Jeden plus jedna

Jeden plus jedna

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpo...celý text

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové.
Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260138/jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4.2672
Originální název:

The One Plus One (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (203)

Přidat komentář
Mabie
24. dubna

Za mě docela reálný příběh slušné, ale starostmi ubité matky samoživitelky, která dětem obětuje skoro všechno (několik takových znám) a úspěšného, chytrého podnikatele, který je v některých směrech naprostý blbec (i takové jsem už v životě potkala).
Ústřední příběh o lásce mezi Jess a Tedem mě nevzal tolik, jako daleko hlubší a silnější příběh o lásce k rodičům, o lásce sourozenecké a o rodině obecně.
Kniha splnila to, co jsem očekávala - výborně se četla a byla s dobrým koncem. Přesně to jsem potřebovala. :-)

Eevina
23. dubna

Příjemná oddechová knížka, ale od Jojo už jsem četla lepší, proto 4 hvězdy. Ale to neznamená, že jsem se u ní nudila.

cace
20. dubna

Oddychová kniha, začátek a konec dobrý, ale ta cesta byla nekonečná - sendviče, slintání a prdění psa a zase sendviče. Občas koupel ve vaně. Knihu jsem dočetla a nezatracuji, autorka je dobrá vypravěčka. Jen jsem měla pocit, že se opakují neustále stejné věci. Taková romantika "po lopatě".

syskas
19. dubna

Popoluška v modernejšej verzii.
Škoda, že záver sa dal predvídať už v polovici knihy. Ale inak fajn oddychové čítanie :-).

Ereniss
18. dubna

Já ty její knížky prostě žeru. Ona píše tak lehkým a čtivým způsobem, že se člověk začte a hlavně do postav vžije a zamiluje raz dva. Doufám, že zase brzy něco vyjde, protože na její knihy se obzvlášť těším.

olejnice
17. dubna

Moc hezky napsana kniha - zadni hrdinove co maji vsechno a vsechno se jim dari:) dojmula me scena s polomrtvym pejskem - ale konec dobry vsechno dobre ! A taky bych chtela tak umet matiku...

LahoferRose
13. dubna

Odlehčené čtení. Ne však o lehkých životních peripetiích. U knihy jsem se zasmála, ale také si 2x poplakala. Hrozně mi vadilo tak naivní chování Jess vůči svému (bývalému) manželovi, takže když konečně prohlédla, bylo to velké vítězství. A v té chvíli jsem také naprosto rozuměla jejím obavám ohledně dětí. Jak se tu již několikrát psalo, je to oddechové čtení. pro mě budou stejně pořád nejlepší Poslední dopis od tvé lásky (naprostá srdcovka) a Dívka, již jsi tu zanechal.

Aleen
11. dubna

Můj názor je takový, že toto je nejvíce "ženský román" od Jojo. Ostatní knihy, jasně, že jen podle mého názoru, mají přesah. Toto je taková klasika, která nezklame, protože má hlavu, patu a také něco mezi tím, ale neuchvátí. Neprožila jsem u ní, jak tu mnozí rádi a často používají, WOW efekt. Ale opravdu se mi líbila - takový oraz.

Flowers
01. dubna

Zacatek me trochu nudil. Ale jakmile zacala jizda autem... super oddechovka.

Bláža9
23. března

Parádní oddechovka, u které jsem se i několikrát zasmála :-) Sice už jsem četla lepší knihy od této autorky, ale tentokrát jsem potřebovala nějakou pozitivní knížku a to Jeden plus jeden dokonale splnilo...

adrianna0305
23. března

Jedno nudné téma v podobě matematiky plus jedno nezáživné téma v podobě informatiky, by mohlo vést k hodnoceni 2* :-) ...ale pak jsem dala mínus jedna za trapnost s blogem od nějakého emokloučka a tak vyšlo, to co vyšlo :-(

Toňula
22. března

Nakonec jsem dala 4 hvězdičky, ačkoliv jsem váhala, po předchozích knihách jsem čekala další hluboce lidský příběh, tento mi připadal trochu plytší, ale přesto mě oslovil a zaujal, protože od poloviny nabyl na zajímavosti a propracovanosti.

LenickaSik
20. března

Přečteno jedním dechem, skvělá kniha.

hrubik
20. března

Krásná knížka, která se četla sama. Nevěřila bych, že mě tak chytne za srdce.

petunkav
20. března

Po delší době jsem se pustila opět do sladké oddechovky. Splnila přesně to, co jsem očekávala - lehká, nenáročná a s dobrým koncem. Přesně to jsem teď chtěla a potřebovala číst. Takže já jsem spokojená.

prochajda
19. března

Dobře napsaná, oddechová, vtipná, čtivá...pohádka se šťastným koncem

novina
14. března

Mě se četla dobře. Příběh byl pro mě skutečný, takový ze života.

romca3001
08. března

Tak Jojo opět nezklamala :). Mnoho čtenářů zde píše, že to byla jejich nejslabší knížka od této autorky. Já tento názor rozhodně nesdílím. Kniha mě už od počátku vtáhla do děje. Ukazuje reálný pohled na život matky, která se musí sama postarat o rodinu. I když je děj hodně nadnesený (příběh s "happyendem" jako z pohádky), stejně u mě měla velký úspěch a těším se na další knihy.

Anet257
08. března

Má třetí kniha od autorky a bohužel zatím nejslabší. Postavy pro mě byly trochu "neutřepané" a měla jsem problém se s nimi sžít. Nicméně děj byl hezký. Příběh matky, která se snaží pro své děti udělat všechno co jen jde, se tak často nevidí. Kniha stojí za přečtení.

1casper
08. března

Jedna z nejhezčích knížek, co jsem v poslední době četla. Děj byl chvílemi předvídatelný, ale nijak mi to nevadilo. Příběh je ze života. Určitě zná každý z nás matku samoživitelku, která narazila na magora. Určitě zná každý z nás dítě, které je šikanované. A ohromný pes Norman, to je třešnička na dortu. Jeho sliny, jak opratě, ty jsem viděla živě....a jeho zranění, to bolelo.:-( Bylo mi ho tak líto. Určitě se k této pohodové knížce vrátím.

Devorah
06. března

Má čtvrtá kniha od této spisovatelky a dle mého názoru její naprosto nejslabší. Ano, je realistická, příběh uvěřitelný - až na některé pasáže, problémy naprosto skutečné, styl výborný, živé dialogy........ale, proboha, proč se skoro polovina knihy odehrává za jízdy v autě? Vše důležité se stane v autě, všechny problémy světa se vyřeší v autě za jízdy do Skotska s panem Božským, o kterém ještě dotyčná hlavní hrdinka netuší, že je vlastně pan Božský. Ano, přečetla jsem, vracet se nebudu. Na ukrácení času při léčbě chřipky ideální.

Tucaka
02. března

Za mě nejlepší kniha od Jojo. Realistická a naprosto jsem cítila s hlavními postavami. Kniha neobsahovala žádné zbytečné pasáže jako u ostatních knih. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček a doufám že brzdy vyjde nový příběh od spisovatelky. :)

Lucik87
27. února

Opět nezklamalo. Takový milý, nenásilný příběh, kde jsou všechny postavy sympatické a kde jste příjemně překvapeni, že všechno zase jednou dobře dopadlo.

alabra
26. února

Romantický příběh, ve kterém vše neřešitelné má jednoduché řešení. Od začátku víme, jak příběh skončí. Přesto je kniha skvělé oddechové čtení na nedělní odpoledne. Stříbrná zátoka, kterou jsem dočetla krátce předtím, má podobné schéma - žena se dvěma dětmi v nesnázích a bohatý, krásný, inteligentní zachránce. Že by si autorka vypomáhala zavedenými stereotypy z pohádek?

Kešu1981
23. února

Nádherný příběh...Jojo je skvělá spisovatelka...každou její knihu zhltnu a těším se na další :o)

Zakyss
19. února

Takové pohodové fajné poctenicko. A Normana (psa) jsem uz citila i já jak páchne. :-D asi nějaký 4D efekt ;-)

Klára2216
17. února

Spolu s knihou Poslední dopis od tvé lásky se mi líbila nejvíce. Hlavně se mi líbily ty bezprostřední situace a povedený konec. Jsem u JoJo zvyklá na mnohem emotivnější knihy a tahle mě překvapila. Velmi příjemné čtení. Určitě se do ní po čase znovu pustím a znovu s chutí.

Elisbooks
17. února

Příjemná kniha na relax, četla se dobře. Ale u Moyes jsem si zvykla na víc a tuhle řadím mezi její slabší.

mekkejla
12. února

Knížky od Jojo miluju, ale tady jsem poprvé narazila. Zvláštní postavy, předvídatelný děj, neřešitelné problémy,které se najednou téměř samy rozplynou, přeslazený konec,... A nejvíc mě teda štvala Jess, se kterou jsem nebyla absolutně schopna se ztotožnit nebo ji pochopit. Snad to zůstane vyjímkou a další knížka mě opět nadchne tak, jako ty 3 předchozí.

aneta.giraffe
11. února

Líbí se mi už ta obálka. Skvělé čtení, vtipné, dojemné... Aneb "jak vtipně a 100x jinak popsat Normanovo slintaní". :D Dokonalé, chci další její knihu.