Devorah Devorah komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na začátku knihy jsem byla zahlcena spoustou jmen, postav, netušila jsem, která je která, která je pro děj důležitá. Pak jak děj šel dál, už člověk věděl, kdo je kdo, tušil, dokázal odhadnout. Od poloviny knihy jsem byla přesvědčená, kdo bude obět, o vrahovi jsem neměla nejmenší tušení. Skvěle zpracováno, jak námět, tak styl vyprávění. Nicméně mě dorazil konec - takový nedodělaný, narychlo splácaný. Od té doby, kdy jsme se dozvěděli jméno vraha jako by spisovatelka chvátala mít tuto knihu už z krku, to jí doteď nemohu odpustit, proto jen 4 hvězdy.

15.05.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Má čtvrtá kniha od této spisovatelky a dle mého názoru její naprosto nejslabší. Ano, je realistická, příběh uvěřitelný - až na některé pasáže, problémy naprosto skutečné, styl výborný, živé dialogy........ale, proboha, proč se skoro polovina knihy odehrává za jízdy v autě? Vše důležité se stane v autě, všechny problémy světa se vyřeší v autě za jízdy do Skotska s panem Božským, o kterém ještě dotyčná hlavní hrdinka netuší, že je vlastně pan Božský. Ano, přečetla jsem, vracet se nebudu. Na ukrácení času při léčbě chřipky ideální.

06.03.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ach a toto je jedna z nejvíc komentovaných, doporučovaných a čtených knih? Objektivně: přečetla jsem ji ve vlaku za dva dny, četla se dobře, měla švih a spád. Subjektivně: nelíbila se mi nelogičnost děje, absurdní situace, do kterých se hlavní postavy dostávají ani dějová linka celého příběhu. Suma sumárum: jak je vidět, každé zboží si svého kupce najde.

13.02.2017 3 z 5

Bohužel jsem viděla film, bohužel TEN film je pro mě jeden z nejlepších sci-fi, jaké jsem kdy viděla. Bohužel se film jen inspiroval knihou, která má v některých věcech zcela jiný děj a také konec. To je pro mě jedno velké zklamání. Pokud beru knihu nezávisle na filmu - což mi stále ještě nejde - má spád, je dobře napsaná, člověka až mrazí, co by se mohlo v budoucnosti stát. Je zcela mimo mé chápání, kde P. K. Dick bral inspiraci, tolik skvělých sci-fi knížek, co napsal, nicméně vzhledem ke konci, který mi přišel lehce vyšumělý - dávám jen 4 hvězdy.

13.02.2017 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha je inspirována skutečnými výpověďmi jednoho z příslušníků SS. Jedná se o bravurní skoro psychologický rozbor hlavní postavy, a to Rudolfa Langa (v této knize), která nám líčí jeho dětství, psychologické nátlaky jeho otce v době dospívání, formování jeho osobnosti v klíčové době, jeho "smysl" pro odpovědnost a naprostou pravdu. Je to výtečně napsaná kniha, kterou ovšem díky svému námětu nesnese každý. Já se k ní již vracet nehodlám, po přečtení ve mě už asi navždy zůstane.

31.01.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Marně jsem přemýšlela, kolik této knize dát hvězdiček. Četla se vlastně dobře, děj měl spád, zaujala mne, tak proč váhat? Jenže.......z mého pohledu tomu něco chybí, něco přebývá - příběh je tak překalkulovaný, až je špatně uvěřitelný, obzvláště ke konci, kdy spisovatelskému duu nejspíš došla inspirace. Rozhodně mohu doporučit na ukrácení zimních večerů, za svitu lampy bude čtení ještě poutavější, jen dle mého názoru je to další "sériovka", kterou přečtete, odložíte a zapomenete.

31.01.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh je postaven do několika rovin. Nejprve se seznamujeme se s hlavní hrdinkou Sage, která je pekařka a samotářka v jednom. Snaží se schovávat před světem, nejen kvůli své jizvě na obličeji. Navštěvuje terapeutickou skupinu, kde potkává Josefa, starého pána a tím se začně odvíjet její část neskutečného příběhu. Druhá hlavní hrdinka – vyskytující se v jiné rovině tohoto příběhu – je Minka, babička Sage. Vypráví svůj drsný příběh, o tom, jak přežila holocaust, naprosto bez příkras a bez jakýchkoliv dalších pozlátek. Čím dále se v knize dostáváme, tím více se příběhy obou žen propojují až nám na konci neuvěřitelně eskalují.
Kniha je brilantně napsaná, ačkoliv jde o tak smutné téma jako je holocaust. Přesto je skvělá, dojemná, smutná a neuvěřitelně působivá.

29.11.2016 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Bestiálně bylo zavražděno několik žen a hlavním aktérem je opět Oldřich z Chlumu a jeho pomocník panoš Ota. Ovšem nejde jen o tento zločin, ale i to, kdo ukradl královské stříbro. Jak už to tak u Vondrušky bývá, než Oldřich z Chlumu nastraží léčku na svého výtečného protivníka, mezitím se dobře pobavíme u hlášek jeho panoše.

22.11.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Už na začátku si kniha klade základní otázku: Co se stane během těch vzácných vteřin, kdy se zastaví srdce? Jeví se to jako velmi originální námět, jehož potenciál ale nebyl, dle mého, plně využit. Začátek se velmi nadějně rozjíždí, dává tušit, a pak najednou je to takové jako polorozbředlá zmrzlina. Některé popisy jsou velmi originální a realistické (viz. mise v Kosovu), za to zaslouží autoři uznání, ale pak se to jaksi zvrhne, my se ocitáme v čínském přístavu, a to už je pro mě hodně velké fantasy. Myslím, že autoři popustili svou fantazii trochu jiným směrem, než jsem od nich zvyklá a ne úplně mě tato kniha oslovila. Čekala jsem od takového námětu daleko více. Myslím, že umí lépe, tak snad příště.

31.10.2016 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách, v současnosti a v roce 1960. I přesto se čte velmi dobře a děj rychle ubíhá. I přestože je plná klišé, postavy působí velmi věrohodně a skutečně. Tato kniha si nevzala za téma tak velké sousto jako „Než jsem tě poznala“, je vlastně „jen“ o lásce. Ale o lásce, které nebylo dopřáno, které bylo vystaveno příliš mnoho překážek. O lásce plné omylů a bolesti. Je to dojemný příběh, který chytne za srdce.

31.10.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Viděla jsem film, teprve poté četla knihu, ke které už toho bylo napsáno tolik. Ona je chudá holka, která neví nic o světě, životě, nic nedokázala. On je bohatý, úspěšný člověk. Takové klišé, chtělo by se říct. Pak se mu stane nehoda a ona se stává jeho ošetřovatelkou, kamarádkou…..a čím dále v příběhu jsme, tím bližší jsou si i oba. Ne ne, tohle není žádná sladkobolná milostná romance, je to komplikovaný příběh, který pokládá milion otázek o tom, co je v životě důležité, o životních rozhodnutích. Než jsem tě poznala vás v mnoha momentech donutí zamyslet se, co byste udělali být na místě jednoho, nebo druhého z nich. Je to příběh o životě, o touze žít.

26.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla v rychlosti, napsaná je asi dobře, jen to slůvko asi....Autorka má dobrý styl, dokáže vtáhnout do děje, hlavní osoby popisuje tak, že s nimi nemáte zcela žádné sympatie - pokud to byl záměr, tak klobouk dolů. Rachel je jedna z nejotřesnějších hlavních hrdinek za poslední dobu, se kterou jsem se setkala. Anna a Megan jí skvěle sekundují - nevíte, kterou z nich nesnášíte víc. Scott a Tom mě také nezaujali, knihou jen tak proplouvají. Vyústění jsem tušila někde od poloviny knihy, ale to bych autorce až tak nevytýkala.
Čekala jsem něco víc po obrovském humbuku - plakáty v metru, film v kině, reklamy a co jsem to vlastně dostala? Knihu, na kterou si zítra po probuzení už nevzpomenu. A to je dost málo.

18.10.2016 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Oooooo jak já byla bláhová. Uvěřila jsem a naprosto podlehla tady uveřejněným a vesměs pochvalným recenzím. Těšila jsem se jak malé dítě na kornout zmrzliny. Místo toho jsem dostala rozbředlý polárkový dort nudné chuti, kterým jsem se musela prokousávat a který se táhnul místy jako turecký med. Škoda, protože po této zkušenosti, kdy jsem opravdu přeskakovala o několik stránek této autorce už nedám žádnou šanci. A jednu hvězdičku dávám alespoň za námět, i když i to je moc.

17.08.2016 1 z 5

První muž království První muž království Ludmila Vaňková

Zrovna tato knížka se mi vryla do srdce. Není to tak dávno, co jsem jí četla a byla jsem nadšená. Autorka dokáže skvěle vystihnout charakter dané postavy, popsat situaci, stačí jen číst a skoro slyšíte řinčení mečů a hudbu na středověkém hradě :-) Každopádně První muž království je jedna z mých nej od Vaňkové, doporučuji na dlouhé zimní večery.

16.08.2016 4 z 5

Trýzeň slávy Trýzeň slávy František Neužil

Musím napsat, že ze začátku byla tato kniha s názvem Trýzeň slávy spíše mou trýzní. Strašně jsem se trápila stylem, jakým to bylo napsáno, dlouhé předlouhé popisné pasáže, spousta jmen, která si člověk ani nemusel pamatovat (postavy jen prošly a už nebyly zmíněny), spousta výrazů, které se dnes již nepoužívají, např. poceloval jí ruku. I přes toto všechno jsem knihu dočetla a jsem ráda. Autor dovedl vystihnout "boje" mezi dvěma královnami, kdy se člověk přiklání na stranu jedné, pak druhé, zlořečí králi. Nemyslím, že si jí kdy ještě přečtu, ale určitě stojí za to věnovat jí svůj čas.

27.07.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl je opravdu o dost slabší, než díl první. V podstatě jde jen o jakési vyčpělé scénky, které tu už byly, viz. lakota pana hraběte, posedlost hraběnky lady Dianou, pití ořechovice ve větším než malém množství kuchařkou a takhle mohu pokračovat. Nejde vysloveně o špatnou knihu, ale nenabídla mi nic nového a humoru bylo také poskrovnu.

08.06.2016 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Sáhla jsem po knize na základě velmi kladných hodnocení zde. Zasmála jsem se, byly momenty, kdy jsem se smála často, ke konci knížky těchto momentů ubývalo. Celá knížka mi svým humorem a stylem silně připomínala Analfabetku, nebo Staříka, což není zrovna můj šálek. Shrnuto, podtrženo: na léto k vodě naprosto ideální, ale moc od ní nečekejte.

01.06.2016 3 z 5

Jsem tak rozčarovaná jako už dlouho ne. Připadám si jako zhrzená milenka. Mého milence v tomto případě představovala kniha Analfabetka, které jsem se ze začátku dotýkala s obrovským očekáváním, nadšená z toho, že jí konečně držím v ruce. Mé nadšení po několika desítkách stran vystřídalo mírné zklamání z toho, jak se příběh vyvíjí, ze stylu autora, z absurdity celého příběhu. Nicméně jako správná milenka jsem vytrvala a toužila dál. Jenže po čem? Tolik pochvalných recenzí, tolik doporučení od lidí a......mě se dostalo opravdu jen rozčarování. Dočetla jsem to, chtěla jsem vědět, znát konec. Teď to vím a jsem ráda, že už se k této knize nikdy nevrátím. Je mi to strašně líto, má očekávání byla asi větší, než, co mi mohl autor nabídnout.

13.01.2016 1 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Musím říct, že knihu jsem si půjčila na základě velmi kladných komentářů zde a neprouhloupila jsem. Je tak......tak všechno. Rozporuplná, zlomyslná, sadistická, milující, sentimentální - a tak smutná. Pohltila mě a myslím, že v hlavě zůstane ještě dlouho po přečtení.

01.09.2015 5 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Jedna - pro mě - z Urbanových nejlepších knížek. Velice se mi líbil námět, byla jsem naprosto nadšená z té neznámé houby okolo které se to všechno odvíjí. Škoda, že v lese takové nerostou. Mé nadšení neznalo mezí, tak jsem asi pod vlivem Urbanových stránek napsala mail přímo autorovi :-) Bohužel, od té doby autor nic tak dobrého nenapsal, škoda.

23.06.2015