Ivanule Ivanule komentáře u knih

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Tak takové lehké čtení na léto, je to takové to jak šedá myška, která žije ve stabilním vztahu s jedním mužem, přijde k penězům a k tomu jak si plnými doušky užívat života:)

03.11.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherný příběh,tak moc skutečný jak byl ve skutečnosti, přímo jsem to z této knihy cítila, tohle se paní autorce moc povedlo,a jméno Hana na začátku jsem si říkala,vždyť to děvče se jmenuje Mira,tak proč Hana,a pak mi to došlo...Rozhodně tohle stojí za přečtení a druhá věc na tyto osudy by se nemělo zapomínat, i když nejsou vůbec veselé,ale jako připomínku něčeho, co přece už nechceme zažít...

18.10.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tak opět po asi dvou letech se setkáváme s Lou,která se vyrovnává s odchodem Willa, prožíváme s ní její všední dny v práci, chození do skupiny,ale také jednu novinku, kterou se dozvídá tak nějak náhodně...A nakonec můžeme zjistit,jak se jí to všechno povede vyřešit...

03.10.2022 5 z 5

Češka v Anglii aneb T(r)ipy za všechny prachy Češka v Anglii aneb T(r)ipy za všechny prachy Alena Damijo

Tak sice doma od autorky máš už všechny knížky, které ji u nás vyšly,musím říct,že mě teda doteď mrzí,že jsem si je ještě nepřečetla,a dostala jsem se k ní až teď díky čtenářské výzvě. Mám moc ráda tento typ knih, kdy autor popisuje svůj život, případně své zážitky ze země, kam se přestěhoval a u této knihy tomu nebylo jinak, velice čtivě napsaný rok v životě autorky v Londýně,rozhodně se brzy vrhnu na další její knížky a šup chci další:)

28.09.2022 5 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

O této knize jsem jen zaslechla, půjčila si ji v knihovně a ani si pořádně nepřečetla anotaci, ale na druhou stranu to vůbec nevadilo, protože po pravdě já stejně moc anotace nečtu:D Kniha byla velice čtivá, po pravdě já bych na Cavenově místě bych vůbec nevěděla co dělatz pohledu teda chlapa, kdyby mi takhle někdo položil řvoucí balíček před dveře,ale můžu říct, že se k tomu postavil čelem, poté mě ale dost překvapilo, jak velice snadno nakonec přijmul Hadley ... No což, těším se na druhý díl:)

25.09.2022 5 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Opět se po nějaké době dostáváme na Dranitz a jeho okolí a sledujeme osudy Francisky a Waltera, její vnučky Jenny,pravnučky Julie a dalších již známých lidí, které jsou s tímto sídlem spjati. A opět to nebudou mít lehké,ale konec jako vždyť vše prosvětlí:) Pěkný závěr této série

20.09.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak co bych napsala, je to opravdu velice výborná kniha, od které jsem nemohla vůbec odtrhnout a museli ji stále číst a číst, přiběh byl až neuvěřitelný, velice dojemný,silný a v některých chvílích mi až vyráželo dech, co vše musela Lina,její bratr a matka snášet,a jak si vůbec člověk může k člověku dovolit takové věci, které se děly v této knize....Tato historie by se vůbec neměla zapomínat!!

12.09.2022 5 z 5

Od pohádky k pohádce - Tlapková patrola 3 Od pohádky k pohádce - Tlapková patrola 3 kolektiv autorů

Knížku si vybral na čtení v knihovně mladší syn, tak maminka před spaním předčítá:)

12.09.2022 4 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Tento díl se mi moc líbit, i když jsem zjistila, že už jsem ho četla, ale to nevadí aspoň jsem si ji připomněla a můžu se vrhnout do dalšího dílu:)

09.09.2022 5 z 5

Deník chaotické matky Deník chaotické matky Dana Hlavatá

Tato kniha je náhled do rodiny s dětmi, co vše musí rodiče prožívat s malými dětmi předškolního věku, a k tomu je zde ukázán i vztah obou rodičů, jak ho bere z pohledu manželky a matky žena, je to sranda:)

04.09.2022 4 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Tento další díl jsem četla od prvního poměrně po delší době, takže už jsem si první díl pamatovala více v matných vzpomínkách a tudíš mi vyhovovalo, že tam bylo i připomenuto,co se tak nějak v tom prvním díle událo. Jinak druhý díl plynul celkem dobře, nebyli tam nějaké prostoje v dějích, líbilo se mi to :)

26.08.2022 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Tak tato kniha se mi líbila, ale musím bohužel uznat že Historie včel byla o krapet lepší:) Ale i tento příběh nebo spíše tentokrát dva příběhy, jeden ze současnosti Signe, ale i ta budoucí Davidova, byli velice zajímavě pojednány...Rozhodně tuto knihu nezatracujte!

18.08.2022 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Dalšího dílu série jsem se nemohla dočkat a opět jsem se od čtení knihy nemohla odtrhnout,dalšího dílu už teď se nemůžu dočkat...Opět potkáváme nemocnici Nightingale,bohužel tentorkát v ne úplně dobré době, jak by takové období války mohlo být, opět jsou zde známé tváře,na které si pamatujeme z dřívějších dílů, bohužel tento díl byl v některých částech velice smutný :( Velice tuto sérii doporučuji

13.08.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Amerika, španělská chřipka,jedna rodina, která přišla díky této nemoci o matku,sama se musela postarat o své dva několikaměsíční dvojčata brášky,bohužel to ne vždy tomu osud chce,aby vše šlo lehce, bohužel je některé okolnosti nakonec rozdělí, a jak to nakonec dopadne,to si přečtěte v této krásné knížce

08.08.2022 5 z 5

Jackie a Maria Jackie a Maria Gill Paul

Krásná kniha o dvou ženách, které to v životě s muži neměli lehké, jedna si vzala kandidáta na prezindeta a potém prezidenta Spojených států, druhá milovala řeckého rejdaře, a nakonec je osud všechny tři spojil a jak to dopadlo, to už ví každý:) Kniha se četla velice lehce, příběh ubíhal zajímavým směrem:)Mám moc ráda metaforácké knihy:))

31.07.2022 5 z 5

Tento příběh mě opravdu dostal, už tím, že je pravdivý a dokázal mě dá se říct naštvat,že se v některých částech světa dělá,že se nikdy nic takového nestalo....

25.07.2022 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Maria Nikolai

Kniha se mi četla velice lehce,děj krásně plynul i toto nevesele začínající období v historii bylo popsáno autenticky, tuto autorku jsem si dá se říct z těchto německých autorek oblíbila

21.07.2022 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Stydím se, stydím se,že mi přečtení této knihy trvalo tak dlouho,ale musím se ospravedlnit,četli jsme to s dětmi v rámci čtení na spaní a nečetli jsme každý den, kniha výborná,a konec ten mě opravdu dostal i slzy byly jak to bylo krásně napsáno! Už se těšíme na další knihy od autora

17.07.2022 5 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Tak musím říct,že jsem zase čekala knihu, do které mi bude trvat se začít a že bude mít zase takové hluché pasáže,ale u této knihy to bylo opačně.Četla se velice lehce,děj krásně ubíhal a vše krásně plynulo. Těším se na pokračování, které začnu číst hned po této knize:)

15.07.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tak abych pravdu řekla moc na sci-fi nejsem, dále mi vadilo,že tam byli vědecké názvy, které jsem moc nechápala o propočty atd.,ale na druhou stranu příběh velice výborný,za to nemohu vůbec nic vytknout,začatla jsem se nemohla se odtrhnout,popravdě já takhle zůlstat ve Vesmíru,asi bych se svou panikou zešilela:D

13.07.2022 5 z 5