Čtvrtý rozměr lásky

Čtvrtý rozměr lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5022/mediator-ctvrty-rozmer-lasky-5022.jpg 5 597 73

Mediátor série

< 6. díl

Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas. Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné... Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Existuje něco, co přesahuje i schopnosti mediátorů? Co je silnější než osud? A co všechno pro to bude muset sedmnáctiletá středoškolačka obětovat?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

A Tale of the Mediator - Twilight , 2005

Hakate
Hakate
06.08.2022 5 z 5

Sérii jsem četla před léty, kdy jsem byla cílovou skupinou. Ihned jsem si celou sérii zamilovala a ráda se k ní vracela.
Do dneška si pamatuji tento konec. Skvělé zakončení

Damonka18
Damonka18
17.03.2022 5 z 5

Poslední díl bylo krásné ukončení série. Happy end je vždy nejlepší :3

Luigi1
Luigi1
24.08.2021 5 z 5

Krásné čtení při kterém čas tak krásně letěl,že mi nepřišlo,že je konec,nejen dílu ale i celé série.

Tirisa
Tirisa
12.07.2021 5 z 5

Byla to zábava...sérii jsem si užila se vším všudy a i přesto, že už dávno nejsem cílovka, ji vřele doporučuji...Jak už tu někdo psal, konečně puberťačka, která se chová jako puberťačka a mluví jako puberťačka (a rozhodně to při četbě ani trochu neruší).

magdalene7
magdalene7
29.06.2021 5 z 5

Moc pěkné zakončení série :). Musím říct, že jsem až do posledních pár kapitol neměla vůbec ponětí jak to všechno autorka uzavře, ale nezklamala - ten konec byl totiž moc krásný a povedený. Celá série je odpočinková, vtipná, milá a já se k ní určitě ještě někdy vrátím :).

Adris
Adris
14.05.2021 3 z 5

HODNOCENÍ CELÉ SÉRIE:
Susannah je typická teenagerka s pubertální "cool" mluvou vágusů, což na mě zpočátku působilo dosti rušivě. Časem jsem si ale zvykla a líbilo se mi, že je taková badass hrdinka, zkrátka se s nikým nepárala a dala mu do nosu. Později jsem však zaznamenala, že bohužel "startuje" i na své blízké hodně rychle agresivně, upřímně řečeno, mít takovou studentku, tak ji posílám na terapie k zvládání vzteku. Suze má život ztížený tím, že je tzv. mediátor, což je člověk, který pomáhá duším vyřídit jejich nedokončené záležitosti na Zemi (jako Posel ztracených duší). Děj každé knihy je detektivně podbarvený, a Suze společně s dalším mediátorem, kterého potká v novém bydlišti, řeší místní případy. Hlavní linkou protínající celou sérii je narůstající láska mezi Suze a Jessem, který je bohužel duch, kterého zabili před 150 lety u ní v pokoji. Poslední dva díly se věnují právě jejich vztahu, do kterého zasáhne další postava, záhadná a negativní, takový svod zla. Vykresluje se nám milostný trojúhelník, kde mě opravdu znechutilo Suzeino chování (zničeho nic se z ní stala submisivní holčička, která neví, co chce. I když se čtenáři snažila vnutit jednu věc, konala tu druhou... Za mě divné). Celou sérii tedy hodnotím jako velice čtivou (jedna kniha 200 stran a předvídatelný, avšak zábavný děj), vtipnou, teen a zamilovanou mystery. Jelikož se jedná o dílka kolem roku 2002/2006, Kalifornská děcka, co teprve objevují nové technologie, je to celé "hormonální" dívčí chování pochopitelné, ale v roce 2021 po tolika YA knihách nepřekvapí.

vinebitch
vinebitch
26.02.2021 5 z 5

Argh! Tohle byla tak moc roztomilá série! Ani se mi nechce věřit že mě tak chytla. Všechno bylo skvělé; začátek hezky pomalu okusoval to, co se vlastně bude moci odehrát v moment, kdy se Suze odebere do minulosti. A ten konec! Upřímně mě to dojalo :)

knihomolkajanca
knihomolkajanca
11.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Ach, je tady závěr této krásné série. K Mediátorovi jsem se vrátila po spoustě letech, kdy jsem si pamatovala, že mě čtení hrozně bavilo a zanechalo to ve mě hodně hezkých vzpomínek.
Dost jsem toho zapomněla, i když ten úplný závěr ne, ale i tak jsem se od čtení prostě nemohla odtrhnout.
Nemůžu si pomoct, ale musím ohodnotit pěti hvězdami. Několikrát jsem se tady pochechtávala jak puberťačka, protože autorce vtip prostě nechybí. Byla jsem napjatá, jak to vlastně celé bude a jak moc velký záporák se vlastně z Paula vyklube? No - opět jako v minulém díle, to byl takový záporák nezáporák. Ale o to více mě čtení bavilo a vlastně jsem se nedokázala donutit, abych mu přála něco zlého.
Vyvrcholení celé série se mi hodně líbilo a já byla napjatá jak kšandy, jak se to vlastně celé rozuzluje. Hrozně se mi líbila ta scéna s Jessem a Suze v minulosti, protože Jesse byl přesně takový, jakého ho autorka popsala i v budoucnosti. Navíc to bylo celé vtipné (hlavně skrz starodávnou x moderní mluvu :D ) a zároveň i dojemné kvůli tomu, že si Suzannah uvědomila, že se nedokáže dívat, jak někdo Jesseho zamorduje v přímém přenosu.
Co na to říct, celé to skončilo hezkým happyendem, ale v tomto případě mi to vůbec nepřišlo přehnané. Jen jsem díky tomu měla hezký hřejivý pocit, že to dopadlo jak mělo.
Celou sérii jsem přečetla během tří dnů a musím říct, že jsem opravdu ráda, že jsem se k ní vrátila, jelikož jsem ve finále nečekala, že i po tolika letech to bude tak hezký čtenářský zážitek. No a teď se jdu ještě chvilku rochnit v tom příjemném pocitu z dočtení, z Jesseho a vlastně z toho všeho. Mňam. :)

Alnima
Alnima
07.11.2020 4 z 5

Mediátora jsem četla kdysi dávno, ale zanechal ve mně spousty hezkých pocitů. Asi se k této sérii brzy vrátím a připomenu tento úžasný a ojedinělý příběh :)

Lucynkaaa
Lucynkaaa
06.10.2020 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a musím říct, že sem se vážně bavila. Konečně pubertální dívka, co se chová jako pubertální dívka bez přehnaných rádoby hlubokých myšlenek a reakcí hodných mnohem starších ročníků. Byla svá, byla praštěná ale o to víc, jsem si to užila. Za mě jedině doporučuji. Kdo má rád témata duchů a bláznivých holek, bude to milovat.

JointlieKat94
JointlieKat94
30.09.2020 5 z 5

Super zakončení skvělé série, teď už mé oblíbené série. :)

Byla to jízda, i když tady byla Sussanah chvilkama natvrdlá, tak jsem věřila, že vše včas pochopí. :D Na konci málem i slzička ukápla.. knihu jsem dočítala v práci, musela jsem vědět, co se stane s Jessem. A bylo to úžasný. Fakt moc hezkej díl.

Celou sérii miluju. Moc. :)

Jarka_rybář
Jarka_rybář
30.09.2020 4 z 5

Vážně dobré zakončení celé série. Mám tuhle knihu moc ráda. Suze sice zpočátku jedná jako klasická zamilovaná puberťačka trochu na zabití, ale v konečném důsledku je její oddanost dojemná. Dokáže udělat opravdu silné a odvážné gesto. Které se jí nakonec podivuhodným způsobem vrátí.

FairyD.
FairyD.
17.06.2020 5 z 5

Fantastické ukončenie celej série, je to jeden z najlepších príbehov tejto série. Malo to originálný dej a zápletku , príbeh sa ľahko čítal. Určite sa k tomu ešte niekedy vrátim.

jana3526
jana3526
15.06.2020 5 z 5

Ano, tento díl vylepšil můj dojem z celé série. Nejenže odpadly ty trapné hovorové fráze, ale i Suze byla konečně trochu snesitelná a hlavně napětí a děj se neodehrál na pár stránkách, ale táhl se po celou dobu příběhu. Nevím, proč byl nakonec mediátor téměř každý, dost to ubíralo na výjimečnosti onoho "daru".

Monns
Monns
22.04.2020 5 z 5

Taková škoda, že je konec, sice od základní školy, kdy jsem to četla naposled, uplynulo už dost let, i tak mě celá série opět vtáhla do děje a já teď opět lituji, že nejsou už další díly.

Angels
Angels
17.04.2020 5 z 5

Skvěle napsaná série. Vtipná hrdinka, okouzlující hrdina. Jesse je snový chlap... :D Jediné, co mi chvilku vadilo, bylo to, že je kniha napsaná nespisovným jazykem, ale pak jsem se do toho tak ponořila, že už mi to ani nepřišlo. Miluju vtip téhle knihy! A musím říct, že celá série je dechberoucí. Já už asi nejsem cílová skupina, ale tenhle příběh má prostě nějaké kouzlo. Polapí vás a nepustí. Hrdinové jsou tak skuteční, že si na ně skoro můžete sáhnout. Nepamatuji si, kdy jsem četla něco takového. Něco, co by mě bavilo, chytilo za srdce a utkvělo hlavě i po letech. Takové YA už se bohužel nepíšou. Myslím, že kdyby se knize navrhly nové přebaly, určitě by zaujala spousty dalších čtenářů. Téma knihy je samo o sobě nadčasové a hlavně fakt ten příběh je napsán tak, že chytí za srdce. Má v sobě něco naprosto kouzelného...
Někdy se zase k té sérií vrátím a věřím, že mě bude bavit stejně, jako poprvé.

Alienn
Alienn
09.04.2020 4 z 5

Ani nevím, jak jsem se k této knize dostala a tento žánr normálně nečtu, ale bavila mě moc.

merrynka812
merrynka812
17.01.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka mi někdy lezla na nervy, ale závěr knihy autorka napsal opravdu skvěle. Konec knihy byl i napínavý.

mStationka
mStationka
15.12.2018 4 z 5

Upřímně jsem se bála jak to dopadne s Jessem,ale díky bohu... ???? povedená série opravdu.

ivedoo
ivedoo
08.07.2018 5 z 5

Krásné, dojemné, dech beroucí uzavření série. Lepší konec jsem si ani nemohla lépe vysnít. Opravdu jsem to Jessemu a Suz přála od prvního dílu. Skvělá série, kterou jsem přečetla jedním dechem :) Meg Cabot je prostě skvělá spisovatelka :)