Toulky literární Anglií

Toulky literární Anglií https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208200/bmid_toulky-literarni-anglii-208200.jpg 4 30 9

Vydejte se na toulky Anglií, tentokrát Anglií literární! Průvodkyní vám bude vynikající česká spisovatelka žijící toho času poblíž Oxfordu Hana Whitton, autorka populárních humoristických knih Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka, Jak se po anglicku vytratit v Anglii a také historických próz Královna Anna a dalších. Historii anglické literatury vám paní Whitton přiblížila v poutavých příbězích, které se dotýkají literárních památek od legendární poemy Beowulf až po Harryho Pottera J. K. Rowlingové a všechna místa, významná pro literární historii osobně procestovala spolu se svým manželem, fotografem Paulem Whittonem, který doplnil knihu četným obrazovým materiálem.... celý text

Vydáno: , XYZ (ČR)

DádazPrahy
27.10.2023 3 z 5

Z knížky se dozvíte spoustu zajímavých informací a souvislostí - potud tedy hodnotím kladně. Také se mi líbí uvedení jednotlivých kapitol - fotografie vztahující se k příslušnému místu a vhodný citát.
Co v knize nepříjemně překvapilo, jsou tiskové chyby (např. se dočteme, že v době Winstona Churchilla vládla Alžběta I. či chyby v místních názvech (Padington místo správného Paddigton aj.), což nesvědčí o pečlivě provedené korektuře. Také bych ocenila, kdyby autorka uvedla seznam pramenů, ze kterých čerpala. Knížka stojí za přečtení, ale svým provedením zklamala.

pajaroh
26.02.2023 4 z 5

Příjemné toulání se po stopách několika anglických spisovatelů a literárních spolků, spíše střípky a zajímavosti, velmi "lidsky" vypravěné bez slovníkových výčtů nezapamatovatelných dat. Ideální čtení před cestou do Anglie, známé události ze života slavných autorů se přiřadily ke konkrétním místům, ale také jsem se dozvěděla něco nového, na co se můžu zaměřit a těšit. Větrná Hůrka a Tolkienova místa mě táhnou nejvíce...

ladyfromskye
10.03.2022 5 z 5

Toulky literární Anglií mě bavily. Moc. Vlastně tak moc, že mám zase plný itinerář a že se sháním po dalších knihách takového typu. Věděli jste například, že existují Literární toulky Prahou a Moravou a Literární toulky po Čechách? Tak teď už ano :-)
Každopádně, kdyby chtěla paní Whitton napsat pokračování této knihy, brala bych ji všemi deseti!

Sarajana
14.05.2018 5 z 5

Velmi zajímavá a poučná kniha s nádhernými fotografiemi.

Michalka98
30.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která je jako stvořená pro milovníky anglické literatury.

bookcase
17.07.2017 5 z 5

Tohle ocení asi jen opravdoví milovníci anglické literatury a reálií. Mně se tenhle průvodce líbil, i když informace o autorech a dílech už vesměs znám. Moc ráda bych ona zmiňovaná místa navštívila.

Marla
10.03.2016 4 z 5

Pokud máte rádi anglickou literaturu a chcete se dozvědět něco bližšího o anglických spisovatelích od středověku až po současnost a o místech kde tvořili, sáhněte po této knížce. Čtivou a zábavnou formou lze nahlédnout do dílny například Johna Wycliffa, Jane Austen nebo C. S. Lewise. Při čtení mi bylo, jako bych se procházela Anglií a koukala všem milým autorům pod ruku, jestli náhodou nepíšou něco pěkného...

quendery
15.11.2015 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha. Bude se líbit i těm, kteří "naučnou " literaturu běžně nevyhledávají.

Ivanule
10.06.2015 5 z 5

Pokud vám zajímají angličtí literáti je to báječná relaxační knížka,krásně čtivá!