BarkaS BarkaS komentáře u knih

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Jak tady už napsala řada lidí, Jussi to umí líp. Zajímavé téma zabil, jak by se řeklo o filmu, příliš dlouhou stopáži a až příliš za vlasy přitaženým závěrem. Trvalo mi docela dlouho, než jsem se tím prokousala, protože mě zajímalo, jak to dopadne. A bohužel se ukázalo, že aplikovat "severské" vyprávění na americkou půdu není to pravé ořechové.

08.09.2016 3 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Mrakoplašovi jsem nikdy tak docela nepřišla na chuť. I tak ale - stejně jako ostatní díly - tohle patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla. Jen škoda, že Conina s Nijelem nedostali větší prostor. Třeba i v pozdějších pokračováních.

05.09.2016 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Až překvapivě čtivá ženská verze Harryho Pottera. I když se nakonec ukáže, že je to trochu jinak. Hlavní hrdinka není žádnej lumen, ale má srdce na pravém místě. Pokud tedy srdce má ;). Nepovažuju to za nejoriginálnější knihu, co jsem kdy četla, ale krásně jsem si to užila.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Zajímavý nápad, i když je to chvílema trochu ukňučený, bavilo mě to i po druhý.

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Za mě nejslabší díl celé série. Hlavně proto, že tak strašně dává najevo, že už jsou hlavní hrdinové dávno po smrti.

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Vlastně trochu smutný konec celé série. Já bych Willovi přála nejmíň "and they ... ever after", ale co se dá dělat. I tak to svištělo podobně jako předchozí díly.

Krev elfů Krev elfů Wolfgang Hohlbein

Skvělý začátek, zajímavý nápad, který ale bohužel sám sebe ztrácí, čím déle kniha trvá.

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Standardní až průměrná severská detektivka. Neurazí, zabaví, ale nezanechá hlubší dojem.

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Za týden jsem zapomněla, že jsem to četla. Žádná hitparáda.

03.09.2016 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Je to trochu silné kafe, ale není to špatný. A kupodivu se dá i filmová verze. (Varování: obsahuje brutální severský humor.)

Mráz Mráz Bernard Minier

Viděli jste Purpurové řeky? Tak tohle je velmi podobné. Podle mě to seveřani umějí líp. Mráz považuju za příliš těžkopádný. A ač je to teprve zhruba desátá kniha od Francouze, už mi to připadá jako pravidlo, že to nemají vyřešený, co se sexuality týče. Nebo jsou opravdu všichni na týhle planetě bi a promiskuitní a násilní anebo aspoň divní a osamělí?

03.09.2016 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

"Během mé služby se nic zvláštního nestalo." To by mělo být motto téhle knihy. JKR je dobrý vypravěč, skvěle vykresluje maloměstskou malost, ale i tak je to neskutečná nuda.

20.08.2016 2 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Četl to snad každej a kdo tvrdí, že ne, četl to dvakrát. Nechápu, jak někdo, kdo mi je tak strašně nesympatickej jako JKR, mohl napsat tak zábavnou a milou pohádku, která baví i dospělý.

20.08.2016

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Většina knižních sérií ztrácí ve dvojce dech, někdy ho u trojky nabere. Snad to bude ten případ. I když i se ztraceným dechem je to pořád dechberoucí příběh.

20.08.2016 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Přišlo mi to (nebojím se použít již zlidovělý výrok VK) takové falešné a prázdné. Ale každý máme rádi něco jiného a základní kostra příběhu je docela kost. Jen to provedení pokulhává.

19.08.2016 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkienovi určitě nelze upřít jeho přínosy pro literaturu, originalitu (zvlášť, když si člověk uvědomí, kdy to psal) a nadčasovost (-//-). Jenže já si prostě nemůžu pomoct... A tak straaaašně mě to nudilo.

19.08.2016 2 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Piper si (jak hlásá anotace) sice užívá fajn kariéru a má fungující vztah, ale jinak je to dost velká blbka. Díky svojí nepříliš vysoké inteligenci zvládne pobyt ve vězení na pohodu, protože si spoustu věcí vůbec nepřipouští. Je to určitě zajímavé čtení a stojí to za to, ale neočekávejte od toho intelektuální ani hlubokou sondu do myšlenek zločinců :).

19.08.2016 3 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

Kewin Kwan je sám (minimálně stylem psaní) trochu "banán". Tak nazývají podle jeho samého Číňané žijící v domovině Číňany poameričtěné nebo evropské, protože jsou zvenku žlutí, uvnitř bílí. Ani tohle ani Šíleně bohaté Asiaty nepovažuju za humornou literaturu. Podle mě je ta spíš smutná sonda do života bohatých, ale pokryteckých a vlastně nešťastných lidí. Každopádně stojí za to přečíst, dozvíte se letos o jiné kultuře (řadu věcí jsem gůglila a reálie celkem sedí). Co mi znovu vadilo, bylo, že poznámky a vysvětlivky nejsou pod čarou, ale na konci knihy (a tak je potřeba často listovat na konec).

19.08.2016 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Pro mě překvapení roku. Z housenky Sarah Maas se stal motýl.

15.08.2016 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

bezvadná upířina a konečně něco trochu nového

14.08.2016 5 z 5