Jeden plus jedna

Jeden plus jedna

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové.
Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260138/jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4.3785

The One Plus One (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Mixy

Způsob psaní Jojo Moyes ve stylu vyprávění z pohledu různých postav mě na začátku knihy trochu rozladil. Pořád je to Jojo. Děj odehrávající se na cestě ani závěr knihy mě nijak zvlášť nepřekvapil. Přesto se mi kniha líbila. Pro mě byla určitě čtivá a po přečtení jsem se přistihla, jak je mi trochu líto, že to skončilo.

lencin

Dobré čtení pro ženy. Líbilo se mi.

katerina2660

upssss.... začátek dlouhý, nudná, pořád jen na cestě, nic se neděje... fakt se mi těžko četlo... ale říkala jsem si, je to Jojo , a má hezké knížky, vydrž... vydržela jsem ... pak se to rozjelo a bylo to super, pak opět útlum, ale konec byl moc fajn. Určitě nelituji přečtení této knížky, ale Jojo má rozhodně lepší knížky.

jana1306

Mám knihy Jojo ráda. Tentokrát jsem měla ale také, jako nekteří zde, problém se začíst. Od začátku byl jasný konec, ale jako oddychovka dobrý. Pro mě stejně zůstává TOP - Než jsem tě poznala....

eva.haf

Číst tuto knihu mě moc bavilo. Čekala jsem milostný příběh, což tato kniha opravdu je, ale ... V popisu děje se střídají čtyři hlavní hrdinové, z nichž každý má vlastní trable a trápení a samozřejmě jiný pohled na věc. Kniha tak získala na dynamičnosti, hrdinům musíte fandit a je to i hodně napínavé. Je to moje první kniha od této autorky a už se poohlížím po jejím dalším díle.

ctenarkaEva

Romantický příběh ideální na dovolenou. Knihy od Jojo Moyes mám ráda, do této jsem se ale chvíli nemohla začíst. Potom začal být děj zajímavější a nemohla jsem se odtrhnout. Víc se mi ale líbily Poslední dopis od tvé lásky a Dívka, již jsi tu zanechal, ty se řadí k mým nejoblíbenějším.

Káča Máča

Moeysová nezklamala, nicméně toto dílo se zařadí mezi "slabší", samozřejmě s velkými uvozovkami. Například Poslednímu dopisu od tvé lásky se to absolutně nemůže rovnat. I tak mě příběh dokázal nadchnout.

jarkamirka

Jojo nezklamala ;o)) moc pěkné ;o))

Illaa

Kniha neurazí, ani nenadchne. Od této autorky je to má druhá přečtená kniha, ale styl psaní mě doposud úplně nezaujal. Některá místa mi přišla zajímavá, některá bohužel i dost nudná.

michaela7087

Srovnávat tuto knihu s "Než jsem tě poznala" prostě nejde. Ale musím uznat že tenhle román, ve kterém hlavní hrdinka má otevřené srdce plné lásky a za každou cenu se snaží ve svém nelehkém životě bojovat a dělat všechno jenom pro blaho svých dětí, opravdu stojí za přečtení, už jenom z toho důvodu, že nám autorka servíruje "dobro a lásku " ze všech stran.

Princezna22

Začátek knihy mi dělal trošku problém,ale jak přišla část kde nastoupili do auta strašně jsem se začetla. A četla a četla dokavat jsem knihu nepřečetla.... Pěkný příběh i jsem si kapku pobrecela.. Doporučuju. :-)

Šura

Příjemná oddechovka na volný víkend. Styl romantické komedie. Moje první kniha této autorky a nebylo to špatné i slza mi ukápla :-)

betule3

Krásná kniha. Od Jojo Moyesové jsem již četla Než jsem tě poznala a Život po tobě. Obě se mi moc líbily a tak jsem sáhla po další knize. A Jojo opět nezklamala. Ze začátku mi sice chvíli trvalo se do knihy začíst, ale to je u mě běžná věc. :D Děj byl napínavý a až do úplného konce nebylo jisté, jak skončí. Za mě rozhodně doporučuji a brzy se vrhnu na další knihu od Jojo. :)

PaniJani

Tenhle žánr většinou nečtu, ale udělala jsem výjimku a knihu koupila. Četla jsem do půlky a moc mě nebavila, tak jsem ji na nějaký čas odložila a mezitím přečetla několik jiných knih. Teď jsem se k ní ale vrátila a přečetla ji dá se říct jedním dechem. Byla to příjemná oddechovka. Taková ta klasika, jak chudák holka ke štěstí přišla, ale jo, líbila se. Dávám 5* už jen za to, jak jsem se přitom odreagovala od všech těch thrillerů, které jinak čtu :)

Makaa

Možná jsem čekala trochu víc... Autorka asi svými dřívějšími knihami nasadila laťku dost vysoko. Každopádně hezká kniha a relax před spaním :).

"Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat víckrát, abyste dosáhli kýženého výsledku. Čím víckrát to děláte, tím jste blíž k cíli...V zásadě jde o to, že někdy se prostě nesmíte vzdát."

marwinmh

Příjemná oddychovka

cérka

"Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat vícekrát, abyste dosáhli kýženého výsledku. Čím vícekrát to děláte, tím jste blíž k cíli."

Krásný, pro mne uvěřitelný příběh o lásce, naději, porozumění, snech a životě!

silvie5281

Příběh o naivní, financemi sužované matce, která se ujme cizího dítěte a bije se za něj do posledního dechu. Ona i její děti jsou šikanováni místními grázlíky .. když se situace zdá už opravdu nezvladatelná, objeví se princ na bílém koni, a zachrání ji a ona jeho vlastně taky. Takový hodně přeslazený happyend, motivy se sice opírají o reálný život, ale reálná možnost skutečného děje ve skutečném životě ... :)

kytarka

Krásný rodinný příběh. O tom jak je důležité aby rodina držela pohromadě za jakékoliv situace. Jak láska a dobre srdce je více než peníze.

IvankaM

Tyto knihy jsou strašně oddechové a krásné. Naprosto je miluji. Jojo mě opět dokázala rozesmát i rozplakat. Prostě nádhera.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/04/27/Jeden-plus-jedna

Mabie

Za mě docela reálný příběh slušné, ale starostmi ubité matky samoživitelky, která dětem obětuje skoro všechno (několik takových znám) a úspěšného, chytrého podnikatele, který je v některých směrech naprostý blbec (i takové jsem už v životě potkala).
Ústřední příběh o lásce mezi Jess a Tedem mě nevzal tolik, jako daleko hlubší a silnější příběh o lásce k rodičům, o lásce sourozenecké a o rodině obecně.
Kniha splnila to, co jsem očekávala - výborně se četla a byla s dobrým koncem. Přesně to jsem potřebovala. :-)

Eevina

Příjemná oddechová knížka, ale od Jojo už jsem četla lepší, proto 4 hvězdy. Ale to neznamená, že jsem se u ní nudila.

cace

Oddychová kniha, začátek a konec dobrý, ale ta cesta byla nekonečná - sendviče, slintání a prdění psa a zase sendviče. Občas koupel ve vaně. Knihu jsem dočetla a nezatracuji, autorka je dobrá vypravěčka. Jen jsem měla pocit, že se opakují neustále stejné věci. Taková romantika "po lopatě".

syskas

Popoluška v modernejšej verzii.
Škoda, že záver sa dal predvídať už v polovici knihy. Ale inak fajn oddychové čítanie :-).

Ereniss

Já ty její knížky prostě žeru. Ona píše tak lehkým a čtivým způsobem, že se člověk začte a hlavně do postav vžije a zamiluje raz dva. Doufám, že zase brzy něco vyjde, protože na její knihy se obzvlášť těším.

olejnice

Moc hezky napsana kniha - zadni hrdinove co maji vsechno a vsechno se jim dari:) dojmula me scena s polomrtvym pejskem - ale konec dobry vsechno dobre ! A taky bych chtela tak umet matiku...

LahoferRose

Odlehčené čtení. Ne však o lehkých životních peripetiích. U knihy jsem se zasmála, ale také si 2x poplakala. Hrozně mi vadilo tak naivní chování Jess vůči svému (bývalému) manželovi, takže když konečně prohlédla, bylo to velké vítězství. A v té chvíli jsem také naprosto rozuměla jejím obavám ohledně dětí. Jak se tu již několikrát psalo, je to oddechové čtení. pro mě budou stejně pořád nejlepší Poslední dopis od tvé lásky (naprostá srdcovka) a Dívka, již jsi tu zanechal.

Aleen

Můj názor je takový, že toto je nejvíce "ženský román" od Jojo. Ostatní knihy, jasně, že jen podle mého názoru, mají přesah. Toto je taková klasika, která nezklame, protože má hlavu, patu a také něco mezi tím, ale neuchvátí. Neprožila jsem u ní, jak tu mnozí rádi a často používají, WOW efekt. Ale opravdu se mi líbila - takový oraz.

Flowers

Zacatek me trochu nudil. Ale jakmile zacala jizda autem... super oddechovka.

Bláža9

Parádní oddechovka, u které jsem se i několikrát zasmála :-) Sice už jsem četla lepší knihy od této autorky, ale tentokrát jsem potřebovala nějakou pozitivní knížku a to Jeden plus jeden dokonale splnilo...