Jeden plus jedna

Jeden plus jedna

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové.
Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260138/jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4.3637

The One Plus One (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

Bláža9
včera

Parádní oddechovka, u které jsem se i několikrát zasmála :-) Sice už jsem četla lepší knihy od této autorky, ale tentokrát jsem potřebovala nějakou pozitivní knížku a to Jeden plus jeden dokonale splnilo...

adrianna0305
včera

Jedno nudné téma v podobě matematiky plus jedno nezáživné téma v podobě informatiky, by mohlo vést k hodnoceni 2* :-) ...ale pak jsem dala mínus jedna za trapnost s blogem od nějakého emokloučka a tak vyšlo, to co vyšlo :-(

Toňula
předevčírem

Nakonec jsem dala 4 hvězdičky, ačkoliv jsem váhala, po předchozích knihách jsem čekala další hluboce lidský příběh, tento mi připadal trochu plytší, ale přesto mě oslovil a zaujal, protože od poloviny nabyl na zajímavosti a propracovanosti.

LenickaSik

Přečteno jedním dechem, skvělá kniha.

hrubik

Krásná knížka, která se četla sama. Nevěřila bych, že mě tak chytne za srdce.

petunkav

Po delší době jsem se pustila opět do sladké oddechovky. Splnila přesně to, co jsem očekávala - lehká, nenáročná a s dobrým koncem. Přesně to jsem teď chtěla a potřebovala číst. Takže já jsem spokojená.

prochajda

Dobře napsaná, oddechová, vtipná, čtivá...pohádka se šťastným koncem

novina

Mě se četla dobře. Příběh byl pro mě skutečný, takový ze života.

romca3001

Tak Jojo opět nezklamala :). Mnoho čtenářů zde píše, že to byla jejich nejslabší knížka od této autorky. Já tento názor rozhodně nesdílím. Kniha mě už od počátku vtáhla do děje. Ukazuje reálný pohled na život matky, která se musí sama postarat o rodinu. I když je děj hodně nadnesený (příběh s "happyendem" jako z pohádky), stejně u mě měla velký úspěch a těším se na další knihy.

Anet257

Má třetí kniha od autorky a bohužel zatím nejslabší. Postavy pro mě byly trochu "neutřepané" a měla jsem problém se s nimi sžít. Nicméně děj byl hezký. Příběh matky, která se snaží pro své děti udělat všechno co jen jde, se tak často nevidí. Kniha stojí za přečtení.

1casper

Jedna z nejhezčích knížek, co jsem v poslední době četla. Děj byl chvílemi předvídatelný, ale nijak mi to nevadilo. Příběh je ze života. Určitě zná každý z nás matku samoživitelku, která narazila na magora. Určitě zná každý z nás dítě, které je šikanované. A ohromný pes Norman, to je třešnička na dortu. Jeho sliny, jak opratě, ty jsem viděla živě....a jeho zranění, to bolelo.:-( Bylo mi ho tak líto. Určitě se k této pohodové knížce vrátím.

Devorah

Má čtvrtá kniha od této spisovatelky a dle mého názoru její naprosto nejslabší. Ano, je realistická, příběh uvěřitelný - až na některé pasáže, problémy naprosto skutečné, styl výborný, živé dialogy........ale, proboha, proč se skoro polovina knihy odehrává za jízdy v autě? Vše důležité se stane v autě, všechny problémy světa se vyřeší v autě za jízdy do Skotska s panem Božským, o kterém ještě dotyčná hlavní hrdinka netuší, že je vlastně pan Božský. Ano, přečetla jsem, vracet se nebudu. Na ukrácení času při léčbě chřipky ideální.

Tucaka

Za mě nejlepší kniha od Jojo. Realistická a naprosto jsem cítila s hlavními postavami. Kniha neobsahovala žádné zbytečné pasáže jako u ostatních knih. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček a doufám že brzdy vyjde nový příběh od spisovatelky. :)

Lucik87

Opět nezklamalo. Takový milý, nenásilný příběh, kde jsou všechny postavy sympatické a kde jste příjemně překvapeni, že všechno zase jednou dobře dopadlo.

alabra

Romantický příběh, ve kterém vše neřešitelné má jednoduché řešení. Od začátku víme, jak příběh skončí. Přesto je kniha skvělé oddechové čtení na nedělní odpoledne. Stříbrná zátoka, kterou jsem dočetla krátce předtím, má podobné schéma - žena se dvěma dětmi v nesnázích a bohatý, krásný, inteligentní zachránce. Že by si autorka vypomáhala zavedenými stereotypy z pohádek?

Kešu1981

Nádherný příběh...Jojo je skvělá spisovatelka...každou její knihu zhltnu a těším se na další :o)

Zakyss

Takové pohodové fajné poctenicko. A Normana (psa) jsem uz citila i já jak páchne. :-D asi nějaký 4D efekt ;-)

Klára2216

Spolu s knihou Poslední dopis od tvé lásky se mi líbila nejvíce. Hlavně se mi líbily ty bezprostřední situace a povedený konec. Jsem u JoJo zvyklá na mnohem emotivnější knihy a tahle mě překvapila. Velmi příjemné čtení. Určitě se do ní po čase znovu pustím a znovu s chutí.

Elisbooks

Příjemná kniha na relax, četla se dobře. Ale u Moyes jsem si zvykla na víc a tuhle řadím mezi její slabší.

mekkejla

Knížky od Jojo miluju, ale tady jsem poprvé narazila. Zvláštní postavy, předvídatelný děj, neřešitelné problémy,které se najednou téměř samy rozplynou, přeslazený konec,... A nejvíc mě teda štvala Jess, se kterou jsem nebyla absolutně schopna se ztotožnit nebo ji pochopit. Snad to zůstane vyjímkou a další knížka mě opět nadchne tak, jako ty 3 předchozí.

aneta.giraffe

Líbí se mi už ta obálka. Skvělé čtení, vtipné, dojemné... Aneb "jak vtipně a 100x jinak popsat Normanovo slintaní". :D Dokonalé, chci další její knihu.

Katerinasmoliko

Čtivá knížka, moc hezký příběh! Určitě stojí za přečtení!

Moncza

Autorka opět nezklamala, příjemné oddechové čtení, které se čte jedním dechem a těžce se od knihy odchází.

kaci_bunny

Opět wow! Knížku jsem přečetla asi za 2 dny, téměř jedním dechem. Velmi se mi líbí výběr hlavních postav a styl psaní takový, že se člověk do postav absolutně vžije a cítí se, jako by prožíval všechny jejich emoce. Tedy alespoň já. Nemůžu jinak než dát 5*.

libuse9035

Během dvou měsíců třetí kniha od téhle spisovatelky a opět nezklamala, opět krásné čtení, doporučuji, po Než jsem tě poznala a Život po tobě krásné čtení...dávám plný počet hvězd

Pettinka

Jojo zase nezklamala :)

klarinka9974

Mám tuto autorku opravdu ráda. Ne jen že nikdy nezkalama žádnou knihou, ale její knihy jsou opravdu něco! Jeden plus jedna je další povedená kniha s procítěným dějem za života. Příběh je promyšlený, má hlavu a patu a je velmi čtivý. A já mám moc ráda šťastné konce a v tomto případě to byl hezký, povedený konec. Rozhodně doporučuji protože tato autorka je vážně úžasná jako by nám všem viděla až do žaludku co od ní očekáváme :-)

Veveruškaaa

Další skvělá kniha od Moyesové, moc se mi líbila i když je určená starším.
Příběh byl hezký, nejvíc jsem si tam oblíbila Jess a Eda, taky neměli nic společného a cestu k sobě našli. On celkem bohatý s dobře placenou prací, ona matka samoživitelka která, má na krku dceru i puberťáka, který není její vlastní. Uklízí u Eda. Ale jeden jediný okamžik v taxíku ji v podstatě změní život.
Byla jsem ráda že, byli nakonec spolu. A že, to Norman přežil. :-)
Nemám co, dodat. 5*

denisa7776

Sice mi trvalo, než jsem se začetla, ale to už je asi u mě normální :D
Každopádně se mi knížka moc líbila a jistě nebyla od této autorky poslední!

LaPetja

Moje první knížka od Jojo Moyes a neváhám se pustit do dalších. Milý příběh, který se zdá jako několikadenní oddychovka. Vzápětí si ale uvědomíte, že knihu nechcete na moc dlouho odložit, abyste mohli být svědky, že (i) dobrým lidem se nakonec dějí dobré věci. I když to zprvu vypadá beznadějně.