BarkaS BarkaS komentáře u knih

City City Martin Žemlička

Přebal je jako titulka katalogu od Avonu (odrazuje), ale nenechte se zmýlit. Ve skutečnosti se jedná o příběh jako z pera začínajícího Michala Viewegha. Jeho fanoušci si přijdou na své.

10.08.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dojemná, krásná a smutná love story (tedy spíš pohádka), která vlastně jen naznačuje každodenní realitu kvadruplegika a dává mu majetek, aby se svým postižením mohl vyrovnat snáz než jiní. (Naštěstí!)

08.08.2016 4 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Nesmrtelní hrdinové ze Sigmy jsou skvělí, hlavně proto, že už si po pár letech ani nevzpomenete, že jste tuhle blbost už četli a vezmete si to na dovolenou (za 69 korun v paperbacku, no nekup to :)). Zabaví, neurazí.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jako bych to už někdy četla. Hlavní hrdinka je dost schizofrenní (zároveň nelítostná vražedkyně a marnivá a někdy trochu přihlouplá puberťačka), ale přesto je to zábavné, čtivé a těším se na další díl.

31.07.2016 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Je to taková Divergence v kabátě Hunger Games a botách Labyrintu. Navoněná MacGyverem a umytá v seriálu Mash. Ale přestože stokrát čtené/napsané, na léto ideální.

Lev Makedonský Lev Makedonský David Gemmell

Na dovolenou do Řecka jako dělané, ale za mě žádný knižní skvost.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Nevadí mi zobrazování/popisování násilí ve filmech/knihách, pokud má nějakou kulturu. A ta mi v tomhle případě chybí. Je to takové knižní sado-maso Slunce, seno.

31.07.2016 1 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Číst se to dalo, ale nevím proč mi všechny hrdinky "erotických" románů připadají jako totální "blbky"... (Což je mimochodem slovo, které nemám ráda, ale v tomhle případě sedí.) Kniha se mi líbí, pokud se dokážu s hrdinou/hrdinkou ztotožnit, v tomhle případě se to ale nedalo. Je to totiž nezodpovědná, hysterická, hloupá a zbytečná osoba, která si žádné "A žili spolu šťastně až na věky" rozhodně nezaslouží.

03.07.2016 2 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Knížky Alexandry Potter jsou všechny na jedno brdo. Tuhle považuji za světlou výjimku. Do Indie bych nikdy nejela, protože jsem na to přílišná slečinka, ale i mě se podařilo vtáhnout do děje a díky Potterové jsem obdivovala indickou kulturu. Za mě dobrý.

17.06.2016 4 z 5

Hyde Park Civilizace Hyde Park Civilizace Gabriela Cihlářová

Mám k téhle knize rozhovorů v zásadě jedinou výhradu. Tou je, že očekává od čtenáře rozhled a alespoň minimální znalost všech zpovídaných osobností. Medailonky před samotným rozhovorem by mohly být podrobnější. Jinak super zajímavé čtení.

15.05.2016 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Podobný příběh už jsem četla snad tisíckrát. Ale co. Opakování je matka moudrosti. A tohle je malé, milé a dobro vždycky zvítězí. Víc člověk někdy nepotřebuje.

04.05.2016 4 z 5

Tenhle druh humoru není nic pro mě. Je to dobrý, ale není to sranda, je to depka.

02.05.2016 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

S každou novou knihou Jo Nesba mám pocit, že tohle už jsem vlastně někdy četla. Kdy? Už vím. Naposledy, když jsem četla knihu Jo Nesba... Ale když je nouze, poznáš přítele..

02.05.2016 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Vyplatí se to číst v zimě, pak to má fakticky atmosféru... Zvlášť, když vám někdo u baráku jako na potvoru postaví sněhuláka :).

02.05.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ani po letech si nejsem jistá, jestli je tohle vhodná kniha pro teeny..

02.05.2016 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kam se hrabe Frodo Pytlík. Já volím Eragona.

02.05.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Moje dojmy naprosto dokonale vystihuje pořad Elders React (to Fifty Shades of Grey) na Youtube. "Holy cow? Holy cow!"

02.05.2016 1 z 5