BarkaS BarkaS komentáře u knih

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Dala bych tomu i dvě * za 3/4 knihy, ale to grand finale bylo opravdu grand. Takže tomu ještě dám šanci.

17.10.2016 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Hlavní hrdinka Rose se sice chová jako nekompenzovaná diabetička, ale je to docela čtivé.

14.10.2016 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

"Holčičí" čtení, které neurazí, ale výrazně nezaujme. Ale když člověk nečeká víc, není to špatný.

11.10.2016 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Jako bych už to někdy četla... Asi tak stokrát. Ale co. Má to spád a hlavní hrdinové jsou Mirkové Dušínové tělem i duchem.

09.10.2016 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Na Pratchettovi jsou nejlepší jeho vtipy určené "pro zasvěcené". A tenhle díl není výjimkou. Velký třesk a řecká mytologie ppd dohledem Mrakoplaše? BYLA JSEM U TOHO. (!!!!)

07.10.2016 4 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

První část knihy se hodně táhla, nakonec ale další části přinesly skvělou akci. Motivy jednotlivých postav mi ani na konci nedávají moc smysl. Jinak bych i bývala dala ****.

06.10.2016 3 z 5

Zrození mýtu aneb Další pěkná šlamastyka Zrození mýtu aneb Další pěkná šlamastyka Robert Asprin

Je to milé, vtipné a nezatěžující. Víc nečekejte a nebudete zklamáni.

03.10.2016 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Sama sebe překvapuji tak vysokým hodnocením. Jak to na začátku bylo zoufalý a zoufale blbý, v prostředku k odložení zoufalý a zoufale pubertální, na konci to bylo zoufale akční a vlastně i docela dobrý. Taková kniha, co vás donutí, abyste ji dočetli, i když nevíte, jestli chcete.

30.09.2016 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Po přečtení tohoto dílu už jsem si třetí nepořídila. Víte, jak někdy člověk čte knížku nebo kouká na film už jen proto, aby zjistil, jak to skončí? Tak to mě v tomhle případě v průběhu čtení druhého dílu dokonale přešlo. Přitom to není úplně špatné, jen se mi prostě nepodařilo sžít s hlavními hrdiny.

28.09.2016 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Musím se přiznat, že mě to nějak zvlášť nechytlo, připadá mi to takové upatlané, polepené, poskládané. Vlastně dost podobné těm rmutům, co hlavní hrdiny ohrožují.

28.09.2016 3 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Jedna z nejskvělejších knih poslední doby. Jen přebal se moc nepovedl. Nebýt chlápka v knihkupectví, který mě na ni upozornil, bych si jí vůbec nepořídila. Je to zas konečně něco alespoň trochu nového. Doporučení posílám dál.

28.09.2016 5 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Tohle je jeden z mých nejmíň oblíbených dílů Zeměplochy. Ani nevím proč. Možná je to tím, že jsem nikdy nebyla v Austrálii. Nebo tím, že je mi vždycky Mrakoplaše vlastně líto, protože všechno odnese :).

26.09.2016 3 z 5

Další prima mýtus Další prima mýtus Robert Asprin

Není to žádná velká literatura, spíš taková jednohubka do mhd. Ale mám ty kluky démonický ráda a má to švih.

26.09.2016 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Nemohla jsem se do toho začíst, fakt jsem se snažila. Prostě jsme si s Nadací nebyly souzeny.

14.09.2016 2 z 5

Jazyk v proměnách komunikačních médií Jazyk v proměnách komunikačních médií Jiří Kraus

Má to hezkou obálku :)

14.09.2016 2 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Grand finale nebylo až tak grand, přiznávám. I tak jsem ale neodolala a na ebay objednala poslední knihu autorky, které se zatím nedostalo českého překladu. Prostě: Když musíš, tak musíš.

13.09.2016 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Není to žádnej Oscar Wilde, ale není to vůbec blbý, má to švih a kdo si chce přečíst něco lehkého, nezatěžujícího a má rád fantasy (a je ženského pohlaví), tak si to určitě užije. Skoro lituju, že toho Hawkins nenapsala víc.

13.09.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Ta holka umí psát, ale strašně to fláká. Je potřeba trochu přemýšlet o psychologii postav a děj stavět na logických zvratech, i když je to pohádka. Škoda. A taky škoda, že ta hádanka, kterou jsme všichni uhádli už v půlce knížky, hlavní hrdinku trápila až do konce. Ještě jednou škoda. Jinak to bylo super. Konec hlášení.

12.09.2016 2 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Přijde mi to opravdu zajímavé a ráda si to přečtu, ale proč to má tak odpudivou ošklivou obálku?

10.09.2016

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Klasika, která se dnes může zdát stokrát zopakovaná. Ukazuje ale, že jediné, co může moderního člověka zachránit před zkázou, je kombinace štěstí a hrdiny ochotného obětovat vše, protože lidskost je někdy slabostí. A nečinnost a dlouhé rozbory situace místo jednání můžou v budoucnu znamenat naší zkázu. Za mě geniální, byť z dnešního pohledu trochu ukecané.

10.09.2016 4 z 5