ale zase na druhou stranu to bylo až moc jak to říct přeslazené v některých případech a to mi tam tak nějak nesedělo,přijde mi že spisovatelka tyhle historické knihy dokáže psát mnohem lépe,takže jsem se ráda zase o něčem dozvěděla,ale nemuselo by tam být tolik té červené knihovny,jak se dívám,že už psali i jiný v komentářích:)

22.08.2016 3 z 5

Indonésie, jak ji pozná málokdo Indonésie, jak ji pozná málokdo Veronika Škvárová

Ráda si občas přečtu nějaký ten cestopis,a tohle nebyla vyjímka,i když pochybuji,že se někdy do takového státu někdy podívám,já která se tak bojí lítání:)

29.07.2016 4 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Tak další příběh o Anně Boleynové,ale tentokrát po její smrti a také o její dceři Alžbětě.Ráda si přečtu trošku dějin,zajímají mě královské historie,jen je zde přiběh Anny popsán v tajném deníku z jejího pohledu,jde o to,jak moc tohle brát jak pravdivé,jinak velice čtivě napsané:)

22.07.2016 4 z 5

Pěšky napříč Evropou Pěšky napříč Evropou Nicholas Crane

Nádherný cestopis,krásně popsaný a musím smeknout,protože k tomuhle bych se asi sama neodhodlala,ale odvážným štěstí přeje:)

09.07.2016 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Moje první knížka,kterou jsem od Sandry Brown přečetla:),knížka se lehce a snadno čte,jsou zde jak smutné osudy,i když hlavní hrdince to co zažila vůbec nezávidím a nepřeji nikomu. Někomu může být kniha hodně předvídatelná,což si myslím,že od začátku jde poznat,ale není nad to si ji přečíst do konce:)

02.07.2016 4 z 5

Kouzelný Cornwall Kouzelný Cornwall Heike Ulmke

Krásně popsaný kraj Anglie s nádhernými zákoutími,krajinami a městy.

22.06.2016 4 z 5

Střípky z Evropy Střípky z Evropy Jiří Mára

Tak po delší době jsem se zase dala načtení cestopisů a můžu říct,že když jsem tuto knihu našla v knihovně a půjčila si ji,rozhodně jsem neudělala špatně! Krásně popsané,v hodně případech i vtipně,cestování jedné milé rodiny z Přerova,která musí překonávat překážky cestování a někdy i neochoty některých lidí v různých státech skrz hendikep syna,ale v ničem jim to nebrání a plánují si další a další cesty.Moc je obdivuji,a je dobře,že vychází i cestopisy,které dokazují že i lidé,kteří by jindy jen seděli doma a žili ze dne na den skrz své postižení,mohou cestovat a navštěvovat místa i přes svoje postižení,za tohle je moc obdivuji a těším se na další knížku kterou si určitě moc ráda přečtu!!

20.06.2016 5 z 5

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Odpočinková kniha,s nádhernou obálkou,příběhy,které vám zanechají na tváři úsměv a také jsou některé poučné si myslím (jako například dělat věci podle sebe a ne jak vás je nutí dělat ostatní:)),rozhodně stojí za předčtení,a do takových pozdních zimních odpolední až večerů je jako dělaná:)

15.06.2016 5 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Krásný a čtivý příběh o Coco Chanel,o její cílevědomosti,někdy i velké tvrdohlavosti,ale je vidět,kam se z ničeho při píli a odhodlání dokáže člověk,který si od malička prošel jak smrtí matky,tak i odložení do sirotčince se svými sestrami,dostat.Nádherně popsaný životopis,a já se můžu vrhnout na film o Coco:)

07.06.2016 4 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

No teda,to člověk opravdu ani tuhle knihu nemusí číst,když ví,co bude na další stránce...Ale to jsem jen odbočila:D Mně se teda knížka moc líbila,ono zdědit podnik,který sice tu slávu už měl dříve větší,ale i tak to musí být náročné dát ho znovu dohromady,aby všechno fungovalo a začalo hlavně fungovat jak má,je náročné a je vidět,že píle a odhodlání se vyplatí,knížka se čte krásně lehce,oddechové čtení,třeba když chcete po celém týdnu v práci vypnout a od všeho si odpočinout....

29.05.2016 4 z 5

Gejša se smaragdovýma očima Gejša se smaragdovýma očima Jina Bacarr

Nu co si o knížce myslet...Nevím,ve srovnání s Gejšou od spisovatele Goldena až moc eroticky nabitá a některé myšlenky,která měla Kath mi přišly někdy až moc na 15ti letou dívku.Přišlo mi, že se tu všechno točí jen okolo jedné a té samé činnosti, a to je jak se dostat konečně s někým do postele a co tam s ním dělat...

21.05.2016 2 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Musím se zastydět,ale je to moje úplně PRVNÍ knížka od Jane Austenové:) Četla se mi velice dobře a snadno a taky rychle,i když jsem se zprvu bála,v jaké formě (dopisové),se mi bude číst ale mýlila jsem se a mile mě překvapila.Příběh to je krásný,ale mít takovou matku jako byla lady Susan,upřímně jsem Frederiku litovala

15.05.2016 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Teda....nemám slov,občas si ráda přečtu knížku,která ukazuje,jak si žije v jiných národech a myslím a jsem si jistá,že můžeme být rádi za to,co máme,i když si někdy stěžujeme,jak je svět nespravedlivý a nevím co ještě,ale žít v takovém náboženství,kde se k ženám chovají jako ke kusu nábytku to bych opravdu nemohla! Jsem ráda,že i takovéto knihy si můžeme přečíst a aspoň vidíme,jak je to v jiných kulturách,vřele doporučuji si přečíst

11.05.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

I když to je povinná četba a já už nějaký ten pátek nechodím do školy a starám se o dva prťaví kluky:),se musím zastydět,že jsem si knížku přečetla až teď,protože musím říct,že mě úplně dostala! Krásně a čtivě napsaná knihy,a ačkoliv je to psáno kolem let 1930,je to docela aktuální i teď,i když možná ten proces by snad dnes již dopadl mnohem lépe a spravedlivě. Knihu si rozhodně pořídím i domů,ne jen půjčenou z knihovny,začátek a ukázání doby kdy děti chodily do školy a školský systém,dále obvinění černého občana městečka Maycomb a proces s ním,zároveň ukončení procesu mě docela dostalo a říkala jsem si ta porota je slepá??,ale v té době být černoch prostě znamenalo být špatný,a závěr knihy výborné!!....

03.05.2016 5 z 5

Zoufalé matky Zoufalé matky Maria Beaumont

Výborný oddechový čtení,krásně a rychle se čte,má to všechno,co potřebujete,když si chcete knížku vychutnat,vtip,srandu,prostě takový to maminovský a manželkovský čtení:)

18.04.2016 5 z 5

Láska je láska Láska je láska Laura Laurenzi

Co napsat ke knize:)Jsou zde popsány osudy lidí,kteří si svou lásku a i teda svou orientaci museli někdy i vybojovat,ať už Verlaine a Rimbaud,kteří svou lásku prožívali až na smrt,zvlášť jeden z nich,Eleanor Roosveltová,která i když si vzala muže a měla s ním děti,ale našla pak silný cit k jedné reportérce,a manželství pak spíše pro veřejnost bylo naoko,až po třeba známého Eltona Johna,který našel svou záchranu v teď už svém životním druhovi Davidu Furnishovi...

11.04.2016 5 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Nádherně popsaný příběh manželky F.S. Fitzgeralda Zeldy,ze začátku má kniha krásný spád,protože jde vidět,jaká energická a život milující byla Zelda jako dospívající dívka než se seznámila s Francisem,o jejich životě po svatbě,stěhování,narození dcery,stěhování se do Evropy,Zeldiny nemoci,Francisovo kamarádství s Hemim,až po konec jejich životů...Krásně napsaný příběh,mám tyto knihy moc ráda:)

07.04.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tak...co říct:) Ze začátku jsem se do knížky nemohla a nemohla začíst,ale pak jsem se od ní zase nemohla odtrhnout a chtěla vědět jak to vlastně skončí...Skvěle napsaná kniha pana Spisovatele,a můžu říct že se k ní určitě zase vrátím,a rozhodně si knížku pořídím i do své vlastní knihovničky:)

07.04.2016 4 z 5

Silné ženy, slabí muži Silné ženy, slabí muži Sigrid-Maria Größing

Tak další historická knížka,u které jsem si zase ráda přečetla o osudech žen a jejích manželů,co všechno si nechali líbit nebo když už prostě manželovi nevyhovovaly,tak se jich třeba v době Kleopatry zbavili,jinak například je zde pěkně vykreslen příběh Wallis a Eduarda,a o jejich cestě k tomu,aby mohli být spolu,prostě historické povídání to je něco pro mě:))

23.01.2016 5 z 5

Rivalky : souboj o lásku a moc Rivalky : souboj o lásku a moc Ulrike Grunewald

Tak historie mě baví a takhle kniha mě také bavila,podívat se do života některých dam,o kterých jsem třeba ani nevěděla:)Ráda jsem se zase dozvěděla něco nového a zajímavého,i když příběh Camilla a Diana je určitě všem známý,o jiných dámách jsem si ráda přečetla.

23.01.2016 5 z 5