BarkaS BarkaS komentáře u knih

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Můj dojem se asi bude lišit od většiny čtenářek, ale třetí díl mě u srdce nezahřál. Zápletka se pubertálně zvrhla, bylo to překombinované až hanba. A ta pointa? Navíc nevyřešený SPOILER vztah Roberta a dr. Whitea, Gwendolyn nepomohla. A proč furt jak blbka všem tajila, že vidí duchy a démony, když jí to akorát komplikovalo život (a děj knihy)? Xemerius cákal zábavou o trochu míň než v předchozím díle, i tak ale jakž takž zachránil situaci.

22.01.2017 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Je to zábavné, chvílemi trochu naivní (až blbé), ale člověk se u toho zasměje a má to švih. Miluju chrliče, takže Xemeria taky!

17.01.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Odpočinkové a svěží čtení bez zásadní myšlenky. Zábavné a nezatěžující. Jsou dny, kdy víc není třeba.

10.01.2017 4 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Pocta Mayhewovi a Dickensovi a připomínka toho, že svět je někdy pěkně ošklivý a špinavý místo. Ale i v něm žijou hodný lidi, který uměj konat dobro a sem tam i dodat nějakou tu vodu na vošplouchnutí. A taky je tu Dáma. Díky, sire Terry. (A díky, pane Kantůrku.)

07.01.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kvality prvního dílu to nedosahuje, ale myslím, že si Louisa tenhle happyend prostě zasloužila. A doufám, že už je to opravdu ...end, protože se obávám, že další díl by měl o další hvězdičku míň.

29.12.2016 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Árii s Perrym a Roarem i dalšími jsem si velmi oblíbila. Přesto poslední díl nemohu ohodnotit víc než ***. Autorce docházel dech a už vlastně nevěděla, co chce čtenářovi předložit. Děj se zbytečně cyklil. Sobol někoho z party chytil, utekl, někoho z party chtěl zabít, umřel nebo utekl. Závěrečná pasáž působila, jak když někdo vytrhl z knihy 100 stran a nahradil je výcucem.

26.12.2016 3 z 5

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Toničku můžu, i když tak úplně nezapadá do klasické Zeměplochy. Podle mého názoru je to jedna z prvních knih, která odráží to, čím si Pratchett prošel. Ale má dobrý konec a závěrečné setkání (nebudu jmenovat) je velmi zábavné.

24.12.2016 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Je to takovej ten případ, kdy jste v devátý třídě a píšete sloh. Máte dobrej (byť trochu překombinovanej) námět, ale budiž. Jenže vám je 14 a vaše jazykové schopnosti jsou nic moc, baví vás akce, ale nemáte v tom úplně jasno. Výsledek není hroznej, ale je takovej neuspořádanej, nedotaženej. Škoda.

03.12.2016 2 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Není to špatné, jen takové neuspořádané, zmatené. Motivy některých postav jsou taky rozhárané, zmatené. A to až tak, že jsem chtěla dát ***. Nakonec mě ale Cealana, u níž jsem si nakonec na tu Aelin zvykla, přesvědčila. Stejně jako Manon a Elide. Holky, držím palce, ať je ten příští díl trochu lepší ;).

27.11.2016 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Už jsem jí objednala, Nedá se svítit. A to jsem si slibovala, že další nákup knih až po Vánocích :))

16.11.2016 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Dobrý nápad, škoda, že není tahle dystopie trochu hlubšího "rozměru". A taky škoda, že se třetí díl nedá sehnat :).

15.11.2016 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Docela důstojné zakončení série, vyhovoval mi styl vyprávění, ale rozhodně to nemůžu označit za to nejlepší, co jsem kdy četla.

14.11.2016 3 z 5

V pasti V pasti Meg Cabot

Ne každému musí tenhle svérázný styl vyprávění sedět, ale mě předposlední díl přesvědcil, že je tahle série jednou z těch lepších. A to i přesto, že je to tentokrát spíš love story než "duchárna".

11.11.2016 4 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

O trochu lepší než předchozí díl, ale pořád platí, že se některé dějové linky až schematicky opakují. S. potká kluka, kluk je něčím divnej, má divnýho příbuznýho, je z toho průšvih. S. miluje Jesseho, myslí si, že on jí ne. S. se podceňuje, nakope pár zadků, konec.

10.11.2016 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Už se to začíná trochu opakovat, hlavní hrdinka se chvíli podceňuje, pak nakope pár zadků, pak má zaracha a do toho řeší milostné trable. Ale i tak to v tomto žánru patří k tomu lepšímu.

08.11.2016 3 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Žádnej zázrak, ale je to vtipné, je to čtivé. Doporučuju.

07.11.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Subjektivní vyprávění je báječné především proto, že postupně odkrývá osobnost a inteligenci a sociální inteligenci postavy. To se bohužel Radce Třeštíkové nepovedlo a kromě první kapitoly s Rebekou se v důsledku toho všechny příběhy tak trochu toho slily v jeden a ztratily důvěryhodnost. A navíc to byla depka. (Zdálo se mi to nebo má Třeštíková nějakej problém s chlapama?)

31.10.2016 3 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Ruby je hlupačka, která neví nic o životě, má ale ohromnou kliku. Když se přestane konečně hrabat ve svých pocitech a v konečně se začne něco dít, není to špatný.

29.10.2016 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tahle série byla průměrná až podprůměrná a poslední díl to nezachránil, pokračovalo nelogické chování hlavních hrdinů, změna jejich povahy (podle toho jak se to zrovna hodilo kvůli dějovým zvratům). Jak byl vlastně motiv královniny vraždy jsem se taky uspokojivě nedozvěděla. Bylo to blbé a ploché, ale (a to se opakuji) chvílemi docela čtivé jako předchozí díly.

25.10.2016 3 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Už se to trochu táhne a nějak se to matlá, ale číst se to dá.

24.10.2016 3 z 5