Hostitel

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23767/hostitel-1CT-23767.jpg 4.41962

Hostitel (1.)

The Host (2008)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Tatran
Více informací...

katushah

Stmívání mně nenadchlo, ale tahle knížka je super! Vynikající příběh, velmi chytlavý a dobře vymyšlený, četla jsem to ve dne, v noci jako kdysi Harryho Pottera. Doporučuji všem!

kaca3606

super! nemohla jsem přestat číst. konec byl ale moc sluníčkový

Lokina

Jedna z mých oblíbených scifi záležitostí. Hezky napsané, poutavé, strašně se mi líbily myšlenkové pochody Melanie s Poutnicí, bojovat za to kým jste, bojovat o vlastní existenci. Láska tam byla mile vykreslena, nijak zvlášť nuceně vecpaná a otravná. Film jsem viděla, líbil se mi, ale kniha byla prostě lepší ;-)

simona8126

Úplně jiná liga než Stmívání a důvod, proč tuto autorku nezatracovat a naopak se těšit na její další knihy. Hostitele jsem dostala víceméně náhodou k Vánocům, vůbec jsem to nečekala - o knížku jsem neměla velký zájem, ale díky bohu za ni. Dlouho jsem nebyla do něčeho tak zažraná. Zpočátku mě odrazoval rozsah, ale stránky ubíhaly neuvěřitelnou rychlostí. Málokdy se mi podaří narazit na něco tak čtivého. Teprve hodně dlouho poté se začalo spekulovat o připravovaném filmu, bohužel jsem na něj šla, ale naštěstí už předem s jistou skepsí. Rozhodně se knize nemůže rovnat. Proto pokud jste šli napřed na film a do knížky se vám už nechce, věřte, že ta je daleko lepší.

zdenulkavac

Za mě výborná kniha, dobře se čte, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Film naopak, tem mě zklamal.

Zuza1893

Do knihy jsem se pustily díky čtenářské výzvě a trošku s despektem. Ale byla jsem hodně mile překvapená. Zajímavý příběh, hezky napsané, čtivé.

Mabie

Velice dobrá kniha s trochu pomalým náběhem, ale po rozvláčném začátku jsem se nemohla odtrhnout a závěr byl strhující. Určitě se ke knize někdy v budoucnu vrátím.

PetikLozik

Úžasná knížka ♥ ...jediné co mi vrtalo celou dobu hlavou, bylo to, jak implantovali ty první duše, když na Zemi byli jen lidé...

Hobitka

Nejprve jsem viděla film, a ten mi přirostl k srdci. Později jsem zjistila, že je podle knihy a konečně jsem se dostala k jejímu přečtení :)
Nevím jestli by mě trochu zdlouhavý začatek neodradil, kdybych se netěšila na událostvi, o kterých jsem věděla z filmu, ale po pár prvních kapitolách mě kniha opravdu vtáhla.
Nevyhnula jsem se srovnávání s filmem a musím říct, že kniha je o dost lepší, hlavně v podrobnějším popisu společenství duší a dalších světů. Film je podle mě velice zdařilý, ikdyž je poněkud zjednodušený.

smartasan

Skvělá kniha!

eliska3098

zapomněla jsem sem vložit hodnocení a už je to tak dávno, že ani nevím jak na mě kniha působila. Určitě byla daleko lepší než film a byla báječně čtivá.

stojinek

...sci-fi se zajímavou tematikou....jen mozna vse az moc idylicke a jiz od startu bylo jasne, ze vse dobre dopadne :-)

Kačí137

Knížka super, film děs. Ovšem knížka se velmi hezky čte, trochu utopie, ale krásná a čtivá. Příběh je propracovaný, Poutnička je silná, stejně jako Melanie. Moc mě mrzelo, když jsem viděla co z toho ty filmaři udělali.

jani-cka1

Z počátku je obtížné se do knihy začíst, ale po 3-4 kapitolách jsem se do děje neskutečně vžila :-) příběh má nečekané zvraty a postavy se stále rozvíjí..Mužu jen doporučit

Mermaida

Smekám! Ze začátku mi to přišlo divné a rozvláčné, ale postupně se děj rozjel a já hltala stránku po stránce, užaslá skvělou dějovou linií. Fantastické fantasy.
Kam se na Hostitele hrabe autorčina sága Twilinght a i ta byla pecka! :)

Grupis

Kniha se mi líbila víc než film . Dostala jsem ji od otce který ji taky má moc rád . Knihu jsem ze začátku moc číst nechtěla , ale jednou jsem si k ní sedla a už jsem se od ní nemohla odtrhnout .

Ellie01

Úžasné dílko... určitě o něco lepší než mnohem slavnější Twillight saga :)

RonjaRHermans

Pro mě moc skvělá a celkem i osobní knížka. Když jsem ji dostala do ruky poprvé, nebylo to pro mě nic zajímavého a neuváženě jsem knihu vrátila do knihovny po prvních patnácti stranách. Potom jsem však stáhla e-knihu s tím, že to zkusím, a tím, jak jsem se do ní začetla, mě začala naprosto fascinovat. Neuvěřitelný nápad, jako jedna z mála mi tahle knížka něco dala. Opravdu vřele doporučuju i těm, kteří třeba nemusejí Stmívání, a ačkoli je kniha vedena jako pro dospělé, já se s ní ve svých patnácti hodně ztotožňuju.

KaterinaVolhejn
22.12.2016

Kniha, která se vás dotkne :)

Diginka
21.12.2016

Ve 13 jsem viděla film, který mě naprosto uchvátil a proto mám k němu vysoký vztah i teď (tehdy jsem měla jiný názory na filmy), ale po přečtení knížky nechápu, jak jsem ten příběh mohla tak podceňovat. To bylo něco úžasného. Původně jsem nechtěla knihu vůbec dočítat, protože prvních pár stran bylo nudných, ale nakonec se to rozjelo a já jen čekala, co bude s Wandou dál a dál. Jak se s věcmi vypořádá. Opravdu jsem si ji velmi oblíbila. Jako většinu postav. Všichni jsou takový charismatičtí, každý má něco do sebe. Jsem ráda, že jsem na Meyerovou nezanevřela, kvůli jejím předešlým knihám

malyLibor
16.12.2016

Jedna z nejpodivnějších fantasy, jakou jsem kdy četl. Asi proto, že ji napsala žena. Zřejmě proto se více než popisem neuvěřitelné techniky či hrdinských skutků zabývá tématem vztahů a síly lásky. A musím říct, že to této skvělé knize jen a jen svědčí.
Samotné téma knihy - invaze mimozemšťanů a snaha skupinky lidí o přežití - tady už byla mnohokrát. Nicméně tato myšlenka, kdy silné lidstvo je přemoženo tvorečky mnohem slabšími, než jsou lidé, je pro mne něco nového. Stephenie Meyer využila své oblíbené ich formy, což taky není pro sci-fi, kterou jsem dosud znal, zcela obvyklé, a snad i díky volbě tohoto stylu mne vtáhla hluboko do děje. Je pravda, že jako muž se trošku hůře ztotožňuji s ženou, která je hlavní hrdinkou knihy, nicméně nakonec to pro mne nebylo až tak rušivé - dívat se na svět očima ženy může být pro chlapa často velmi poučné.
Před časem jsem viděl film, natočený podle této knihy. Film se mi hodně líbil, ale jako vždy, po přečtení knihy člověk vidí, jak je film plytký, jdoucí sotva po povrchu příběhu. Je to holt dáno tím, že film je zaměřen pouze na vizuálno, neklade si za cíl a zřejmě ani na malém formátu nedokáže vykreslit složitost vztahů mezi lidmi a ukázat příběh v plné šíři a hloubce. Pro mne jsou filmy točené podle knih to samé, jako kdysi byly ilustrace v knihách. Jsou pohledem někoho jiného na to, co čtu. Tento pohled může být velmi poučný, protože mi ukazuje, jak různě se dá vidět stejná věc různýma očima. A podobný pocti mi dala i tato kniha. Ukazuje, jak se stejné věci jeví jinak, když se na ně díváme očima různých bytostí z různého úhlu pohledu daného jejich zkušenostmi. A ukazuje, že i bytosti s velmi odlišnými zkušenostmi a hodnotami k sobě mohou nalézt cestu tak, aby jejich soužití mohlo být soužitím láskyplným a vzájemně přínosným. To si myslím, že je v dnešní době nenávisti a sobectví velice hluboká myšlenka, která nám snad ukazuje naději do budoucna. A to i v případě, že nás neovládnou žádní mimozemšťané a že zůstaneme na naší matičce Zemi sami.

whiolet
29.11.2016

Četla jsem od autorky Stmívání a jeho pokračování, to mi přišlo jako teenage nuda...proto, když se mi do ruky dostala tato kniha nic jsem od ní neočekávala. Musím říct, že mě,ale mile překvapila, děj mě bavil....

Laf
20.11.2016

Naprosto skvěle napsané. Už od první stránky mě to vtáhlo do děje a těšila jsem se, co přinese další stránka. Děj je skvěle propracovaný, nechybí ani spousta zvratů a napětí a samozřejmě nechybí ani trocha romantiky. Můžu jenom doporučit :)

monulam
15.11.2016

Skvělá kniha, zajímavý námět, četla se sama.

bibi.r
13.11.2016

Celkem to ušlo.
První půlka knihy zbytečně rozvláčná, ale konec byl celkem strhující. Závěr trochu překvapivý a plný naděje na záchranu lidstva. Pořád jsem přemýšlela o tom, jak to autorka udělá, aby zachovala obě.
Film byl mimochodem strašný. Scény byly chaotické a vůbec na sebe nenavazovaly. A herecké obsazení se mi nelíbilo, úplně všechny jsem si představovala jinak.

Nejvíc mě dojala scéna, kdy pozorovali rodinu s malým lidským synkem na houpačce. Možná to bylo právě tím, že jsem v šátku na prsou houpala vlastního dvouměsíčního chlapečka :).

dee95
26.10.2016

Hostitel mě přitahoval možná právě tím, že není tak "profláknutý" jako Stmívání. O autorčině talentu není pochyb a tato kniha to naprosto potvrzuje. Romantický, napínavý, originální příběh, který mě vtáhl do děje a nepustil. Přiznávám, že je to jediná kniha kvůli které jsem "se hodila marod" abych jí mohla dočíst :D

mliko8
13.10.2016

Nádherná knížka od talentované spisovatelky!
Hostitel se po přečtení stal mou nejoblíbenější knihou. I když byla hlavní hrdinka už nějakou dobu rozhodnutá pro zakončení tohoto příběhu, konec byl opravdu neočekávatelný a přesto krásný. I když je kniha dlouhá, při čtení Vám to vůbec nepřijde a naopak by jste chtěli, aby byl příběh ještě delší, abyste ho mohli číst do nekonečna... Četla jsem ho několikrát a stále bavilo. Román, který dokáže probudit city a neskutečně vtáhnout do děje! Kniha se mi opravdu velmi líbila a všem, kdo jsou pro příběhy o lásce, přátelství a kdo má rád takové vážné fantasy stoprocentně doporučuji!!!

Ruzenka98
07.09.2016

I když mám celou ságu Stmívání přečtenou několikrát, do Hostitele se mi (nevím proč) ani moc nechtělo.
Teď ale rozhodně nelituji, že jsem si knížku přečetla. Do poloviny jsem se sice nemohla rozhodnout, které z hlavních hrdinek budu fandit, pak jsem ale začala držet palce oběma a se čtením jsem nemohla přestat. Nádherný příběh o lásce, přátelství a obětování se pro druhé.
Doporučuji všem a především fanynkám Stmívání, protože Stephenie Meyer rozhodně nezklamala a dokázala, že je Spisovatelka s velkým S!

BarkaS
03.09.2016

Zajímavý nápad, i když je to chvílema trochu ukňučený, bavilo mě to i po druhý.

lucie8355
01.09.2016

Hostitel
Pro mě rozhodně nádherná knížka ke který se ráda vracím.
Občas je hezké si přečíst také něco jiného než známe každý den.
Knihu jsem si půjčovala s nulovým názorem, vůbec jsem ani netušila o čem je.
Přiznávám ze začátku prvních pár kapitol mě to nenadchlo ale jakmile jsem se začetla tak jsem nemohla přestat. Kniha má děj, romanci a skvěl postavy. Autorce se kniha velmi povedla. Po přečtení jsem se rozhodla že ji musím mít doma. Upíři sága mě od ní tolik nenadchla ale Hostitelem ukázala co v ní doopravdy je a jak dokáže být skvělá!

Vřele doporučuji jak dětem tak i dospělým myslím si že to není jenom pro určitou kategorii.