Ivanule Ivanule komentáře u knih

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Co k této knize dodat,asi to,že mě dostala,totálně...Od záčatku jsem si moc nemohla zvyknout na Jackovo vyprávění,kdy označoval věci velkými písmeny a jeho slovosled nebyl někdy nic moc,ale co se divit,když prožil prvních pět let svého života jen v Pokoji,někdy jsem se zastavovala nad tím,že je tam moc ochuzen o krásy světa,o zpívající ptáčky po ránu,o rosu v trávě a říkala jsem si proč to sakra ta jeho Mami dovolí,proč se nesnaží se odtud nějak dostat,vždyt to musí nějak jít...Ale někdy když ji malý Jack popisoval,tak se zdálo jako by rezignovala na všechno kolem,určitě v některých případech bylo vidět,že toho tam má dost,a vzpomíná jaké by to bylo,kdyby...A na konci jejich začleňování se zpět do Života,pro malého Jacka to určitě nebylo lehké,ale myslím,že tím,že nepoznal první roky života nic jiného,tak myslím že si na svět zvykl celkem dobře,i když s jeho Mami,to asi tak lehce nepůjde,přece jenom nejdřív si žijete život puberťáka,pak se stane to co se jí stalo,a po pěti letech se dostane zpátky,asi to pro psychiku člověka,který se musí vracet zpátky nejde tak rychle jak si on sám myslí....Výborně napsaná kniha!

06.04.2017 5 z 5

Porodní bába z harému Porodní bába z harému Roberta Rich

Takže co napsat,asi jen to že jsem čekala,jaké bude pokračování Porodní báby z Benátek,a musím teda říct,že moje očekávání předčila,ne že by první díl nebyl nijak dobrý,byl a moc ale druhý díl byl myslím lepší z hlediska děje a taky moc pěkně čtivé:) Konec se vyřešil teda během asi 3 až 4 stránek:) Ale rozhodně doporučuji si tuto sérii přečíst,nezklame!

26.03.2017 5 z 5

Eliška Přemyslovna – matka Otce vlasti Eliška Přemyslovna – matka Otce vlasti Jaroslava Černá

Krásně popsaný život Elišky Přemyslovny,od dětství,kdy se chystala být jeptiškou a proč posléze se tak nestalo,až po její smrt.Knihu doporučuji k přečtení:)

17.03.2017 5 z 5

Nefertiti Nefertiti Philipp Vandenberg

Knížka se mi líbila,byla čtivá a zase jsem se více dozvěděla :)

08.03.2017 5 z 5

Dcery bohyně Isis Dcery bohyně Isis Joyce Tyldesley

Krásně popsaný život žen ve starověkém Egyptě:)

05.03.2017 5 z 5

Na vozíku na rovníku Na vozíku na rovníku Jiří Mára

Tak opět musím knihu velice pochválit,krásně zpracovaná, skvěle popsané zážitky z cestování po Ekvádoru a následný přelet na Galapágy,zase musím smeknout klobouk,a v co nejbližší době si v knihovně zase pořídit nějaký cestopis od p.Máry:)

20.02.2017 5 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Průměrná knížka,která se hodí na takové oddechové čtení,kdy chcete vypnout a přečíst si lehkou knihu,u které nemusíte moc přemýšlet:)A pokud máte rádi romantické filmy s Hugh Grantem,Colinem Firthem,já teda ano,ale upřímně na každé stránce o tom číst nemusím,tak vzhůru do ní,a po pravdě,myslím,že žádný život se nedá žít podle jak už romantických,tak jakýchkoli filmů:)

13.02.2017 3 z 5

Jaká je Amerika? Jaká je Amerika? Jiří Mára

Co ke knize napsat,zase jenom znovu to stejné jako minule,naprosto skvěle popsaný cestopis,ve kterém musím smeknout komu jinému než mladšímu Jirkovi Márovi,který i přes svůj handicap se vydává zas a znovu na další výpravy po světě.Má můj velký obdiv,a já se zase jednou těším na další knížku a na jejich další výpravy,které se svou rodinou podnikl:)

28.01.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Teda co napsat:) Nejdříve jsem slyšela o filmu,ale ten jsem shlédla až poté,co jsem si přečetla knížku,protože já to tak prostě dělám:D Kniha se mi velmi líbila,upřímně,já osobně sama za sebe bych se takhle nikam sama jen tak na vlastní pěst rozhodně nevydala,tudíž musím autorce vzdát hold,má můj obdiv.Knížka se čte velice pěkně,příběh krásně plyne,Cheryl teda musím říct,že po té,co jí umřela maminka,byla teda pěkný číslo:) Ale asi každý jednou potřebuje za svým životem,který už nechce vést tak jako do té doby,tlustou čáru a asi je potřeba udělat krok,který by člověk nikdy nedělal (v případě Cheryl teda jít PCT). Myslím,že knížka rozhodně stojí za přečtení,film mi v určitých momentech (samozřejmě jsem to brala podle knížky)jaksi trošku neseděl,a třeba i tím,koho po své cestě potkala,že ve filmu byl myslím zmíněn jen jeden člověk.

19.01.2017 5 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Krásný,oddechový,čtivý příběh o porodních bábách v židovském ghettu v Benátkách a křesťanech,o jejich netoleranci vůči sobě,kdy nesměla židovka rodit děti křesťance atd.

10.01.2017 3 z 5

Ella a Michael navždy Ella a Michael navždy Jessica Sorensen

Co napsat,upřímně můžu říct,že děj mi ubíhal rychleji a zajímavěji než tomu bylo u prvního dílu,takže musím říct,že druhý díl byl pro mě o něco lepší než první,konec knihy nepřekvapil:)Ale za mě,jednou přečteno a stačí,stejně jako u první knížky....

03.01.2017 3 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

No,co k této knize napsat,moc jsem v tom nemohla najít to Tajemství jak už název knihy zmiňuje,sice je to napsána celkem dobře,že od začátku se to točí kolem něčeho a až na konci nebo možná už v půlce knížky zjistíte,co to tajemství je,ale jak je už zmíněno je to pro cílovou skupinu náctiletých a já už věkem do ní nepatřím,ale kniha to byla v celku dobrá,tak pro to tři hvězdičky,ale pro mě jednou přečíst a stačí:)

27.12.2016 3 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Dobře napsaná kniha,pohodové a oddechové čtení,námět za mě super,nevím ale já bych se asi vzdát dítěte nedokázala,ale hlavní hrdinka asi věděla co dělá a proč to musí udělat,jsou tam i dobře vykresleny ostatní osoby v knížce,jejich pohled na situaci a jak to řešili:)jen teda závěr mě překvapil:)myslela jsem,že nakonec skončí jinak,ale to vůbec nevadí

12.12.2016 4 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Nádherně popsaná doba v začátcích porodnictví jakožto porodních asistentek v 50.letech 20.století v Anglii,zjistila jsem posléze že je i seriál,tak doufám že ho někde najdu:) Jsou zde skvěle vykresleny různé rodiny,jak to v nich v té době,která rozhodně nebyla nijak lehká,chodí,je zde také dobře ukázáno porodnictví té doby,jen jak už někdo psal mi celkem chybělo více ze života autorky,i když občas tam něco o sobě řekla:) rozhodně doporučuji přečíst:)))

26.11.2016 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

No co napsat k této knize,ani jsem přesně nevěděla kolik dát hvězdiček,jestli dvě nebo tři,nakonec jsem dala 2...Kniha se čte rychle a lehce,ale děj je vám od začátku jasný,jen nevím proč ten její odjezd je protahovaný na tolika stránkách.Jediné,co mi utkvělo a líbilo se mi a zůstane asi v paměti je citát: Kdekdo si myslí,že je to dar,když máš někoho rád,kdo tě miluje,ale to je omyl. Největší dar je,že někoho můžeš milovat - tak jako on miloval tebe.

07.11.2016 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

K této knize můžu napsat jedině jednu věc, a to,že mě naprosto dostala a rozhodně,rozhodně jsem si jistá,že si ji pořídím i domů a ne jen z knihovny půjčenou!!!Výborně,poutavě popsaný život v 11.století v Anglii Roberta J. Coleho,jeho dětství,které bohužel skončilo v jeho 9ti letech,kdy přišel o rodiče,a nevěděl co s ním bude,ale našel se Bradýř,který ho vzal k sobě.Jejich putování po Anglii,až k době,kdy se Roby rozhodl,že se chce naučit lékařství,dále o jeho cestě do Persie,přes úskalí cest než se tam dostal,znovu nalezení dívky,do které se zamiloval,až po jeho splnění snu být lékařem...Kniha mě naprosto nadchla a rozhodně si ji pořídím domů,za poslední dobu opět kniha,která se mi zaryla do paměti!

26.10.2016 5 z 5

Můj muž král Karel IV. Můj muž král Karel IV. Vladimír Přibský (p)

Kniha se mi líbila,i když ze začátku mi to nešlo nějak se začíst:) Je zde krásně vykresleno rozpor v Anně Svídnické,jakožto na jednu stranu dospívající dívce a na straně druhé,kdy se provdala za krále Karla IV,a tudíž se měla stát panovnicí.Děj se odehrává v sešitovém deníku,který si sama královna psala při cestě za Karlem do Itálie,kde měli být oba korunování jak víme na císaře a na císařovnu,její cestu přes Alpy,a na úskalí,která je potkala v Itálii

30.09.2016 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Co napsat k této knize:)Asi něco jako wau:)Od začátku vás příběh do sebe vtáhne už tím,jak kniha a samotný příběh v ní začíná,o dvou lidech,dívce,která se vlastně ani nejmenuje tak jak si říká,ale to se postupem času,když v knize pokračujete dozvíte,a můžu vám říct,že se od ní nedá jen tak odtrhnout,a o chlapci,který toho za svůj 18tiletý život zažil už spoustu,příběh od začátku až do svého konce vás drží v napětí.Rozhodně můžu doporučit k přečtení,a klobouk dolů nad autorkou a její prvotinou!

22.09.2016 4 z 5

Krása Krása Louise Bagshawe (p)

Tak musím napsat,že kniha kniha ničím ve skrze novém nenadchne a ani nepotěší,hned od začátku to bylo celkem jasné jak o dopadne,už tím jak to začínalo,dítě,které vlastně ani jeden rodič nechtěli,otec,který utíkal do práce,jen aby uživil ženu,která toužila být jako ostatní,první syn,který byl pro ně vším,a pak novorozeně-dcera,která od mala vyrůstala s tím,že jí matka pohrdá a tak chtěla se svým budoucím osudem otočit,jenže za začátku se chytla špatného přítele,který si myslel,že může vše a vše mu také projde...

14.09.2016 3 z 5

Královna na útěku Královna na útěku Viola Slavíková

Tak můžu říct,že se mi četla daleko lépe než kniha Zimní princezna.Byla daleko napínavější,ale co mi zde chybělo,byly letopočty,protože zde bylo docela dost popsaných panovníků a já se v nich dost ztrácela,jinak hodnotím knihu velice kladně a určitě stojí za přečtení:)

30.08.2016 4 z 5