Přechod

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56144/prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4.2388

Přechod (1.)

The Passage (2010)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

deirdre
včera

Kniha ma bavila aj na druhý raz. Zdá sa mi dokonca, že o čosi viac. Podľa niektorých zdĺhavé opisy mne nevadili, aj keď zdanlivo dej nikam neposúvali, boli zaujímavé, dobre napísané a prispeli k tomu, že ma príbeh pohltil a nepustil, kým som nebola na konci...

Princezna22
předevčírem

Ani nevím, jak jsem dokázala takhle rychle přečíst takovou bichli. Asi to bude tím, jak moc je příběh čtivý. Jak jsem přečetla prvních 100 stran tak jsem četla četla a nezastavila se.. A teď najednou poslední řádek v knize.. Ups, teď už jen sehnat další díl a pustit se do něj.. Tahle kniha je úplně úžasná upřína,i když mi to místy připomínalo Rezident Evil :-D.. Ale to vůbec nevadí... Amy jsem si oblíbila úplně nejvíce. doporučuju!

lazarus

Svědectví - Já, legenda - Fallout - Resident Evil. Tohle dostanete v Přechodu měrou vrchovatou. Neoriginální příběh vyprávěný hodně rozvleklou formou a nemalým množstvím příběhové vaty vyplněný děj si možná trochu protiřečí se slibem dobré zábavy, ale ono se to panu autorovi docela povedlo. Upíři mě bavili a Amy jsem si zamiloval. Justin Cronin dokázal výborně vykreslit velké množství postav na plátně epického dobrodružství, kterého by jste se zúčastnit rozhodně nechtěli. Jsa fanouškem výše jmenovaných popkulturních záležitostí nemohu knížku jinak, než doporučit. Další díl už čeká. Jen co dočtu vánoční dárky.

ondrash77
23.10.2016

Cronin vystavěl Přechod na pohledech několika postav vystupujících v různých časových rovinách. Samo o sobě by to bylo v pořádku, pokud by se řídil aspoň základními literárními pravidly. Justin Cronin si však s nějakými zákonitostmi hlavu nedělá. S linií příběhu si hraje jako se stavebnicí, jednotlivé kusy odděluje a zase spojuje dohromady. Skládá jednu součástku za druhou nebo je dokonce pokládá přes sebe. Uvede do děje postavy, podrobně nás s nimi seznámí, aby je na stovky stránek nechal zmizet. Celou recenzi si přečtěte tady: http://www.kniznistrepy.cz/2016/10/23/prechod/

RunningWolf
21.10.2016

Kniha mě zaujala obalem a když jsem viděl hodnocení tak jsem si řekl ok.Ale od téhle knihy už na obaly s... a na hodnocení jakbysmet.Naprosto nechápu jak tu může někdo komentovat že knihu přečetl do půlky (Pak už nedočte,nebo se možná k ní vrátí) ale stejně knize dá hodnocení 4/5 Nechápu! Když jí nedočtu,tak dám vědět svůj názor a počet hvězd tomu přispůsobím. Já knihu četl do 400sté strany a dál už to nedám.To bych radši kácel strom otvírákem na pivo než bych se vrátil k téhle ,,trilogii,, Jsem rozlícen jak knihou,tak autorem i některými zdejšími uživateli.
PS: Kostěj to vystihl perfektně
PS:Tuhle knihu bych možná zavedl jako povinou četbu do věznic,po tomhle už by je přešla chut dělat ............

Back
12.10.2016

Musím se přiznat, že knihu jsem si původně koupil jen kvůli blýskavému obalu. Téma je velmi zajímavé, i když k podstatě celého příběhu se musíme nejdříve prokousat "přítomností". Celkově mě kniha nijak zvlášť nezaujala a když jsem si následně koupil druhý díl, přečetl do poloviny a pak ho ztratil, rozhodl jsem se, že se k příběhu už nevrátím.

BarkaS
14.08.2016

bezvadná upířina a konečně něco trochu nového

maruschka
24.07.2016

O téhle knížce se nedá nic moc říct, pokud člověk nechce sklouznout ke spoilerům. Prvních dvě stě stran na jeden nádech, potom je potřeba více zapojit mozek, ale jak člověk postupně louská všechny ty skryté významy (bez nichž prostě žádná sci-fi nemůže být dobrá), neobejde se to občas bez otevřené pusy. A jo, zavání to lehce Kingem, a jo, jasně, že jsou tam otevřené narážky na starší upířiny, ale z téhle výtky podle mě autor elegantně vybruslil otevřenou zmínkou a srovnáním s jednou z upířích klasik (a tím pádem by si mohl trošku stěžovat jedině Stoker).
Velké plus - v době, kdy mám pocit, že se většina autorů snaží být tak jako korektně ateistických, Cronin se do toho nebojí "hrábnout".
Team Wolgast!

Aneth.com
21.06.2016

Kniha mě zpočátku velmi zaujala, když jsem však došla k části kdy přeskočila o několik let do budoucnosti, četla se mi stále hůř a hůř. V současné době jsem čtení vzdala, ale snad někdy budu mít náladu ji přelouskat až do konce, a to už jen pro to, že nerada odcházím od rozečtených knih.

Svatoslav
09.06.2016

Kniha má výborný start, který čtenáře nakopne kupředu a s chutí se pouštíte do další a další kapitoly. Jakmile ale děj přeskočí do apokalyptické budoucnosti o sto let začne to váznout. Kdo čeká akční jízdu od začátku do konce, jak se všude hlásalo (klamná propagace?) tak bude nesmírně zklamán. Zatím mám velice smíšení pocity. Líbí se mi že si šel autor svou cestou a ač si v podstatě vše co se v knize vypůjčil odevšad jinad, tak se musí nechat spisovatelský um. Nečekaně se v budoucnosti totiž zaměřil na psychologii mezi postavami, což se může zdát jako skvělý nápad. Bohužel je jen pár momentů kdy se přímo bavíte a listujete rychlostí blesku. Ve své podstatě je zbytek knihy nudný plný žvástů o přežití, ale jak říkám, velice smíšené pocity. Uvidíme s čím přijde autor v pokračování. P.S. Dějových vykrádaček a logických kiksů je v publikaci tolik, že s přečtením druhého dílu absolutně nepočítám!

Ruxandra
19.05.2016

Uf... Tak už to mám za sebou a teď to ještě nějak shrnout.
Kolem této knihy jsem kroužila asi čtyři roky než jsem našla odvahu a chuť se do tolika stránek pustit. Chaos prvních kapitol, mi dal docela zabrat, ale postupně jsem se celkem zorientovala, nicméně tato kniha rozhodně potrénuje vaší paměť, musíte se zorientovat v záplavě postav a jmen. Příběh je propracovaný a detailní, což bylo místy asi spíše naškodu, jelikož se strhující a dech beroucí děj střídal s dvakrát tolik delším obdobím kde se skoro nic nedělo a bylo docela těžké udržet pozornost. Osobně bych knihu klidně o něco zkrátila a vypustila zbytečné věci, které příběh brzdily.
Takže závěrem, bavilo mě to, ale jsem ráda že už to mám za sebou a do dvojky se pustím třeba až za nějaký čas, až přečtu něco oddechovějšího :)

eliska3098
05.04.2016

Na knihu jsem se velmi těšila, bohužel začátek přelouskat byl hodně těžký. Zdlouhavé rozpytvávání postav a děje a situací mě nijak neuchvátilo.I když jsem si říkala, že to nejspíš někam povede, hodně jsem se nutila do čtení.Vždy, po každém úseku,jsem si říkala, že teď už to snad bude lepší a to se taky díkybohu stalo.Příběh dostal rychlý spád, začalo mě zajímat co se stane dál a od khihy jsem se nakonec nemohla odtrhnout až do posledních stránek.Škoda toho začátku, který stejnak nikam moc nevedl...

Marllo
09.03.2016

Měl jsem tolik nutkání tuto knihu odložit z důvodu překombinovaného děje, který se někdy opravdu táááhl, ale nakonec jsem rád že jsem tak neučinil. Vše na konec do sebe pěkně zapadlo a dávalo v rámci universa smysl. A každá pasáž, ať už hororová, dobrodružná či jiná fungovala a udávala tempo, které bohužel zrazovalo občasné až moc detailní popisy prostředí a vykreslování postav v kterých se autor opravdu vyžívá. Mnohým to může připomenout i Tolkiena, který byl sám až moc velký detailista. Tím bych chtěl upozornit ty co nemají velkou trpělivost a mají raději romány více přímočaré a s menším obsahem postav a v tomto případě i časových rovin. Náročnějším čtenářům však doporučuji.

Elfinka_
07.02.2016

Je mi to moc líto, ale cca na 120. straně jsem to vzdala. Ačkoli by mě strašně zajímalo, co se z příběhu vyklube, je to pro mě absolutně nepoutavě napsáno. Vždy jsem se několik dní přemáhala knihu otevřít a po pár (desítkách) stránkách jsem ji zase zavřela.

premacech
27.01.2016

Velmi dobre! Nektere pasaze spis zdlouhave, ale celkove super. Chvilemi se blizime Svedectvi. Ale chvilemi naivni. Napinave, dej chytne a nepusti. Celkove velmi prijemne prekvapeni. 90%

bookemma
19.11.2015

"Smrtící myšlenka a co mi zbývá jiné, krom pláče, z úzkosti, že co mám, brzy mine.."

Vážený pane Justine Cronine,
smekám svůj imaginární klobouk a poohlížím se po dalším pokračování. Kdo jsem? Kdo jsem? Kdo jsem? Jsem zamilovaná do tohoto příběhu. To je jediná nezaměnitelná pravda.

LilianaFalcon
17.10.2015

Tenhle žánr normálně nevyhledávám. Vlastně to na mě působilo jako u "kolegů" filmů tohohle thrillero-hororového typu - když je dobrý, tak to vážně stojí za to. Ale už průměr je totální odpad.
Rozhodně je to jedna z nejlepších knih tohohle žánru, co jsem četla. Takže jo, bylo to super. I když na můj vkus trochu moc dlouhé ;-) Ale je to jen tím žánrem :-D normálně u mě platí, že čím delší kniha tím je to lepší ;-)
A co o tom jinak říct? Zajímavé a i dost klasické. Virus, pokusy, vymkne se to kontrole... Nic objevného, ale skvěle řemeslně vyvedené.

Lerit
23.09.2015

Kniha Přechod je napsaná hezkým jazykem. Při čtení mě stále motivovalo pokračovat dál, abych se dozvěděla proč se to či ono děje. Na druhou stranu je ale zbytečně dlouhá. Stejný příběh by šel odvyprávět na polovině stránek. Také konec knihy mě zklamal. Čekala jsem velké rozuzlení, které se však nekonalo.

Arcisit
01.09.2015

Autor na nás udělal tak trochu podraz, a tak od půlky knihy naši hrdinové na které jsme si zvykli, a čekali jsme, že se dozvíme jak to s nimi dopadne, přestanou existovat, namísto nich se objevují náctiletý fakani co střílí z luků :-)

Nebýt toho faktu, že nejsem standardní čtenář a čtu více knih najednou ve stejný čas, asi bych knihu také nedočetl jako několik lidí přede mnou. Dal jsem si tedy pauzu, odskočil si jinam a pak se postupně vracel k hrdinům co mně v podstatě vůbec nezajímali.

Kniha je zbytečně dlouhá pár postav si určitě oblíbíte, ale spousta z nich vás nebudou pro změnu zajímat vůbec. Dost aktérů si bylo i docela podobných.
Když sečtu klady a zápory za mně 3 hvězdy.

iviková
11.08.2015

knihu jsem začala číst na doporučení čas.reflex,už čtu druhý díl-Dvanáctka a nemůžu se odtrhnout-ákorát že třetí díl ještě není v prodeji:(

reno rejns
26.06.2015

Knihu jsem si četla na doporučení kamarádky a byla jsem více než mile překvapená, jak mi autorův styl psaní sedl. Pro mne velmi zajímavý příběh, přestože jsem již pár románů s obdobnou tématikou přečetla.

Co se týče dlouhých popisů či "nudných" a "zdlouhavých" pasáží - mně takové nepřijdou, naopak (!) díky tomu si dokážu např. život v kolonii mnohem lépe představit, více mne to vtáhne do děje. Nevadí mi ani to, že mne autor blíže seznámí s postavami, které pak zemřou - proč by taky mělo?

Těším se na další díly, určitě se kniha zařadila mezi ty, které mohu lidem s podobnými čtenářskými "chutěmi" doporučit.

spedula
25.06.2015

Začátek knihy mě zaujal, v polovině knihy jsem měla pocit,že ji nejspíš ani nedočtu,ale byla jsem zvědavá jak to dopadne. Když jsem se prokousala, pro mě nudnou části, tak se to konečně trošku rozjelo i když čekala jsem něco víc. Na mě tam bylo hodně postav s příběhy a ze začátku jsem se v nich trošku ztrácela. Každopádně po přečtení poslední věty se vrhám na druhý díl.

ivusse
21.05.2015

Trošku pomalejší rozjezd, pak to začalo mít grády no a konec jsem jednoduše hltala. Zajímavé téma, moc hezky propracované. Ale ten konec, ten konec!!! Doufám, že pokračování nezklame...

BUBO26
12.04.2015

Priechod dočítaný. Ale až tak sa mi nepáčil. Strašne dlhý, rozťahaný. A škoda že sa tak krátko držal v súčasnosti, to bolo najzaujímavejšia časť. Počiatky experimentov boli skvelé (trochu mi to pripomínalo F.E.A.R.), ale potom v budúcnosti sa to už skazilo. Príliš klišoidné. A najhorší je ten nedokončený koniec. Áno, viem predpokladať čo sa potom stalo, ale škoda toho.

Lidudu
16.03.2015

Začátek se sice táhnul jak žvejka na botě, ale pak? No ty bláho! Dobrý, dooost dobrý. Trošku mě sice rozčilují ty scény, kdy se hlavní hrdinové dostanou do situace, ze které prostě není cesta ven, ale nakonec se zjeví někdo s plamenometem a všechny zloduchy rozseká na kaši, ale dobře.. tohle známe z každý druhý knížky/filmu/seriálu. Stejně mě Přechod dostal. A jen tak mezi námi.. mála Amy mě děsila asi tak milionkrát víc než všichni viráci a šílení vědci dohromady. Takový strašidelný stoletý dítě :-).

Vé-Vé
10.03.2015

Hohó, jestli vám nestačí doporučení božského S. Kinga na přebale, tak si vezměte k srdci aspoň to moje doporučení, vykašlete se na kecy a prostě se začtěte!!!

Protože tohle vás i přes pár slabších míst chytne jako virák a nepustí!

Já už chtěla téma upírů dávno odepsat, ale měním názor!

Vzhůru na druhý díl!

(Ach, tolik vykřičníků)

Tanaka T.
06.03.2015

Hutná kniha, která má své silné stránky, ale bohužel se najde i pár slabších míst (hlavně na začátku a pak v polovině) a prospělo by některé pasáže podstatně zkrátit, nicméně za mně palec nahoru.

hankapimi
19.02.2015

Obsažný apokalyptický příběh se standartní zápletkou, pokusem manipulace a modifikace virů, který se zvrhne v celosvětovou katastrofu. Hlavní hrdinové bojují o holé přežití v hrůzném světě "viráků", smrt, zranění a boj je na denním pořádku.. Autor nechává prostor pro čtenářovu fantazii a představivost, spoustu věcí nechává nakousnutých a nedořešených, než se k nim obloukem vrátí. Čtivé, místy zdlouhavé, napínavé, beznadějné, mrazivé, smutné ....Hledala jsem v tom depresivním světě každou maličkou jiskřičku naděje, proč mají přeživší hrdinové bojovat a žít dál...

matej8952
16.02.2015

Výborné ... jedna z naj za posledné roky !

HonzaT
15.02.2015

Achich achich. NUDA ! Divím se, že jsem na stránce číslo 357 a že jsem se až tak dalece začetl. Na té stránce jsem si do ní dal záložku a knihu odložil do police. Potom jsem se chopil Jamese Rollinse knihu Nevinná krev a už úvodní první 4 strany mě chytli více než jakékoliv 4 strany knihy přechod. Snad ji dočtu...ale až po Rollinsovi a možná pár dalších. Ti viráci není špatný nápad, ale klišé jako polibek pod kolotočem a velký počet postav, roztahanost některých kapitol(čtenář dostává naprosto nepotřebné informace z osobních životů nehlavních postav, které stejně zemřou a po zbytek knihy se beztak neobjeví). Jak to dočtu tak komentář či hodnocení možná pozměním, ale prozatím nejde jinak.